sylpheed - en to sr translation catalogue (1157 entries)

en: 	Setting summary from message data...
sr: 	Postavljanje pregleda od podataka poruke...

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
sr:   --attach datoteka1 [datoteka2]...
                             otvara prozor za pisanje sa navedenim datotekama
                             dodato

en:   --compose [address]    open composition window
sr:   --compose [adresa]     otvara prozor za pisanje

en:   --debug                debug mode
sr:   --debug                debug način

en:   --help                 display this help and exit
sr:   --help                 prikaž ovu pomoć izađi

en:   --receive              receive new messages
sr:   --receive              prima nove poruke

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
sr:   --receive-all          primi sve poruke sa svih naloga

en:   --send                 send all queued messages
sr:   --send                 šalje sve odložene poruke

en:   --version              output version information and exit
sr:   --version              prikazuje verziju i izlazi

en:   Issuer: %s
sr:   Izdavač: %s

en:   Subject: %s
sr:   Tema: %s

en:  Check File
sr:  Proveri datoteku

en:  Check Server
sr:  Proveri server

en:  Delete
sr:  Obriši

en:  Description of symbols
sr:  Objašnjenje simbola

en:  Edit...
sr:  Izmeni...

en:  Reset
sr:  Ponovo

en:  Revert to default
sr:  Vrati na uobičajeno

en:  Search
sr:  Traži

en:  Select...
sr:  Odaberite...

en:  Send
sr:  Pošalji

en:  Set as default account
sr: Postavi kao uobičajeni nalog

en:  Set display item of summary...
sr:  Postavljanje pojedinosti prikaza...

en:  Set key bindings...
sr:  Podešavanje prečica na tastaturi...

en:  Substitute
sr:  Zameni

en:  Symbols
sr:  Simboli

en:  Syntax help
sr: Sintaksna pomoć

en:  [Edited]
sr:  [Izmenjeno]

en:  item(s) selected
sr:  jedinica odabrano

en: %d deleted
sr: %d obrisano

en: %d messages found.
sr: %d poruka pronađeno.

en: %d new, %d unread, %d total
sr: %d novih, %d nepročitanih, %d ukupno

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
sr: %d novih, %d nepročitanih, %d ukupno (%s)

en: %d newsgroups received (%s read)
sr: %d news grupa primljeno (%s pročitano)

en: %s - Compose message%s
sr: %s - Pisanje poruke%s

en: %s - Source
sr: %s - Izvor

en: %s%d copied
sr: %s%d kopirano

en: %s%d moved
sr: %s%d premešteno

en: %s%s%s from "%s"
sr: %s%s%s od "%s"

en: %s: Retrieving new messages
sr: %s: Primam nove poruke

en: %s: file not exist
sr: %s: datoteka ne postoji

en: %sPlease enter the passphrase for:
    
      %.*s  
    (%.*s)
sr: %sMolim unesite lozinku za:
    
      %.*s  
    (%.*s)

en: (0 days: remove immediately)
sr: (0 dana: odmah ukloni)

en: (Messages will be marked until execution
     if this is turned off)
sr: (Poruke će samo biti označene do izvršenja
     ako je ovo isključeno)

en: (New)
sr: (Novo)

en: (No Date)
sr: (Nema Datuma)

en: (No From)
sr: (Bez pošiljaoca)

en: (No Subject)
sr: (Bez teme)

en: (Setting to '0' will store the passphrase
     for the whole session)
sr: (Postavljanje na '0' će smestiti loyinku
    u toku cele sesije)

en: (Unfiltered messages will be stored in this folder)
sr: (Nefiltrirane poruke biti će stavljene u ovaj direktorijum)

en: (sending file...)
sr: (šaljem datoteku...)

en: +No
sr: +Ne

en: --- Ended: %s
sr: --- Završeno: %s

en: --- Running: %s
sr: --- Radi: %s

en: /Add sender to address boo_k
sr: /Dod_aj pošiljaoca u adresar

en: /Color la_bel
sr: /Oznaka _boje

en: /Create _new folder...
sr: /Kreiraj _novi direktorijum...

en: /For_ward as attachment
sr: /Pro_sledi kao dodatak

en: /M_ove...
sr: /_Premeštanje...

en: /New _Address
sr: /Nova _adresa

en: /New _Folder
sr: /Novi _direktorijum

en: /New _Group
sr: /Nova _grupa

en: /Open _with...
sr: /Otvoranje _sa...

en: /R_ebuild folder tree
sr: /Osv_eži stablo direktorijuma

en: /Re-_edit
sr: /Ponovi i_zmeni

en: /Redirec_t
sr: /Pre_usmeri

en: /Repl_y to
sr: /O_dgovori

en: /Repl_y to/_all
sr: /O_dgovori/svim_a

en: /Repl_y to/_sender
sr: /O_dgovori/_pošiljaocu

en: /Repl_y to/mailing _list
sr: /O_dgovori/na mailing _listu

en: /Su_bscribe to newsgroup...
sr: /Prijavi se na _news grupu...

en: /_Add...
sr: /_Dodaj...

en: /_Address
sr: /_Adresa

en: /_Address/---
sr: /_Adresa/---

en: /_Address/New _Address
sr: /_Adresa/Nova _adresa

en: /_Address/New _Folder
sr: /_Adresa/Novi _direktorijum

en: /_Address/New _Group
sr: /_Adresa/Nova _grupa

en: /_Address/_Delete
sr: /_Adresa/O_briši

en: /_Address/_Edit
sr: /_Adresa/_Izmeni

en: /_Check for new messages
sr: /_Proveri ima li novih poruka

en: /_Check signature
sr: /Pro_veri potpis

en: /_Configuration
sr: /_Konfiguracija

en: /_Configuration/---
sr: /_Konfiguracija/---

en: /_Configuration/C_hange current account
sr: /_Konfiguracija/Promeni _trenutni nalog

en: /_Configuration/Create _new account...
sr: /_Konfiguracija/Napravi _nov nalog...

en: /_Configuration/_Actions...
sr: /_Konfiguracija/_Akcije...

en: /_Configuration/_Common preferences...
sr: /_Konfiguracija/U_običajene postavke...

en: /_Configuration/_Edit accounts...
sr: /_Konfiguracija/_Izmeni naloge...

en: /_Configuration/_Filter setting...
sr: /_Konfiguracija/Postavke _filtera...

en: /_Configuration/_Preferences for current account...
sr: /_Konfiguracija/_Postavke za trenutni nalog...

en: /_Configuration/_Template...
sr: /_Konfiguracija/_Šablon...

en: /_Copy...
sr: /_Kopiranje...

en: /_Delete
sr: /_Obriši

en: /_Delete folder
sr: /_Obriši direktorijum

en: /_Display as text
sr: /Prikaži kao _tekst

en: /_Edit
sr: /_Izmeni

en: /_Edit/---
sr: /_Izmeni/---

en: /_Edit/A_dvanced
sr: /_Izmeni/_Napredno

en: /_Edit/A_dvanced/Delete a character backward
sr: /_Izmeni/_Napredno/Obriši prethodni znak

en: /_Edit/A_dvanced/Delete a character forward
sr: /_Izmeni/_Napredno/Obriši sledeći znak

en: /_Edit/A_dvanced/Delete a word backward
sr: /_Izmeni/_Napredno/Obriši prethodnu reč

en: /_Edit/A_dvanced/Delete a word forward
sr: /_Izmeni/_Napredno/Obriši sledeću

en: /_Edit/A_dvanced/Delete line
sr: /_Izmeni/_Napredno/Obriši liniju

en: /_Edit/A_dvanced/Delete to end of line
sr: /_Izmeni/_Napredno/Obriši do kraja linije

en: /_Edit/A_dvanced/Move a character backward
sr: /_Izmeni/_Napredno/Pomeri znak unazad

en: /_Edit/A_dvanced/Move a character forward
sr: /_Izmeni/_Napredno/Pomeri znak unapred

en: /_Edit/A_dvanced/Move a word backward
sr: /_Izmeni/_Napredno/Pomeri reč unazad

en: /_Edit/A_dvanced/Move a word forward
sr: /_Izmeni/_Napredno/Pomeri reč unapred

en: /_Edit/A_dvanced/Move to beginning of line
sr: /_Izmeni/_Napredno/Pomeri na početak linije

en: /_Edit/A_dvanced/Move to end of line
sr: /_Izmeni/_Napredno/Pomeri na kraj linije

en: /_Edit/A_dvanced/Move to next line
sr: /_Izmeni/_Napredno/Pomeri na sledeću liniju

en: /_Edit/A_dvanced/Move to previous line
sr: /_Izmeni/_Napredno/Pomeri na prethodnu liniju

en: /_Edit/Cu_t
sr: /_Izmeni/S_eci

en: /_Edit/Paste as _quotation
sr: /_Izmeni/Ubaci kao _citat

en: /_Edit/Select _all
sr: /_Izmeni/Odaberi _sve

en: /_Edit/Select _thread
sr: /_Izmene/Odaberi _thread

en: /_Edit/Wrap all long _lines
sr: /_Izmeni/Sažmi sve dugačke _linije

en: /_Edit/_Copy
sr: /_Izmeni/_Kopiraj

en: /_Edit/_Find in current message...
sr: /_Izmne/P_retraga u trenutnoj poruci...

en: /_Edit/_Paste
sr: /_Izmeni/U_baci

en: /_Edit/_Redo
sr: /_Izmeni/_Redo

en: /_Edit/_Search messages...
sr: /_Izmene/_Traži poruke...

en: /_Edit/_Undo
sr: /_Izmeni/_Undo

en: /_Edit/_Wrap current paragraph
sr: /_Izmeni/Sažmi trenutni _paragraf

en: /_File
sr: /_Datoteka

en: /_File/---
sr: /_Datoteka/---

en: /_File/E_xit
sr: /_Datoteka/I_zlaz

en: /_File/Insert si_gnature
sr: /_Datoteka/Unesi _potpis

en: /_File/New _Book
sr: /_Datoteka/Nova _knjiga

en: /_File/New _JPilot
sr: /_Datoteka/Novi _JPilot

en: /_File/New _Server
sr: /_Datoteka/Novi _server

en: /_File/New _vCard
sr: /_Datoteka/Nova _vCard

en: /_File/_Attach file
sr: /_Datoeka/_Prikači datoteku

en: /_File/_Close
sr: /_Datoteka/_Zatvori

en: /_File/_Delete
sr: /_Datoteka/_Obriši

en: /_File/_Edit
sr: /_Datoteka/_Izmeni

en: /_File/_Export to mbox file...
sr: /_Datoteka/_Izvoz u mbox datoteku...

en: /_File/_Folder
sr: /_Datoteka/_Direktorijum

en: /_File/_Folder/Create _new folder...
sr: /_Datoteka/_Direktorijum/Kreiraj _novi direktorijum...

en: /_File/_Folder/_Delete folder
sr: /_Datoteka/_Direktorijum/_Obriši direktorijum

en: /_File/_Folder/_Rename folder...
sr: /_Datoteka/_Direktorijum/_Preimenuj direktorijum...

en: /_File/_Import mbox file...
sr: /_Datoteka/_Unos mbox datoteku...

en: /_File/_Insert file
sr: /_Datoteka/_Unesi datoteku

en: /_File/_Print...
sr: /_Datoteka/Štampanje...

en: /_File/_Save
sr: /_Datoteka/_Sačuvaj

en: /_File/_Save as...
sr: /_Datoteka/Snimanje _kao...

en: /_Forward
sr: /P_rosledi

en: /_Help
sr: /_Pomoć

en: /_Help/---
sr: /_Pomoć/---

en: /_Help/_About
sr: /_Pomoć/_O

en: /_Help/_FAQ
sr: /_Pomoć/_FAQ

en: /_Help/_FAQ/_English
sr: /_Pomoć/_FAQ/_Engleski

en: /_Help/_FAQ/_French
sr: /_Pomoć/_FAQ/_Francuski

en: /_Help/_FAQ/_German
sr: /_Pomoć/_FAQ/_Nemački

en: /_Help/_FAQ/_Italian
sr: /_Pomoć/_FAQ/_Italijanski

en: /_Help/_FAQ/_Spanish
sr: /_Pomoć/_FAQ/_Španski

en: /_Help/_Manual
sr: /_Pomoć/_Priručnik

en: /_Help/_Manual/_English
sr: /_Pomoć/_Priručnik/_Engleski

en: /_Help/_Manual/_Japanese
sr: /_Pomoć/_Priručnik/_Japanski

en: /_Mark
sr: /_Označi

en: /_Mark/---
sr: /_Označi/---

en: /_Mark/Mark all _read
sr: /_Označi/Označi sve _pročitano

en: /_Mark/Mark as rea_d
sr: /_Označi/Označi kao _pročitano

en: /_Mark/Mark as unr_ead
sr: /_Označi/Označi kao _nepročitano

en: /_Mark/_Mark
sr: /_Označi/_Označi

en: /_Mark/_Unmark
sr: /_Označi/_Ukloni oznaku

en: /_Message
sr: /_Poruka

en: /_Message/---
sr: /_Poruka/---

en: /_Message/Compose _new message
sr: /_Poruka/Sastavi _novu poruku

en: /_Message/For_ward as attachment
sr: /_Poruka/P_rosledi kao spajalicu

en: /_Message/M_ove...
sr: /_Poruka/Premeštanje...

en: /_Message/Re-_edit
sr: /_Poruka/I_zmeni/

en: /_Message/Redirec_t
sr: /_Poruka/Preus_meri

en: /_Message/Repl_y to
sr: /_Poruka/O_dgovori

en: /_Message/Repl_y to/_all
sr: /_Poruka/Odgovori/svim_a

en: /_Message/Repl_y to/_sender
sr: /_Poruka/Odgovori/pošil_jaocu

en: /_Message/Repl_y to/mailing _list
sr: /_Poruka/Odgovori/li_sti

en: /_Message/_Copy...
sr: /_Poruka/_Kopiranje...

en: /_Message/_Delete
sr: /_Poruka/Brisanje...

en: /_Message/_Forward
sr: /_Poruka/_Prosledi

en: /_Message/_Mark
sr: /_Poruka/Označi

en: /_Message/_Mark/---
sr: /_Poruka/O_znači/---

en: /_Message/_Mark/Mark all _read
sr: /_Poruka/O_znači/Označi sve _pročitano

en: /_Message/_Mark/Mark as rea_d
sr: /_Poruka/O_znači/Označi kao _pročitano

en: /_Message/_Mark/Mark as unr_ead
sr: /_Poruka/O_znači/Označi kao _nepročitano

en: /_Message/_Mark/_Mark
sr: /_Poruka/O_znači/_Označi

en: /_Message/_Mark/_Unmark
sr: /_Poruka/O_znači/_Ukloni oznaku

en: /_Message/_Reply
sr: /_Poruka/O_dgovor

en: /_Message/_Send queued messages
sr: /_Poruka/Pošalji _odložene poruke

en: /_Open
sr: /_Otvori

en: /_Print...
sr: /_Štampanje...

en: /_Remove
sr: /_Skloni

en: /_Remove newsgroup
sr: /Skloni news _grupu

en: /_Rename folder...
sr: /P_reimenuj direktorijum...

en: /_Reply
sr: /Od_govor

en: /_Save as...
sr: /S_ačuvaj kao

en: /_Search messages...
sr: /_Traži poruke...

en: /_Tools
sr: /_Alati

en: /_Tools/---
sr: /_Alati/---

en: /_Tools/Actio_ns
sr: /_Alat/Akci_je

en: /_Tools/Add sender to address boo_k
sr: /_Alati/Dodaj pošiljaoca u adresar

en: /_Tools/Delete du_plicated messages
sr: /_Alati/_Obriši duple poruke

en: /_Tools/E_xecute
sr: /_Alati/_Izvrši

en: /_Tools/Import _LDIF file
sr: /_Datoteka/Unesi _LDIF datoteku

en: /_Tools/_Address book
sr: /_Alat/_Adresar

en: /_Tools/_Create filter rule
sr: /_Alati/_Napravi pravilo za filtriranje

en: /_Tools/_Create filter rule/_Automatically
sr: /_Alati/_Napravi pravilo za filtriranje/_Automatski

en: /_Tools/_Create filter rule/by _From
sr: /_Alati/_Napravi pravilo za filtriranje/Po _Od

en: /_Tools/_Create filter rule/by _Subject
sr: /_Alati/_Napravi pravilo za filtriranje/Po _temi

en: /_Tools/_Create filter rule/by _To
sr: /_Alati/_Napravi pravilo za filtriranje/Po _Za

en: /_Tools/_Log window
sr: /_Alati/Proyor za logove

en: /_Tools/_Template
sr: /_Alat/_Šablon

en: /_View
sr: /_Pregled

en: /_View/---
sr: /_Pregled/---

en: /_View/All _header
sr: /_Pregled/Prikaži s_vo zaglavlje

en: /_View/Co_llapse all threads
sr: /_Pregled/Skupi komp_letan thread

en: /_View/E_xpand all threads
sr: /_Pregled/Proširi kompletan t_hread

en: /_View/Mess_age source
sr: /_Pregled/Iz_vor poruke

en: /_View/Open in new _window
sr: /_Pregled/Otvori u novom _prozoru

en: /_View/R_uler
sr: /_Pregled/Len_jir

en: /_View/Separate f_older tree
sr: /_Pregled/Odvoji sta_blo direktorijuma

en: /_View/Separate m_essage view
sr: /_Pregled/Odvoji pre_gled poruka

en: /_View/Set display _item...
sr: /_Pregled/Postavi po_jedinosti prikaza...

en: /_View/Show all _header
sr: /_Pregled/Prikaži kompletno _zaglavlje

en: /_View/Show or hi_de
sr: /_Pregled/Prikaži ili s_kloni

en: /_View/Show or hi_de/Status _bar
sr: /_Pregled/Prikaži ili s_kloni/Stat_us traka

en: /_View/Show or hi_de/_Folder tree
sr: /_Pregled/Prikaži ili s_kloni/_Drvo direktorijuma

en: /_View/Show or hi_de/_Message view
sr: /_Pregled/Prikaži ili s_kloni/_Pregled poruka

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar
sr: /_Pregled/Prikaži ili s_kloni/_Traka za alat

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/Icon _and text
sr: /_Pregled/Prikaži ili s_kloni/_Traka alata/Ikon_e i text

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Icon
sr: /_Pregled/Prikaži ili s_kloni/_Traka alata/_Ikone

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_None
sr: /_Pregled/Prikaži ili s_kloni/_Traka alata/_Ništa

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Text
sr: /_Pregled/Prikaži ili s_kloni/_Traka alata/_Tekst

en: /_View/Th_read view
sr: /_Pregled/Th_read izgled

en: /_View/_Attachment
sr: /_Pregled/_Spajalica

en: /_View/_Bcc
sr: /_Pregled/_Bcc

en: /_View/_Cc
sr: /_Pregled/_Cc

en: /_View/_Code set
sr: /_Pregled/_Znakovni standard

en: /_View/_Code set/---
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/---

en: /_View/_Code set/7bit ascii (US-ASC_II)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/7bit ascii (US-ASC_II)

en: /_View/_Code set/Baltic (ISO-8859-_4)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Baltik (ISO-8859-_4)

en: /_View/_Code set/Central European (ISO-8859-_2)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Srednja Evropa (ISO-8859-_2)

en: /_View/_Code set/Chinese (ISO-2022-_CN)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Kina (ISO-2022-_CN)

en: /_View/_Code set/Cyrillic (ISO-8859-_5)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Ćirilica (ISO-8859-_5)

en: /_View/_Code set/Cyrillic (KOI8-_R)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Ćirilica (KOI8-_R)

en: /_View/_Code set/Cyrillic (Windows-1251)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Ćirilica (Windows-1251)

en: /_View/_Code set/Greek (ISO-8859-_7)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Grčka (ISO-8859-_7)

en: /_View/_Code set/Japanese (ISO-2022-JP-2)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Japan (ISO-2022-JP-2)

en: /_View/_Code set/Japanese (ISO-2022-_JP)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Japan (ISO-2022-_JP)

en: /_View/_Code set/Japanese (_EUC-JP)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Japan (_EUC-JP)

en: /_View/_Code set/Japanese (_Shift__JIS)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Japan (_Shift__JIS)

en: /_View/_Code set/Korean (EUC-_KR)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Koreja (EUC-_KR)

en: /_View/_Code set/Korean (ISO-2022-KR)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Koreja (ISO-2022-KR)

en: /_View/_Code set/Simplified Chinese (_GB2312)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Pojednostavljeni Kineski (_GB2312)

en: /_View/_Code set/Thai (TIS-620)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Thai (TIS-620)

en: /_View/_Code set/Thai (Windows-874)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Thai (Windows-874)

en: /_View/_Code set/Traditional Chinese (EUC-_TW)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Tradicionalni Kineski (EUC-_TW)

en: /_View/_Code set/Traditional Chinese (_Big5)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Tradicionalni Kineski (_Big5)

en: /_View/_Code set/Turkish (ISO-8859-_9)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Turska (ISO-8859-_9)

en: /_View/_Code set/Unicode (_UTF-8)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Unicode (_UTF-8)

en: /_View/_Code set/Western European (ISO-8859-15)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Zapadna Evropa (ISO-8859-15)

en: /_View/_Code set/Western European (ISO-8859-_1)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/Zapadna Evropa (ISO-8859-_1)

en: /_View/_Code set/_Auto detect
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/_Auto detekcija

en: /_View/_Code set/_Baltic (ISO-8859-13)
sr: /_Pregled/_Znakovni standard/_Baltik (ISO-8859-13)

en: /_View/_Followup to
sr: /_Pregled/P_rosledi

en: /_View/_Go to
sr: /_Pregled/_Idi do

en: /_View/_Go to/---
sr: /_Pregled/_Idi do/---

en: /_View/_Go to/N_ext unread message
sr: /_Pregled/_Idi do/S_ledeće nepročitane poruke

en: /_View/_Go to/Ne_xt new message
sr: /_Pregled/_Idi do/Sledeće no_ve poruke

en: /_View/_Go to/Next la_beled message
sr: /_Pregled/_Idi do/Sledeće etiketirane poruke

en: /_View/_Go to/Next m_arked message
sr: /_Pregled/_Idi do/Sledeće o_značene poruke

en: /_View/_Go to/Other _folder...
sr: /_Pregled/_Idi do/Dru_gog direktorijuma...

en: /_View/_Go to/P_rev unread message
sr: /_Pregled/_Idi do/Prethodne _nepročitane poruke

en: /_View/_Go to/Prev _labeled message
sr: /_Pregled/_Idi do/Prethodne etiketirane poruke

en: /_View/_Go to/Prev _marked message
sr: /_Pregled/_Idi do/Prethodne oz_načene poruke

en: /_View/_Go to/Prev ne_w message
sr: /_Pregled/_Idi do/Prethodne n_ove poruke

en: /_View/_Go to/_Next message
sr: /_Pregled/_Idi do/_Sledeće poruke

en: /_View/_Go to/_Prev message
sr: /_Pregled/_Idi do/_Prethodne poruke

en: /_View/_Reply to
sr: /_Pregled/_Odgovori

en: /_View/_Sort
sr: /_Pregled/_Složi

en: /_View/_Sort/---
sr: /_Pregled/_Složi/---

en: /_View/_Sort/Ascending
sr: /_Pregled/_Složi/Rastuće

en: /_View/_Sort/D_on't sort
sr: /_Pregled/_Složi/Nemoj složiti

en: /_View/_Sort/Descending
sr: /_Pregled/_Složi/Opadajuće

en: /_View/_Sort/_Attract by subject
sr: /_Pregled/_Složi/Privuci po te_mi

en: /_View/_Sort/by _color label
sr: /_Pregled/_Složi/po oznaci bo_je

en: /_View/_Sort/by _date
sr: /_Pregled/_Složi/po _datumu

en: /_View/_Sort/by _from
sr: /_Pregled/_Složi/po _pošiljaocu

en: /_View/_Sort/by _mark
sr: /_Pregled/_Složi/po _oznaci

en: /_View/_Sort/by _number
sr: /_Pregled/_Složi/po _broju

en: /_View/_Sort/by _subject
sr: /_Pregled/_Složi/po _temi

en: /_View/_Sort/by _unread
sr: /_Pregled/_Složi/po _nepročitanom

en: /_View/_Sort/by a_ttachment
sr: /_Pregled/_Složi/po dodat_ku

en: /_View/_Sort/by s_ize
sr: /_Pregled/_Složi/po _veličini

en: /_View/_Source
sr: /_Pregled/Pr_egledaj izvor

en: /_View/_To
sr: /_Pregled/_Za

en: /_View/_Update summary
sr: /_Pregled/_Osveži rezime

en: A Group Name must be supplied.
sr: Ime grupe mora biti navedeno.

en: A Name and Value must be supplied.
sr: Ime i iznos moraju biti navedeni.

en: Abbreviate newsgroups longer than
sr: Skrati news grupe duže od

en: Abort
sr: Odustani

en: About
sr: O

en: Account
sr: Nalog

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
sr: Nalog za slanje pošte nije definisan.
    Odaberite nalog pre slanja.

en: Account name is not entered.
sr: Ime naloga nije upisano.

en: Account preferences
sr: Podešavanje naloga

en: Account setting
sr: Podešavanja naloga

en: Account%d
sr: Nalog%d

en: Action's input/output
sr: Input/output akcija

en: Add
sr: Dodaj

en: Add Address to Book
sr: Dodaj adresu u adresar

en: Add Date header field
sr: Dodaj polje Datum u zaglavlje

en: Add New Addressbook
sr: Dodaj Novi adresar

en: Add New Group
sr: Dodaj novu grupu

en: Add New JPilot Entry
sr: Dodajte novi JPilot unos

en: Add New LDAP Server
sr: Novi LDAP server

en: Add New Person
sr: Dodaj novu osobu

en: Add New vCard Entry
sr: Dodaj novi vCard unos

en: Add address to destination when double-clicked
sr: Dodaj adresu u odredište kada se dva put klikne

en: Add key
sr: Dodaj ključ

en: Add mailbox
sr: Dodaj sanduče

en: Add user-defined header
sr: Dodaj zaglavlje korisnika

en: Additional e-Mail address item(s)
sr: Dodatne pojedinosti adrese e-pošte

en: Address
sr: Adresa

en: Address Book
sr: Adresar

en: Address Book :
sr: Adresar :

en: Address book
sr: Adresar

en: Address book name must be supplied.
sr: Ime adresara mora biti navedeno.

en: Addressbook Conversion
sr: Unos adresara

en: Addressbook Conversion Error
sr: Greška pri unosu adresara

en: Addressbook Error
sr: Greška adresara

en: Addressbook conversion
sr: Prebacivanje adresara

en: Addressbook conversion error
sr: Greška pri prebacivanju adresara

en: Addresses in Group
sr: Adrese u grupi

en: Advanced
sr: Napredno

en: All folder(s) and message(s) under `%s' will be deleted.
    Do you really want to delete?
sr: Svi direktorijum(i) i poruka/e pod `%s' biće obrisane.
    Želite li ih zaista obrisati?

en: Always
sr: Uvek

en: An E-Mail address must be supplied.
sr: Adresa e-pošte mora biti navedena.

en: Apply
sr: Primeni

en: Apply template
sr: Primeni šablon

en: Apply to subfolders
sr: Primeni na poddirektorijume

en: Ask before emptying
sr: Pitaj pre pražnjenja

en: Attach
sr: Prikači

en: Attach file
sr: Prikači datoteku

en: Attachment
sr: Dodatak

en: Attachments
sr: Dodatak

en: Attracting messages by subject...
sr: Prihvatanje poruka po temi...

en: Attribute
sr: Atribut

en: Attribute Name
sr: Ime Atributa

en: Attributes
sr: Atributi

en: Auth failed
sr: Identifikacija nije uspela

en: Authenticate with POP3 before sending
sr: Proveri identitet sa POP3 pre slanja

en: Authenticating...
sr: Prijavljujem se...

en: Authentication
sr: Provera identiteta

en: Authentication method
sr: Način provere identieta

en: Auto-check new mail
sr: Auto-provera nove pošte

en: Automatic
sr: Automatski

en: Automatic (Recommended)
sr: Automatsko (preporučeno)

en: Automatically check signatures
sr: Automatski proveri potpis

en: Automatically launch the external editor
sr: Automatski pokreni spoljašnji editor

en: Automatically select account for replies
sr: Automatski odaberi nalog za odgovore

en: Automatically set the following addresses
sr: Automatski postavi sledeće adrese

en: Available Addresses
sr: Dostupne adrese

en: Available Search Base(s)
sr: Dostupne baze pretrage

en: Available items
sr: Dostupne pojedinosti

en: BAD signature
sr: LOŠ potpis

en: BAD signature from "%s"
sr: LOŠ potpis od "%s"

en: Backward search
sr: Pretraga unazad

en: Bad passphrase! Try again...
sr: Pogrešna lozinka! Pokušajte ponovo...

en: Baltic (ISO-8859-13)
sr: Blatički (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sr: Blatički (ISO'8859-4)

en: Basic
sr: Osnovno

en: Basic Data
sr: Osnovno

en: Beginning of list reached; continue from end?
sr: Početak liste dosegnut; nastaviti od kraja?

en: Beginning of message reached; continue from end?
sr: Početak liste dosegnut; nastaviti od kraja?

en: Bind Password
sr: Bind Lozinka

en: Blue
sr: Plava

en: Body:
sr: Telo:

en: Brown
sr: Smeđa

en: Building threads...
sr: Izgrađivanje stabla...

en: Can't connect to IMAP4 server: %s:%d
sr: Ne mogu se povezati sa IMAP4 serverom: %s:%d

en: Can't connect to NNTP server: %s:%d
sr: Ne mogu uspostaviti vezu sa NNTP serverom: %s:%d

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
sr: Ne mogu se povezati na POP3 server: %s:%d

en: Can't create '%s'
sr: ne mogu kreirati '%s'

en: Can't create '%s' under INBOX
sr: ne mogu kreirati '%s' ispod INBOX

en: Can't create the folder `%s'.
sr: Ne mogu napraviti direktorijum `%s'.

en: Can't establish IMAP4 session with: %s:%d
sr: Ne mogu se povezati s IMAP4 serverom: %s:%d

en: Can't get file size of %s
sr: Ne mogu dobiti veličinu datoteke %s

en: Can't get part of multipart message
sr: Ne mogu doći do dela višedelne poruke.

en: Can't get text part
sr: Ne mogu dobiti deo teksta

en: Can't get the part of multipart message.
sr: Ne mogu dobiti deo poruke iz više delova.

en: Can't load the image.
sr: Ne mogu prikazati sliku.

en: Can't open mark file.
sr: Ne mogu otvoriti označenu datoteku.

en: Can't queue the message.
sr: Ne mogu odložiti poruku.

en: Can't read %s.
sr: Ne mogu pročitati %s.

en: Can't remove the folder `%s'.
sr: Ne mogu da premestim direktorijum `%s'.

en: Can't retrieve newsgroup list.
sr: Ne mogu pronaći listu news grupa.

en: Can't save the file `%s'.
sr: Ne mogu sačuvati datoteku `%s'.

en: Can't save the message to outbox.
sr: Ne mogu sačuvati poruku u direktorijumu poslato.

en: Can't save the part of multipart message.
sr: Ne mogu sačuvati deo višedelne poruke

en: Can't start TLS session.
sr: Ne mogu pokrenuti TLS sesiju.

en: Can't write file.
sr: Ne mogu pisati u datoteku.

en: Can't write to file.
sr: Ne mogu pisati u datoteku.

en: Cancel
sr: Odustani

en: Cancelled
sr: Otkazano

en: Cannot find user ID for this key.
sr: Ne mogu naći ID korisnika za ovaj ključ.

en: Case sensitive
sr: Osjetljiv na velika/mala slova

en: Central European (ISO-8859-2)
sr: Srednje-Evropski (ISO-8859-2)

en: Changing window separation type from %d to %d
sr: Menjanje vrste podele prozora iz %d u %d

en: Check new mail on startup
sr: Proveri poštu prilikom starta

en: Checking for new messages in all folders...
sr: Proveravanje novih poruka u svim direktorijumima...

en: Checking signature
sr: Provera potpisa

en: Chinese (ISO-2022-CN)
sr: Kineski (ISO-2022-CN)

en: Clear
sr: Očisti

en: Close
sr: Zatvori

en: Close receive dialog when finished
sr: Zatvori dijalog primanja kada se završi

en: Collecting info for `%s' ... %c
sr: Primam info za `%s' ... %c

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
sr: Dve tačke ':' nisu dozvoljene u imenu menija.

en: Colors
sr: Boje

en: Command
sr: Naredba

en: Command could not be started. Pipe creation failed.
    %s
sr: Naredba se ne može izvršiti. Pravljenje cevi nije uspelo.
    %s

en: Command line not set.
sr: Linija za neredbe nije podešena.

en: Command line:
sr: Linija za naredbe:

en: Common Preferences
sr: Uobičajena podešavanja

en: Common address
sr: Uobičajene adrese

en: Common preferences
sr: Uobičajena svojstva

en: Compose
sr: Napiši

en: Compose message%s
sr: Pisanje poruke%s

en: Compose new message
sr: Napiši novu poruku

en: Compose: input from monitoring process
sr: Napiši: unos iz procesa praćenja

en: Composing message exists. Really quit?
sr: Napisana poruka postoji. Zaista prekinuti?

en: Configuration is saved.
sr: Konfiguracija je spremljena.

en: Confirm on exit
sr: Potvrdi izlaz

en: Connected successfully to server
sr: Uspešno spojen na server

en: Connecting
sr: Povezujem se

en: Connecting to SMTP server: %s ...
sr: Spajam se na SMTP server: %s ...

en: Connection failed
sr: Veza nije ostvarena

en: Copying message %s%c%d to %s ...
sr: Kopiram poruke %s%c%d u %s ...

en: Could not connect to server
sr: Ne mogu se povezati na server

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
sr: Ne mogu prebaciti adresar,
    i ne mogu napraviti nove datoteke adresara.

en: Could not convert address book and could not create new address book files.
sr: Ne mogu uneti adresar i ne mogu napraviti nove datoteke adresara.

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
sr: Ne mogu prebaciti adesar,
    ali sam kreirao nove prazne datoteke adresara.

en: Could not convert address book,
    could not create new address book files.
sr: Ne mogu prebaciti adresar,
    ne mogu napraviti nove datoteke adresara.

en: Could not convert address book, but created empty new address book files.
sr: Ne mogu uneti adresar, pravim prazne datoteke novog adresara.

en: Could not convert address book, could not create new address book files.
sr: Ne mogu uneti adresar, ne mogu napraviti nove datoteke adresara.

en: Could not find any key associated with currently selected key id `%s'.
sr: Ne mogu pronaći nijedan ključ kome je trenutno dodeljen id ključa `%s'.

en: Could not fork to execute the following command:
    %s
    %s
sr: Nemoguće grananje da bi se izvršila sledeća naredba:
    %s
    %s

en: Could not get message part.
sr: Ne mogu doći do dela poruke.

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
sr: Ne mogu pročitati Baze Pretrage sa servera - postavite ručno

en: Could not read address index
sr: Ne mogu čitati index adresara

en: Could not read file.
sr: Ne mogu pročitati datoteku.

en: Couldn't exec external editor
sr: Ne mogu pokrenuti nezavisni editor

en: Couldn't write to file
sr: Ne mogu snimiti u datoteku

en: Creating MIME view...
sr: Pravim MIME pregled...

en: Creating account edit window...
sr: Stvaranje prozora za izmenu naloga...

en: Creating account preferences window...
sr: Stvaranje prozora za podešavanje naloga...

en: Creating alert panel dialog...
sr: Stvaram dijalog za prozor sa upozorenjem...

en: Creating common preferences window...
sr: Stvaranje prozor za uobičajena podešavanja...

en: Creating compose window...
sr: Stvaranje prozora za pisanje...

en: Creating display header setting window...
sr: Stvaranje prozora za podešavanje zaglavlja...

en: Creating folder view...
sr: Stvaram pregled za direktorijum...

en: Creating header view...
sr: Stvaram pregled zaglavlja...

en: Creating image view...
sr: Kreiram pregled slika...

en: Creating main window...
sr: Kreiranje glavnih prozora...

en: Creating message view...
sr: Pravljenje pregleda poruka...

en: Creating progress dialog...
sr: Stvaranje dijaloga napretka...

en: Creating source window...
sr: Stvaranje prozora za izvor...

en: Creating summary column setting window...
sr: Stavanje prozoar za podešavanje prikaza...

en: Creating summary view...
sr: Stvaranje pregleda održavanja...

en: Creating text view...
sr: Stvaranje pregleda teksta...

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
sr: Kreiranje sandučeta nije uspelo.
    Možda neke datoteke već postoje ili nemate pravo pisanja u direktoriju.

en: Custom header setting
sr: Podešavanje određenog zaglavlja

en: Custom headers
sr: Određeno zaglavlje

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sr: Ćirilica (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sr: Ćirilica (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
sr: Ćirilica (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sr: Ćirilica (Windows-1251)

en: Date
sr: Datum

en: Date
    From
    Full Name of Sender
    First Name of Sender
    Initial of Sender
    Subject
    To
    Cc
    Newsgroups
    Message-ID
sr: Datum
    Od
    Puno ime pošiljaoca
    Ime pošiljaoca
    Inicijali pošiljaoca
    Tema
    Za
    Cc
    News grupe
    ID poruke

en: Date format
sr: Format datuma

en: Default
sr: Uobičajeno

en: Default inbox
sr: Uobičajeno sanduče

en: Delete
sr: Obriši

en: Delete IMAP4 account
sr: Obriši IMAP4 nalog

en: Delete account
sr: Obriši nalog

en: Delete action
sr: Obriši akciju

en: Delete address(es)
sr: Obriši adresu/e

en: Delete folder
sr: Obriši direktorijum

en: Delete header
sr: Obriši zaglavlje

en: Delete message(s)
sr: Obriši poruku/e

en: Delete news account
sr: Obriši news nalog

en: Delete newsgroup
sr: Obriši news grupu

en: Delete rule
sr: Obriši pravilo

en: Delete template
sr: Briši šablon

en: Delete the message
sr: Obriši poruku

en: Deleting duplicated messages...
sr: Brianje duplih poruka...

en: Deleting message %d
sr: Brišem poruke %d

en: Description
sr: Opis

en: Description of symbols
sr: Obajšnjenje znakova

en: Destination dir:
sr: Odredišni dir:

en: Destination is same as current folder.
sr: Odredište je isto kao i trenutni direktorijum.

en: Discard
sr: Odbaci

en: Discard message
sr: Odbaci poruku

en: Display
sr: Prikaz

en: Display Name
sr: Prikaz imena

en: Display header pane above message view
sr: Prikaži zaglavlje iznad poruke

en: Display header setting
sr: Prikaz podešavanje zaglavlja

en: Display recipient on `From' column if sender is yourself
sr: Prikaži primaoca na `Od' ukoliko ste Vi autor

en: Display short headers on message view
sr: Prikaži kratko zaglavlje na pregledu poruka

en: Display unread number next to folder name
sr: Prikaži broj nepročitanih poruka pored imena direktorijuma

en: Display warning on startup if GnuPG doesn't work
sr: Prikaži upozorenje na startu ako GnuPG ne radi

en: Displayed Headers
sr: Prikazano zaglavlje

en: Displayed items
sr: Prikazane pojedinosti

en: Displaying the source of %s ...
sr: Prikazujem izvor od %s ...

en: Do you really want to delete message(s) from the trash?
sr: Želite li zaista obrisati poruku/e iz smeća?

en: Do you really want to delete this account?
sr: Želite li zaista obrisati ovaj nalog?

en: Do you really want to delete this action?
sr: Želite li zaista obrisati ovu akciju?

en: Do you really want to delete this header?
sr: Zaista želite obrisati ovo zaglavlje?

en: Do you really want to delete this rule?
sr: Zaista obrisati pravilo?

en: Do you really want to delete this template?
sr: Zaista želite obrisati ovaj šablon?

en: Do you want to apply the template `%s' ?
sr: Želite li primeniti šablon `%s'?

en: Do you want to delete the folder AND all addresses in `%s' ? 
    If deleting the folder only, addresses will be moved into parent folder.
sr: Želite li obrisati direktorijum i SVE adrese u `%s' ? 
    Ako brišete samo direktorijum, adrese će biti premeštene u prethodni direktorijum.

en: Don't popup error dialog on receive error
sr: Ne izbacuj prozor sa porukom o grešci u primanju

en: Don't receive
sr: Ne primaj

en: Don't use SSL
sr: Ne koristi SSL

en: Done (%d message(s) (%s) received)
sr: Gotovo (%d poruke/a (%s) primljeno)

en: Done (no new messages)
sr: Nema nepročitanih poruka

en: Done.
sr: Gotovo.

en: Down
sr: Dole

en: Download all messages on server
sr: Preuzmi sve poruke sa servera

en: Draft
sr: Nedovršeno

en: Drafts
sr: Nedovršeno

en: E-Mail Address
sr: Adresa e-pošte

en: E-Mail address
sr: Adresa e-pošte

en: EMail Address
sr: Adresa e-pošte

en: Edit
sr: Izmeni

en: Edit Addressbook
sr: Izmeni adresar

en: Edit Group Data
sr: Izmeni podatke za grupu

en: Edit Group Details
sr: Izmeni detalje grupe

en: Edit JPilot Entry
sr: Izmenite JPilot unos

en: Edit LDAP - Select Search Base
sr: Izmeni LDAP - Izbor baze pretrage

en: Edit LDAP Server
sr: Uredi LDAP server

en: Edit Person Data
sr: Izmeni lične podatke

en: Edit Person Details
sr: Izmeni detalje osobe

en: Edit accounts
sr: Izmeni naloge

en: Edit address
sr: Izmeni adresu

en: Edit folder
sr: Izmeni direktorijum

en: Edit vCard Entry
sr: Izmeni vCard unose

en: Edit with external editor
sr: Izmeni sa nezavisnim ediorom

en: Empty all messages in trash?
sr: Isprazniti sve poruke iz smeća?

en: Empty trash
sr: Isprazni smeće

en: Empty trash on exit
sr: Isprazni smeće pri izlazu

en: Enable coloration of message
sr: Omogući poruke u boji

en: Encoding
sr: Kodiranje

en: Encrypt message by default
sr: Uvek šifruj poruke

en: End of list reached; continue from beginning?
sr: Kraj liste dosegnut; nastaviti od početka?

en: End of message reached; continue from beginning?
sr: Kraj liste dosegnut; nastaviti od početka?

en: Enter another user or key ID:
sr: Upišite drugog korisnika ili ID ključa:

en: Enter the command line to open file:
    (`%s' will be replaced with file name)
sr: Unesite naredbu za otvaranje datoteke:
    (`%s' je sinonim za ime datoteke)

en: Enter the print command line:
    (`%s' will be replaced with file name)
sr: Unesite naredbu za štampanje:
    (`%s' predstavlja datoteku)

en: Error
sr: Greška

en: Error creating ssl context
sr: Greška pri kreiranju ssl konteksta

en: Error occurred while posting
sr: Došlo je do greške prilikom slanja

en: Error occurred while posting the message to %s .
sr: Došlo je do greške prilikom slanja poruke %s -u.

en: Error occurred while processing mail.
sr: Došlo je do greške pri radu s poštom.

en: Error occurred while sending the message.
sr: Došlo je do greške prilikom slanja poruke.

en: Error reading LDIF fields.
sr: Greška pri čitanju LDIF polja.

en: Error verifying the signature
sr: Greška pri potvrđivanju potpisa

en: Example
sr: Primer

en: Execute
sr: Izvrši

en: Execute immediately when moving or deleting messages
sr: Izvrši odmah pri premeštanju ili brisanju poruka

en: Execute marked process
sr: Izvrši označene procese

en: Exit
sr: Izlaz

en: Exit this program?
sr: Izlaz iz ovog programa?

en: Expand threads
sr: Raširi stablo

en: Expired after
sr: Ističe posle

en: Export
sr: Izvezi

en: Exporting file:
sr: Izvozim datoteku:

en: Exporting messages from %s into %s...
sr: Izvozim poruke iz %s u %s...

en: Extended
sr: Prošireno

en: External commands (%s will be replaced with file name / URI)
sr: Spoljašnje naredbe (%s će biti zamenjeno imenom datoteke / URI)

en: External editor command line is invalid: `%s'
sr: Naredba za nezavisni editor je pogrešna: `%s'

en: External program
sr: Spoljni program

en: File
sr: Datoteka

en: File %s doesn't exist
sr: Datoteka %s ne postoji

en: File %s is empty.
sr: Datoteka %s je prazna.

en: File Info
sr: Info datoteke

en: File Name
sr: Ime datoteke

en: File Name :
sr: Ime datoteke :

en: File `%s' already exists.
    Can't create folder.
sr: Datoteka `%s' već postoji.
    Ne mogu napraviti direktorijum.

en: File appears to be Ok.
sr: Datoteka je u redu

en: File does not appear to be JPilot format.
sr: Datoteka nije u JPilot formatu.

en: File does not appear to be a valid address book format.
sr: Datoteka nije u formatu adresara.

en: File does not appear to be vCard format.
sr: Datoteka nije vCard formata.

en: File doesn't exist or is empty.
sr: Datoteka ne postoji ili je prazna.

en: File imported.
sr: Datoteka uvežena.

en: File name
sr: Ime datoteke

en: Filter messages on receiving
sr: Filtriraj poruke pri primanju

en: Filter on incorporation
sr: Filtriraj pri prihvataju

en: Filter setting
sr: Podešavanje filtera

en: Filtering...
sr: Filtriranje...

en: Find groups:
sr: Nađi grupe:

en: Find in current message
sr: Pronađi u trenutnoj poruci

en: Find text:
sr: Pronađi tekst:

en: Finish
sr: Gotovo

en: Finished (%d new message(s))
sr: Završeno (%d novih poruka)

en: Finished (no new messages)
sr: Nema nepročitanih poruka

en: Finished reading configuration.
sr: Završeno čitanje konfiguracije.

en: First Name
sr: Ime

en: First, you have to set the location of mailbox.
    You can use existing mailbox in MH format
    if you have the one.
    If you're not sure, just select OK.
sr: Prvo, morate odrediti lokaciju sandučeta.
    Možete koristiti postojeći u MH fomratu
    ako imate jedan.
    Ako niste sigurni, odaberite U redu.

en: Folder
sr: Direktorijum

en: Folder %s is selected
sr: Direktorijum %s je odabran

en: Folder and Addresses
sr: Direktorijum i adrese

en: Folder only
sr: Samo direktorijum

en: Font selection
sr: Izbor fonta

en: Forward
sr: Prosledi

en: Forward format
sr: Format proseđivanja

en: Forward the message
sr: Prosleđuje poruku

en: Found %s
sr: Pronađeno %s

en: Found label: %s
sr: Pronađena oznaka: %s

en: From
sr: Od

en: From:
sr: Od:

en: Full name
sr: Puno ime

en: GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
sr: GPGME je vlasništvo Vernera Koša <dd9jn@gnu.org>, (c) 2001.

en: General
sr: Glavno

en: Generate Message-ID
sr: Generiši ID poruke

en: Get
sr: Primi

en: Get all
sr: Primi sve

en: Getting messages from %s into %s...
sr: Primam poruke sa %s u %s...

en: Getting new messages from %s into %s...
sr: Primam nove poruke od %s u %s...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
sr: Preuzimam broj novih poruka (LAST)...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
sr: Preuzimam broj novih poruka (STAT)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
sr: Preuzimam broj novih poruka (UIDL)...

en: Getting the size of messages (LIST)...
sr: Preuzimam veličinu poruka (LIST)...

en: GnuPG is not installed properly, or its version is too old.
    OpenPGP support disabled.
sr: GnuPG nije pravilno instaliran ili je verzija suviše stara.
    OpenPGP podrška je onemogućena.

en: Go to inbox after receiving new mail
sr: Idi u sanduče posle primanja pošte

en: Good signature
sr: Dobar potpis

en: Good signature from "%s"
sr: Dobar potpis od "%s"

en: Grab input while entering a passphrase
sr: Uhvati unos pri upisivanju lozinke

en: Greek (ISO-8859-7)
sr: Grčki (ISO-8859-7)

en: Green
sr: Zelena

en: Group
sr: Grupa

en: Group Name
sr: Ime grupe

en: Half page
sr: Pola stranice

en: Header
sr: Zaglavlje

en: Header name
sr: Ime zaglavlja

en: Header name is not set.
sr: Ime zaglavlja nije podešeno.

en: Hidden headers
sr: Skriveno zaglavlje

en: IMAP server directory
sr: Direktorijum IMAP servera

en: IMAP4 login failed.
sr: IMAP4 login nije uspeo.

en: IMAP4 server is not entered.
sr: IMAP4 server nije upisan.

en: If `Automatic' is selected, the optimal encoding
    for the current locale will be used.
sr: Ako je `Automatski' odabrano, optimalni charset
    za locale će biti korišćen.

en: If x is set, displays expr
sr: Ako je x odabrano, prikazuje expr

en: If you leave these entries empty, the same
    user ID and password as receiving will be used.
sr: Ako ostaviš ove unose prazne, isti
    koririsnički ID i lozinka će biti korišćeni.

en: Import
sr: Uvezi

en: Import LDIF file into Address Book
sr: Unesi LDIF datoteku u Adresar

en: Importing file:
sr: Uvozim datoteku:

en: Inbox
sr: Sanduče

en: Incorporate from spool
sr: Prihvati sa spoola

en: Incorporate new mail
sr: Prima novu poštu

en: Incorporate new mail of all accounts
sr: Prima novu poštu sa svih naloga

en: Incorporation cancelled
sr: Incorporation otkazano

en: Input new name for `%s':
sr: Unesite novo ime za `%s':

en: Input password
sr: Unesite lozinku

en: Input password for %s on %s:
sr: Unesite lozinku za %s na %s:

en: Input the location of mailbox.
    If the existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
sr: Unesite lokaciju sandučeta.
    Ako je unešen postojeće sanduče, automatski
    će biti pretražen.

en: Input the name of new folder:
sr: Unesite ime novog direktorijuma:

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders,
     append `/' at the end of the name)
sr: Unesite ime novog direktorijuma:
    (ukoliko želite napraviti direktorijum za smeštanje poddirektorijuma,
    dodajte `/' na kraj imena)

en: Input the new name of folder:
sr: Unesite ime novog direktorijuma:

en: Insert
sr: Unesi

en: Insert automatically
sr: Ubaci automatski

en: Insert file
sr: Unesi datoteku

en: Insert signature
sr: Unesi potpis

en: Interface
sr: Izgled programa

en: Invalid MIME type.
sr: Pogrešan MIME tip

en: It's not recommended to use the old style ASCII-armored
    mode for encrypted messages. It doesn't comply with the
    RFC 3156 - MIME Security with OpenPGP.
sr: Ne preporučuje se korišćenje starog ASCII-armored
    načina za šifrovanje poruka. On nije saglasan sa
    RFC 3156 - MIME Sigurnost sa OpenPGP-om.

en: Japanese (EUC-JP)
sr: Japanski (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
sr: Japanski (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
sr: Japanski (Shift_JIS)

en: Key ID
sr: ID ključa

en: Key bindings
sr: Prečice sa tastature

en: Korean (EUC-KR)
sr: Korejski (EUC-KR)

en: LDIF Field
sr: LDIF polje

en: LDIF file imported successfully.
sr: LDIF datoteka je uspežno uvežena.

en: Last Name
sr: Prezime

en: Last number in dir %s = %d
sr: Posednji broj u direktoriju %s = %d

en: Leave space on head
sr: Ostavi prostora na početku

en: Line space
sr: Razmak linija

en: Linewrap
sr: Sažimanje

en: Literal backslash
    Literal question mark
    Literal opening curly brace
    Literal closing curly brace
sr: Literal backslash
    Literal znak pitanja
    Literal početna zagrada
    Literal završna zagrada

en: Local spool
sr: Lokalni spool

en: Locked
sr: Zaključano

en: Lookup
sr: Potraži

en: MIME Type
sr: MIME tip

en: MIME type
sr: MIME tip

en: MIME viewer command line is invalid: `%s'
sr: Naredba MIME nije ispravna: `%s'

en: Mail address
sr: Adresa e-pošte

en: Mail address is not entered.
sr: Adresa e-pošte nije upisana.

en: Mailbox
sr: Sanduče

en: Mailbox is locked.
sr: Sanduče je zaključano.

en: Mailbox setting
sr: Podešavanje sandučeta

en: MainWindow: color allocation %d failed
sr: Glavni Prozor: prikaz boje %d nije uspeo

en: Mark
sr: Oznaka

en: Maximum Entries
sr: Max. Unos

en: Maximum number of articles to download
    (unlimited if 0 is specified)
sr: Maksimalni broj članaka za preuzimanje
    (0 je za neograničeno)

en: Menu name and command are too long.
sr: Ime menija i naredba su previše dugački.

en: Menu name is not set.
sr: Ime menija nije podešeno.

en: Menu name is too long.
sr: Ime menija je previše dugačko.

en: Menu name:
sr: Ime menija:

en: Message
sr: Poruka

en: Message %d is marked
sr: Poruka %d je označena

en: Message %d is marked as being read
sr: Poruka %d je označena kao pročitana

en: Message %d is marked as unread
sr: Poruka %d je označena kao nepročitana

en: Message %d is set to copy to %s
sr: Poruka %d je označena za kopiranje u %s

en: Message %d is set to move to %s
sr: Poruka %d je označena za premeštanje u %s

en: Message %s/%d is set to delete
sr: Poruka %s/%d označena je za brisanje

en: Message %s/%d is unmarked
sr: Poruka %s/%d je neoznačena

en: Message body
    Quoted message body
    Message body without signature
    Quoted message body without signature
    Literal %
sr: Telo poruke
    Citirano telo poruke
    Telo poruke sa potpisom
    Citirano telo poruke sa potpisom
    Literal %

en: Message reply/forward format error.
sr: Greška u poruci odgovori/prosledi.

en: Message: %s
sr: Poruka: %s

en: Messages
sr: Poruke

en: Modify
sr: Izmeni

en: Move Down
sr: Pomeri dole

en: Move E-Mail Addresses to or from Group with arrow buttons
sr: Pomerite adrese e-pošte u ili iz grupe sa strelicama

en: Move Up
sr: Pomeri gore

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected. Reconnecting...
sr: NNTP veza sa %s:%d je prekinuta. Povezujem se ponovo...

en: NNTP server is not entered.
sr: NNTP server nije upisan.

en: Name
sr: Ime

en: Name of this account
sr: Ime ovog naloga

en: Name:
sr: Ime:

en: Never
sr: Nikada

en: New
sr: Novo

en: New folder
sr: Novi direktorijum

en: New messages will be checked in this order. Check the boxes
    on the `G' column to enable message retrieval by `Get all'.
sr: Nove poruke biti će proveravane ovim redom. Označite pod
    `G' one naloge sa kojih želite skinuti e-poštu sa `Primi sve'.

en: New user, could not save address book files.
sr: Novi korisnik, ne mogu sačuvati datoteke adresara.

en: New user, could not save index file.
sr: Novi korisnik, ne mogu sačuvati index datoteku.

en: NewFolder
sr: NoviDir

en: Newsgroup name
sr: News grupa:

en: Newsgroups:
sr: News grupe:

en: Next
sr: Sled.

en: Next unread message
sr: Sledeća nepročitana poruka

en: Nick Name
sr: Nadimak

en: No
sr: Ne

en: No disk space left.
sr: Nema više mesta na disku.

en: No labeled message found. Search from the beginning?
sr: Nema više obeleženih poruka. Krenuti od početka?

en: No labeled message found. Search from the end?
sr: Nema više obeleženih poruka. Tražiti od kraja?

en: No labeled messages.
sr: Nema obeleženih poruka.

en: No marked message found. Search from the beginning?
sr: Nema označenih poruka. Tražiti od početka?

en: No marked message found. Search from the end?
sr: Nema više označenih poruka. Nastaviti od kraja?

en: No marked messages.
sr: Nema označenih poruka.

en: No more labeled messages
sr: Nema više obeleženih poruka

en: No more marked messages
sr: Nema više označenih poruka

en: No more new messages
sr: Nema više novih poruka

en: No more unread messages
sr: Nema nepročitanih poruka

en: No new message found. Go to next folder?
sr: Nema više novih poruka. Preći u sledeći direktorijum?

en: No new message found. Search from the end?
sr: Nema više novih poruka. Tražiti od kraja?

en: No new messages.
sr: Nema novih poruka.

en: No public key to verify the signature
sr: Nema javnog ključa za potvrdu potpisa

en: No signature found
sr: Nema potpisa

en: No unread message found. Go to next folder?
sr: Nema više nepročitanih poruka. Preći u sledeći direktorijum?

en: No unread message found. Search from the end?
sr: Nema više nepročitanih poruka. Tražiti od kraja?

en: No unread messages.
sr: Nema nepročitanih poruka.

en: No.
sr: Ne.

en: None
sr: Ništa

en: None (local)
sr: Ništa (lokalno)

en: Normal
sr: Normalno

en: Notice
sr: Obaveštenje

en: Number
sr: Broj

en: OK
sr: U redu

en: Old Sylpheed
sr: Stari Sylpheed

en: Old address book converted successfully.
sr: Stari adresar uspešno prebačen.

en: Old address book converted,
    could not save new address index file
sr: Stari adresar ne može biti prebačen,
    ne mogu sačuvati novu index datoteku adresara.

en: Old address book converted, could not save new address index file
sr: Stari adresar unešen, ne mogu napraviti index datoteke novih adresa

en: On exit
sr: Na izlazu

en: Only mark message as read when opened in new window
sr: Samo označi poruke kao pročitane pri otvaranju novog prozora

en: Open first unread message when entering a folder
sr: Otvori prvu nepročitanu poruku pri ulasku u direktorijum

en: Open with
sr: Otvori sa

en: Opening account edit window...
sr: Otvaranje prozora za izmenu naloga...

en: Opening account preferences window...
sr: Otvaram prozor za svojstva naloga...

en: Orange
sr: Narandžasta

en: Organization
sr: Organizacija

en: Other
sr: Drugo

en: Outgoing codeset
sr: Izlazni charset

en: Overwrite
sr: Prepiši

en: Overwrite existing file?
sr: Prepisati postojeću datoteku?

en: POP3 protocol error
sr: greška POP3 protokola

en: POP3 server is not entered.
sr: POP3 server nije upisan.

en: POP3: Deleting expired message %d
sr: POP3: Brianje pouka koje su istekle %d

en: POP3: Skipping message %d (%d bytes)
sr: POP3: Preskakanje poruke %d (%d byte-ova)

en: Passphrase
sr: Lozinka

en: Password
sr: Lozinka

en: Path
sr: Putanja

en: Person
sr: Osoba

en: Personal address
sr: Lične adrese

en: Personal information
sr: Lične informacije

en: Pick color for URI
sr: Odaberite boju za URI

en: Pick color for quotation level 1
sr: Odaberite boju za citat 1. stepena

en: Pick color for quotation level 2
sr: Odaberite boju za citat 2. stepena

en: Pick color for quotation level 3
sr: Odaberite boju za citat 3. tepena

en: Pink
sr: Roze

en: Pipe read failed
sr: Čitanje pipe-a nije uspelo

en: Please select a file.
sr: Odaberite datoteku.

en: Please select key for `%s'
sr: Molim, odaberite ključ za `%s'

en: Please specify address book name and file to import.
sr: Odredite ime adresara i datoteku za uvoz.

en: Preferences for new account
sr: Podešavanja za novi nalog

en: Prefs
sr: Svojstva

en: Prev
sr: Preth.

en: Print
sr: Štampaj

en: Print command line is invalid:
    `%s'
sr: Naredba za štampanje je pogrešna:
    `%s'

en: Print command line is invalid: `%s'
sr: Naredba za štampanje nije dobra: `%s'

en: Privacy
sr: Privatnost

en: Process mark
sr: Izvrši oznaku

en: Protocol
sr: Protokol

en: Protocol log
sr: Zapis protokola

en: Put deleted messages in
sr: Stavi obrisane poruke u

en: Put draft messages in
sr: Stavi nedovršene poruke u

en: Put into queue folder and send later
sr: Odloži u direktotijum odloženo i pošalji kasnije

en: Put sent messages in
sr: Stavi poslate poruke u

en: Queue
sr: Odloženo

en: Queued message header is broken.
sr: Zaglavlje odložene poruke je loše.

en: Queued messages
sr: Odložene poruke

en: Quitting
sr: Izlazim

en: Quitting...
sr: Završavnje...

en: Quotation mark
sr: Oznaka citata

en: Quote
sr: Citat

en: Quote mark format error.
sr: Greška u formatu citata.

en: Quote message when replying
sr: Citiraj poruku pri odgovaranju

en: Quoted Text - First Level
sr: Citirani tekst - prvi nivo

en: Quoted Text - Second Level
sr: Citirani tekst - drugi nivo

en: Quoted Text - Third Level
sr: Citirani tekst - treći nivo

en: Reading all config for each account...
sr: Čitanje konfiguracije za svaki nalog...

en: Reading configuration for displaying headers...
sr: Čitanje konfiguraciju za prikaz zaglavlja...

en: Reading configuration...
sr: Čitanje konfiguracije...

en: Really delete IMAP4 account `%s'?
sr: Zaista obrisati `%s' IMAP4 nalog?

en: Really delete `%s' ?
sr: Zaista obrisati `%s' ?

en: Really delete news account `%s'?
sr: Zaista obrisati `%s' news nalog?

en: Really delete newsgroup `%s'?
sr: Zaista obrisati `%s' news grupu?

en: Really delete the address(es)?
sr: Zaista obrisati adresu/e?

en: Really remove the mailbox `%s' ?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
sr: Zista premestiti direktorijum `%s' ?
    (Poruke NEĆE biti obrisane sa diska)

en: Rebuild folder tree
sr: /O_sveži stablo direktorijuma

en: Rebuilding all folder trees...
sr: Osvežavam sva stabla direktorijuma...

en: Rebuilding folder tree...
sr: Osvežavam stablo direktorijuma...

en: Receive
sr: Primanje

en: Receive size limit
sr: Ograničenje u veličini za primanje

en: Recipient is not specified.
sr: Primalac nije upisan.

en: Records :
sr: Beleške :

en: Recycle quote colors
sr: Ciklično menjaj boje citata

en: Red
sr: Crvena

en: Refresh
sr: Osveži

en: Register
sr: Unesi

en: Registered actions
sr: Registrovane akcije

en: Registered templates
sr: Registrovani šabloni

en: Remarks
sr: Beleške

en: Remove after
sr: Ukloni posle

en: Remove mailbox
sr: /_Ukloni sanduče

en: Remove messages on server when received
sr: Ukloni poruke sa servera nakon primanja

en: Rename folder
sr: Preimenuj direktorijum

en: Replace
sr: Zameni

en: Reply
sr: Odgovori

en: Reply all
sr: Odgovori na sve

en: Reply button invokes mailing list reply
sr: Taster za odgovor povlači odgovor za listu

en: Reply format
sr: Format odgovora

en: Reply to all
sr: Odgovori svima

en: Reply to the message
sr: Odgovari na poruku

en: Reply-To
sr: Odvovori-Na

en: Reply-To:
sr: Odvovori-Na:

en: Required APOP timestamp not found in greeting
sr: Potrebni APOP timestamp nije pronađen u pozdravu

en: Retrieving
sr: Primam

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
sr: Primam poruke (%d / %d) (%s / %s)

en: Retrieving new messages
sr: Primam nove poruke

en: SMTP AUTH not available
sr: SMTP AUTH nije dostupan

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
sr: SMTP identifikacija (SMTP AUTH)

en: SMTP server (send)
sr: SMTP server (slanje)

en: SMTP server is not entered.
sr: SMTP server nije upisan.

en: SSL connect failed (%s)
sr: SSL veza nije uspela (%s)

en: SSL connection using %s
sr: SSL veza koristeći %s

en: SSL method not available
sr: SSL metod nije dostupna

en: SSLv23 available
sr: SSLv23 dostupan

en: SSLv23 not available
sr: SSLv23 nije dostupan

en: Save as
sr: Sačuvaj kao

en: Save sent messages to outbox
sr: Sačuvaj poslate poruke u poslato

en: Save to draft folder
sr: Sačuvaj u direktorijum nedovršeno

en: Scanning folder %s ...
sr: Pretražujem direktorijum %s ...

en: Scanning folder %s%c%s ...
sr: Pretražujem direktorijume %s%c%s ...

en: Scanning folder (%s)...
sr: Pregledanje direktorijuma (%s)...

en: Search
sr: Pretraga

en: Search Base
sr: Baza pretrage

en: Search Criteria
sr: Kriterijum pretrage

en: Search again
sr: Pretraži ponovo

en: Search failed
sr: Polje pretrage

en: Search finished
sr: Pretraga završena

en: Search messages
sr: Pretraži poruke

en: Search string not found.
sr: Zadani uzorak nije pronađen.

en: Select
sr: Odaberi

en: Select "Check signature" to check
sr: Odaberite "Proveri potpis" da proverite

en: Select Address Book Folder
sr: Odaberite direktorijum adresara

en: Select JPilot File
sr: Odaberite JPilot datoteku

en: Select Keys
sr: Odaberite ključeve

en: Select LDIF File
sr: Odaberite LDIF datoteku

en: Select all matched
sr: Odaberi sve koje odgovaraju

en: Select and rename LDIF field names to import.
sr: Označite i promenite ime LDIF polja za izvoz.

en: Select exporting file
sr: Odaberite datoteku za izvoz

en: Select file
sr: Odaberite datoteku

en: Select folder
sr: Odaberite direktorijum

en: Select importing file
sr: Odaberite datoteku za uvoz

en: Select items to be displayed on the summary view. You can modify
    the order by using the Up / Down button, or dragging the items.
sr: Odaberite pojedinosti za prikaz. Možete menjati poredak
    koristeći Gore / Dolje tipke, ili povlačenjem miša.

en: Select key by your email address
sr: Odaberi ključ po adresi e-pošte

en: Select newsgroups to subscribe.
sr: Odaberite grupe za prijavu.

en: Select the preset of key bindings.
    You can also modify each menu's shortcuts by pressing
    any key(s) when placing the mouse pointer on the item.
sr: Odaberite već našesten set prečica sa testature.
    Takođe možete menjati prečice svakog menija pritiskom na
    bilo koji taster kada postavite kursor miša na pojedinu stvar.

en: Select vCard File
sr: Odaberite vCard datoteku

en: Selecting all messages...
sr: Odabiranje svih poruka...

en: Send
sr: Pošalji

en: Send (SMTP)
sr: Slanje (SMTP)

en: Send later
sr: Pošalji kasnije

en: Send message
sr: Pošalji poruku

en: Send queued message(s)
sr: Šalje odložene poruku/e

en: Sending
sr: Šaljem

en: Sending DATA...
sr: Šaljem DATA...

en: Sending MAIL FROM...
sr: Šaljem MAIL FROM...

en: Sending RCPT TO...
sr: Šaljem RCPT TO...

en: Sending message
sr: Šaljem poruku

en: Sending message (%d / %d bytes)
sr: Šaljem poruku (%d / %d bajtova)

en: Sending queued message %d failed.
sr: Slanje odložene poruke %d nije uspelo.

en: Sent
sr: Poslato

en: Server certificate:
sr: Sertifikat servera:

en: Server for receiving
sr: Server za primanje

en: Server information
sr: Informacije o serveru

en: Set as default
sr: Postavi kao uobičajeni

en: Set message colors
sr: Podesi boje poruka

en: Setting folder info...
sr: Postavljam info direktorijuma...

en: Setting folder info...
sr: Postavljam info direktorijuma...

en: Setting summary from message data...
sr: Postavljanje pregleda od podataka poruke...

en: Show all unspecified headers
sr: Prikaži sva nenavedena zaglavlja

en: Show receive dialog
sr: Prikaži dijalog primanja

en: Show signature check result in a popup window
sr: Prikaži potpis u popup prozoru

en: Show this message next time
sr: Prikaži ovu poruku sledeći put

en: Sign key
sr: Ključ potpisa

en: Sign message by default
sr: Uvek potpiši poruke

en: Signature
sr: Potpis

en: Signature made at %s
sr: Potpis napravljen %s

en: Signature separator
sr: Odvaja potpis

en: Simplified Chinese (GB2312)
sr: Pojednostavljeni Kineski (GB2312)

en: Size
sr: Veličina

en: Sky blue
sr: Nebesko plava

en: Smooth scroll
sr: Miran scroll

en: Socket error.
sr: Protokol greška.

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing the accounts.
sr: Neki prozori za pisanje pisma su otvoreni.
    Molim, zatvorite sve prozore pre izmena naloga.

en: Some errors occurred while getting mail.
sr: Došlo je do grešaka prilikom primanja pošte.

en: Some marks are left. Process it?
sr: Neke oznake su izostavljene. Izvršiti ih?

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
sr: Neke neposlate poruke su odložene. Izaći odmah?

en: Sorting summary...
sr: Slažem pregled...

en: Source dir:
sr: Izvorni dir:

en: Source of the message
sr: Izvorna poruka

en: Specify IMAP4 port
sr: Navedi IMAP4 port

en: Specify NNTP port
sr: Navedi NNTP port

en: Specify POP3 port
sr: Navedi POP3 port

en: Specify SMTP port
sr: Navedi SMTP port

en: Specify domain name
sr: Navedi ime domena

en: Specify key manually
sr: Navedi neki drugi ključ

en: Specify target folder and mbox file.
sr: Odredite željeni direktorijum i mbox datoteku.

en: Specify target mbox file and destination folder.
sr: Odredite željenu mbox datoteku i odredišni direktorijum.

en: Step
sr: Korak

en: Store passphrase in memory temporarily
sr: Smesti lozinku privremeno u memoriju

en: Subject
sr: Tema

en: Subject is empty. Send it anyway?
sr: Tema je prazna. Ipak poslati?

en: Subject:
sr: Tema:

en: Subscribe to newsgroup
sr: Prijavi se na news grupu

en: Summary View
sr: Pregled održavanja

en: Summary display item setting
sr: Podešavanja pojedinosti prikaza

en: Sylpheed - Folder View
sr: Sylpheed - Direktorijumi

en: Sylpheed - Message View
sr: Sylpheed - Poruke

en: TLSv1 available
sr: TLSv1 dostupan

en: TLSv1 not available
sr: TLSv1 nije dostupan

en: Template
sr: Šablon

en: Template format error.
sr: Greška formata šablona.

en: Template name
sr: Ime šablona

en: Templates
sr: Šabloni

en: Temporary file: %s
sr: Privremena datoteka: %s

en: Terminated process group id: %d
sr: Prekinuta grupa procesa: %d

en: Text
sr: Tekst

en: The command
    %s
    has a syntax error.
sr: Naredba
    %s
    ima sintaksnu grešku.

en: The external editor is still working.
    Force terminating the process?
    process group id: %d
sr: Nezavisni editor još uvek radi.
    Nasilno prekinuti proces?
    grupa procesa: %d

en: The folder `%s' already exists.
sr: Direktorijum `%s' već postoji.

en: The mailbox `%s' already exists.
sr: Sanduče`%s' već postoji.

en: The selected action cannot be used in the compose window
    because it contains %%f, %%F or %%p.
sr: ODabrana akcija se ne mže koristiti u prozoru za pisanje
    zato što sadrži %%f, %%F ili %%p.

en: This header is already in the list.
sr: Ovo zaglavlje je već na listi.

en: This message has been modified. discard it?
sr: Ova poruka je promenjena, odbaciti?

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
sr: Ovaj program se distribuira u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez podrazumievane garancije o PRODUKTIVNOSTI ili NAMENI ZA ODREÐENU SVRHU. Pogledajte GNU General Public Licencu za više detalja.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option) any later version.
sr: Ovaj program je slobodan software; možete ga redistribuirati i/ili menjati u okviru pravila GNU General Public Licence kao što je obavljeno od strane Free Software Foundation-a; verzija 2, ili (po vlastitiom izboru) neka novija verzija.

en: This server requires authentication
sr: Ovaj server zahteva proveru identiteta

en: This signature has not been checked yet.
sr: Ovaj potpis još nije proveren.

en: Timeout (secs)
sr: Timeout (sek)

en: Timestamp syntax error in greeting
sr: Syntax greška u timestampu kod pozdrava

en: To check it, pop up the context menu with
sr: Za prvoeru, otvorite kontekst meni sa

en: To display this part as a text message, select
sr: Za prikaz ovog dela kao tekst, odaberite

en: To open this part with external program, select
sr: Za prikaz ovog dela sa spoljnim programom, odaberite

en: To save this part, pop up the context menu with
sr: Za snimanje ovog dela, otovrite meni konteksta sa

en: To:
sr: Za:

en: Traditional Chinese (Big5)
sr: Tradicionalni Kineski (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
sr: Tradicionalni Kineski (EUC-TW)

en: Translate header name (such as `From:', `Subject:')
sr: Prevedi ime zaglavlja (kao što su `Od:' i `Tema:')

en: Trash
sr: Smeće

en: Turkish (ISO-8859-9)
sr: Turski (ISO-8859-9)

en: Type
sr: Tip

en: Undo level
sr: Undo nivo

en: Unknown SSL method *PROGRAM BUG*
sr: Nepoznat SSL metod *BUG PROGRAMA*

en: Unread
sr: Nepročitano

en: Unthreading for execution...
sr: Rasipanje za izvršenje...

en: Unthreading...
sr: Rasipanje...

en: Untitled
sr: Neimenovano

en: Up
sr: Gore

en: Update all local folders after incorporation
sr: Osveži sve direktorijume posle prihvatanja

en: Usage: %s [OPTION]...
sr: Upotreba: %s [OPCIJA]...

en: Use ASCII-armored format for encryption
sr: Koristi ASCII-armored format za šifrovanje

en: Use SSL for IMAP4 connection
sr: Koristi SSL za IMAP4 veze

en: Use SSL for NNTP connection
sr: Koristi SSL za NNTP veze

en: Use SSL for POP3 connection
sr: Koristi SSL za POP3 veze

en: Use SSL for SMTP connection
sr: Koristi SSL za SMTP veze

en: Use STARTTLS command to start SSL session
sr: Korsiti STARTTLS naredbu za pokretanje SSL-a

en: Use clear text signature
sr: Koristi prazan tekst za potpis

en: Use default GnuPG key
sr: Koristi uobičajeni GnuPG ključ

en: Use external program for incorporation
sr: Koristi spoljni program za prihvatanje

en: Use external program for sending
sr: Koristi spoljni program za slanje

en: User Attributes
sr: Atributi korisnika

en: User ID
sr: ID korisnika

en: User ID is not entered.
sr: ID korisnika nije upisan.

en: User or key ID:
sr: ID ključa ili korisnika:

en: Val
sr: Oznaka

en: Value
sr: Iznos

en: Warn if there are queued messages
sr: Upozori ako ima odloženih poruka

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Web browser
sr: Web čitač

en: Western European (ISO-8859-1)
sr: Zapadno-Evropski (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
sr: Zapadno-Europski (ISO-8859-15)

en: Wrap all long lines
sr: Sažmi sve duge linije

en: Wrap before sending
sr: Sažmi pre slanja

en: Wrap messages at
sr: Sažmi poruke na

en: Wrap on input
sr: Sažmi pri unosu

en: Wrap quotation
sr: Sažmi citat

en: Writing configuration for displaying headers...
sr: Pisanje konfiguraciju za prikaz zaglavlja...

en: Writing summary cache (%s)...
sr: Pišenje pohranu pregleda (%s)...

en: Yes
sr: Da

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sr: Uz ovaj program ste trebali dobiti i kopiju GNU General Public Licence; ako niste, pišite ne Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, SAD.

en: [no user id]
sr: [nema ID korinika]

en: `%c' can't be included in folder name.
sr: `%c' ne može biti uvršten u ime direktorijuma.

en: `Display as text', or press `t' key.
sr: `Prikaži kao tekst' ili pritisnite `t' tipku.

en: `Get all' checks for new messages on this account
sr: `Primi sve' proverava poruke za ovaj nalog

en: `Open' or `Open with...',
sr: `Otvori' ili `Otvoranje sa...',

en: another Sylpheed is already running.
sr: drugi Sylpheed već radi.

en: article %d has been already cached.
sr: članak %d već je pohranjen.

en: can't append %s to %s
sr: ne mogu dodati %s na %s

en: can't change file mode
sr: ne mogu promeniti atribut datoteke

en: can't copy message %s to %s
sr: ne mogu kopirati poruku %s u %s

en: can't create %s
sr: ne mogu napraviti %s

en: can't create lock file %s
sr: ne mogu napraviti zaključanu datoteku %s

en: can't create mailbox
sr: ne mogu kreirati sanduče

en: can't create mailbox: LIST failed
sr: ne mogu kreirati sanduče: LIST nije uspeo

en: can't delete mailbox
sr: ne mogu obrisati sanduče

en: can't expunge
sr: ne mogu obrisati

en: can't fetch message %d
sr: ne mogu dohvatiti poruku %d

en: can't find queue folder
sr: ne mogu da pronađem direktorijum odloženo

en: can't get envelope
sr: ne mogu dobiti omot

en: can't get namespace
sr: ne mogu dobiti namespace

en: can't get recipient list.
sr: ne mogu dobiti listu prilmalaca.

en: can't get xhdr
sr: ne mogu dobiti xhdr

en: can't get xover
sr: ne mogu primiti xover

en: can't lock %s
sr: ne mogu zaključati %s

en: can't open mark file
sr: ne mogu otvoriti obeleženu datoteku

en: can't open temporary file
sr: ne mogu otvoriti privremenu datoteku

en: can't parse envelope: %s
sr: ne mogu analizirati omot: %s

en: can't post article.
sr: ne mogu poslati članak.

en: can't queue the message
sr: ne mogu odložiti poruku

en: can't read article %d
sr: ne mogu pročitati članak %d

en: can't read mbox file.
sr: ne mogu čitati mbox datoteku.

en: can't remove the old message
sr: ne mogu skloniti staru poruku

en: can't rename mailbox: %s to %s
sr: ne mogu promeniti ime sandučeta %s u %s

en: can't retrieve article %d
sr: ne mogu primiti članak %d

en: can't retrieve newsgroup list
sr: ne mogu primiti listu news grupa

en: can't select folder: %s
sr: ne mogu odabrati direktorijum: %s

en: can't start TLS session
sr: ne mogu pokrenuti TLS sesiju

en: can't truncate mailbox to zero.
sr: ne mogu skratiti sanduče na nulu.

en: can't unlock %s
sr: ne mogu otključati %s

en: can't write headers
sr: ne mogu upisati zaglavlje

en: can't write to temporary file
sr: ne mogu pisati u privremenu datoteku

en: characters
sr: znakova

en: contains
sr: sadrži

en: creating IMAP4 connection to %s:%d ...
sr: ostvarujem IMAP4 vezu prema %s:%d ...

en: creating NNTP connection to %s:%d ...
sr: uspostavljam NNTP vezu sa %s:%d ...

en: days
sr: dana

en: done.
sr: gotovo.

en: either AM or PM
sr: AM ili PM

en: error occurred on authentication
sr: greška prilikom provere identiteta

en: error occurred while getting envelope.
sr: došlo je do greške prilikom dobijanja omota.

en: error occurred while getting xhdr.
sr: došlo je do greške prilikom primanja xhdra.

en: error occurred while getting xover.
sr: došlo je do greške prilikom primanja xovera.

en: error occurred while retrieving data.
sr: došlo je do greške prilikom dohvatanja podataka.

en: error while imap command: EXPUNGE
sr: greška prilikom imap naredbe: EXPUNGE

en: every
sr: svakih

en: failed to write configuration to file
sr: neuspeh pri pisanju konfiguracije u datoteku

en: file %s already exists
sr: datoteka %s već postoji

en: filtering...
sr: filtriranje...

en: g_thread is not supported by glib.
sr: glib ne podržava g_thread.

en: generated Message-ID: %s
sr: generisan ID-poruke: %s

en: getting article %d...
sr: primam članak %d...

en: getting new messages of account %s...
sr: primam nove poruke za nalog %s...

en: getting xover %d - %d in %s...
sr: primam xover %d - %d u %s...

en: iconv cannot convert %s to UTF-7
sr: iconv ne može prebaciti %s to UTF-7

en: iconv cannot convert UTF-7 to %s
sr: iconv ne može prebaciti UTF-7 to %s

en: invalid article range: %d - %d
sr: pogrešan opseg članaka: %d - %d

en: invalid lock type
sr: neispravan tip zaključavanja

en: invalid mbox format: %s
sr: pogrešan mbox format: %s

en: invalid xover line: %s
sr: pogrešna xover linija: %s

en: letters
sr: slova

en: mailbox is locked
sr: sanduče je zaključano

en: mailbox is owned by another process, waiting...
sr: neki drugi proces koristi sanduče, čekam...

en: malformed mbox: %s
sr: pokvaren mbox: %s

en: minute(s)
sr: minuta

en: minute(s)
sr: minut(a)

en: moderated
sr: moderisano

en: no new articles.
sr: nema novih članaka.

en: none
sr: ništa

en: or double-click, or click the center button,
sr: ili dva puta kliknite, ili kliknite srednju tipku,

en: or press `l' key.
sr: ili pritisnite tipku `l'.

en: or press `y' key.
sr: ili pritisnite `y´ tipku.

en: pixel(s)
sr: pixel(a)

en: procmime_get_text_content(): Code conversion failed.
sr: procmime_get_text_content(): Promena koda nije uspjela.

en: protocol error
sr: protokol greška

en: protocol error: %s
sr: protokol greška: %s

en: queueing message...
sr: odlaganje poruke...

en: readonly
sr: samo čitanje

en: right click and select `Check signature'.
sr: desnom tipkom i odaberite `Proveri potpis'.

en: right click and select `Save as...',
sr: desnim klikom i odaberite `Sačuvaj kao...',

en: the abbreviated month name
sr: skraćeno ime meseca

en: the century number (year/100)
sr: broj veka (godina/100)

en: the day of the month as a decimal number
sr: dan u mesecu kao decimalni broj

en: the day of the week as a decimal number
sr: dan u nedelji kao decimalni broj

en: the day of the year as a decimal number
sr: dan u godini kao decimalni broj

en: the full abbreviated weekday name
sr: pojednostavljeno ime dana u nedelji

en: the full month name
sr: puno ime meseca

en: the full weekday name
sr: puno ime dana u nedelji

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
sr: sat kao decimalni broj koristeći 12 satno vreme

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
sr: sat kao decimalni broj koristeći 24 satno vreme

en: the last two digits of a year
sr: posljednje dve cifre godine

en: the minute as a decimal number
sr: minuti kao decimalni broj

en: the month as a decimal number
sr: mesec kao decimalni broj

en: the preferred date and time for the current locale
sr: željeni datum i vreme za trenutni locale

en: the preferred date for the current locale
sr: željeni datum za trenutni locale

en: the second as a decimal number
sr: sekunde kao decimalni broj

en: the src folder is identical to the dest.
sr: izvorni direktorijum jednak je destinaciji.

en: the time zone or name or abbreviation
sr: vremenska zona ili ime ili skraćenica

en: the year as a decimal number
sr: godina kao decimalni broj

en: to Draft
sr: u Nedovršeno

en: unescaped From found:
    %s
sr: neizbežan Od pronađen:
    %s

en: unknown
sr: nepoznato

en: use 'flock' instead of 'file' if possible.
sr: koristi 'flock' umesto 'file' ako je moguće.

en: use also on reply
sr: koristi i prilikom odovora

en: writing to %s failed.
sr: pisanje u %s nije uspelo.
