bug-buddy 2.5.1 - en to tr translation catalogue (163 entries)

en: 
    Welcome to Bug Buddy, a bug reporting tool for GNOME. It will step you through the process of submitting a bug report.
    
    Please, select the kind of problem you want to report and press the "Next" button:
tr: 
    GNOME hata bildirme aracı Bug Buddy'ye hoşgeldiniz.
    Bu program, hata bildirimi sunmanızı kolaylaştırmak için size rehberlik yapacaktır.
    Lütfen raporlamak istediğiniz sorunun türünü seçin ve "İleri" düğmesine tıklayın:

en: $GNOME_CRASHED_APPNAME is deprecated.
    Please use the --appname command lineargument instead.
tr: $GNOME_CRASHED_APPNAME tam desteklenmiyor.
    Lütfen yerine --appname parametresini kullanın.

en: $GNOME_CRASHED_PID is deprecated.
    Please use the --pid command lineargument instead.
tr: $GNOME_CRASHED_PID deskteklenmiyor.
    Lütfen yerine --pid parametresini kullanın.

en: %d of %d
tr: %d / %d

en: %s
    
    Notice that the software you are running (%s) is older than six months.
    You may want to consider upgrading to a newer version of %s system
tr: %s
    
    Çalıştırdığınız yazılımın (%s) altı aydan daha eski.
    Belki %s sisteminin daha yeni bir sürümünü kullanmayı düşünmelisiniz

en: '%s' doesn't seem to exist.
    
    Please check the path to sendmail again.
tr: '%s' bulunamadı.
    
    Lütfen sendmail'ın tam yolunu girin.

en: '%s' is a %s file.
    
    Bug Buddy can only submit plaintext (text/*) files.
tr: '%s' bir %s dosyasıdır.
    
    Bug Buddy sadece düz metin (text/*) dosyaları gönderebilir.

en: <span weight="bold" size="larger">Bug Buddy update</span>
    
    The bug information that is stored on your system is outdated. Choosing "Update" will update it. Choosing "Don't update" will force the bug reporting to use old data.
tr: <span weight="bold" size="larger">Bug Buddy güncellemesi</span>
    
    Sisteminizdeki hata bilgisi güncel değil. 'Güncelle' seçeneği, bilgiyi güncelleyecek. 'Güncelleme' seçeneği, hata bildirim aracını eski bilgiyi kullanmaya zorlar.

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Assbarn Phenomenon
tr: Assbam Fenomeni

en: Binary file:
tr: İkili dosya:

en: Bug Buddy can send debugging information with your bug report.
    The correct options should have been selected for you automatically.
tr: Bug Buddy hatayı ayıklamak için gerekli olan bilgileri hata bildirici ile
    yollayabilir.
    Gerekli şecenekler sizin için otomatik olarak seçilmiş olabilir.

en: Bug Buddy could not find any information on where to submit bugs.
    
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
tr: Bug Buddy hataları nereye bildireceğine dair bilgi bulamadı.
    
    Lütfen Bug Buddy 'nin düzgün biçimde yüklendiğinden emin olun.
    
    Bug Buddy şimdi kapatılacak.

en: Bug Buddy could not load its user interface file (%s).
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
tr: Bug Buddy kullanıcı arayüz dosyasını (%s) yükleyemedi.
    Lütfen Bug Buddy'nin düzgün kurulduğuna emin olun.

en: Bug Buddy could not open '%s'.
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
tr: Bug Buddy, '%s' dosyasını açamadı.
    Lütfen Bug Buddy 'nin düzgün kurulduğundan emin olun.
    
    Bug Buddy şimdi kapatılacak.

en: Bug Buddy could not update its bug information.
    The old one will be used.
tr: Bug Buddy hata bilgisini güncelleyemedi
    Eski bilgiler kullanılacak.

en: Bug Buddy is now collecting information on your crash to submit to a bug tracking system. This is an automated process, and may take a few minutes. When it is done, you can press 'Show Debugging Details' to see the information or press 'Forward' to move to the next step in the process.
tr: Bug Buddy, hata raporlama sistemine iletmek üzere çöküş hakkında bilgi topluyor. Bu işlem otomatiktir, ve bir kaç dakika sürebilir. Tamamlandığı zaman, bilgişeri görmek için 'Hata Ayıklama Ayrıntıları' düğmesine, ya da sonraki adıma geçmek için 'İleri' düğmesine tıklayabilirsiniz.

en: Bug Buddy uses email to submit the bug reports.
    Please choose how you would like Bug Buddy to send email.
tr: Bug Buddy hata bildirimi göndermek için e-posta kullanır.
    Lütfen Bug Buddy'nin nasıl e-posta göndermesini istediğinizi belirtin.

en: Bug Description
tr: Hata Tanımı

en: Bug Report Tool
tr: Hata Bildirme Aracı

en: Bug reporter name
tr: Hatayı bildirenin adı

en: Collecting debug info
tr: Hata ayıklama bilgisi toplanıyor

en: Component
tr: Bileşen

en: Confirmation
tr: Onaylama

en: Core file
tr: Core dosyası

en: Core file from program
tr: Programın core dosyası

en: Could not create a backup file.
tr: Yedekleme dosyası oluşturulamadı.

en: Could not find the gdb-cmd file.
    Please try reinstalling Bug Buddy.
tr: gdb-cmd dosyası bulanamadı.
    Lütfen Bug Buddy'yi yeniden yüklemeyi deneyin.

en: Could not find widget named %s at %s
tr: %s isimli parçacık %s içinde bulunamadı

en: Could not read symbolic link information for %s
tr: %s için sembolik bağlantı bilgisi okunamadı.

en: Couldn't load icon for %s: %s
tr: %s için simge yüklenemedi: %s

en: D_ebug a crashed or running application (experts only)
tr: Çö_kmüş ya da çalışan bir programda hata ayıkla (sadece uzmanlar)

en: Debug
tr: Ayıkla

en: Description
tr: Açıklama

en: Downloading files
tr: Dosyalar indiriliyor

en: EMAIL
tr: E-POSTA

en: Email Address
tr: E-posta Adresi

en: Email Address for submiting bug reports to GNOME Bugzilla. This email will be used for tracking the bug you are submitting. If you already have a GNOME Bugzilla account, please use it as your Email Address.
tr: GNOME Bugzilla'ya hata iletmede kullanılacak olan e-posta adresiniz. Bu e-posta adresi ilettiğiniz hataları izlemenizde kullanılacaktır. Eğer daha önce aldığınız bir GNOME Bugzilla hesabınız varsa, lütfen bunu E-posta Adresi olarak kullanın.

en: Email address of contact
tr: Bağlantı kurulacak kişinin e-posta adresi

en: Email:
tr: E-posta:

en: Error on read... aborting
tr: Okurken hata oluştu... iptal ediliyor

en: Error setting up sigchld handler: %s
tr: sigchld handler ayarlanırken hata oluştu: %s

en: FILE
tr: DOSYA

en: File is of type: %s
tr: Dosya türü: %s

en: File name of crashed program
tr: Çöken uygulamanın dosya adı

en: File to save bug reports
tr: Hata bidirimlerinin kaydedildiği dosya

en: File where you want to save your bug report in order to submit it later.
tr: Daha sonra göndermek için sakladığınız hata bildirimlerinin kaydedildiği dosya.

en: Finished!
tr: Tamamlandı!

en: Frequently Reported Bugs
tr: Sıkça Bildirilen Hatalar

en: GDB could not be found on your system.
    Debugging information will not be obtained.
tr: GDB sisteminizde bulunamadı.
    Hatayı ayıklama bilgileri toplanamayacak.

en: GDB was unable to determine which binary created
    '%s'
tr: GDB, hangi ikilinin '%s' dosyasını yarattıgına 
    karar veremedi.

en: Hide Debugging Options
tr: Hata Ayıklama Bilgilerini Gizle

en: ID
tr: Kimlik

en: If the URI has been visited before.
tr: Bu URI daha önce ziyaret edilmişse.

en: Include a text file
tr: Bir metin dosyası içer

en: Invalid filename.
tr: Geçersiz dosya adı.

en: Just s_ave to a file so I can submit a bug report manually
tr: Sadece bir dosyaya _kaydet, böylece elle hata bildirimi gönderebileyim

en: Last time Bug Buddy checked for updates
tr: Bug Buddy'nin en son, güncellemeler için kontrol ettiği zaman

en: Mail Configuration
tr: E-posta Ayarları

en: Main loop isn't running!
tr: Ana döngü çalışmıyor!

en: NAME
tr: AD

en: Name of contact
tr: Bağlantı kurulacak kişinin adı

en: Name:
tr: İsim:

en: Obtaining stack trace... (%d)
tr: Yığın izi alınıyor... (%d)

en: Only send report to yourself
tr: Bildirimi sadece kendine gönder

en: PACKAGE
tr: PAKET

en: PID of crashed program
tr: Çöken uygulamanın PID numarası

en: Package containing the program
tr: Programı içeren paket

en: Path in your local filesystem where sendmail or equivalent is located.
tr: Sendmail ya da benzeri bir e-posta programının sistemde bulunduğu yol.

en: Path of sendmail:
tr: Sendmail yolu:

en: Path to sendmail like mailer program
tr: Sendmail benzeri bir e-posta programının yolu

en: Please choose a component, version, and severity level for application %s
tr: Lütfen·%s·uygulaması için·bir·bileşen,·sürüm·ve·önem·seviyesi·seçiniz.

en: Please choose a component, version, and severity level for product %s
tr: Lütfen %s ürünü için bir bileşen, sürüm ve önem seviyesi seçiniz.

en: Please choose a component, version, and severity level.
tr: Lütfen bir içerik, sürüm ve önem seviyesi seçiniz.

en: Please choose a product for your bug report.
tr: Lütfen hata bildiriminiz için bir ürün seçin.

en: Please choose an application for your bug report.
tr: Lütfen hata bildiriminiz için bir uygulama seçin.

en: Please enter a valid email address.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Please enter a valid email command.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta komutu girin.

en: Please enter your name.
tr: Lütfen adınızı girin.

en: Please make any final corrections to the bug report.
    Notice that it will be shown at http://bugzilla.gnome.org
    It will include your name, e-mail address, and maybe
    some information about how the application crashed. If the
    document you were working on contained sensitive information,
    you may not want to submit this bug report
tr: Lütfen hata raporundaki son düzeltmeleri yapın.
    Hata raporunuz http://bugzilla.gnome.org adresinde gösterilecektir.
    Raporda adınız, e-posta adresiniz ve bu programın
    nasıl hata ile çöktüğü de belirtilebilir. Eğer üzerinde çalışılan
    belge hassas bilgiler içeriyor ise bu hata raporunu göndermeyebilirsiniz.

en: Please make your bug report in English, if possible.
tr: Hata bildiriminizi mümkünse İngilizce gönderin.

en: Please select the product or application for the bug you wish to report.
tr: Lütfen bildirmek istediğiniz hata için bir ürün ya da uygulama seçiniz.

en: Please take a minute to see if your bug is one of the most frequently reported bugs.
    If the bug is already reported, please do not report it again.
tr: Lütfen biraz zaman ayırıp bildirmek istediğiniz hatanın en çok bildirilen hatalar listesinde olup olmadığına bakın.
    Eğer hata daha önce bildirilmişse, lütfen tekrar bildirmeyin.

en: Please wait while Bug Buddy saves the stack trace...
tr: Lütfen Bug Buddy stack izlemesini kaydedinceye kadar bekleyiniz..

en: Please wait while Bug Buddy saves your bug report...
tr: Lütfen Bug Buddy hata bildirimini kaydedene kadar bekleyin...

en: Please wait while Bug Buddy submits your bug report...
tr: Lütfen Bug Buddy hata bildirimini gönderirken bekleyin...

en: Please wait while Bug Buddy updates its list
    of products for the bug tracking systems.
tr: Lütfen Bug Buddy hata ayıklama sistemi ürünlerinin 
    listesini güncelleyene kadar bekleyiniz.

en: Please, select the core file or running application to debug.
tr: Lütfen, hata ayıklaması yapacağınız core dosyasını veya çalışan uygulamayı seçin.

en: Process ID:
tr: İşlem ID:

en: Product
tr: Ürün

en: Real name of user reporting the bug.
tr: Raporlama yapan kişinin adı ve soyadı.

en: Report a bug in GNOME-based applications
tr: GNOME tabanlı uygulamada oluşan bir hatayı bildir

en: Save Backtrace
tr: Geriye yönelik izlemeyi kaydet

en: Save in:
tr: Kaydet:

en: Save report to file
tr: Bildirimi dosyaya kaydet

en: Save the report to...
tr: Bildirimi kaydet...

en: Saving:
tr: Kaydediyor:

en: Select a Component
tr: Bir Bileşen Seçin

en: Select a Product or Application
tr: Bir Ürün ya da Uygulama Seçin

en: Sendmail Settings
tr: Sendmail Ayarları

en: Severity:
tr: Önem derecesi:

en: Show Debugging Options
tr: Hata Ayıklama Bilgilerini Göster

en: Show _Applications
tr: Uygulamaları _Göster

en: Show _Debugging Details
tr: _Hata Ayıklama Ayrıntılarını Göster

en: Show _Products
tr: _Ürünleri Göster

en: Show most frequent bugs in:
tr: En sık rastlanan hatalarını göster:

en: Simple
tr: Basit

en: Start
tr: Başla

en: Stop
tr: Dur

en: Submit another bug
tr: Başka bir hata gönder

en: Submit bug report
tr: Hata bildirimini gönder

en: Summary
tr: Özet

en: Text file to include in the report
tr: Bildirime eklenecek metin dosyası

en: The _application does not function correctly
tr: _Uygulama düzgün çalışmıyor

en: The _documentation is wrong
tr: _Belgelemesinde hatalar var

en: The _translation is wrong
tr: Ç_evirisinde hatalar var

en: The bug report was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
tr: Hata bildirimi '%s' e kaydedilemedi:
    
    %s 
    
    Lütfen tekrar deneyin. belki başka bir dosya adı kullanarak.

en: The file has too many symbolic links.
tr: Dosyada çok fazla sembolik bağlantı var.

en: The graphical bug reporting tool for GNOME.
tr: GNOME için grafiksel hata bildirim programı.

en: The lame Bug Buddy web page
tr: Bug Buddy web sayfası

en: The specified file does not exist.
tr: Belirtilen dosya bulunamadı.

en: The stack trace was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
tr: Stack izlemesi %s'e kaydedilemedi:
    
    %s
    
    Lütfen tekrar deneyin, belki başka bir dosya adı ile.

en: There already exists a file name '%s'.
    
    Do you wish to overwrite this file?
tr: '%s' adında bir dosya zaten var.
    
    Bu dosyanın üstüne yazmak istiyor musunuz?

en: There was an error running gdb:
    
    %s
tr: Gdb çalıştırılırken bir hata oluştu:
    
    %s

en: There was an error submitting the bug report:
    
    %s
tr: Hata bildirimi gönderilirken bir hata oluştu:
    
    %s

en: This Application has bug information, but Bug Buddy doesn't know about it. Please choose another application.
tr: Bu uygulamanın bir hata bilgisi var, ancak Bug Buddy bunun hakkında bilgiye sahip değil. Lütfen farklı bir uygulama seçin.

en: This is the last time (UNIX timestamp) when Bug Buddy checked for updates of Bugzilla information.
tr: Bu Bug Buddy'nin en son Bugzilla bilgileri güncellemelerini kontrol ettiği zamandır. (UNIX zamantipi)

en: To:
tr: Kime:

en: URI to show when clicked.
tr: Tıklanınca gösterilecek URI.

en: Unable to process core file with gdb:
    '%s'
tr: gdb ile core dosyası taranamadı:
    '%s'

en: Use _sendmail directly
tr: _Sendmail'i doğrudan kullan

en: Use sendmail for submitting bug reports to GNOME Bugzilla. Right now, this is the only supported method.
tr: GNOME Bugzilla'ya hata bildirimi göndermek için sendmail kullanın. Şu an için,bu tek desteklenen metod.

en: Use sendmail to send bug reports
tr: Hata bildirimi göndermek için sendmail kullan

en: VERSION
tr: SÜRÜM

en: Version of the package
tr: Paketin sürümü

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Visited
tr: Ziyaret edilen

en: Welcome to Bug Buddy
tr: Bug Buddy'ye Hoşgeldiniz

en: You must include a comprehensible description in your bug report.
tr: Hata bildiriminde anlaşılabilir bir tanım bulunmak zorundadır.

en: You must include a comprehensible subject line in your bug report.
tr: Hata bildiriminde anlaşılabilir bir konu satırı bulunmak zorundadır.

en: You must specify a component for your bug report.
tr: Hata bildiriminiz için bir bileşen belirtmelisiniz.

en: Your bug report has been submitted to:
    
            <%s>
    
    Bug reporting is an important part of making Free Software. Thank you for helping.
tr: Hata raporunuz aşağıdaki adrese gönderildi:
    
    ········<%s>
    Hata raporlama işlemi, açık kaynak kodlu yazılımların gelişiminde önemli bir yer tutar. Yardımınız için teşekkür ederiz.

en: Your bug report was saved in %s
tr: Hata raporu %s dosyasına kaydedildi

en: _Don't update
tr: Güncelle_me

en: _Overwrite
tr: _Üstüne yaz

en: _Request a missing feature
tr: _Eksik bir özelliği var

en: _Send Report
tr: _Bildirim Gönder

en: _Start Mailer
tr: _E-posta Programını Çalıştır

en: _Update
tr: _Güncelle

en: component
tr: bileşen

en: core file
tr: core dosyası

en: crashed application
tr: çöken uygulama

en: desc
tr: tanım

en: email info
tr: E-Posta bilgisi

en: finished
tr: tamamlandı

en: gdb has already exited
tr: gdb'den zaten çıkılmış

en: gdb has not finished getting the debugging information.
    Kill the gdb process (the stack trace will be incomplete)?
tr: gdb hata ayıklama bilgilerini almayı tamamlayamadı.
    gdb işlemi kapatılsın mı (işlem yarım kalacak)?

en: intro
tr: giriş

en: mail config
tr: posta yapılandırması

en: mostfreq
tr: ensık

en: nothing
tr: hiçbir şey

en: product
tr: ürün

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
tr: Barış Çiçek
