nautilus 2.5 - en to sr translation catalogue (1311 entries)

en:  (another copy)
sr: (додатни умножак)

en:  (containing %d item) |  (containing %d items)
sr[0]:  (садржи %d ставку)
sr[1]:  (садржи %d ставке)
sr[2]:  (садржи %d ставки)

en:  (containing a total of %d item) |  (containing a total of %d items)
sr[0]:  (садрже укупно %d ставку)
sr[1]:  (садрже укупно %d ставке)
sr[2]:  (садрже укупно %d ставки)

en:  (copy)
sr: (умножак)

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.
sr: „%s“ не може да отвори „%s“ зато што „%s“ не може да приступи датотекама на локацијама „%s“.

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s".locations.
sr: „%s“ не може да отвори „%s“ зато што „%s“ не може да приступи датотекама на путањама „%s“.

en: "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sr: Не могу да умножим датотеку „%s“ зато што немате овлашћења да је читате.

en: "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
sr: Не може се обрисати „%s“ зато што се налази на диску само за читање.

en: "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
sr: Не може се обрисати „%s“ зато што немате овлашћења да мењате директоријум у ком се налази.

en: "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
sr: Не може се преместити „%s“ зато што је на диску само за читање.

en: "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
sr: Не може се преместити датотека „%s“ зато што немате овлашћења да мењате њу или директоријум у ком се налази.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
sr: Не може да пронађе „%s“. Можда је недавно обрисана.

en: "%s" is an executable text file.
sr: „%s“ је извршна текстуална датотека.

en: "%s" is not a valid location.
sr: „%s“ не представља исправну путању.

en: "%s" selected
sr: „%s“ изабран

en: "%s" selected (%s)
sr: „%s“ изабран (%s)

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
sr: „%s“ ће бити умножен уколико изаберете наредбу Убаци датотеке

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
sr: „%s“ ће бити премештен уколико изаберете наредбу Убаци датотеке

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr: %A, %-d. %B %Y. у %-H:%M:%S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
sr: %a, %-d. %b %Y. у %-H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr: %a, %-d. %b %Y. у %-H:%M:%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
sr: %-d. %b %Y. у %-H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
sr: %-d. %b %Y, %-H:%M

en: %d folder selected | %d folders selected
sr[0]: %d директоријум изабран
sr[1]: %d директоријума изабрана
sr[2]: %d директоријума изабрано

en: %d item selected (%s) | %d items selected (%s)
sr[0]: %d ставка изабрана (%s)
sr[1]: %d ставке изабране (%s)
sr[2]: %d ставки изабрано (%s)

en: %d item, with size %s | %d items, totalling %s
sr[0]: %d ставка, величине %s
sr[1]: %d ставке, укупне величине %s
sr[2]: %d ставки, укупне величине %s

en: %d other item selected (%s) | %d other items selected (%s)
sr[0]: %d друга ставка изабрана (%s)
sr[1]: %d друге ставке изабране (%s)
sr[2]: %d других ставки изабрано (%s)

en: %dnd link to %s
sr: %d. веза на %s

en: %drd link to %s
sr: %d. веза на %s

en: %dst link to %s
sr: %d. веза на %s

en: %dth link to %s
sr: %d. веза на %s

en: %ld of %ld
sr: %ld од %ld

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
sr: %-d.%m.'%y, %-H:%M

en: %m/%d/%y
sr: %-d.%m.'%y.

en: %s (%dnd copy)%s
sr: %s (%d. умножак)%s

en: %s (%drd copy)%s
sr: %s (%d. умножак)%s

en: %s (%dst copy)%s
sr: %s (%d. умножак)%s

en: %s (%dth copy)%s
sr: %s (%d. умножак)%s

en: %s (another copy)%s
sr: %s (додатни умножак)%s

en: %s (copy)%s
sr: %s (умножак)%s

en: %s Properties
sr: Особине за %s

en: %s Viewer
sr: %s прегледач

en: %s Visible Columns
sr: %s приказаних колона

en: %s's Home
sr: Лични директоријум (%s)

en: %s, Free space: %s
sr: %s, слободан простор: %s

en: %u file | %u files
sr[0]: %u датотека
sr[1]: %u датотеке
sr[2]: %u датотека

en: %u folder | %u folders
sr[0]: %u директоријум
sr[1]: %u директоријума
sr[2]: %u директоријума

en: %u item | %u items
sr[0]: %u ставка
sr[1]: %u ставке
sr[2]: %u ставки

en: (Empty)
sr: (Празно)

en: (some contents unreadable)
sr: (део садржаја нечитљив)

en: --
sr: —

en: 00/00/00, 00:00 PM
sr: 00/00/00, 00:00

en: 100 K
sr: 100 KB

en: 500 K
sr: 500 KB

en: <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
     | <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
sr[0]: <b>Врста слике:</b> %s (%s)
    <b>Величина:</b> %dx%d тачка
sr[1]: <b>Врста слике:</b> %s (%s)
    <b>Величина:</b> %dx%d тачке
sr[2]: <b>Врста слике:</b> %s (%s)
    <b>Величина:</b> %dx%d тачака

en: <b>_Bookmarks</b>
sr: <b>_Обележивачи</b>

en: <b>_Location</b>
sr: <b>_Путања</b>

en: <b>_Name</b>
sr: <b>_Име</b>

en: <span weight="bold">Behaviour</span>
sr: <span weight="bold">Понашање</span>

en: <span weight="bold">Default View</span>
sr: <span weight="bold">Подразумевани поглед</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
sr: <span weight="bold">Извршне текстуалне датотеке</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
sr: <span weight="bold">Директоријуми</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
sr: <span weight="bold">Ознаке икона</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
sr: <span weight="bold">Подразумевано за преглед икона</span>

en: <span weight="bold">List Columns</span>
sr: <span weight="bold">Колоне списка</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
sr: <span weight="bold">Подразумевано за преглед списка</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
sr: <span weight="bold">Остале датотеке које је могуће гледати</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
sr: <span weight="bold">Звучне датотеке</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
sr: <span weight="bold">Текстуалне датотеке</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
sr: <span weight="bold">Смеће</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
sr: <span weight="bold">Подразумевано за преглед стабла</span>

en: ? bytes
sr: ? бајтова

en: ? items
sr: ? ставки

en: A Teal variation of the Crux theme.
sr: Кржа варијанта Срж теме.

en: A link called "Link To Old Desktop" has been created on the desktop.
sr: Веза са именом „Веза ка старој радној површини“ је направљена на радној површи.

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
sr: Списак наслова испод иконе у приказу помоћу икона или на радној површини. Прави број ознака зависи од нивоа увећања. Дозвољене вредности су: „size“, „type“, „date_modified“, „date_changed“, „date_accessed“, „owner“, „group“, „permissions“, „octal_permissions“ and „mime_type“.

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
sr: Тема направљена да се добро уклопи са класичним Гном окружењем.

en: A trash folder is used for storing items moved to the trash.
sr: Директоријум за смеће се користи за држање ставки бачених у смеће.

en: A user-visible description of the column
sr: Опис колоне који види корисник

en: About Scripts
sr: О скриптама

en: Access was denied.
sr: Приступ одбијен.

en: Accessed:
sr: Последњи приступ:

en: Activate items with a _double click
sr: Покрени ставке помоћу _два клика

en: Activate items with a _single click
sr: Покрени ставке помоћу _једног клика

en: Add Emblems...
sr: Додај обележја...

en: Add Nautilus to session
sr: Додај Наутилус у сесију

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sr: Додај обележивач за тренутну локацију у овај мени

en: Adjust your user environment
sr: Прилагодите ваше окружење

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sr: Све извршне датотеке у овом директоријуму ће се појавити у менију „Скрипте“.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
sr: Све извршне датотеке у овом директоријуму ће се појавити у менију Скрипте. Избором скрипте из менија ће се она покренути.
    
    Када се изврше из локалног директоријума, скрипте ће добити имена изабраних датотека као параметре. Када се изврше из удаљених директоријума (нпр. веб или FTP), скрипте неће добити никакве параметре.
    
    У свим случајевима, следеће променљиве окружења ће поставити Наутилус, које скрипте могу користити:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: путање изабраних датотека у засебним редовима (само ако је локално)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: адресе изабраних датотека у засебним редовима
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: текућа адреса
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: место и величина текућег прозора

en: Allaire
sr: Алаир

en: Always
sr: Увек

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
sr: Гнездо варијанта теме Срж.

en: An _Application...
sr: _Програм...

en: An invalid drag type was used.
sr: Употребљена је неисправна врста превлачења.

en: Aperture Value
sr: Вредност апаратуре

en: Apparition
sr: Утвара

en: Application
sr: Програм

en: Application ID
sr: ID програма

en: Applications
sr: Програми

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
sr: Сигурно желите да очистите списак посећених локација?

en: Are you sure you want to empty all of the items from the trash?
sr: Сигурно желите да избаците све ставке из смећа?

en: Are you sure you want to forget history?
sr: Сигурно желите да заборавите историју?

en: Are you sure you want to open all files?
sr: Сигурно желите да отворите све датотеке?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the trash?
sr: Сигурно желите да трајно избаците „%s“ из смећа?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
sr: Сигурно желите да трајно уклоните „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the trash?
sr[0]: Сигурно желите да трајно избаците %d изабрану ставку из смећа?
sr[1]: Сигурно желите да трајно избаците %d изабране ставке из смећа?
sr[2]: Сигурно желите да трајно избаците %d изабраних ставки из смећа?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
sr[0]: Сигурно желите да трајно уклоните %d изабрану ставку?
sr[1]: Сигурно желите да трајно уклоните %d изабране ставке?
sr[2]: Сигурно желите да трајно уклоните %d изабраних ставки?

en: Arran_ge Items
sr: По_ређај ставке

en: Art
sr: Уметност

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sr: Питај пре _избацивања смећа или брисања датотека

en: Attribute
sr: Својство

en: Azul
sr: Азул

en: Back
sr: Назад

en: Background
sr: Позадина

en: Backgrounds and Emblems
sr: Позадине и обележја

en: Basic
sr: Основно

en: Be sure that you have started the Medusa search service, and if you don't have an index, that the Medusa indexer is running.
sr: Проверите да ли сте покренули Медуза услугу претраживања, или ако немате попис, да Медуза врши попис.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
sr: Пре покретања Наутилуса, направите овај директоријум, или поставите овлашћења тако да га Наутилус може направити.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
sr: Пре покретања Наутилуса, направите ове директоријуме, или поставите овлашћења тако да их Наутилус може направити.

en: Behavior
sr: Понашање

en: Binary Freedom
sr: Бинарна слобода

en: Black
sr: Црна

en: Blue Ridge
sr: Плави гребен

en: Blue Rough
sr: Плава храпавост

en: Blue Type
sr: Плава врста

en: Bookmark for Nonexistent Location
sr: Обележивач за непостојећу путању

en: Borland
sr: Борланд

en: Bring up a new window for every opened file
sr: Отвори нови прозор за сваку отворену датотеку

en: Broken Link
sr: Прекинута веза

en: Browse Filesystem
sr: Прегледајте систем датотека

en: Browse Folder
sr: Разгледај директоријум

en: Browse Folders
sr: Разгледај директоријуме

en: Browse available software
sr: Разгледај доступне програме

en: Browse the filesystem with the file manager
sr: Прегледајте систем датотека помоћу управљача датотекама

en: Brushed Metal
sr: Брушени метал

en: Bubble Gum
sr: Жвакаћа гума

en: Burlap
sr: Шаторско платно

en: By Emblems
sr: Према обележјима

en: By Modification Date
sr: Према датуму измене

en: By Modification _Date
sr: Према _датуму измене

en: By Name
sr: Према имену

en: By Size
sr: Према величини

en: By Type
sr: Према врсти

en: By _Emblems
sr: Према _обележјима

en: By _Name
sr: Према _имену

en: By _Size
sr: Према _величини

en: By _Type
sr: Према вр_сти

en: CD Creator
sr: Израда ЦД-а

en: CD _Creator
sr: Израда _ЦД-а

en: CNET Linux Center
sr: CNET Линукс центар

en: C_ancel Remove
sr: Одустани од _уклањања

en: C_lear Text
sr: _Обриши текст

en: C_olors
sr: _Боје

en: C_onnect
sr: По_вежи се

en: Camera
sr: Фото-апарат

en: Camera Brand
sr: Произвођач фото-апарата

en: Camera Model
sr: Модел фото-апарата

en: Camouflage
sr: Маскирна

en: Can't Change Trash Location
sr: Не може да премести смеће

en: Can't Connect to Server
sr: Не могу да се повежем са сервером

en: Can't Copy Into Self
sr: Не може умножити у себе

en: Can't Copy Over Self
sr: Не може умножити преко себе

en: Can't Copy Trash
sr: Не може да умножи смеће

en: Can't Delete Volume
sr: Не могу да уклоним диск

en: Can't Display Location
sr: Не могу да прикажем путању

en: Can't Execute Remote Links
sr: Не могу да извршим удаљене везе

en: Can't Launch CD Burner
sr: Не могу да покренем ЦД резач

en: Can't Move Into Self
sr: Не може преместити у себе

en: Can't Open Location
sr: Не може да отвори путању

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
sr: Не могу пронаћи чак ни опис за „x-directory/normal“. Ово вероватно значи да је ваша датотека gnome-vfs.keys на погрешном месту, или је не могу пронаћи из неких других разлога.

en: Cancel
sr: Одустани

en: Cancel Group Change?
sr: Одустани од измене групе?

en: Cancel Open?
sr: Откажи отварање?

en: Cancel Owner Change?
sr: Одустани од измене власника?

en: Cancel Rename?
sr: Одустани од преименовања?

en: Cancel Showing Properties Window?
sr: Одустани од приказивања прозора са особинама?

en: Cannot move "%s" because it or its parent folder are contained in the destination.
sr: Не могу да преместим датотеку „%s“ зато што се она или њен директоријум налазе у одредишту.

en: Cannot move "%s" to the trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
sr: Не могу да преместим датотеку „%s“ у смеће зато што немате овлашћења да мењате њу или њен директоријум.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sr: Не могу да пребацим „%s“ у смеће, желите ли да га одмах обришете?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
sr: Не могу да пребацим ставке у смеће, желите ли да га их одмах обришете?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
sr: Не могу да пребацим неке ставке у смеће, желите ли да га их одмах обришете?

en: Cannot open %s
sr: Не могу да отворим %s

en: Certified
sr: Овлашћен

en: Chalk
sr: Креда

en: Change Desktop _Background
sr: Измените позадину _радне површине

en: Change how files are managed
sr: Измени како се управља датотекама

en: Change systemwide settings (affects all users)
sr: Измени поставке система (утиче на све кориснике)

en: Change the visibility of this window's location bar
sr: Измени видљивост поља са адресом у овом прозору

en: Change the visibility of this window's sidebar
sr: Измени видљивост оквира постранце у овом прозору

en: Change the visibility of this window's statusbar
sr: Измени видљивост стања у подножју овог прозора

en: Changing group.
sr: Мењам групу.

en: Changing owner.
sr: Мењам власника.

en: Charcoal
sr: Дрвени угаљ

en: Check that an SMB server is running in the local network.
sr: Проверите да ли је SMB сервер покренут у локалној мрежи.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sr: Проверите да ли сте добро укуцали и да ли су поставке вашег посредника исправне.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
sr: Проверите да ли имате овлашћења да обришете ово обележје.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
sr: Проверите да ли имате овлашћења да обришете овај образац.

en: Check that your proxy settings are correct.
sr: Проверите да ли је ваш посредник исправно постављен.

en: Choose a program with which to open the selected item
sr: Изабери програм којим да отвори изабрану ставку

en: Choose a view for "%s":
sr: Изабери преглед за „%s“:

en: Choose a view for the current location, or modify the set of views
sr: Изаберите преглед за текућу локацију, или измените скуп прегледа

en: Choose an application with which to open "%s":
sr: Изаберите програм којим да отвори „%s“:

en: Choose another application with which to open the selected item
sr: Изаберите неки други програм којим да отвори изабрану ставку

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sr: Изаберите редослед података који се појављују испод имена икона. Више података ће бити приказано када увећате.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sr: Изаберите редослед података при прегледу списка.

en: Choose the order of information to appear in this folder.
sr: Изаберите редослед података у овом директоријуму.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
sr: Избором скрипте из менија се она покреће, а све изабране ставке ће јој бити улаз.

en: Clean _Up by Name
sr: Про_чисти према имену

en: Clear History
sr: Очисти историјат

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
sr: Очистите садржај Иди менија и списка за Напред/Назад

en: Click on a color to remove it
sr: Кликните на боју да је уклоните

en: Click on a pattern to remove it
sr: Кликните на образац да га уклоните

en: Click on an emblem to remove it
sr: Кликните на обележје да га уклоните

en: Close P_arent Folders
sr: Затвори _наддиректоријуме

en: Close _All Windows
sr: Затвори _све прозоре

en: Close all Navigation windows
sr: Затвори све управљачке прозоре

en: Close the side pane
sr: Уклони површ постранце

en: Close this folder
sr: Затвори овај директоријум

en: Close this folder's parents
sr: Затвори наддиректоријуме овог директоријума

en: CollabNet
sr: КолабНет

en: Color _name:
sr: _Име боје:

en: Color _value:
sr: _Вредност боје:

en: Color of the selection box
sr: Боја површи избора

en: Color used for information text against a dark background
sr: Боја која се користи за текст обавештења на тамној позадини

en: Color used for information text against a light background
sr: Боја која се користи за текст обавештења на светлој позадини

en: Colors:
sr: Боје:

en: Compact _Layout
sr: _Збијени приказ

en: Compaq
sr: Компак

en: Computer
sr: Рачунар

en: Computer icon visible on desktop
sr: Икона рачунара приказана на радној површини

en: Concrete
sr: Бетон

en: Conectiva
sr: Конектива

en: Configure network services
sr: Подесите мрежне услуге

en: Configure network services (web server, DNS server, etc.)
sr: Подесите мрежне услуге (веб сервер, DNS сервер, итд.)

en: Conflict While Copying
sr: Судар при умножавању

en: Connect to Server
sr: Повежи се са сервером

en: Connect to _Server...
sr: Повежи се са _сервером...

en: Contains a side pane view
sr: Садржи и површ постранце

en: Content View
sr: Преглед садржаја

en: Contents:
sr: Садржај:

en: Cool
sr: Ледено

en: Copy Folder
sr: Умножи директоријум

en: Copy the selected text to the clipboard
sr: Убаци изабрани текст међу исечке

en: Copying
sr: Умножава

en: Copying files
sr: Умножава датотеке

en: Copyright (C) 1999-2001 Eazel, Inc.
sr: Copyright © 1999–2001 Eazel, Inc.

en: Cork
sr: Плута

en: Could not complete specified action.
sr: Не може завршити наведено деловање.

en: Could not complete specified action:  %s
sr: Не може завршити наведено деловање: %s

en: Could not copy "%s" to the new location.
sr: Не могу да умножим „%s“ на нову путању.

en: Could not move "%s" to the new location.
sr: Не могу да преместим „%s“ на нову путању.

en: Couldn't Add Emblem
sr: Не могу да додам обележје

en: Couldn't Add Emblems
sr: Не могу да додам обележја

en: Couldn't Create Required Folder
sr: Не могу да образујем обавезни директоријум

en: Couldn't Create Required Folders
sr: Не може да образује обавезне директоријуме

en: Couldn't Delete Emblem
sr: Не могу да обришем обележје

en: Couldn't Delete Pattern
sr: Не могу да обришем образац

en: Couldn't Install Color
sr: Не могу да поставим боју

en: Couldn't Install Emblem
sr: Не могу да поставим обележје

en: Couldn't Install Pattern
sr: Не могу да поставим образац

en: Couldn't Remove Emblem
sr: Не могу да уклоним обележје

en: Couldn't Rename Emblem
sr: Не могу да преименујем обележје

en: Couldn't Show Help
sr: Не могу да прикажем помоћ

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
sr: Не може да промени групу за „%s“ зато што је на диску само за читање

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
sr: Не може да преименује „%s“ зато што је на диску само за читање

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
sr: Не може да промени власника „%s“ зато што је на диску само за читање

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
sr: Не може да промени овлашћења за „%s“ зато што је на диску само за читање

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot contact the SMB master browser.
sr: Не могу да прикажем „%s“, зато што Наутилус не може да ступи у везу са главним разгледачем SMB-а.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found.
sr: Не могу да прикажем „%s“, зато што нисам успео да нађем рачунар „%s“.

en: Couldn't display "%s".
sr: Не могу да прикажем „%s“.

en: Couldn't find "%s".
sr: Не могу да нађем „%s“.

en: Couldn't install emblem
sr: Не могу да поставим обележје

en: Couldn't remove emblem with name '%s'.
sr: Не могу да уклоним обележје звано „%s“.

en: Couldn't rename emblem with name '%s'.
sr: Не могу да применујем обележје звано „%s“.

en: Count _number of items:
sr: Пре_број ставке:

en: Countertop
sr: Против-врх

en: Covalent
sr: Ковалент

en: Create Document from template "%s"
sr: Направи документ према шаблону „%s“

en: Create Folder
sr: Направи директоријум

en: Create L_auncher
sr: Нови _покретач

en: Create _Document
sr: Направи до_кумент

en: Create _Folder
sr: Направи _директоријум

en: Create a New Color:
sr: Направите нову боју:

en: Create a New Emblem:
sr: Направи ново обележје:

en: Create a new empty file inside this folder
sr: Образујте нову празну датотеку унутар овог директоријума

en: Create a new empty folder inside this folder
sr: Образујте празан директоријум унутар овог директоријума

en: Create a new launcher
sr: Направите нови покретач

en: Create a symbolic link for each selected item
sr: Образујте симболичку везу за сваку изабрану ставку

en: Create the initial window with the given geometry.
sr: Образуј почетни прозор са датим димензијама и позицијом.

en: Creating Properties window.
sr: Образујем прозор са особинама.

en: Creating links to files
sr: Образује везе ка датотекама

en: Criteria for search bar searching
sr: Критеријум за претрагу

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
sr: Критеријум за претрагу датотека у оквиру постранце. Уколико је постављено на „search_by_text“, онда ће Наутилус тражити датотеке само према имену. Уколико је постављено на „search_by_text_and_properties“, онда ће Наутилус тражити датотеке по имену и по особинама датотеке.

en: Crux-Eggplant
sr: Срж-Гнездо

en: Crux-Teal
sr: Срж-Кржа

en: Cu_t File
sr: И_сеци датотеку

en: Cu_t Files
sr: И_сеци датотеке

en: Current Nautilus theme (deprecated)
sr: Текући мотив за Наутилус (превазиђено)

en: Custom Background Set
sr: Изабрана је позадина

en: Custom Side Pane Background Set
sr: Изабрана је позадина површи постранце

en: Cut Folder
sr: Исеци директоријум

en: Cut Text
sr: Исеци текст

en: Cut _Text
sr: И_сеци текст

en: Cut the selected text to the clipboard
sr: Исеци изабрани текст и смести га међу исечке

en: D_uplicate
sr: _Удвостручи

en: Danger
sr: Опасност

en: Danube
sr: Дунав

en: Dark Cork
sr: Тамна плута

en: Dark GNOME
sr: Тамни Гном

en: Dark Info Color
sr: Тамна боја обавештења

en: Date Accessed
sr: Датум приступа

en: Date Modified
sr: Датум измене

en: Date Taken
sr: Датум снимка

en: Debian.org
sr: Дебиан

en: Deep Teal
sr: Дубоки гроготовац

en: Default Background Color
sr: Подразумевана боја позадине

en: Default Background Filename
sr: Подразумевана датотека за позадину

en: Default Side Pane Background Color
sr: Подразумевана боја позадине површи постранце

en: Default Side Pane Background Filename
sr: Подразумевана датотека за позадину површи постранце

en: Default _zoom level:
sr: Подразумевано увећање:

en: Default column order in the list view
sr: Подразумеван редослед колона при прегледу списка

en: Default column order in the list view.
sr: Подразумеван редослед колона при прегледу списка.

en: Default folder viewer
sr: Уобичајени прегледач директоријума

en: Default icon zoom level
sr: Подразумевано увећање икона

en: Default list of columns visible in the list view
sr: Подразумевано приказане колоне при прегледу списка

en: Default list of columns visible in the list view.
sr: Подразумевано приказане колоне при прегледу списка.

en: Default list zoom level
sr: Подразумевано увећање за списак

en: Default sort order
sr: Подразумевани поредак

en: Default zoom level used by the icon view.
sr: Подразумевано увећање које се користи при прегледу икона.

en: Default zoom level used by the list view.
sr: Подразумевано увећање које се користи при прегледу списка.

en: Delete From Trash?
sr: Избаци из Смећа?

en: Delete Immediately?
sr: Обриши одмах?

en: Delete all items in the Trash
sr: Избаци све ставке из смећа

en: Delete all selected items permanently
sr: Трајно обриши све изабране ставке

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sr: Обриши изабрану ставку, без премештања у смеће

en: Delete?
sr: Уклони?

en: Deleting
sr: Бришем

en: Deleting files
sr: Бришем датотеке

en: Dell
sr: Дел

en: Description
sr: Опис

en: Desktop
sr: Радна површина

en: Desktop Preferences
sr: Поставке радне површине

en: Desktop font
sr: Фонт радне површине

en: Desktop home icon name
sr: Име за личну икону на радној површини

en: Desktop trash icon name
sr: Име за смеће на радној површини

en: Details:
sr: Детаљи:

en: Display Nautilus help
sr: Прикажи Наутилусову помоћ

en: Display _files when they are clicked
sr: _Прикажи датотеке када се кликне на њих

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sr: Прикажи прозор који омогућава уређивање обележивача у овом менију

en: Display credits for the creators of Nautilus
sr: Прикажи ко су творци Наутилуса

en: Display icons in the opposite order
sr: Прикажи иконе у супротном поретку

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
sr: Прикажи обрасце, боје и обележја којима се може прилагодити изглед

en: Display the latest contents of the current location
sr: Прикажи најновији садржај текуће локације

en: Display this location with "%s"
sr: Прикажи ову локацију помоћу „%s“

en: Distinguished
sr: Издвојени

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
sr: Не управљај радном површином (занемари све поставке у прозорчету са поставкама).

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sr: Желите ли да уклоните све обележиваче са непостојеће путање из вашег списка?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sr: Желите ли да покренете „%s“, или прикажете њен садржај?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
sr: Желите ли да пређете на ручно распоређивање и оставите ове ставке ту где сте их пустили?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
sr: Желите ли да пређете на ручно распоређивање и оставите ове ставке ту где сте их пустили? Ово ће изменити већ сачуван ручни распоред.

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
sr: Желите ли да пређете на ручно распоређивање и оставите ову ставку ту где сте је пустили?

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
sr: Желите ли да пређете на ручно распоређивање и оставите ову ставку ту где сте је пустили? Ово ће изменити већ сачуван ручни распоред.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
sr[0]: Желите ли да видите %d путању?
sr[1]: Желите ли да видите %d путање?
sr[2]: Желите ли да видите %d путања?

en: Documents
sr: Документа

en: Don't include in the menu for "%s" items
sr: Не укључуј у мени за „%s“ ставке

en: Done
sr: Готово

en: Dots
sr: Тачке

en: Draft
sr: Радно издање

en: Drag a color to an object to change it to that color
sr: Превуците боју на објекат да га измените у ту боју

en: Drag a pattern tile to an object to change it
sr: Превуците образац поплочавања на објекат да га измените

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
sr: Превуците обележје на објекат да му га додате

en: Drag and Drop Error
sr: Грешка превлачења и пуштања

en: Drag and drop is not supported.
sr: Превлачење и пуштање није подржано.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sr: Превлачење и пуштање је подржано само за локалне системе датотека.

en: Draw a frame around unselected text
sr: Исцртај оквир око неизабраног текста

en: Drop Target Only Supports Local Files
sr: Одредиште превлачења подржава само локалне датотеке

en: Duplicate each selected item
sr: Удвостручи сваку изабрану ставку

en: E_ject
sr: И_збаци

en: E_xecute
sr: _Извршавање

en: E_xecute files when they are clicked
sr: _Изврши датотеке када се кликне на њих

en: Eazel
sr: Ногар

en: Eclipse
sr: Помрачење

en: Edit
sr: Уреди

en: Edit Bookmarks
sr: Уреди обележиваче

en: Edit Launcher
sr: Уреди покретач

en: Edit Nautilus preferences
sr: Уреди поставке Наутилуса

en: Edit the launcher information
sr: Уреди податке покретача

en: Eject Error
sr: Грешка при избацивању

en: Emblems
sr: Обележја

en: Emblems:
sr: Обележја:

en: Empty Trash
sr: Испразни Смеће

en: Empty _Trash
sr: Избаци _смеће

en: Emptying the Trash
sr: Избацујем смеће

en: Enable 'special' flags in file preferences dialog
sr: Укључи „нарочите“ ознаке у прозорчету за поставке датотека

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
sr: Укључује обично понашање Наутилуса, где су сви прозори разгледачи

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sr: Унесите описно име поред сваког обележја. Ово име ће се користити на другим местима за препознавање обележја.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sr: Унесите описно име поред обележја. Ово име ће се користити на другим местима за препознавање обележја.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
sr: Унесите ново име за приказано обележје:

en: Envy
sr: Завист

en: Erase
sr: Обриши

en: Error "%s" creating new document.
sr: Грешка „%s“ при стварању новог документа.

en: Error "%s" creating new folder.
sr: Грешка „%s“ при образовању новог директоријума.

en: Error "%s" while copying "%s".
sr: Грешка „%s“ при умножавању „%s“.

en: Error "%s" while copying.
sr: Грешка „%s“ при умножавању.

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
sr: Грешка „%s“ при установљавању везе „%s“.

en: Error "%s" while deleting "%s".
sr: Грешка „%s“ при брисању „%s“.

en: Error "%s" while deleting.
sr: Грешка „%s“ при брисању.

en: Error "%s" while linking.
sr: Грешка „%s“ при успостављању везе.

en: Error "%s" while moving "%s".
sr: Грешка „%s“ при премештању „%s“.

en: Error "%s" while moving.
sr: Грешка „%s“ при премештању.

en: Error Creating New Document
sr: Грешка при стварању новог документа

en: Error Creating New Folder
sr: Грешка при образовању новог директоријума

en: Error Displaying Folder
sr: Грешка при приказивању директоријума

en: Error Launching Application
sr: Грешка при покретању програма

en: Error Setting Group
sr: Грешка при постављању групе

en: Error Setting Owner
sr: Грешка при постављању власника

en: Error Setting Permissions
sr: Грешка при постављању овлашћења

en: Error While Copying
sr: Грешка при умножавању

en: Error While Deleting
sr: Грешка при брисању

en: Error While Linking
sr: Грешка при успостављању везе

en: Error While Moving
sr: Грешка при премештању

en: Error creating new document.
sr: Грешка при стварању новог документа.

en: Error creating new folder.
sr: Грешка при образовању новог директоријума.

en: Error while copying to "%s".
sr: Грешка при умножавању у „%s“.

en: Error while copying.
sr: Грешка при умножавању.

en: Error while creating link in "%s".
sr: Грешка при успостављању везе у „%s“.

en: Error while creating links in "%s".
sr: Грешка при успостављању везе у „%s“.

en: Error while deleting.
sr: Грешка при брисању.

en: Error while moving items to "%s".
sr: Грешка при премештању ставки у „%s“.

en: Error while moving to "%s".
sr: Грешка при премештању у „%s“.

en: Error while moving.
sr: Грешка при премештању.

en: Error while moving.
sr: Грешка при премештању.

en: Example:
sr: Пример:

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
sr: Постојање ове датотеке означава да је Наутилусов чаробњак за подешавања 
    већ приказан.
    
    Уколико желите да поново користите чаробњака, обришите ову датотеку.

en: Exposure Program
sr: Програм експозиције

en: Exposure Time
sr: Дужина експозиције

en: Factory for Nautilus component adapter factories
sr: Фабрика за Наутилус компоненте

en: Factory for Nautilus component adapter factories
sr: Фабрика за Наутилус компоненте

en: Factory for Nautilus shell and file manager
sr: Фабрика за Наутилусов управник љуском и датотекама

en: Factory for objects that wrap ordinary Bonobo Controls or Embeddables to look like Nautilus Views
sr: Фабрика објеката који заокружују обичне Бонобо елементе или укључиве елементе како би изгледали као Наутилус погледи

en: Factory for text view
sr: Фабрика за приказ текста

en: Failed to load image information
sr: Није успео да учита податке о слици

en: Favorite
sr: Омиљени

en: Favorite applications
sr: Омиљени програми

en: Favorites
sr: Омиљено

en: Fibers
sr: Влакна

en: File Browser: %s
sr: Прегледач датотека: %s

en: File Management
sr: Управљање датотекама

en: File Management Preferences
sr: Поставке за управљање датотекама

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: File Types and Programs
sr: Врсте датотека и програми

en: File _owner:
sr: _Власник датотеке:

en: File group:
sr: Група датотеке:

en: File owner:
sr: Власник датотеке:

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
sr: Име датотеке за уобичајену позадину директоријума. Користи се једино ако је постављено background_set.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
sr: Име датотеке за уобичајену позадину површи постранце. Користи се једино ако је постављено side_background_set.

en: Files and folders can only be moved into the trash.
sr: Датотеке и директоријуми се могу једино преместити у смеће.

en: Files copied:
sr: Умножених датотека:

en: Files deleted:
sr: Обрисаних датотека:

en: Files linked:
sr: Повезаних датотека:

en: Files moved:
sr: Премештених датотека:

en: Files thrown out:
sr: Одбачене датотеке:

en: Filesystem
sr: Систем датотека

en: Find
sr: Пронађи

en: Finishing Creating Links...
sr: Завршава установљавање веза...

en: Finishing Move...
sr: Завршава премештање...

en: Fire Engine
sr: Ватрена машина

en: Flash Fired
sr: Блиц коришћен

en: Fleur De Lis
sr: Цветни детаљи

en: Floral
sr: Биљни

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
sr: Директоријуми већи од овога ће бити одсечени на приближно ову величину. Сврха овога је да се избегне случајно препуњавање меморије и убијање Наутилуса у превеликим директоријумима. Негативна вредност означава да нема ограничења. Граница је приближна пошто се директоријуми читају у блоковима.

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Format the selected volume
sr: Форматирај изабрани диск

en: Forward
sr: Напред

en: Fossil
sr: Фосилни

en: Frame Text
sr: Уоквири текст

en: Free space:
sr: Слободан простор:

en: From:
sr: Одакле:

en: GEOMETRY
sr: ГЕОМЕТРИЈА

en: GNOME
sr: Гном

en: GNOME.org
sr: Гном

en: GNU.org
sr: ГНУ

en: Go To:
sr: Иди у:

en: Go back a few pages
sr: Иди назад за неколико страница

en: Go forward a number of pages
sr: Иди напред за неколико страница

en: Go to Computer
sr: Иди у рачунар

en: Go to Empty CD folder
sr: Иди у директоријум празног ЦД-а

en: Go to templates folder
sr: Иди у директоријум са шаблонима

en: Go to the CD Creator
sr: Иди у израду ЦД-а

en: Go to the home location
sr: Иди на почетну локацију

en: Go to the location specified by this bookmark
sr: Иди на локацију наведену у овом обележивачу

en: Go to the next visited location
sr: Иди на следеће посећену локацију

en: Go to the previous visited location
sr: Иди на претходно посећену локацију

en: Go to the trash folder
sr: Иди у директоријум са смећем

en: Go up one level
sr: Иди један ниво изнад

en: Granite
sr: Гранит

en: Grapefruit
sr: Грејпфрут

en: Green Weave
sr: Зелени талас

en: Group
sr: Група

en: Group:
sr: Група:

en: Hardware
sr: Хардвер

en: Hide default bookmarks in the bookmark menu
sr: Сакриј подразумеване обележиваче у менију са обележивачима

en: Highlight Alpha
sr: Провидност истицања

en: History
sr: Историјат

en: History side pane
sr: Оквир постранце за историјат

en: History side pane for Nautilus
sr: Оквир постранце за историјат за Наутилус

en: Home
sr: Почетак

en: Home Folder
sr: Лични директоријум

en: Home icon visible on desktop
sr: Лична икона је приказана на радној површини

en: ISO Speed Rating
sr: ИСО ранг брзине

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sr: _Укључи и наредбу за брисање која заобилази смеће

en: Ice
sr: Лед

en: Icon
sr: Икона

en: Icon Captions
sr: Ознаке икона

en: Icon View
sr: Преглед помоћу икона

en: Icons
sr: Иконе

en: Icons Viewer
sr: Прегледач икона

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће приказати једино директоријуме у површи постранце. Иначе, приказиваће и директоријуме и датотеке.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати поље за унос адресе.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати површ постранце.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати стање у подножју.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати главне алатке.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit some of the more esoteric options of a file in the file preferences dialog.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће вам омогућити да уредите неке од напреднијих могућности за датотеке у прозорчету за поставке датотека.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће приказати директоријуме пре приказивања датотека при прегледу помоћу икона или списка.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to put files in the trash.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће тражити одобрење при смештању датотека у смеће.

en: If set to true, then Nautilus will bring up a new Nautilus window by default whenever an item is opened.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће уобичајено отворити нови прозор при сваком отварању нове ставке.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће исцртавати иконе на радној површини.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће садржати могућност за тренутно брисање датотека, уместо премештања у смеће. Ова могућност може бити опасна, па користите уз доста пажње.

en: If set to true, then Nautilus will just show the user's bookmarks in the bookmark menu.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће приказивати једино обележиваче корисника у менију са обележивачима.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће користити лични директоријум корисника за радну површину. Уколико није постављено, онда ће користити ~/Desktop за радну површину.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
sr: Уколико је постављено, онда су сви прозори Наутилуса разгледачки прозори. Овако се Наутилус понашао пре издања 2.6, а неки људи више воле овакав начин рада.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
sr: Уколико је постављено, онда ће се приказивати резервни примерци датотека. Тренутно, само датотеке чије се име завршава тилдом (~) се сматрају резервним датотекама.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
sr: Уколико је постављено, сакривене датотеке ће се приказивати у управнику датотека. Сакривене датотеке су или датотеке чије име почиње тачком, или су укључене у датотеци .hidden у директоријуму.

en: If this is set to true, Nautilus adds itself to the session when it starts up. This means it will be started the next time you log in.
sr: Уколико је ово постављено, Наутилус се додаје у сесију при покретању. Ово значи да ће бити покренут при наредној пријави на систем.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
sr: Уколико је ово постављено, икона која указује на путању рачунара ће бити стављена на радну површину.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
sr: Уколико је ово постављено, икона која указује на лични директоријум ће бити стављена на радну површину.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
sr: Уколико је ово постављено, икона која указује на смеће ће бити стављена на радну површину.

en: If this keeps happening, you might want to turn this panel off.
sr: Уколико се ово настави, можете желети да искључите ову површ.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
sr: Уколико је постављено, датотеке у новим прозорима ће бити поређане у обрнутом редоследу. Нпр. ако су уређене по имену, онда уместо ређања датотека од „а“ до „ш“, ређаће се од „ш“ до „а“.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sr: Уколико је постављено, датотеке у новим прозорима ће бити поређане у обрнутом редоследу. Нпр. ако су уређене по имену, онда уместо ређања датотека од „а“ до „ш“, ређаће се од „ш“ до „а“; уколико су уређене по величини, уместо у растућем, биће у опадајућем поретку.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
sr: Уколико је постављено, иконе ће уобичајено бити згуснуто изложене у новим прозорима.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
sr: Уколико је постављено, ознаке ће бити смештене поред икона уместо испод њих.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
sr: Уколико је постављено, нови прозори ће уобичајено користити ручни распоред.

en: If you clear the list of locations, they will be permanently deleted.
sr: Уколико очистите списак путања, оне ће бити трајно обрисане.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
sr: Уколико обришете ставку, она ће бити трајно уклоњена.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sr: Уколико обришете ставку, она ће бити трајно уклоњена.

en: If you do, you will be doomed to repeat it.
sr: Уколико желите, осуђени сте да је поновите.

en: If you empty the trash, items will be permanently deleted.
sr: Уколико испразните смеће, ставке ће бити трајно уклоњене.

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sr: Уколико замените постојећу датотеку, њен садржај ће бити преснимљен.

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the right-click menu of the volume.
sr: Уколико желите да избаците диск, молим користите „Избаци“ у приручном менију за диск.

en: Image
sr: Слика

en: Image Properties content view component
sr: Компонента за преглед особина слике

en: Images Only
sr: Само слике

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sr: За слике које прелазе ову величину (у бајтовима) неће бити приказана умањена слика. Сврха овога је да се избегне умањивање великих слика што може одузети много времена или меморије.

en: Important
sr: Важно

en: Include in the menu for "%s" items
sr: Укључи у мени за „%s“ ставке

en: Include in the menu for "%s" only
sr: Укључи у мени само за „%s“

en: Indigo
sr: Индиго

en: Information
sr: Обавештење

en: International
sr: Међународно

en: Invalid Action Associated
sr: Намењена је неисправна акција

en: Invalid Application Associated
sr: Намењен је неисправан програм

en: Invalid Viewer Associated
sr: Намењен је неисправан прегледач

en: Is in the menu for "%s" items.
sr: У менију је за „%s“ ставке.

en: Is in the menu for "%s".
sr: У менију је за „%s“.

en: Is in the menu for all "%s" items.
sr: У менију је за све „%s“ ставке.

en: Is not in the menu for "%s" items.
sr: Није у менију за „%s“ ставке.

en: Is the default for "%s" items.
sr: Подразумевано је за „%s“ ставке.

en: Is the default for "%s".
sr: Подразумевано је за „%s“.

en: Is the default for all "%s" items.
sr: Подразумевано је за све „%s“ ставке.

en: Keep icons lined up on a grid
sr: Иконице уређене у мрежу

en: Keep icons sorted by emblems in rows
sr: Иконице уређене према обележјима у редовима

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sr: Иконице уређене према датуму измене у редовима

en: Keep icons sorted by name in rows
sr: Иконице уређене према имену у редовима

en: Keep icons sorted by size in rows
sr: Иконице уређене према величини у редовима

en: Keep icons sorted by type in rows
sr: Иконице уређене према врсти у редовима

en: Label
sr: Ознака

en: Label to display in the column
sr: Ознака за приказ у колони

en: Label to display to the user
sr: Ознака за приказ кориснику

en: Label widget to display in the notebook tab
sr: Елемент ознаке који се приказује у језичку свеске

en: Last changed:
sr: Последња промена:

en: Leaf
sr: Лишће

en: Leave icons wherever they are dropped
sr: Остави иконе где год су пуштене

en: Lemon
sr: Лимун

en: Light Info Color
sr: Светла боја обавештења

en: Link To Old Desktop
sr: Веза ка старој радној површини

en: Link _name:
sr: _Име везе:

en: Link target:
sr: Мета везе:

en: Linking
sr: Образује везе

en: Linux Documentation Project
sr: Пројекат документовања Линукса

en: Linux Online
sr: Линукс Онлајн

en: Linux Resources
sr: Линукс ресурси

en: Linux Weekly News
sr: Недељне Линукс вести

en: List
sr: Списак

en: List Columns
sr: Колоне списка

en: List View
sr: Прегледај као списак

en: List Viewer
sr: Прегледач списка

en: List of possible captions on icons
sr: Списак могућих ознака икона

en: Loading...
sr: Учитава..

en: Local Files Only
sr: Само локалне датотеке

en: Local Images Only
sr: Само локалне слике

en: Location _Bar
sr: Поље са _путањом

en: Location:
sr: Путања:

en: MIME Type
sr: МИМЕ врста

en: MIME type
sr: МИМЕ врста

en: MIME type:
sr: МИМЕ тип:

en: Ma_ke Link
sr: Направи везу

en: Ma_ke Links
sr: _Направи везе

en: Mail
sr: Пошта

en: Make the selected icon stretchable
sr: Учини изабрану икону растегљивом

en: MandrakeSoft
sr: МандрејкСофт

en: Mango
sr: Манго

en: Manila Paper
sr: Манила папир

en: Manually
sr: Ручно

en: Maximum handled files in a folder
sr: Највећи број датотека у директоријуму

en: Maximum image size for thumbnailing
sr: Највећа величина слике за приказивање умањеног примерка

en: Medi_a Properties
sr: Особине _медија

en: Metering Mode
sr: Начин мерења

en: Migrated Old Desktop
sr: Пресељена стара радна површина

en: Mo_ve to Trash
sr: Пре_мести у смеће

en: Modified:
sr: Измењен:

en: Modify "%s"
sr: Измени „%s“

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
sr: сре, 23. сеп 2003. у 14:34

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
sr: сре, 23. сеп 2003. у 14:34:27

en: More Than One Image
sr: Више од једне слике

en: Moss Ridge
sr: Гребен маховине

en: Mount Error
sr: Грешка монтирања

en: Mount the selected volume
sr: Монтирај изабрани диск

en: Move _Down
sr: Премести _горе

en: Move _Up
sr: Премести _доле

en: Move each selected item to the Trash
sr: Премести сваку изабрану ставку у смеће

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
sr: Премести или умножи датотеке претходно изабране помоћу наредбе Исеци датотеке или Умножи датотеке

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command into the selected folder
sr: Премести или умножи датотеке претходно изабране помоћу наредбе Исеци датотеке или Умножи датотеке у изабрани директоријум

en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

en: Moving
sr: Премешта

en: Moving files
sr: Премешта датотеке

en: Moving files to the Trash
sr: Премешта датотеке у Смеће

en: Mud
sr: Муљ

en: Multimedia
sr: Мултимедија

en: Name
sr: Име

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
sr: Име мотива за Наутилус. Ово је застарела могућност од Наутилуса 2.2. Користите тему за иконе.

en: Name of the column
sr: Име колоне

en: Name of the icon to display in the menu item
sr: Име иконе која се приказује у ставци менија

en: Name of the item
sr: Име ставке

en: Name of the page
sr: Име листа

en: Nautilus
sr: Наутилус

en: Nautilus Emblem side pane
sr: Наутилусова плоча постранце са обележјима

en: Nautilus Emblem view
sr: Преглед Наутилусових обележја

en: Nautilus Image Properties view
sr: Наутилусов преглед особина слике

en: Nautilus Tree View
sr: Наутилусов преглед стабла

en: Nautilus Tree side pane
sr: Наутилусово стабло постранце

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the factory.Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
sr: Тренутно се не може користити Наутилус, услед непредвиђене грешке Боноба при покушају да пронађе фабрику. Гашење bonobo-activation-server-а и поновно покретање Наутилуса може можда отклонити проблем.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
sr: Тренутно се не може користити Наутилус, услед непредвиђене грешке Боноба при покушају да пронађе објекат љуске. Гашење bonobo-activation-server-а и поновно покретање Наутилуса може можда отклонити проблем.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
sr: Тренутно се не може користити Наутилус, услед непредвиђене грешке Боноба при покушају пријаве управника датотека на сервер.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
sr: Тренутно се не може користити Наутилус, услед непредвиђене грешке.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
sr: Није тренутно могуће користити Наутилус. Извршавање наредбе „bonobo-slay“ може отклонити проблем. Уколико то не помогне, ресетујте рачунар или поново инсталирајте Наутилус.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo couldn't locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
sr: Није тренутно могуће користити Наутилус. Извршавање наредбе „bonobo-slay“ може отклонити проблем. Уколико то не помогне, ресетујте рачунар или поново инсталирајте Наутилус.
    
    Бонобо не може да пронађе датотеку Nautilus_shell.server. Један узрок овога је када LD_LIBRARY_PATH не укључује директоријум са библиотекама за bonobo-activation. Други могући узрок је лоша инсталација и недостатак Nautilus_Shell.server датотеке.
    
    Извршавање „bonobo-slay“ ће угасити све процесе за Бонобо активацију, и GConf, који могу бити неопходни за друге програме.
    
    Повремено убијање bonobo-activation-server и gconfd отклони проблем, али не знамо зашто.
    
    На ову грешку смо наишли и када је инсталирано неисправно издање bonobo-activation-а.

en: Nautilus cannot determine what type of file it is.
sr: Наутилус не може да одреди које је врсте датотека.

en: Nautilus cannot display "%s".
sr: Наутилус не може да прикаже „%s“.

en: Nautilus cannot handle %s: locations.
sr: Наутилус не подржава путање „%s:“.

en: Nautilus component adapter factory
sr: Фабрика за Наутилус компоненте

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
sr: Наутилус не може да направи следеће обавезне директоријуме: %s.

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
sr: Не могу да образујем обавезни директоријум „%s“.

en: Nautilus factory
sr: Наутилусова фабрика

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list
sr: Наутилусова компонента управника датотекама која приказује покретни списак

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list for search results
sr: Наутилусова компонента управника датотекама која приказује покретни списак за резултате претраге

en: Nautilus file manager component that shows a two-dimensional icon space
sr: Наутилусова компонента управника датотекама која приказује дводимензиони простор икона

en: Nautilus file manager component that shows icons on the desktop
sr: Наутилусова компонента управника датотекама која приказује иконе на радној површини

en: Nautilus file manager desktop icon view
sr: Наутилусов преглед радне површине помоћу икона

en: Nautilus file manager icon view
sr: Наутилусов преглед помоћу икона

en: Nautilus file manager list view
sr: Наутилусов преглед помоћу списка

en: Nautilus file manager search results list view
sr: Наутилусов преглед резултата претраживања помоћу списка

en: Nautilus handles drawing the desktop
sr: Наутилус управља исцртавањем радне површине

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the file.
sr: Наутилус нема постављен прегледач за приказивање ове датотеке.

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
sr: Наутилус је графичка љуска за Гнома која олакшава управљање датотекама и остатком система.

en: Nautilus metafile factory
sr: Наутилусова фабрика метадатотека

en: Nautilus shell
sr: Наутилусова љуска

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
sr: Наутилусове операције љуске које се могу извршити помоћу наредних наредби

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
sr: Наутилус користи лични директоријум корисника за радну површину

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Neighbourhood
sr: Мрежа

en: Network Servers
sr: Мрежни сервери

en: Never
sr: Никад

en: New
sr: Нови

en: News and Media
sr: Вести и медији

en: No Action Associated
sr: Нема намењених акција

en: No Application Associated
sr: Нема намењених програма

en: No Viewers Available
sr: Нема доступних прегледача.

en: No bookmarks defined
sr: Нема обележивача

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
sr: Није нашао опис за МИМЕ тип „%s“ (датотека је „%s“), обавестите дописно друштво за gnome-vfs.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sr: Нема других програма који могу да прегледају ову датотеку. Уколико пребаците ову датотеку на ваш рачунар, можда ћете моћи да га отворите.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sr: Нема других програма који могу да прегледају ову датотеку. Уколико пребаците ову датотеку на ваш рачунар, можда ћете моћи да га отворите.

en: No templates Installed
sr: Нема постављених шаблона

en: No viewers are available for "%s".
sr: Нема доступних прегледача за „%s“.

en: None
sr: Ништа

en: None of the files could be added as emblems.
sr: Ниједна од датотека није додата као обележје.

en: Normal Si_ze
sr: _Уобичајена величина

en: Not an Image
sr: Није слика

en: Notes
sr: Белешке

en: Notes side pane
sr: Белешке постранце

en: Notes side pane for Nautilus
sr: Белешке постранце за Наутилус

en: Number view:
sr: Бројевни преглед:

en: Numbers
sr: Бројеви

en: O'Reilly
sr: О'Рејли

en: OK
sr: У реду

en: Ocean Strips
sr: Океанске пруге

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
sr: 23. сеп 2003. у 14:34

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
sr: 23. сеп 2003, 14:24

en: Octal Permissions
sr: Овлашћења у окталном запису

en: Oh No
sr: О не

en: One of the side panels encountered an error and can't continue.
sr: Једна од површи постранце је наишла на грешку и не може да настави.

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sr: Образуј прозоре само за изричито наведене адресе.

en: Only show folders in the tree sidebar
sr: Прикажи само директоријуме у стаблу постранце

en: Onyx
sr: Оникс

en: Opacity of the highlight for selected icons
sr: Провидност истицања изабраних икона

en: Opacity of the selection box
sr: Провидност површи избора

en: Open
sr: Отвори

en: Open %d Window? | Open %d Windows?
sr[0]: Отвори %d прозор?
sr[1]: Отвори %d прозора?
sr[2]: Отвори %d прозора?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
sr: Отварање неуспешно, желите ли да изаберете неку другу акцију?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
sr: Неуспешно отварање, желите ли да изаберете други програм?

en: Open Location
sr: Отвори путању

en: Open Source Asia
sr: Отворени код Азије

en: Open T_erminal
sr: Нови _терминал

en: Open Wit_h
sr: Отвори _помоћу

en: Open _Location...
sr: Отвори _путању...

en: Open _Parent
sr: Отвори _наддиректоријум

en: Open a new GNOME terminal window
sr: Отвори нови Гном терминал

en: Open each selected item in a navigation window
sr: Отвори сваку изабрану ставку у управљачком прозору

en: Open in Navigation Window
sr: Отвори у управљачком прозору

en: Open in New Window | Open in %d New Windows
sr[0]: Отвори у новом прозору
sr[1]: Отвори у %d нова прозора
sr[2]: Отвори у %d нових прозора

en: Open the parent folder
sr: Отвори наддиректоријум

en: Open the selected item in this window
sr: Отвори изабрану ставку у овом прозору

en: Open with %s
sr: Отвори помоћу: %s

en: Open with Other Application
sr: Отвори неким другим програмом

en: Open with Other Viewer
sr: Отвори помоћу другог прегледача

en: Open with...
sr: Отвори помоћу...

en: OpenOffice
sr: ОпенОфис

en: Opening "%s".
sr: Отварам „%s“.

en: Opening %s
sr: Отварам %s

en: Orange
sr: Наранџаста

en: Other _Application...
sr: Други _програм...

en: Others:
sr: Остали:

en: Owner
sr: Власник

en: Owner:
sr: Власник:

en: Package
sr: Пакет

en: Page
sr: Лист

en: Pale Blue
sr: Бледо-плава

en: Paste Files into Folder
sr: Убаци датотеке у директоријум

en: Paste the text stored on the clipboard
sr: Убаци текст из списка исечака

en: Patterns:
sr: Обрасци:

en: Perform a quick set of self-check tests.
sr: Спроведи скуп брзих самопровера.

en: Permissions
sr: Овлашћења

en: Personal
sr: Лично

en: Pictures
sr: Слике

en: Please check the spelling and try again.
sr: Проверите да ли сте добро укуцали и покушајте поново.

en: Please choose a different emblem name.
sr: Изаберите неко друго име за обележје.<

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sr: Превуците само једну слику да бисте поставили икону.

en: Please enter a name and try again.
sr: Унесите име и покушајте поново.

en: Please select another viewer and try again.
sr: Изаберите неки други прегледач и покушајте поново.

en: Please try again.
sr: Покушајте поново.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
sr: Дозвољене вредности су „single“ за покретање датотека помоћу једног клика, или „double“ за покретање помоћу двоструког клика.

en: Prefere_nces
sr: _Поставке

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
sr: Припреми изабране датотеке за умножавање помоћу наредбе Убаци датотеке

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
sr: Припреми изабране датотеке за премештање помоћу наредбе Убаци датотеке

en: Preparing To Copy...
sr: Припрема за умножавање...

en: Preparing To Move...
sr: Припрема за премештање...

en: Preparing to Create Links...
sr: Припрема за установљавање веза...

en: Preparing to Delete files...
sr: Припрема за брисање датотека...

en: Preparing to Empty the Trash...
sr: Припрема за избацивање смећа...

en: Preparing to Move to Trash...
sr: Припрема за премештање у Смеће...

en: Preview
sr: Преглед

en: Preview _sound files:
sr: Преглед _звучних датотека:

en: Print
sr: Штампај

en: Priority
sr: Важност

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
sr: Производи метадатотеке објекте за приступ Наутиловим метаподацима

en: Profile Dump
sr: Смести профил

en: Properties
sr: Особине

en: Prot_ect
sr: Заш_тити

en: Protect the selected volume
sr: Заштити изабрани диск

en: Purple Marble
sr: Љубичасти мермер

en: Put labels beside icons
sr: Постави ознаке поред икона

en: Quit Nautilus.
sr: Напусти Наутилуса.

en: Re_versed Order
sr: О_брнути редослед

en: Red Hat
sr: Црвенкапа

en: Red Hat Network
sr: Мрежа Црвенкапе

en: Redo Edit
sr: Понови уређивање

en: Redo the edit
sr: Понови уређивање

en: Reload
sr: Освежи

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove the selected text without putting it on the clipboard
sr: Уклони изабрани текст без смештања међу исечке

en: Rename
sr: Преименуј

en: Rename Emblem
sr: Преименуј обележје

en: Rename selected item
sr: Преименуј изабрану ставку

en: Renaming "%s" to "%s".
sr: Преименује „%s“ у „%s“.

en: Renaming Error
sr: Грешка при преименовању

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: Report Profiling
sr: Прилагођавање извештаја

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sr: Постави иконе тако да боље стану у прозор и избегни прекривања

en: Reset Profiling
sr: Прилагођавање основних поставки

en: Reset View to _Defaults
sr: Постави преглед на _подразумевано

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
sr: Поновно постављање је нарочита слика која се не може обрисати.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sr: Постави поредак и увећање према поставкама за овај преглед

en: Restart Nautilus.
sr: Поново покрени Наутилуса.

en: Restore Icon's Original Si_ze
sr: Врати изворну величину иконе

en: Restore Icons' Original Si_zes
sr: Врати изворне величине икона

en: Restore each selected icon to its original size
sr: Постави све изабране иконе на изворну величину

en: Reverse sort order in new windows
sr: Обрни уређење у новим прозорима

en: Ridged Paper
sr: Изгребани папир

en: Rough Paper
sr: Нераван папир

en: Ruby
sr: Рубин

en: Run "%s" on any selected items
sr: Покрени „%s“ на свакој изабраној ставци

en: Run in _Terminal
sr: Покрени у _терминалу

en: Run or Display?
sr: Покрени или прикажи?

en: Run or manage scripts from ~/Nautilus/scripts
sr: Покрени или управљај скриптама из ~/Nautilus/scripts

en: Save
sr: Сачувај

en: Sea Foam
sr: Морка пена

en: Search List
sr: Списак претрага

en: Search for files by file name and file properties
sr: Нађи датотеке према имену и особинама

en: Search for files by file name only
sr: Нађи датотеке само према имену

en: Search this computer for files
sr: Пронађи датотеке на овом рачунару

en: Searching Unavailable
sr: Претраживање недоступно

en: Searching is unavailable right now, because you either have no index, or the search service isn't running.
sr: Претраживање је тренутно недоступно, зато што или немате попис, или услуга претраживања није покренута.

en: Select Pattern
sr: Изаберите образац

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select _All Files
sr: Изабери _све датотеке

en: Select _Pattern
sr: Изаберите о_бразац

en: Select a Category:
sr: Изаберите категорију:

en: Select a color to add
sr: Изаберите боју да додате

en: Select all items in this window
sr: Изабери све ставке у овом прозору

en: Select all the text in a text field
sr: Изабери сав текст у пољу

en: Select an icon
sr: Изаберите икону

en: Select an image file for the new emblem:
sr: Изаберите слику за ново обележје:

en: Select an image file to add as a pattern
sr: Изаберите слику да је додате као образац попуњавања

en: Select items in this window matching a given pattern
sr: Изаберите ставке у овом прозору које одговарају датом обрасцу

en: Select the columns visible in this folder
sr: Изаберите колоне приказане у овом директоријуму

en: Selection Box Alpha
sr: Провидност површи избора

en: Selection Box Color
sr: Боја површи избора

en: Sensitive
sr: Осетљива

en: Server Settings
sr: Поставке сервера

en: Set _user ID
sr: Постави _ID корисника (SUID)

en: Set as _Background
sr: Постави за _позадину

en: Set as background for _all folders
sr: Постави као позадину за _све директоријуме

en: Set as background for _this folder
sr: Постави као позадину за _овај директоријум

en: Set gro_up ID
sr: Постави ID _групе (SGID)

en: Set the zoom level of the current view
sr: Постави ниво увећања текућег прегледа

en: Shale
sr: Шкриљац

en: Show %s
sr: Прикажи %s

en: Show _only folders
sr: Прикажи _само директоријуме

en: Show _thumbnails:
sr: Прикажи _сличице:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
sr: Прикажи прозор који омогућава да изаберете образац попуњавања позадине или боју

en: Show folders first in windows
sr: Прикажи прво директоријуме у прозорима

en: Show hidden and _backup files
sr: Прикажи скривене и _допунске примерке датотека

en: Show location bar in new windows
sr: Прикажи поље за адресу у новим прозорима

en: Show media properties for the selected volume
sr: Прикажи особине медија за изабрани диск

en: Show priority text in toolbars
sr: Прикажи текст према важности међу алаткама

en: Show side pane in new windows
sr: Прикажи површ постранце у новим прозорима

en: Show status bar in new windows
sr: Прикажи линију са стањем у новим прозорима

en: Show te_xt in icons:
sr: Прикажи текст са иконама:

en: Show the contents at the normal size
sr: Прикажи садржаје у уобичајеној величини

en: Show the contents in less detail
sr: Прикажи садржаје са мање детаља

en: Show the contents in more detail
sr: Прикажи садржаје са више детаља

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
sr: Прикажи директоријум који садржи скрипте из овог менија

en: Show toolbar in new windows
sr: Прикажи главне алатке у новим прозорима

en: Shutter Speed
sr: Брзина затварача

en: Side Pane
sr: Површ постранце

en: Side Panel Failed
sr: Неуспешна површ постранце

en: Side pane view
sr: Преглед у површи постранце

en: Sierra
sr: Сијера

en: Silver
sr: Сребро

en: Size
sr: Величина

en: Size:
sr: Величина:

en: Sky
sr: Небо

en: Sky Ridge
sr: Небески гребен

en: Snow Ridge
sr: Снежни гребен

en: Software
sr: Програми

en: Some files will not be displayed.
sr: Неке датотеке неће бити приказане.

en: Some of the files could not be added as emblems.
sr: Не могу да додам неке датотеке као за обележја.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
sr: Нажалост, „%s“ није употребљива слика.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
sr: Нажалост, „%s“ не представља исправно име датотеке.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
sr: Нажалост, обележје %s се не може обрисати.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
sr: Нажалост, кључне речи обележја могу садржати само слова, размаке и бројеве.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
sr: Нажалост, не може да обрише образац попуњавања %s.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
sr: Нажалост, не може поставити образац попуњавања %s.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
sr: Нажалост, већ постоји обележје звано „%s“.

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site.
sr: Нажалост, не можете извршавати наредбе са удаљеног места.

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
sr: Нажалост, не можете заменити слику за поновно постављање

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
sr: Нажалост, нисте унели исправно име датотеке.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
sr: Нажалост, морате навести непразну кључну реч за ново обележје.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
sr: Нажалост, морате унети непразно име за нову боју.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
sr: Нажалост, не може да промени групу за „%s“.

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
sr: Нажалост, не може да промени власника „%s“.

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
sr: Не може да промени овлашћења за „%s“.

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
sr: Нажалост, не може да прикаже сав садржај „%s“.

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
sr: Нажалост, не може да преименује „%s“ у „%s“.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
sr: Нажалост, не може да сачува име прилагођеног обележја.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
sr: Нажалост, не може да сачува прилагођено обележје.

en: Sort _folders before files
sr: Поређај _директоријуме пре датотека

en: Sound
sr: Звук

en: SourceForge
sr: Ковачница изворног кода

en: Special
sr: Нарочито

en: Special flags:
sr: Нарочите ознаке:

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local filesystems. If set to "never" then it never previews sound.
sr: Губитак брзине ради прегледа звучних датотека при преласку миша преко икона датотека. Уколико је постављено на „always“ увек се пушта звук, чак и ако је датотека на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, пушта се звук само за локалне датотеке. Уколико је постављено на „never“, никад се не пушта звук.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local filesystems. If set to "never" then never bother to read preview data.
sr: Губитак брзине ради прегледа садржаја текстуалних датотека у икони датотеке. Уколико је постављено на „always“ увек се приказује преглед, чак и ако је датотека на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, приказује се преглед само за локалне датотеке. Уколико је постављено на „never“, никад се не приказује преглед.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local filesystems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
sr: Губитак брзине ради прегледа умањених слика за слике. Уколико је постављено на „always“ увек се приказује умањена слика, чак и ако је датотека на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, приказује се умањена слика само за локалне датотеке. Уколико је постављено на „never“ користи се општа икона.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local filesystems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
sr: Губитак брзине ради приказивања броја ставки у директоријуму. Уколико је постављено на „always“ увек се приказује број ставки, чак и ако је директоријум на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, приказује се број ставки само за локалне директоријуме. Уколико је постављено на „never“, онда се никад не приказује број ставки.

en: St_atusbar
sr: Линија са с_тањем

en: Start Here
sr: Крените одавде

en: Start Profiling
sr: Почни са прилагођавањем

en: Status
sr: Стање

en: Stop
sr: Заустави

en: Stop Profiling
sr: Заврши прилагођавање

en: Stop loading this location
sr: Заврши учитавање ове локације

en: Str_etch Icon
sr: _Растегни икону

en: Stucco
sr: Гипсани малтер

en: SuSE
sr: СуСЕ

en: Switch
sr: Пређи

en: Switch to Manual Layout?
sr: Прећи на ручно распоређивање?

en: System Settings
sr: Поставке система

en: Tahoe
sr: Тахој

en: Tangerine
sr: Мандарина

en: Terracotta
sr: Печена земља

en: Text
sr: Текст

en: Text Viewer
sr: Преглед текста

en: Text view
sr: Преглед текста

en: Text view factory
sr: Фабрика за приказ текста

en: Text view:
sr: Текстуални преглед:

en: The %d selected item will be copied if you select the Paste Files command | The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
sr[0]: %d изабрана ставка ће бити умножена уколико изаберете наредбу Убаци датотеке
sr[1]: %d изабране ставке ће бити умножене уколико изаберете наредбу Убаци датотеке
sr[2]: %d изабраних ставки ће бити умножено уколико изаберете наредбу Убаци датотеке

en: The %d selected item will be moved if you select the Paste Files command | The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
sr[0]: %d изабрана ставка ће бити премештена уколико изаберете наредбу Убаци датотеке
sr[1]: %d изабране ставке ће бити премештене уколико изаберете наредбу Убаци датотеке
sr[2]: %d изабраних ставки ће бити премештено уколико изаберете наредбу Убаци датотеке

en: The %s side panel encountered an error and can't continue.
sr: Површ постранце „%s“ је наишла на грешку и не може да настави.

en: The %s view encountered an error and can't continue.
sr: Преглед %s је наишао на грешку и не може да настави.

en: The %s view encountered an error while starting up.
sr: Преглед %s је наишао на грешку при покретању.

en: The NautilusApplication associated with this window.
sr: Наутилус Програм везан за овај прозор.

en: The action associated with "%s" is invalid.
sr: Акција намењена за отварање „%s“ је неисправна.

en: The application ID of the window.
sr: ID програма овог прозора

en: The application associated with "%s" is invalid.
sr: Програм намењен за отварање „%s“ је неисправан.

en: The attempt to log in failed.
sr: Покушај пријаве је неуспешан.

en: The attribute name to display
sr: Име својства за приказ

en: The color cannot be installed.
sr: Боја се не може поставити.

en: The date the file was accessed.
sr: Датум када је датотеци приступано.

en: The date the file was modified.
sr: Датум када је датотека измењена.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s" locations.
sr: Подразумевана акција не може да отвори „%s“ зато што не може да приступи датотекама на путањама „%s“.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s".locations.
sr: Подразумевана акција не може да отвори „%s“ зато што не може да приступи датотекама на путањама „%s“.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
sr: Уобичајени поредак за ставке при приказивању помоћу икона. Дозвољене вредности су „name“, „size“, „type“, „modification_date“ и „emblems“.

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
sr: Уобичајени поредак за ставке при приказивању помоћу списка. Дозвољене вредности су „name“, „size“, „type“ и „modification_date“.

en: The default width of the side pane in new windows.
sr: Подразумевана ширина површи постранце у новим прозорима.

en: The destination and source are the same file.
sr: Одредиште и извор су иста датотека.

en: The destination disk is read-only.
sr: Са одредишног диска се може само читати.

en: The destination folder is inside the source folder.
sr: Одредишни директоријум је унутар полазног директоријума.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
sr: Превучена датотека не представља исправну слику.

en: The dragged text was not a valid file location.
sr: Превучени текст није исправна путања до датотеке.

en: The emblem cannot be added.
sr: Нисам успео да додам обележје.

en: The emblem cannot be installed.
sr: Нисам могао да поставим обележје.

en: The emblems do not appear to be valid images.
sr: Изгледа да обележја нису исправне слике.

en: The file "%s" already exists.  Would you like to replace it?
sr: Већ постоји датотека „%s“.  Желите ли да је замените?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
sr: Не може се пребацити „%s“ у смеће.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
sr: Датотека „%s“ не представља исправну слику.

en: The file is not an image.
sr: Датотека не чини слику.

en: The file that you dropped is not an image.
sr: Датотека коју сте пустили није слика.

en: The file that you dropped is not local.
sr: Датотека коју сте пустили није локална.

en: The filename "%s" indicates that this file is of type "%s". The contents of the file indicate that the file is of type "%s". If you open this file, the file might present a security risk to your system.
    
    Do not open the file unless you created the file yourself, or received the file from a trusted source. To open the file, rename the file to the correct extension for "%s", then open the file normally. Alternatively, use the Open With menu to choose a specific application for the file.
sr: Име датотеке „%s“ означава да је ова датотека врсте „%s“. Садржај датотеке означава да је датотека врсте „%s“. Уколико отворите ову датотеку, ваш систем може бити изложен безбедносном ризику.
    
    Не отварајте ову датотеку осим ако је нисте сами направили, или је примили из поузданог извора. Да отворите датотеку, преименујте је у исправно име за „%s“, а затим је отворите на уобичајен начин.  Са друге стране, користите мени „Отвори помоћу“ да изаберете одређени програм за ову датотеку.

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
sr: Директоријум „%s“ садржи више датотека него што Наутилус може да поднесе.

en: The folder contents could not be displayed.
sr: Не може се приказати садржај директоријума.

en: The font description used for the icons on the desktop.
sr: Опис фонта који се користи за иконе на радној површини.

en: The group could not be changed.
sr: Група се не може изменити.

en: The group of the file.
sr: Група датотеке.

en: The item could not be renamed.
sr: Ставка се не може преименовати.

en: The link is broken, do you want to move it to the Trash?
sr: Ова веза је неисправна, желите ли да је баците у смеће?

en: The location "%s" does not exist.
sr: Путања „%s“ више не постоји.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
sr: Путања се не може приказати овим прегледачем.

en: The location of the desktop directory has changed in GNOME 2.4. You can open the link and move over the files you want, then delete the link.
sr: Путања директоријума за радну површину је измењена у Гному 2.4.  Можете отворити везу да преместите датотеке које желите, а затим уклоните везу.

en: The mime type of the file.
sr: МИМЕ врста датотеке.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sr: Већ је у употреби име „%s“ у овом директоријуму. Ставите неко друго име.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sr: Име „%s“ је неисправно зато што садржи знак „/“. Користите неко друго име.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sr: Име „%s“ је неисправно. Користите неко друго име.

en: The name and icon of the file.
sr: Име и икона датотеке.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to copy the item, rename it and try again.
sr: Име се већ користи за нарочиту ставку која се не може уклонити нити заменити.  Ако и даље желите да умножите ставку, преименујте је и покушајте поново.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to move the item, rename it and try again.
sr: Име се већ користи за нарочиту ставку која се не може уклонити нити заменити.  Ако и даље желите да преместите ставку, преименујте је и покушајте поново.

en: The owner could not be changed.
sr: Власник се не може изменити.

en: The owner of the file.
sr: Власник датотеке.

en: The permissions could not be changed.
sr: Овлашћења се не могу променити.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sr: Не може утврдити овлашћења за „%s“.

en: The permissions of the file, in octal notation.
sr: Овлашћења датотеке, у окталном запису.

en: The permissions of the file.
sr: Овлашћења датотеке.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sr: Не може утврдити овлашћења за изабрану датотеку.

en: The selection rectangle
sr: Правоугаоник избора

en: The side pane view to show in newly opened windows.
sr: Преглед у површи постранце који се приказује у новоотвореним прозорима.

en: The size of the file.
sr: Величина датотеке.

en: The type of the file.
sr: Врста датотеке.

en: The viewer associated with "%s" is invalid.
sr: Прегледач намењен за отварање „%s“ је неисправан.

en: The x-alignment of the column
sr: Водоравно поравнање колоне

en: Themes
sr: Теме

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sr: Не постоји „%s“ у овом директоријуму. Можда је управо премештено или обрисано?

en: There is no action associated with "%s".
sr: Ниједна акција није намењена за „%s“.

en: There is no application associated with "%s".
sr: Ниједан програм није намењен за отварање „%s“.

en: There is no space on the destination.
sr: Нема места у одредишту.

en: There is not enough space on the destination.
sr: Нема довољно места у одредишту.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sr: Нема ништа у списку исечака за убацивање

en: There was an error displaying help.
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: %s

en: There was an error launching the application.
sr: Дошло је до грешке при покретању програма.

en: This drop target only supports local files.
sr: Ово одредиште превлачења подржава само локалне датотеке.

en: This folder uses automatic layout.
sr: Овај директоријум користи самораспоређивање.

en: This is disabled due to security considerations.
sr: Ово је онемогућено из безбедносних разлога.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
sr: Разлог овоме је вероватно то што је обележје трајно, а не неко које сте сами додали.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one you added yourself.
sr: Разлог овоме је вероватно то што је обележје трајно, а не неко које сте сами додали.

en: This is the default theme for Nautilus.
sr: Ово је уобичајена тема Наутилуса.

en: This link can't be used, because it has no target.
sr: Ова веза се не може користити, зато што нема одредиште.

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist.
sr: Ова веза се не може користити, зато што њено одредиште „%s“ не постоји.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
sr: Ово име се може поставити уколико желите прилагођено име за личну икону на радној површини.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
sr: Ово име се може поставити уколико желите прилагођено име за смеће на радној површини.

en: This theme uses photo-realistic folders.
sr: Ова тема користи реалистичне директоријуме.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sr[0]: Ово ће отворити %d одвојени прозор.
sr[1]: Ово ће отворити %d одвојена прозора.
sr[2]: Ово ће отворити %d одвојених прозора.

en: Tip
sr: Савет

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sr: Да бисте отворили удаљене датотеке, пребаците их у локални директоријум, и превуците их поново.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sr: Да бисте отворили удаљене датотеке, пребаците их у локални директоријум, и превуците их поново. Локалне датотеке које сте превукли су већ отворене.

en: To:
sr: У:

en: Toggle using a tighter layout scheme
sr: Користи збијенији распоред

en: Too Many Files
sr: Превише датотека

en: Tooltip for the menu item
sr: Савет у облачићу за корисника

en: Trash
sr: Смеће

en: Trash icon visible on desktop
sr: Икона за смеће се налази на радној површини

en: Tree
sr: Стабло

en: Try to fit in window
sr: Покушај да упасујеш у прозор

en: Type
sr: Врста

en: Type of click used to launch/open files
sr: Врста клика којом се покрећу/отварају датотеке

en: Type:
sr: Врста:

en: URI currently displayed
sr: Адреса је тренутно приказана

en: Unable to Replace File
sr: Не могу да заменим датотеку

en: Unable to launch the cd burner application.
sr: Не могу да покренем програм за снимање ЦД-а.

en: Undo Edit
sr: Опозови уређивање

en: Undo the edit
sr: Опозови уређивање

en: Undo the last text change
sr: Опозови последњу измену текста

en: Unfortunately I couldn't tell which one.
sr: Нажалост, не могу да утврдим која.

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
sr: Непознат GnomeVFSXferProgressStatus %d

en: Unmount Error
sr: Грешка демонтирања

en: Unmount the selected volume
sr: Демонтирај изабрани диск

en: Up
sr: Горе

en: Urgent
sr: Хитно

en: Use "%s" to open the selected item
sr: Користи „%s“ за отварање изабране ставке

en: Use _Default Background
sr: Користи подразу_мевану позадину

en: Use as default for "%s" items
sr: Користи као подразумевано за „%s“ ставке

en: Use as default for "%s" only
sr: Користи као подразумевано само за „%s“

en: Use manual layout in new windows
sr: Користи ручни распоред у новим прозорима

en: Use the default background for this location
sr: Користи подразумевану позадину за ову локацију

en: Use the default desktop background
sr: Користи подразумевану позадину

en: Use tighter layout in new windows
sr: Користи згуснути распоред у новим прозорима

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
sr: Користи манила директоријуме и сиво-зелене позадине.

en: View Failed
sr: Неуспешан преглед

en: View _new folders using:
sr: Прегледај _нове директоријуме помоћу:

en: View as %s
sr: Гледај као %s

en: View as Icons
sr: Гледај као иконе

en: View as List
sr: Гледај као списак

en: View as Text
sr: Гледај као текст

en: View as _Icons
sr: Гледај као _иконе

en: View as _List
sr: Гледај као _списак

en: View as...
sr: Гледај као...

en: View in Multiple Windows?
sr: Прегледај у више прозора?

en: View of the current file or folder
sr: Преглед текуће датотеке или директоријума

en: View or modify the properties of each selected item
sr: Погледај или измени особине свих изабраних ставки

en: View your computer storage
sr: Погледајте дискове рачунара

en: View your home folder in the Nautilus file manager
sr: Прегледајте ваш лични директоријум у Наутилусу

en: View your network servers in the Nautilus file manager
sr: Прегледајте ваше мрежне сервере у Наутилусовом управнику датотека

en: Views
sr: Прегледи

en: Violet
sr: Љубичасто

en: Visible _Columns...
sr: Приказане _колоне...

en: Volume:
sr: Диск:

en: Wavy White
sr: Таласасто бело

en: Web
sr: Паучина

en: Web Services
sr: Веб услуге

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
sr: среда, 23. септембар 2003. у 14:34:27

en: What to do with executable text files when activated
sr: Шта треба урадити када се активирају извршне текстуалне датотеке

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
sr: Шта треба да уради са извршним текстуалним датотекама при њиховом активирању (једноструки или двоструки клик). Могуће вредности су „launch“ за покретање истих као програма, „ask“ за постављање питања помоћу прозорчета, и „display“ за приказивање као текстуалних датотека.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view" and "icon_view".
sr: Када се посети директоријум, користи се овај прегледач осим ако сте изабрали неки други за тај директоријум. Дозвољене вредности су „list_view“ и „icon_view“.

en: When to show number of items in a folder
sr: Када приказати број ставки у директоријуму

en: When to show preview text in icons
sr: Када приказати садржај текста у иконама

en: When to show thumbnails of image files
sr: Када приказати умањене слике

en: Whether a custom default folder background has been set.
sr: Да ли је постављена прилагођена подразумевана позадина.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
sr: Да ли је постављена прилагођена подразумевана позадина за површ постранце.

en: Whether the menu item is sensitive
sr: Да ли је ставка менија осетљива

en: Whether to ask for confirmation when moving files to trash
sr: Да ли тражити одобрење при премештању датотека у смеће

en: Whether to enable immediate deletion
sr: Да ли омогућити тренутно брисање

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
sr: Да ли да пушта звук при преласку мишем преко иконе

en: Whether to show backup files
sr: Да ли да приказује резервне примерке датотека

en: Whether to show hidden files
sr: Да ли да приказује сакривене датотеке

en: White
sr: Бело

en: White Ribs
sr: Бела ребарца

en: Widget for the property page
sr: Елемент за лист са особинама

en: Width of the side pane
sr: Ширина површи постранце

en: Windows Network
sr: Виндоуз мрежа

en: Would you like to continue?
sr: Желите ли да наставите?

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
sr: Нисте власник, па не можете изменити ова овлашћења

en: You can choose another view or go to a different location.
sr: Можете да изаберете неки други преглед или да одете на другу путању.

en: You can configure GNOME to associate a different application or viewer with this file type. Do you want to associate an application or viewer with this file type now?
sr: Можете подесити Гнома да намени други програм или прегледач за ову врсту датотека. Желите ли сада да намените програм или прегледач овој врсти датотека?

en: You can configure GNOME to associate applications with file types. Do you want to associate an application with this file type now?
sr: Можете подесити Гнома да намени програме за одређене врсте датотека. Желите ли да сада намените програм овој врсти датотека?

en: You can configure which programs are offered for which file types in the File Types and Programs dialog.
sr: Можете подесити који су програми понуђени за које врсте датотека у прозорчету „Врсте датотека и програми“.

en: You can only use images as custom icons.
sr: Можете користити само слике за посебне иконе.

en: You can only use local images as custom icons.
sr: Можете користити само локалне слике за иконе.

en: You can't assign more than one custom icon at a time!
sr: Не можете доделити више од једне посебне иконе!

en: You can't assign more than one custom icon at a time.
sr: Не можете доделити више од посебне једне иконе.

en: You cannot copy a file over itself.
sr: Не можете умножити датотеку преко ње саме.

en: You cannot copy a folder into itself.
sr: Не можете умножити директоријум у себе самог.

en: You cannot copy items into the trash.
sr: Не можете умножити ставке у смеће.

en: You cannot copy this trash folder.
sr: Не можете умножити овај директоријум за смеће.

en: You cannot create links inside the trash.
sr: Не можете направити везе у смећу.

en: You cannot delete a volume icon.
sr: Не можете уклонити икону диска.

en: You cannot move a folder into itself.
sr: Не можете преместити директоријум у себе самог.

en: You cannot move this trash folder.
sr: Не можете преместити овај директоријум за смеће.

en: You do not have permissions to write to the destination.
sr: Нисте овлашћени да пишете у одредишту.

en: You do not have permissions to write to this folder.
sr: Нисте овлашћени да пишете у овај директоријум.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sr: Нисте овлашћени да промените групу за „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sr: Нисте овлашћени да преименујете „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sr: Нисте овлашћени да прегледате садржај „%s“.

en: You must enter a name for the server.
sr: Морате унети име за сервер.

en: ZDNet Linux Hardware Database
sr: ZDNet база Линукс хардвера

en: ZDNet Linux Resource Center
sr: ZDNet центар Линукс ресурса

en: Zero-Knowledge
sr: Не-зна-ништа

en: Zoom
sr: Увећај

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom to Fit
sr: Увећај да стане

en: _About
sr: _О програму

en: _Add Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: _Add a New Color...
sr: _Додај нову боју...

en: _Add a New Emblem...
sr: _Додај ново обележје

en: _Add a New Pattern...
sr: _Додај нови образац...

en: _Add new...
sr: _Додај нови...

en: _Always
sr: _Увек

en: _Arrange items:
sr: _Поређај ставке:

en: _Ask each time
sr: _Питај сваки пут

en: _Associate Action
sr: _Намени акцију

en: _Associate Application
sr: _Намени програм

en: _Back
sr: _Назад

en: _Backgrounds and Emblems...
sr: _Позадине и обележја...

en: _Bookmarks
sr: _Обележивачи

en: _CD Creator
sr: Израда _ЦД-а

en: _Clear History
sr: _Очисти историјат

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Computer
sr: _Рачунар

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Copy File
sr: _Умножи датотеку

en: _Copy Files
sr: _Умножи датотеке

en: _Copy Text
sr: _Умножи текст

en: _Copy here
sr: _Умножи овде

en: _Default zoom level:
sr: _Подразумевано увећање:

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Delete from Trash
sr: _Избаци из смећа

en: _Display
sr: _Прикажи

en: _Double click to activate items
sr: _Двоструки клик за покретање ставки

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Edit Bookmarks
sr: _Уреди обележиваче

en: _Emblems
sr: _Обележја

en: _Empty
sr: _Испразни

en: _Empty File
sr: Пр_азна датотека

en: _Empty Trash
sr: _Избаци смеће

en: _File
sr: _Датотека

en: _File group:
sr: _Група датотеке:

en: _Format
sr: _Форматирај

en: _Forward
sr: На_пред

en: _Go
sr: _Иди

en: _Go There
sr: _Иди тамо

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Hide
sr: Сакри_ј

en: _Home
sr: _Почетак

en: _Image:
sr: _Слика:

en: _Keep Aligned
sr: Чу_вај распоред

en: _Keyword:
sr: _Кључна реч:

en: _Link here
sr: _Направи везу овде

en: _Local File Only
sr: _Само локалне датотеке

en: _Location (URL):
sr: _Путања (адреса):

en: _Location...
sr: _Путања...

en: _Location:
sr: _Путања:

en: _Manually
sr: _Ручно

en: _Modify...
sr: Из_мени...

en: _Mount Volume
sr: _Монтирај диск

en: _Move here
sr: _Пребаци овде

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Names:
sr: _Имена:

en: _Never
sr: _Никад

en: _Only for files smaller than:
sr: _Само за датотеке мање од:

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Open Scripts Folder
sr: _Отвори директоријум са скриптама

en: _Paste Files
sr: _Убаци датотеке

en: _Paste Files Into Folder
sr: У_баци датотеке у директоријум

en: _Paste Text
sr: _Убаци текст

en: _Pattern:
sr: Об_расци:

en: _Patterns
sr: _Обрасци

en: _Places
sr: _Места

en: _Profiler
sr: _Прилагођивач

en: _Properties
sr: _Особине

en: _Read
sr: _Читање

en: _Reload
sr: _Освежи

en: _Remove Custom Icon
sr: _Уклони засебну икону

en: _Remove a Color...
sr: _Уклоните боју...

en: _Remove a Pattern...
sr: _Уклоните образац...

en: _Remove an Emblem...
sr: _Уклоните обележје...

en: _Remove...
sr: _Уклони...

en: _Rename...
sr: _Преименуј...

en: _Replace
sr: _Замени

en: _Report Profiling
sr: _Прилагођивање извештаја

en: _Reset Profiling
sr: _Прилагођивање основних поставки

en: _Retry
sr: По_нови

en: _Run
sr: По_крени

en: _Run executable text files when they are clicked
sr: _Покрени извршне текстуалне датотеке по клику на њих

en: _Scripts
sr: _Скрипте

en: _Select Custom Icon...
sr: _Изабери икону...

en: _Show
sr: При_кажи

en: _Side Pane
sr: _Површ постранце

en: _Single click to activate items
sr: _Једноструки клик за покретање ставки

en: _Skip
sr: Пре_скочи

en: _Start Profiling
sr: _Почни прилагођивање

en: _Sticky
sr: _Лепљив

en: _Stop
sr: _Заустави

en: _Stop Profiling
sr: _Заустави прилагођивање

en: _Templates
sr: _Шаблони

en: _Text beside icons
sr: _Текст поред икона

en: _Trash
sr: _Смеће

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _Unmount Volume
sr: _Демонтирај диск

en: _Up
sr: _Горе

en: _Use Default
sr: Подра_зумевано

en: _Use compact layout
sr: _Користи збијени распоред

en: _View
sr: П_реглед

en: _View as...
sr: _Прегледај као...

en: _View executable text files when they are clicked
sr: _Прегледај извршне текстуалне датотеке по клику на њих

en: _Write
sr: _Писање

en: _Write contents to CD
sr: _Упиши садржај на ЦД

en: a title
sr: наслов

en: additional text
sr: додатни текст

en: animation to indicate on-going activity
sr: анимација којом се означава да је нешто у току

en: another link to %s
sr: допунска веза на %s

en: bonobo_ui_init() failed.
sr: Неуспешан bonobo_ui_init().

en: by Modification _Date
sr: према _датуму измене

en: by _Emblems
sr: према _обележјима

en: by _Name
sr: према _имену

en: by _Size
sr: према _величини

en: by _Type
sr: према в_рсти

en: date accessed
sr: датум приступа

en: date modified
sr: датум измене

en: default for "%s"
sr: подразумевано за „%s“

en: default for this file
sr: подразумевано за ову датотеку

en: editable text
sr: измењив текст

en: group
sr: група

en: highlighted as keyboard focus
sr: истакнуто у жижи тастатуре

en: highlighted for drop
sr: истакнуто за пуштање

en: highlighted for selection
sr: истакнуто ради избора

en: in menu for "%s"
sr: у менију за „%s“

en: in menu for this file
sr: у менију за ову датотеку

en: link
sr: веза

en: link (broken)
sr: веза (неисправна)

en: link to %s
sr: веза на %s

en: loading...
sr: учитава...

en: nautilus: --check cannot be used with URIs.
sr: nautilus: --check се не може користити са адресама.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
sr: nautilus: --check се не може користити уз остале опције.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
sr: nautilus: --geometry се не може користити са више од једне адресе.

en: nautilus: --quit cannot be used with URIs.
sr: nautilus: --quit се не може користити са адресама.

en: nautilus: --restart cannot be used with URIs.
sr: nautilus: --restart се не може користити са адресама.

en: nd copy)
sr: . умножак)

en: new file
sr: нова датотека

en: none
sr: ништа

en: not in menu
sr: није у менију

en: nothing
sr: ништа

en: octal permissions
sr: овлашћења у окталном запису

en: on the desktop
sr: на радној површини

en: open a browser window.
sr: отворите прозор разгледача.

en: owner
sr: власник

en: permissions
sr: овлашћења

en: pointing at "%s"
sr: показује на „%s“

en: program
sr: програм

en: provides visual status
sr: омогућава графичко стање

en: rd copy)
sr: . умножак)

en: reset
sr: поново постави

en: size
sr: величина

en: some more text
sr: још текста

en: st copy)
sr: . умножак)

en: th copy)
sr: . умножак)

en: the browse history
sr: историјат читања

en: the current selection
sr: текући избор

en: the editable label
sr: измењива ознака

en: the type of window the view is embedded in
sr: врста прозора у који је преглед укључен

en: throbber
sr: куцало

en: throbber factory
sr: фабрика куцала

en: throbber object factory
sr: фабрика куцало објекта

en: today
sr: данас

en: today at %-I:%M %p
sr: данас у %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
sr: данас у %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
sr: данас у 14:33

en: today at 00:00:00 PM
sr: данас у 14:33:24

en: today, %-I:%M %p
sr: данас, %-H:%M

en: today, 00:00 PM
sr: данас, 14:33

en: type
sr: врста

en: unknown
sr: непознато

en: unknown MIME type
sr: непознат МИМЕ тип

en: unknown type
sr: непознат тип

en: unreadable
sr: нечитљив

en: untitled folder
sr: безимени директоријум

en: whether we are highlighted for a D&D drop
sr: да ли истакнути за пуштање у оквиру „превлачења и пуштања“

en: whether we are highlighted for a selection
sr: да ли истакнути ради избора

en: whether we are highlighted to render keyboard focus
sr: да ли истакнути када је у жижи тастатуре

en: xalign
sr: Водоравно поравнање

en: yesterday
sr: јуче

en: yesterday at %-I:%M %p
sr: јуче у %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
sr: јуче у %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
sr: јуче у 14:22

en: yesterday at 00:00:00 PM
sr: јуче у 14:12:34

en: yesterday, %-I:%M %p
sr: јуче, %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
sr: јуче, 14:22
