balsa 1.1.7.1 - en to tr translation catalogue (539 entries)

en:      to %s
tr:      %s' ye

en:    from %s
tr:    %s' den

en:  Press '%s' to toggle write
tr:  Yazabilmek için '%s' ye basınız

en: %d kept, %d deleted.
tr: %d tane saklandı, %d tane silindi .

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
tr: %d tane saklandı, %d tane taşındı, %d tane silindi.

en: %d kept.
tr: %d tane saklandı.

en: %s has insecure permissions!
tr: %s nin erişim yetkileri güvenli değil!

en: %s is not a mailbox.
tr: %s bir posta kutusu değildir .

en: %s on %s
tr: %s %s'de

en: %s wrote:
tr: %s bunu yazmış:

en: (r)eject, accept (o)nce
tr: (r)eddet, sadece (b)u defa kabul et

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
tr: (r)eddet, sadece bu defa (k)abul et, (h)er zaman kabul et

en: (size %s bytes)
tr: (boyut %s byte)

en: (use '%s' to view this part)
tr: (Bu bölümü görmek için '%s' yi kullanınız)

en: *** ERROR: Mailbox Lock Exists: %s ***
tr: *** HATA: Posta kutusu kilidi saptandı: %s ***

en: *** ERROR: Mailbox Stream Closed: %s ***
tr: *** HATA: Posta kutusu Akımı Kapalı: %s ***

en: Action
tr: Eylem

en: Action to perform:
tr: Yapılacak eylem:

en: Add a new IMAP folder
tr: Yeni Bir IMAP dizini ekle

en: Add a new IMAP mailbox
tr: Yeni bir IMAP posta kutusu ekle

en: Add a new MH style mailbox
tr: MH tarzında yeni bir posta kutusu ekle

en: Add a new Maildir style mailbox
tr: Maildir tarzında yeni bir posta kutusu ekle

en: Add a new mbox style mailbox
tr: mbox tarzında yeni bir posta kutusu ekle

en: Add attachments to this message
tr: Bu iletiye eklentiler ilave et

en: Add the current word to your personal dictionary
tr: Bu kelimeyi kişisel sözlüğünüze ekleyin

en: Address Book
tr: Adres Defteri

en: Address Book Name
tr: Adres Defterinin Adı

en: Address Books
tr: Adres Defterleri

en: All
    headers
tr: Bütün
    başlıklar

en: All Done!
tr: Hepsi bu kadar!

en: All _Headers
tr: Bü_tün başlıklar

en: Always
tr: Her zaman

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
tr: Posta kutusu olmayan bir IMAP dizini
    değiştirilebilir bir özelliğe sahip değildir.

en: Anonymous authentication failed.
tr: Anonim doğrulama başarısız oldu

en: Ask me
tr: Bana sor

en: Attach
tr: Ekle (attach)

en: Attach file
tr: Dosya iliştir

en: Attach file at PATH
tr: PATH' deki dosyayı iliştir

en: Attachment %s is not a regular file.
tr: Eklenti %s düzgün (regüler) bir dosya değil.

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
tr: Doğrulanıyor (CRAM-MD5)...

en: Authenticating (GSSAPI)...
tr: Doğrulanıyor (GSSAPI)...

en: Authenticating (SASL)...
tr: Doğrulanıyor (SASL)...

en: Authenticating (anonymous)...
tr: Doğrulanıyor (anonim)...

en: Authentication failed
tr: Kimlik doğrulaması başarısız oldu

en: Automatically close mailbox if unused more than
tr: Posta kutusu uzun süre kullanılmadığında otomatik olarak kapat

en: Automatically view message when mailbox opened
tr: Posta kutusu açıldığında otomatik olarak mesajı göster

en: Available buttons
tr: Kullanılabilir düğmeler

en: Bad Spellers
tr: İmla hataları

en: Balsa Filters
tr: Balsa filtreleri

en: Balsa Preferences
tr: Balsa Ayarları

en: Balsa cannot open your "%s" mailbox.
tr: Balsa "%s" posta kutunuzu açamadı .

en: Balsa is not compiled with LDAP support
tr: Balsa LDAP desteği olmaksızın derlenmiş

en: Balsa: %s (readonly)
tr: Balsa: %s (salt okunur)

en: Balsa: message print preview
tr: Balsa: İleti yazdırma önizlemesi

en: Bcc:
tr: Gizli Karbon Kopya:

en: CLOSE failed
tr: CLOSE başarısız oldu.

en: CRAM-MD5 authentication failed.
tr: CRAM-MD5 doğrulaması başarısız oldu.

en: Calling URL %s...
tr: URL %s aranıyor...

en: Can't create filter
tr: Filtre oluşturulamıyor

en: Can't dotlock %s.
tr: %s kilitlenemedi.

en: Can't write message
tr: İleti yazılamadı

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Cancel this message
tr: Bu iletiyi iptal et

en: Cannot access the message's body
tr: İletinin ana metnine erişilemedi

en: Cannot get info on file '%s': %s
tr: `%s:%s' dosyasının bilgileri alınamadı.

en: Cannot load mailbox %s
tr: posta kutusu %s yüklenemedi

en: Cannot open temporary file %s.
tr: Geçici dosya %s açılamadı.

en: Cc:
tr: Karbon kopya:

en: Certificate saved
tr: Sertifika kaydedildi

en: Check
tr: Kontrol et

en: Check for new email
tr: Yeni ileti var mı kontrol et

en: Check mail upon startup
tr: Başlangıçta yeni iletileri kontrol et

en: Check quoted
tr: Alıntı yapılan kısmı denetle

en: Check signature
tr: İmzayı kontrol et

en: Check the spelling of the message
tr: İletiye imla denetlemesi uygula

en: Checking
tr: Kontrol ediliyor

en: Close
tr: Kapat

en: Close mailbox
tr: posta kutusunu kapat

en: Closing connection to %s...
tr: %s bağlantısı kesiliyor...

en: Closing connection to IMAP server...
tr: IMAP sunucu ile olan bağlantı kapatılıyor.

en: Co_mmit Current
tr: Geçerli olanı _uygula

en: Colors
tr: Renkler

en: Comments:
tr: Yorumlar:

en: Commit the changes in the currently opened mailbox
tr: Şu an açık olan posta kutusundaki değişlikleri geçerli kıl

en: Commiting mailbox %s failed.
tr: posta kutusu %s'nin yürütülmesi başarısız oldu.

en: Compose
tr: İleti yaz

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
tr: EMAIL@ADRESS adresi için yeni ileti oluşturur

en: Compose a new message
tr: Yeni bir ileti oluştur

en: Compose message
tr: Yeni bir ileti yaz

en: Compose window
tr: İleti yazma penceresi

en: Configure Balsa
tr: Balsa' yı ayarla

en: Connected to MTA
tr: MTA' ya bağlanıldı

en: Connecting to %s...
tr: %s' ye bağlanılıyor...

en: Connection refused
tr: Bağlantıya izin verilmedi

en: Connection to %s closed
tr: %s ile olan bağlantı sonlandırıldı

en: Content Type: %s
tr: İçerik tipi : %s

en: Continue
tr: Devam et

en: Continue editing current message
tr: Geçerli iletiyi değiştirmeye devam et

en: Continue message
tr: İletiye devam et

en: Continue?
tr: Devam edilsin mi?

en: Copy to folder:
tr: Dizine kopyala:

en: Copying %d messages to %s...
tr: %d ileti %s' ye kopyalanıyor...

en: Copying message %d to %s...
tr: %d iletisi %s' ye kopyalanıyor...

en: Could not append message
tr: İleti eklenemedi

en: Could not connect to %s (%s).
tr: %s (%s)' e bağlanılamadı.

en: Could not create MH directory at %s (%s)
tr: %s (%s)' de MH dizini oluşturulamadı

en: Could not create MH structure at %s (%s)
tr: %s (%s)' de MH yapısı oluşturulamadı

en: Could not create a MailDir at %s (%s)
tr: %s (%s)' de bir MailDir oluşturulamadı

en: Could not create a MailDir directory at %s (%s)
tr: %s (%s)' de bir MailDir dizini oluşturulamadı

en: Could not create a mailbox of type %s
tr: %s türünde bir posta kutusu oluşturulamadı.

en: Could not create temporary file!
tr: Geçiçi dosya oluşturulamadı!

en: Could not find the host "%s"
tr: Sunucu "%s" bulunamadı

en: Could not negotiate TLS connection
tr: TLS bağlantısı kurulamadı

en: Could not open mailbox for spooling
tr: posta kutusu spooling için açılamadı!

en: Could not open the file %s.
tr: Dosya %s açılamadı.

en: Could not remove %s:
    %s
tr: %s silinemedi.
    %s

en: Could not remove contents of %s:
    %s
tr: %s' nin içeriği silinemedi.
    %s

en: Could not reopen mailbox!
tr: posta kutusu yeniden açılamadı!

en: Could not run the delivery program (procmail)
tr: Dağıtıcı program (procmail) çalıştırılamadı

en: Could not synchronize mailbox %s!
tr: posta kutusu %s senkronize edilemedi!

en: Could not write the message
tr: İleti yazılamadı

en: Couldn't create a directory: mkdir() failed on pathname "%s".
tr: Dizin oluşturulamadı: mkdir() komutu, "%s" patikası için başarısız oldu.

en: Couldn't lock %s
tr: %s kilitlenemedi

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for copying
tr: Hedef posta kutusu (%s) kopyalama için açılamadı

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for writing
tr: Hedef posta kutusu (%s) yazma için açılamadı

en: Create %s?
tr: %s yaratılsın mı?

en: Create and set current identities
tr: Geçerli kimlikleri oluştur ve ayarla

en: Create mailbox:
tr: posta kutusu oluştur:

en: Create subfolder
tr: Altdizin oluştur

en: Current toolbar
tr: Geçerli araç çubuğu

en: Date
tr: Tarih

en: Date encoding (for strftime):
tr: Tarih formatı ( strftime için ):

en: Date:
tr: Tarih:

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Debug Messages
tr: Hata Bulma İletileri

en: Debug POP3 connection
tr: POP3 bağlantısını irdele (debug)

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Delete messages from the Trash mailbox
tr: Çöp kutusunda bulunan iletileri sil

en: Delete the current message
tr: Bu iletiyi sil

en: Delete the selected mailbox
tr: Seçili posta kutusunu sil

en: Descriptive _Name:
tr: Tanımlayıcı _İsim:

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

en: Display
tr: Göster

en: Display all headers
tr: Bütün başlıkları göster

en: Display message size as number of lines
tr: İleti büyüklüğünü satır sayısı olarak görüntüle

en: Display no headers
tr: Hiçbir başlığı gösterme

en: Display selected headers
tr: _Seçili başlıkları göster

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
tr: Arkaplanda sessizce yeni ileti denetlemesi yap (durum çubuğunda mesaj göstermeden)

en: Do you really want to delete the selected identity?
tr: Seçilmiş olan kimliği silmeyi gerçekten istiyor musunuz?

en: Down
tr: Aşağı

en: Draftbox
tr: Taslaklar kutusu

en: E-Mail Address
tr: posta Adresi

en: ERROR:
tr: HATA:

en: Edit the selected mailbox
tr: Seçili posta kutusunu değiştir

en: Elaborate JWZ threading
tr: JWZ iplik kullanımını (threading) ayarla

en: Empty Trash on exit
tr: Çıkışta Çöp Kutusunu boşalt

en: Empty _Trash
tr: Çöp kutusunu _boşalt

en: Encoding
tr: Kodlama

en: Error Messages
tr: Hata İletileri

en: Error opening mailbox
tr: posta kutusu açılırken hata oluştu

en: Error talking to %s (%s)
tr: %s (%s) görüşmesi sırasında hata oluştu

en: Error writing to temporary file %s.
    Check the directory permissions.
tr: Geçici dosya %s yazılırken hata oluştu.
    Dizin izinlerini kotrol ediniz.

en: Error: An identity with that name already exists
tr: Hata: Bu isimde bir kimlik zaten var

en: Error: The identity does not have a name
tr: Hata: Kimlik bilgileri arasında bir isim belirtilmemiş

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
tr: Hata: multipart/encrypted bir protokol parametresi içermiyor!

en: Error: multipart/signed has no protocol.
tr: Hata: multipart/signed' ın bir protokolü yok.

en: Exit
tr: Çıkış

en: Expand aliases
tr: Takma isimleri (alias) tamamla

en: Expunge failed
tr: Silme işlemi başarısız oldu

en: Expunging messages from server...
tr: Sunucudaki iletiler siliniyor...

en: FATAL:
tr: ÖLÜMCÜL:

en: F_older Path:
tr: _Dizin Patikası:

en: Failed to find enough entropy on your system
tr: Sistemde yeterli miktarda entropi bulunamadı

en: Fast
tr: Hızlı

en: Fatal Error Messages
tr: Ölümcül Hata İletileri

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
tr: Ağır hata! posta kutusu yeniden açılamadı!

en: Fatal error.  Message count is out of sync!
tr: Ölümcül hata.  İleti sayısı "sync" den fazla!

en: Fcc:
tr: İletili Karbon Kopya:

en: Fetch new incoming mail
tr: Yeni gelen iletileri al

en: Fetching message headers... [%d/%d]
tr: İleti başlıkları alınıyor... [%d/%d]

en: Fetching message...
tr: İletiler alınıyor...

en: File %s cannot be read
tr: %s dosyası okunamadı

en: File already exists. Overwrite?
tr: Bu dosya zaten var. Üzerine yazılsın mı?

en: Filling entropy pool: %s...
tr: Entropi havuzu dolduruluyor: %s...

en: Fingerprint: %s
tr: Parmak izi: %s

en: Finish spell checking
tr: İmla denetlemesini bitir

en: Flagged
tr: İşaretli

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Forward
tr: İlet (forward)

en: Forward the current message
tr: Bu iletiyi ilet

en: Fr_om
tr: _Kimden

en: From
tr: Kimden

en: From:
tr: Kimden:

en: GSSAPI authentication failed.
tr: GSSAPI doğrulaması başarısız oldu.

en: Getting folder list...
tr: Dizin listesi alınıyor...

en: Getting namespaces...
tr: İsim aralıkları alınıyor...

en: GnomeCard Address Book
tr: GnomeCard Adres Defteri

en: Help
tr: Yardım

en: Host not found
tr: Sunucu bulunamadı

en: Hyperlink color
tr: Hiperlink rengi

en: Ignore words shorter than
tr: Belli bir karakter sayısından kısa kelimeleri denetleme

en: Inbox
tr: Gelen kutusu

en: Include file
tr: Dosyayı içer

en: Incoming
tr: Gelen

en: Information Messages
tr: Bilgilendirme İletileri

en: Invoking autoview command: %s
tr: Aotoview komutu çalıştırılıyor: %s

en: Keywords:
tr: Anahtar sözcükler:

en: LDAP Address Book
tr: LDAP Adres Defteri

en: LOGIN disabled on this server.
tr: Bu sunucuya LOGIN olma işlemi etkin halde değil.

en: Link Color
tr: Bağlantı Rengi

en: Local MH mailbox...
tr: Yerel MH posta kutusu

en: Local Maildir mailbox...
tr: Yerel Maildir posta kutusu

en: Local folder %s
tr: Yerel dizin %s

en: Local mailbox %s loaded as: %s
tr: Yerel posta kutusu %s %s olarak yüklendi

en: Local mbox mailbox...
tr: Yerel mbox posta kutusu

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
tr: Kilit sayısı üst sınırı aştı, %s için kilit kaldırılsın mı?

en: Logging in...
tr: Giriş yapılıyor...

en: Login failed.
tr: Giriş başarısız oldu.

en: Looking up %s...
tr: %s için bakılıyor...

en: Mail Files
tr: posta dosyaları

en: Mail Options
tr: posta Seçenekleri

en: Mail Servers
tr: posta Sunucuları

en: Mail_box
tr: _posta kutusu

en: Mailbox
tr: posta Kutusu

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
tr: %s bir Maildir posta kutusuna benzemiyor.

en: Mailbox %s does not appear to be a Mh mailbox.
tr: %s posta kutusu bir Mh posta kutusuna benzemiyor.

en: Mailbox %s does not appear to be an Mbox mailbox.
tr: %s posta kutusu bir Mbox posta kutusuna benzemiyor.

en: Mailbox Colors
tr: posta Kutusu Renkleri

en: Mailbox Configurator
tr: posta Kutusu Ayarlayıcısı

en: Mailbox Name
tr: posta Kutusu Adı:

en: Mailbox _Name:
tr: posta Kutusu _Adı:

en: Mailbox _Path:
tr: posta Kutusu _Patikası:

en: Mailbox closed
tr: posta kutusu kapatıldı

en: Mailbox created.
tr: posta kutusu oluşturuldu.

en: Mailbox is corrupt!
tr: posta kutusu bozuk!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
tr: posta kutusu yazılamaz olarak işaretlenmiş. %s

en: Mailbox is read-only.
tr: posta kutusu yalnızca okunabilir durumdadır.

en: Mailbox is unchanged.
tr: posta kutusu değiştirilmedi.

en: Mailbox must have a name.
tr: posta kutusunun bir ismi olmalıdır.

en: Mailbox was corrupted!
tr: posta kutusu bozuldu!

en: Mailbox with unread messages color
tr: Okunmamış iletileri içeren posta kutusunun rengi

en: Main window
tr: Ana pencere

en: Manage Identities
tr: Kimlikleri Düzenle

en: Manage filters
tr: Filtreleri düzenle

en: Mark all
tr: Hepsini işaretle

en: Mark all messages in current mailbox
tr: Geçerli posta kutusundaki tüm iletileri işaretle

en: Marking %d messages deleted...
tr: İşaretlenen %d ileti silindi...

en: Match
tr: Eşleştir

en: Message Colors
tr: İleti Renkleri

en: Message Source
tr: İleti Kaynağı

en: Message submission problem, placing it into your outbox.
    System will attempt to resubmit the message until you delete it.
tr: Gönderme problemi nedeniyle iletiniz Giden dizinine yerleştirilmiştir.
    Siz silinceye dek sistem iletiyi yeniden göndermeye çalışacaktır.

en: Message window
tr: İleti penceresi

en: Misc
tr: Diğer

en: Move the current message to Trash mailbox
tr: Geçerli iletiyi Çöp kutusuna taşı

en: Move the current message to trash
tr: Geçerli iletiyi çöp kutusuna taşı

en: Move to folder:
tr: Dizine taşı:

en: Moving read messages to %s...
tr: Okunan iletiler %s' ye taşınıyor...

en: N_o Headers
tr: Başlıksı_z

en: Name
tr: İsim

en: Never
tr: Asla

en: New
tr: Yeni

en: New Address Book type:
tr: Yeni Adres Defteri Türü:

en: Next
tr: Sonraki

en: Next
    unread
tr: Sonraki
    okunmamış

en: Next Message
tr: Sonraki İleti

en: Next Part
tr: Sonraki Bölüm

en: Next Unread Message
tr: Sonraki Okunmamış İleti

en: Next part in message
tr: Mesajın sonraki bölümü

en: No address book selected....
tr: Hiçbir adres defteri seçili değil...

en: No authenticators available
tr: Herhangi bir kimlik doğrulayıcı yok

en: No mailbox selected.
tr: Hiçbir posta kutusu seçili değil.

en: No open or view action defined in GNOME MIME for this content type
tr: GNOME MIME türlerinde, bu içerik türü için hiçbir açma yada gösterme eylemi belirlenmemiş

en: No such mailbox type: %s
tr: %s gibi bir posta kutusu türü yoktur!

en: No threading at all
tr: İplik (thread) kullanma

en: No-Id
tr: Kimlik-siz

en: No-Name
tr: İsimsiz

en: Notification:
tr: Haber verme yöntemi:

en: Oooop! mailbox not found in balsa_app.mailbox nodes?
tr: Oooops! posta kutusu, balsa_app.mailbox düğümlerinde (nodes) bulunamadı!

en: Open next
tr: Sonrakini aç

en: Open next unread message
tr: Bir sonraki okunmamış iletiyi aç

en: Open of %s failed. Errno = %d,
tr: %s açılamadı. Errno = %d,

en: Open previous
tr: Öncekini aç

en: Open the address book
tr: Adres defterini aç

en: Opening mailbox %s. Please wait...
tr: posta kutusu %s açılıyor. Lütfen bekleyiniz...

en: Opens MAILBOXNAME
tr: MAILBOXNAME'i açar

en: Opens first unread mailbox
tr: İlk okunmamış posta kutusunu açar

en: Options
tr: Seçenekler

en: Outbox
tr: Giden kutusu

en: Outgoing
tr: Giden

en: POP3 mailbox %s accessing error:
    %s
tr: POP3 posta kutusu %s: Erişim hatası:
    %s

en: Page: %i/%i
tr: Sayfa: %i/%i

en: PageUp/PageDown keys scroll message by:
tr: PageUp/PageDown tuşları iletileri şu şekilde kaydırsın:

en: Pass Phrase
tr: Parola Sözcüğü

en: Pass_word:
tr: P_arola:

en: Play sound:
tr: Ses dosyası çal:

en: Please enter information about yourself.
tr: Lütfen kendinizle ilgili bilgileri giriniz.

en: Please verify the locations of your default mail files.
    These will be created if necessary.
tr: Lütfen posta dosyalarınızın yerini belirtiniz.
    Böyle bir alan yok ise şimdi oluşturulması gerekiyor.

en: Popup text:
tr: Zıpçıktı metin

en: Preconnect command failed.
tr: Bağlantı öncesi komut çalıştırılamadı.

en: Preview
tr: Önizleme

en: Previous
tr: Önceki

en: Previous Message
tr: Önceki İleti

en: Previous Part
tr: Önceki Bölüm

en: Previous part in message
tr: Mesajın önceki bölümü

en: Print
tr: Yazdır

en: Print current message
tr: Bu iletiyi yazdır

en: Print message
tr: İletiyi yazdır

en: Print on printer:
tr: Yazıcıdan çıktı al:

en: Print the edited message
tr: Değiştirilen iletiyi yazdır

en: Print to console
tr: Konsola yazdır

en: Pspell Settings
tr: Pspell Ayarları

en: Purge %d deleted message?
tr: %d tane silinmiş ileti, disk üzerinden de silinsin mi?

en: Purge %d deleted messages?
tr: %d silinmiş iletiler disk üzerinden de silinsin mi?

en: Queue this message in Outbox for sending
tr: Bu iletiyi daha sonra gönderilmek üzere Gidecek İletiler dizininde beklet

en: Quote level %d color
tr: Alıntı %d rengi

en: Quoted Text Regular Expression
tr: Alıntı yapılan metin için regular expression' lar

en: Reading %s...
tr: %s okunuyor ...

en: Reading %s... %d (%d%%)
tr: %s okunuyor... %d (%d%%)

en: Received %d bytes of %d
tr: Alınan bayt: %d, Toplam bayt: %d

en: Regular Expression
tr: Düzenli (regüler) ifade

en: Remember open mailboxes between sessions
tr: Oturumlar arasında açık posta kutularını aklında tut

en: Remote IMAP folder
tr: Uzaktaki IMAP dizini

en: Remote IMAP folder set
tr: Uzaktaki IMAP dizin seti

en: Remote IMAP folder...
tr: Uzaktaki IMAP dizini

en: Remote IMAP mailbox...
tr: Uzaktaki IMAP dizini

en: Remote IMAP subfolder
tr: Uzaktaki IMAP altdizini

en: Remote IMAP subfolder...
tr: Uzaktaki IMAP altdizini...

en: Remote Mailbox Servers
tr: Uzak posta Kutusu Sunucuları

en: Remote POP3 mailbox...
tr: Uzaktaki POP3 posta kutusu

en: Remote SMTP Server
tr: Uzak SMTP Sunucusu

en: Remove
tr: Sil

en: Rename INBOX
tr: Gelen kutusunu yeniden isimlendir

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
tr: %s'nin %s olarak yeniden adlandırılması başarısız oldu:
    %s

en: Rename or move subfolder
tr: Alt dizini yeniden isimlendir ya da taşı

en: Renaming INBOX is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from INBOX.
    INBOX and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
tr: Gelen kutusunu yeniden adlandırmanız önerilmez!
    %s' nin altında bir %s dizini oluşturarak
    Gelen kutusundaki mesajların bir kısmını buraya
    taşıyabilirsiniz. Gelen kutusu ve alt dizinleri varolmaya
    devam edecektir. Ne yapmak istersiniz?

en: Reopening mailbox...
tr: posta kutusu yeniden açılıyor...

en: Replace all occurences of the current word with the selected suggestion
tr: Bu kelimeyi tüm metin için önerilen kelime ile değiştir

en: Replace the current word with the selected suggestion
tr: Bu kelimeyi, önerilen kelime ile değiştir

en: Reply
tr: Cevapla

en: Reply
    to all
tr: Tümüne
    cevap ver

en: Reply to _All...
tr: _Hepsine cevap ver...

en: Reply to _Group...
tr: Gruba cev_ap ver...

en: Reply to all recipients
tr: Tüm alıcıları yanıtla

en: Reply to all recipients of the current message
tr: Bu iletinin tüm alıcılarına cevap gönder

en: Reply to all recipients of this message
tr: Bu iletinin tüm alıcılarına cevap ver

en: Reply to mailing list
tr: Cevabı posta listesine gönder

en: Reply to the current message
tr: Bu iletiye cevap ver

en: Reply to this message
tr: Bu iletiye cevap ver

en: Retrieving Message %d of %d
tr: İletiler alınıyor: %d / %d

en: Revert
tr: Geriye al

en: Revert all changes and finish spell checking
tr: Bütün değişiklikleri geri al ve imla denetlemesini bitir

en: Run GnomeCard
tr: GnomeCard' ı çalıştır

en: Run a spell check
tr: İmla denetlemesini yürüt

en: Run program:
tr: Programı çalıştır:

en: SASL authentication failed.
tr: SASL doğrulaması başarısız oldu.

en: SSL Certificate check
tr: SSL sertifika kontrolü

en: SSL connection using %s (%s)
tr: %s (%s) ile SSL bağlantısı

en: SSL disabled due the lack of entropy
tr: SSL, entropi eksikliğinden dolayı kapalıdır

en: SSL is unavailable.
tr: SSL kullanılamıyor.

en: S_elected Headers
tr: _Seçili başlıklar

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Current Part...
tr: Bu bölümü kaydet...

en: Save current part in message
tr: Mesajın bu bölümünü kaydet

en: Save part
tr: Bölümü kaydet

en: Save the current item
tr: Geçerli imi kaydet

en: Save...
tr: Kaydet...

en: Saving message status flags... [%d/%d]
tr: Mesaj durum "flag" i kaydediliyor... [%d/%d]

en: Secure connection with TLS?
tr: TLS ile güvenli bağlantı sağlansın mı?

en: Select Identity
tr: Kimlik Seç

en: Select _Identity...
tr: _Kimlik Seç...

en: Select a font to use
tr: Kullanılacak yazı tipini seç

en: Select parent folder
tr: Ana dizini seçin

en: Select the Identity to use for the message
tr: İletide kullanılacak Kimliği seç

en: Select your local mail directory
tr: Yerel posta dizininizi seçiniz

en: Select...
tr: _Seç...

en: Selected headers:
tr: Seçili başlıklar:

en: Selecting %s...
tr: %s seçiliyor...

en: Send
tr: Gönder

en: Send this message
tr: Bu iletiyi gönder

en: Send to Trash
tr: Çöp kutusuna gönder

en: Send-To
tr: Gönder

en: Sending Mail...
tr: İleti Gönderiliyor...

en: Sending error: %s
tr: Gönderme hatası: %s

en: Sentbox
tr: Gönderilenler kutusu

en: Separator
tr: Ayıraç

en: Server certificate has expired
tr: Sunucu sertifikası geçersizleşmiş

en: Server certificate is not yet valid
tr: Sunucu sertifikası henüz geçerli olmamış

en: Set identity to use for this message
tr: Bu iletide kullanılacak kimliği ayarla

en: Show Mailbox _Tabs
tr: posta Kutusu _Tab'lerini göster

en: Show all headers
tr: Tüm başlıkları göster

en: Show dialog
tr: Diyaloğu göster

en: Show in list
tr: Listede göster

en: Show mailbox statistics in left pane
tr: Sol panelde ePosta istatistiklerini göster

en: Show nothing
tr: Hiçbirşey gösterme

en: Shown mailbox: %s with %ld messages, %ld new
tr: Gösterilen posta kutusu : %s , %ld ileti , %ld yeni ileti

en: Simple
tr: Basit

en: Simple threading algorithm
tr: Basit ipilik kullanımı (threading) algoritması

en: Size
tr: Boyut

en: Skip the current word
tr: Bu kelimeyi atla

en: Source mailbox (%s) is readonly. Cannot move messages
tr: Kaynak posta kutusu (%s) salt okunur. İletiler taşınamıyor

en: Spell Check Module
tr: İmla Denetleme Modülü

en: Spelling
tr: İmla

en: Startup
tr: Başlangıç

en: Status Messages
tr: Durum Bilgisi

en: Store Address
tr: Adresi Kaydet

en: Store address of sender in addressbook
tr: Gönderenin posta adresini adres defterine ekle

en: Subject
tr: Konu

en: Subject:
tr: Konu:

en: Subscribing to %s...
tr: %s' ye abone olunuyor...

en: Suggestion Level
tr: Öneri seviyesi

en: The file with pathname "%s" is not a directory.
tr: Patika adı "%s" olan dosya bir dizin değildir.

en: The folder edition to be written.
tr: Dizin sürümü (folder edition) yazılıyor.

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
tr: "%s" posta kutusu geçerli bir posta kutusuna benzemiyor .

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
    Your system does not allow for creation of mailboxes
    in /var/spool/mail. Balsa wouldn't function properly
    until the system created the mailboxes. Please change
    the mailbox path or check your system configuration.
tr: "%s" posta kutusunun geçerli olmadığı görülüyor.
    Sisteminiz var/spool/mail' de posta kutuları oluşturmaya izin vermiyor.
    Sisteminiz posta kutularını oluşturmadıkça Balsa düzgün çalışmayacaktır.
    Lütfen posta kutularınız için tanımlı patikayı değiştirin ya da
    sistem yapılandırmanızı yeniden gözden geçirin.

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
tr: Bu mesaj indeksi doğru değil. posta kutusunu yeniden açmayı deneyin.

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
tr: %s patikasının kök dizine göre tanımlanması gerekir ('/' ile başlamalıdır).

en: The pathname "%s" must be specified canonically -- it must start with a '/'.
tr: "%s" dizininin patikası tam olarak belirtilmeli -- yani bir '/' ile başlamak zorunda .

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
tr: Bu IMAP sunucu çok eski. Mutt bu sunucu ile çalışmayacaktır.

en: This certificate belongs to:
tr: Bu sertifikanın sahibi:

en: This certificate is valid
tr: Bu sertifika geçerlidir

en: This certificate was issued by:
tr: Bu sertifikayı veren:

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
tr: fcntl kilitlemesi denenirken bekleme süresi sınırı aşıldı!

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
tr: flock kilitlemesi denenirken bekleme süresi sınırı aşıldı!

en: To
tr: Kime

en: To:
tr: Kime:

en: Toggle
    new
tr: İşaretle
    yeni

en: Toggle New
tr: Yeni Olarak İşaretle

en: Toggle display of mailbox and folder tree
tr: Posta kutusu ve dizin ağacı yapısını göster/gizle

en: Toggle display of mailbox notebook tabs
tr: Posta kutusu "notebook" sekmesini göster/gizle

en: Toggle flagged
tr: İşaretle

en: Toggle new message flag
tr: Yeni ileti işaret flaması

en: Total
tr: Toplam

en: Trash
tr: Çöp kutusu

en: Trash /
    Delete
tr: Çöp /
    Sil

en: Treat multiple addresses as:
tr: Birden fazla adres sözkonusu olduğunda şöyle davran:

en: Type
tr: Tür

en: Type:
tr: Tip:

en: Unable to Open Mailbox!
    Please check the mailbox settings.
tr: posta kutusu açılamadı!
    Lütfen ePosta kutusu ayarlarını bir daha gözden geçiriniz .

en: Unable to append to IMAP mailboxes at this server
tr: Bu sunucuya IMAP tipi posta kutusu eklenemiyor

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
tr: Bu IMAP sunucu versiyonundan başlıklar alınamıyor.

en: Unable to get certificate from peer
tr: Türdeş makineden sertifika alınamıyor

en: Unable to lock mailbox!
tr: posta kutusu kilitlenemedi!

en: Unable to open temporary file!
tr: Geçiçi dosya açılamadı!

en: Undelete the message
tr: Silinmiş İletiyi Kurtar

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unread
tr: Okunmamış

en: Unsubscribing to %s...
tr: %s aboneliği iptal ediliyor...

en: Until Closed
tr: Kapanıncaya kadar

en: Up
tr: Yukarı

en: Uploading message ...
tr: İletiler gönderiliyor ...

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
tr: Yeniden yazabilmek için 'toggle-write' eylemini kullanınız!

en: Use Sound...
tr: Sesleri kullan ...

en: Use _APOP Authentication
tr: _APOP Doğrulamasını Kullan

en: Use alternative main window layout
tr: Alternatif ana pencere düzenini kullan

en: Use preview pane
tr: Önizleme penceresini kullan

en: User
tr: Kullanıcı

en: User Settings
tr: Kullanıcı Ayarları

en: VCard Address Book (GnomeCard)
tr: VCard Adres Defteri (GnomeCard)

en: View part with %s
tr: Bölümü %s ile göster

en: View source form of the message
tr: İletinin kaynak şeklini göster

en: WARNING:
tr: DİKKAT:

en: Waiting for fcntl lock... %d
tr: fcntl kilidi için bekleniyor... %d

en: Waiting for flock attempt... %d
tr: flock kilidi için bekleniyor... %d

en: Warning Messages
tr: Uyarı İletileri

en: Warning: Couldn't save certificate
tr: Uyarı: Sertifika kaydedilemedi

en: Welcome to Balsa!
tr: Balsa' ya Hoşgeldiniz!

en: When I receive a message and its sender requested to return a
    Message Disposition Notification (MDN), send it in the following cases:
tr: Bir mesaj aldığımda gönderici geri dönüş istemişse aşağıdaki durumlarda bir
    Mesaj İletim Bildirisi (Message Disposition Notification (MDN) gönder:

en: While Retrieving Messages
tr: İletileri alırken

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
tr: Yazma işlemi başarasız oldu! Kısmi posta kutusu %s'ye kaydedildi.

en: Writing %s...
tr: %s yazılıyor ...

en: Writing messages... %d (%d%%)
tr: İletiler yazılıyor... %d (%d%%)

en: You've successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
tr: Balsa' yı başarılı bir şekilde sisteminize kurdunuz. İyi eğlenceler!
      - - Balsa geliştirme topluluğu

en: [-- %s/%s is unsupported
tr: [-- %s/%s desteklenmiyor

en: [-- Attachment #%d
tr: [-- Eklenti #%d

en: [-- Autoview stderr of %s --]
tr: [--%s ye ait stderr' u otomatik olarak göster--]

en: [-- Autoview using %s --]
tr: [-- %s kullanarak otomatik göster--]

en: [-- Can't run %s. --]
tr: [-- %s çalıştırılamıyor. --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
tr: [-- Hata:  Multipart/Alternatif' in herhangi bir bölümü gösterilemedi--]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
tr: [-- Hata: ileti/harici-ana bölümü erişim tipinde parametre içermiyor--]

en: [-- This %s/%s attachment
tr: [-- %s/%s eklentisi

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
tr: [-- Bu %s/%s eklentisi eklentilere dahil edilmedi --]
    [-- eklentinin işaret ettiği dış kaynak da --]
    [-- kullanılmayacak --]

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
tr: [-- Tip: %s/%s, Kodlama: %s, Boyut: %s --]

en: [-- on %s --]
tr: [-- %s de--]

en: [invalid date]
tr: [geçersiz tarih]

en: [unable to calculate]
tr: [hesaplanamıyor]

en: _Address Book...
tr: _Adres Defteri...

en: _Attach File...
tr: Dosyayı _ekle...

en: _Attachments
tr: _Eklentiler

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Continue
tr: _Devam et

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Delete messages from server after download
tr: Mesajları aldıktan sonra server üzerinde kalanları _sil.

en: _Delete...
tr: _Sil...

en: _Edit...
tr: D_eğiştir...

en: _Filter messages through procmail
tr: _Procmail ile filtrele

en: _Flat index
tr: _Düz indeks

en: _Folder name:
tr: ...Dizin adı:

en: _Get New Mail
tr: _Yeni ileti(leri) al

en: _Identities...
tr: _Kimlikler...

en: _Include File...
tr: Dosyayı _içer ...

en: _JWZ threading
tr: _JWZ iplik kullanımı (threading)

en: _Keywords
tr: A_nahtar sözcükler

en: _Language
tr: _Dil

en: _Message
tr: _İleti

en: _Message...
tr: _İleti...

en: _Move to Trash
tr: _Çöp Kutusuna At

en: _New
tr: Ye_ni

en: _Options
tr: _Seçenekler

en: _Password:
tr: _Parola:

en: _Postpone
tr: _Ertele

en: _Queue
tr: Kuyrukta beklet

en: _Reply To
tr: _Cevapla

en: _Reply...
tr: _Cevapla...

en: _Request Disposition Notification
tr: "Disposition" bilgisi _istendi

en: _Selected Headers
tr: _Seçili Başlıklar

en: _Send
tr: Gö_nder

en: _Send Queued Mail
tr: _Kuyrukta bekleyen iletileri gönder

en: _Server:
tr: _Sunucu:

en: _Show
tr: _Göster

en: _Show Mailbox Tree
tr: posta kutusu ağacını _göster

en: _Store Address...
tr: Adresi _kaydet...

en: _Subfolder of:
tr: ...Altdizini kapsayan dizin:

en: _Subject
tr: _Konu

en: _To
tr: Ki_me

en: _Toggle
tr: _İşaretle

en: _Undelete
tr: _Kurtar

en: _Username:
tr: _Kullanıcı adı:

en: _View Source...
tr: _Kaynağı Göster...

en: _Wrap
tr: _Sar (wrap)

en: a distribution list
tr: bir dağıtım listesi

en: alternative addresses for the same person
tr: aynı kişiye ait diğer adresler

en: connection error
tr: bağlantı hatası

en: could not create temporary file %s
tr: geçiçi dosya %s oluşturulamadı

en: has been deleted --]
tr: siliniyor --]

en: minutes
tr: dakika

en: percent
tr: yüzde

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
tr: sync: mbox değiştirilmiş, fakat hiç bir ileti değiştirilmemiş! (bu hatayı bildirin)

en: unknown error
tr: bilinmeyen hata

en: you
tr: sen
