libgtop 2.2 - en to sr translation catalogue (280 entries)

en: Abort
sr: Одустани

en: Address
sr: Адреса

en: Address of beginning of code segment
sr: Адреса почетка код сегмента

en: Address of end of code segment
sr: Адреса краја код сегмента

en: Address of the bottom of stack segment
sr: Адреса дна стека

en: Adjust on exit max value
sr: Прилагоди максималну вредност при изласку

en: Alarm clock
sr: Будилник

en: Array of additional process groups
sr: Низ додатних група процеса

en: Available blocks
sr: Доступних блокова

en: Background read from tty
sr: Позадинско читање са tty

en: Background write to tty
sr: Позадинско писање на tty

en: Bad argument to system call
sr: Лош аргумент системског позива

en: Basename of executable file in call to exec()
sr: Основни назив извршне датотеке позване преко exec()

en: Bit field indicating which CPU is currently running
sr: Поље бита који означава који процесор је тренутно у употреби

en: Blocked
sr: Блокирано

en: BootTime
sr: Време подизања

en: Broken pipe
sr: Покварен цевовод

en: Buffers
sr: Бафери

en: Bus error
sr: Грешка у магистрали

en: Bytes In
sr: Бајтова на улазу

en: Bytes Out
sr: Бајтоба на излазу

en: Bytes Total
sr: Укупно бајтова

en: CPU Time in System Mode
sr: CPU време у системском режиму

en: CPU Time in User Mode
sr: CPU време у корисничком режиму

en: CPU Time in User Mode (nice)
sr: CPU време у корисничком режиму (нижи приоритет)

en: CPU Time in the Idle Task
sr: CPU време без посла

en: CPU Usage
sr: CPU Искоришћеност

en: CPU limit exceeded
sr: Прекорачено CPU ограничење

en: Cached
sr: Кеширано

en: Child status has changed
sr: Стање детета се променило

en: Collisions
sr: Сукоба

en: Command line arguments of the process
sr: Аргументи из командне линије процеса

en: Continue
sr: Настави

en: Current limit in bytes on the rss of the process (usually 2,147,483,647).
sr: Тренутно ограничење у бајтовима на RSS процеса (обично 2,147,483,647).

en: DEBUG
sr: ИСПРАВЉАЊЕ ГРЕШАКА

en: Data resident set size
sr: RSS за податке

en: Data_RSS
sr: Подаци_RSS

en: Default max size of queue
sr: Подразумевана величина реда за чекање

en: Dirty Size
sr: Величина измењених

en: Don't fork into background
sr: Не прелази на рад у позадини

en: EMT error
sr: ЕМТ грешка

en: Effective Group ID
sr: Ефективни групни ID

en: Effective User ID
sr: Ефективни кориснички ID (EUID)

en: Enable debugging
sr: Укључи исправљање грешака

en: Enable verbose output
sr: Укључи детаљни приказ

en: End_Code
sr: Крај_кода

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: Грешка у опцији %s: %s.
    Покрени „%s --help“ за преглед постојећих командних опција.

en: Errors In
sr: Грешака на улазу

en: Errors Out
sr: Грешака на излазу

en: Errors Total
sr: Укупно грешака

en: File System Usage
sr: Искоришћеност система датотека

en: File size limit exceeded
sr: Прекорачено ограничење величине датотеке

en: Filesystem Group ID
sr: ID групе на датотечном систему

en: Filesystem User ID
sr: ID корисника на датотечном систему

en: Floating-point exception
sr: Изузетак са покретним зарезом

en: Free Memory
sr: Слободна меморија

en: Free Swap Space
sr: Слободне виртулене меморије

en: Free blocks
sr: Слободних блокова

en: Free blocks available to non-superusers
sr: Слободних блокова доступних обичним корисницима

en: Free blocks available to the superuser
sr: Слободних блокова доступних администратору

en: Free file nodes
sr: Слободни датотечки чворови

en: Free memory size in kB
sr: Слободна меморија у kB

en: Frequency
sr: Учесталост

en: Full device number of controlling terminal
sr: Пуна ознака контролног терминала

en: GID of process
sr: GID процеса

en: Group ID
sr: Групни ID

en: Groups
sr: Групе

en: Hangup
sr: Обустави

en: Has CPU
sr: Има процесор

en: HasCPU
sr: Има проц.

en: I/O now possible
sr: I/O сад омогућен

en: Idle
sr: Слободно

en: Idle (%)
sr: Слободно (%)

en: Idletime
sr: Беспослено време

en: Illegal instruction
sr: Неисправна инструкција

en: Information request
sr: Захтев зе информацијама

en: Input bytes
sr: Улазних бајтова

en: Interface Flags
sr: Ознаке спреге

en: Interrupt
sr: Прекид

en: Invoked from inetd
sr: Покренуто из inetd

en: It_Real_Value
sr: Права_вредност

en: Kernel flags of the process.
    
    On Linux, currently every flag has the math bit set, because crt0.s checks for math emulation, so this is not included in the output.
    
    This is probably a bug, as not every process is a compiled C program.
    
    The math bit should be a decimal 4, and the traced bit is decimal 10.
sr: Кернел заставице процеса.
    
    На Линуксу тренутно, свака заставица има постављен математички бит, због crt0.s провера за емулацију математичког копроцесора, па није укључено у приказ.
    
    Ово је вероватно грешка, знајући да није сваки процес преведени C програм.
    
    Математички бит би требао бити 4 децимално, а посматрани бит је 10 децимално.

en: Kernel scheduling priority
sr: Језгров приоритет за обраду

en: Keyboard stop
sr: Заустави тастатуру

en: Kill
sr: Убиј

en: LProc
sr: ЛПроц

en: Last PID
sr: Последњи PID

en: Last Processor
sr: Последњи процесор

en: Length in bytes of the returned string.
sr: Дужина враћене речи у бајтима

en: List of currently mounted filesystems
sr: Листа тренутно монтираних система датотека

en: List of running Processes
sr: Листа текућих процеса

en: Load Average
sr: Просечно оптерећење

en: Load Averange
sr: Просечна оптерећеност

en: Locked
sr: Закључано

en: Mask of blocked signals
sr: Маска блокираних сигнала

en: Mask of caught signals
sr: Маска ухваћених сигнала

en: Mask of ignored signals
sr: Маска игнорисаних сигнала

en: Mask of pending signals
sr: Маска сигнала у припреми

en: Max number of arrays
sr: Максимални број области

en: Max number of segments
sr: Максимални број сегмената

en: Max number of undo entries per process
sr: Максимални број поништених уноса по процесу

en: Max ops per semop call
sr: Максималан број операција по позиву семафора

en: Max queues system wide
sr: Макцимални број редова за чекање на систему

en: Max segment size
sr: Максимална величина сегмента

en: Max semaphores per array
sr: Максимално семафора по области

en: Max semaphores system wide
sr: Максимално семафора на систему

en: Max shared segments per process
sr: Макцимално дељених сегмената по процесу

en: Max size of message
sr: Максимална величина поруке

en: Max total shared memory
sr: Максимално укупне дељене меморије

en: Maximum Transfer Unit
sr: Максимална јединица преноса

en: Memory Usage
sr: Искоришћеност меморије

en: Memory in locked pages in kB
sr: Меморија заузета закључаним странама у kB

en: Memory used from user processes in kB
sr: Меморија заузета корисничким процесима у kB

en: Message Queue Limits
sr: Ограничење реда за поруке

en: Message segment size
sr: Величина дела за поруке

en: Min segment size
sr: Минимална величина сегмента

en: Mount List
sr: Листа монтирања

en: NO-DAEMON
sr: БЕЗ-УСЛУГЕ

en: Network Load
sr: Оптерећеност мреже

en: Nice
sr: Неважно

en: Nice (%)
sr: Неважно (%)

en: Number of Tasks
sr: Број процеса

en: Number of additional process groups
sr: Број додатних група процеса

en: Number of clock ticks since system boot
sr: Број тактова процесора од подизања система

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
sr: Број тактова процесора проведених у системском режиму

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
sr: Број тактова процесора без посла

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
sr: Број тактова процесора проведених у корисничком режиму

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
sr: Број тактова процесора проведених у корисничком режиму (фино)

en: Number of entries in message map
sr: Број уноса у мапи порука

en: Number of entries in semaphore map
sr: Број уноса у мапи семафора

en: Number of input bytes
sr: Број улазних бајтова

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
sr: Просечни број истовремених послова на 1, 5 и 15 минута

en: Number of list elements
sr: Број елемената у списку

en: Number of output bytes
sr: Број излазних бајтова

en: Number of pages of shared (mmap'd) memory
sr: Број страна дељене меморије (mmap-иране)

en: Number of pages of virtual memory
sr: Број страна виртуелне меморије

en: Number of pages the process has in real memory, minus 3 for administrative purposes. This is just the pages which count towards text, data, or stack space. This does not include pages which have not been demand-loaded in, or which are swapped out.
sr: Број страна које процес држи у реалној меморији, минус 3 за административне сврхе. Ово су само стране које садрже текст, податке или стек простор. Стране које нису учитане на захтев или су у виртуелној меморији на диску нису укључене.

en: Number of resident set (non-swapped) pages
sr: Број страна заузете физичке меморије

en: Number of system message headers
sr: Број системских заглавља за поруке

en: Number of tasks currently running
sr: Број послова тренутно

en: Number of undo structures system wide
sr: Број поништених структура на систему

en: Output bytes
sr: Излазних бајтова

en: PID of parent process
sr: PID родитељског процеса

en: PPP State
sr: PPP стање

en: PPP Statistics
sr: PPP Статистика

en: Packets In
sr: Улазни пакети

en: Packets Out
sr: Излазни пакети

en: Packets Total
sr: Пакета укупно

en: Page In
sr: Страница у

en: Page Out
sr: Страница ван

en: Percent:
sr: Одсто:

en: Priority
sr: Приоритет

en: Proc
sr: Проц

en: Process Arguments
sr: Аргументи процеса

en: Process ID
sr: Процесни ID

en: Process Kernel Data information
sr: Информације о процесним језгреним подацима

en: Process Memory Map
sr: Меморијска мапа процеса

en: Process Memory information
sr: Информације о меморији процеса

en: Process Segment information
sr: Информације о процесним сегментима

en: Process Signal information
sr: Информације о процесним сигналима

en: Process Status information
sr: Информације о статусу процеса

en: Process Time information
sr: Информације о времену извршавања процеса

en: Process UID and TTY information
sr: Информације о UID и TTY процеса

en: Process group ID
sr: Групни ID процеса

en: Processor
sr: Процесор

en: Profiling alarm clock
sr: Профилисање будилника

en: Quit
sr: Изађи

en: Real GID of process
sr: Прави GID процеса

en: Real UID of process
sr: Прави UID процеса

en: Real time accumulated by process (should be utime + stime)
sr: Реално време рада процесора (требало би бити utime + stime)

en: Resident
sr: Позадина

en: Resident Set Size
sr: Заузета физичка меморија

en: Resident Set Size Limit
sr: Ограничење заузетости физичке меморије

en: Running Tasks
sr: Текућих процеса

en: SMP CPU Flags
sr: SMP CPU ознаке

en: SMP CPU Time in System Mode
sr: Укупно SMP CPU време у системском режиму

en: SMP CPU Time in User Mode
sr: Укупно SMP CPU време у корисничком режиму

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
sr: Укупно SMP CPU време у корисничком режиму (нижи приоритет)

en: SMP CPU Time in the Idle Task
sr: Укупно SMP CPU време без посла

en: SMP Total CPU Time
sr: Укупно SMP CPU време

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
sr: SMP процесорско време у кернел режиму заузето од стране процеса

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
sr: SMP процесорско време у корисничком режиму заузето од стране процеса

en: Segmentation violation
sr: Погрешан приступ меморији (segv)

en: Semaphore Set Limits
sr: Ограничење скупа семафора

en: Semaphore max value
sr: Максимална вредност семафора

en: Server Features
sr: Серверске могућности

en: Session
sr: Сесија

en: Session ID
sr: ID сесије

en: Set Group ID
sr: Постави ID групе

en: Set User ID
sr: Постави ID корисника

en: Share
sr: Дељено

en: Shared Memory
sr: Дељена меморија

en: Shared Memory Limits
sr: Ограничења дељене меморије

en: Shared memory size in kB
sr: Дељена меморија у kB

en: Shared-Lib resident set size
sr: RSS за дељене библиотеке

en: SigCatch
sr: СигУхвати

en: SigIgnore
sr: СигИгнориши

en: Signal
sr: Сигнал

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
sr: Једнословни код за стање процеса (S=спава)

en: Size
sr: Величина

en: Size in kilobytes of message pool
sr: Величина у kB спремишта

en: Size of a single list element
sr: Величина једног елемента списка

en: Size of buffers kB
sr: Величина бафера у kB

en: Size of cached memory in kB
sr: Величина кеширане меморије у kB

en: Spin:
sr: Врти:

en: Stack resident set size
sr: RSS за стек

en: Stack_RSS
sr: Стек_RSS

en: Standard unix nice level of process
sr: Стандардни UNIX фини ниво процеса

en: Start time of process in seconds since the epoch
sr: Време почетка процеса у секундама

en: Start_Code
sr: Почетак_кода

en: Start_Stack
sr: Почетак_Стека

en: Start_Time
sr: Време_почетка

en: State
sr: Стање

en: Stop
sr: Стани

en: Subnet
sr: Подмрежа

en: Swap Usage
sr: Искоришћеност виртуелне меморије

en: Sys
sr: Систем

en: Sys (%)
sr: Систем (%)

en: System Uptime
sr: Радно време система

en: Terminal process group ID
sr: ID групе терминалског процеса

en: Termination
sr: Окончање

en: Text resident set size
sr: Текст RSS

en: Text_RSS
sr: Текст_RSS

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
sr: Тренутна вредност EIP (32-битног показивача инструкција).

en: The current value of esp (32-bit stack pointer), as found in the kernel stack page for the process.
sr: Тренутна вредност ESP (32-битног стек показизивача), наћена у језгровимстек странама за текући процес.

en: The number of major faults that the process and its children have made.
sr: Број великих грешака које су процес и његова деца направили.

en: The number of major faults the process has made, those which have required loading a memory page from disk.
sr: Број великих грешака начињених од стране процеса, које су захтевале ушитаванје меморијске стране са диска.

en: The number of minor faults that the process and its children have made.
sr: Број мањих грешака које су процес и његова деца направили.

en: The number of minor faults the process has made, those which have not required loading a memory page from disk.
sr: Број мањих грешака начињених од стране процеса, које нису захтевале учитавање меморијске стране са диска.

en: The time (in jiffies) before the next SIGALRM is sent to the process due to an interval timer.
sr: Време (у квантима) пре него што се пошаље SIGALRM процесу услед мерења временских периода.

en: The time (in jiffies) of the process's next timeout
sr: Време (у квантима) следеће паузе процеса

en: This is the "channel" in which the process is waiting.  This is the address of a system call, and can be looked up in a namelist if you need a textual name.  (If you have an up-to-date /etc/psdatabase, then try ps -l to see the WCHAN field in action)
sr: Ово је „канал“ у ком процес чека. То је адреса системског позива и може се пронаћи у списку имена уколико вам је потребан текстуални назив. (Ако поседујете ажуриран /etc/psdatabase, пробајте „ps -l“ да видите WCHAN поље у акцији)

en: This is the textual name of the `nwchan' field.
sr: Ово је тектуално име „WCHAN“ поља.

en: Tick Frequency
sr: Учесталост такта

en: Tick frequency
sr: Учестаност трептаја

en: Tick frequency (default is 100)
sr: Учесталост такта (подразумева се 100)

en: Ticks (%ld per second):
sr: Такт (%ld у секунди):

en: Time in seconds since system boot
sr: Време у секундама од подизања система

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
sr: Време у секундама проведено без посла од подизања система

en: Time of last system boot in seconds since the epoch
sr: Време последњег подизања система у секундама епохе

en: TimeOut
sr: Пауза

en: Total
sr: Укупно

en: Total # of pages of memory
sr: Укупан број меморијских страна

en: Total (%)
sr: Укупно (%)

en: Total CPU Time
sr: Укупно CPU време

en: Total Memory
sr: Укупо меморије

en: Total Swap Space
sr: Укупно виртуелне меморије

en: Total blocks
sr: Укупно блокова

en: Total file nodes
sr: Укупно датотечких чворова

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
sr: Укупни број страна виртуелне меморије које су унесене од подизања система

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
sr: Укупни број страна виртуелне меморије које су изнесене од подизања система

en: Total number of tasks
sr: Укупни број послова

en: Total physical memory in kB
sr: Укупна физичка меморија у kB

en: Total size of dirty pages
sr: Укупна величина прљавих страна

en: Total size of list
sr: Укупна величина списка

en: Trace trap
sr: Иди трагом замке

en: UID of process
sr: UID процеса

en: Uptime
sr: Радно време

en: Urgent condition on socket
sr: Критично стање утичнице

en: Used Memory
sr: Меморија у употреби

en: Used Swap Space
sr: Искоришћене виртуелне меморије

en: Used memory size in kB
sr: Заузета меморија у kB

en: User
sr: Корисник

en: User (%)
sr: Корисник (%)

en: User ID
sr: Кориснички ID (UID)

en: User defined signal 1
sr: Кориснички дефинисан сигнал 1

en: User defined signal 2
sr: Кориснички дефинисан сигнал 1

en: VERBOSE
sr: ДЕТАЉНО

en: Virtual
sr: Виртуелно

en: Virtual alarm clock
sr: Виртуелни будилник

en: Window size change
sr: Промена величине прозора

en: cumulative stime of process and reaped children
sr: Укупни stime процеса и припадајуће деце

en: cumulative utime of process and reaped children
sr: Укупни utime процеса и припадајуће деце

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
sr: Време рада процесора у кернел пежиму, заузето од стране процеса

en: read %d byte | read %d bytes
sr[0]: прочитан %d бајт
sr[1]: прочитана %d бајта
sr[2]: прочитано %d бајтова

en: read data %d byte | read data %d bytes
sr[0]: прочитан %d бајт података
sr[1]: прочитана %d баја података
sr[2]: прочитано %d бајтова података

en: read data size
sr: величина прочитаних података

en: sizeof struct sem_undo
sr: величина sem_undo структуре

en: user-mode CPU time accumulated by process
sr: Време рада процесора у корисничком режиму, заузето од стране процеса

en: write %d byte | write %d bytes
sr[0]: уписан %d бајт
sr[1]: уписана %d бајта
sr[2]: уписано %d бајтова
