gnome-control-center - en to tr translation catalogue (676 entries)

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
tr[0]: Sonraki molaya kadar %d dakika kaldı
tr[1]: Sonraki molaya bir dakikadan az bir zaman kaldı

en: %i of %i
tr: %i / %i

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
tr: %s tema dosyasının yükleneceği yoldur. Bu kaynak konumu olarak seçilemez

en: /_About
tr: /_Hakkında

en: /_Preferences
tr: /_Tercihler

en: /_Take a Break
tr: /_Mola ver

en: <New accelerator...>
tr: <Yeni hızlandırıcı...>

en: <Unknown Action>
tr: <Bilinmeyen Eylem>

en: <b>Applications</b>
tr: <b>Uygulamalar</b>

en: <b>Behavior and Appearance</b>
tr: <b>Davranış ve Görünüm</b>

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
tr: <b>Pencere yöneticiniz için tercihler uygulaması çalıştırılamadı.</b>
    
    %s

en: <b>Cursor Blinking</b>
tr: <b>İmleç Yanıp Sönme</b>

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
tr: <b>Masaüstü _Duvarkağıdı</b>

en: <b>Double-Click Timeout </b>
tr: <b>Çift Tıklama Zaman Aralığı</b>

en: <b>Drag and Drop</b>
tr: <b>Sürükle Bırak</b>

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
tr: <b>Tuş _Sıçratmasını Etkinleştir</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
tr: <b>Tuş _Yavaşlatmasını Etkinleştir</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
tr: <b>_Fare Tuşlarını Etkinleştir</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
tr: <b>Tuş _Tekrarlamasını Etkinleştir</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
tr: <b>_Yapışkan Tuşları Etkinleştir</b>

en: <b>Features</b>
tr: <b>Özellikler</b>

en: <b>Font Rendering</b>
tr: <b>Yazıtipi Tarama</b>

en: <b>Hinting</b>:
tr: <b>Düzeltme</b>:

en: <b>Locate Pointer</b>
tr: <b>İşaretleyiçiyi Konumlandır</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
tr: <b>Fare Konumu</b>

en: <b>Preview</b>
tr: <b>Önizleme</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
tr: <b>Tekrarlama Tuşları</b>

en: <b>Smoothing</b>:
tr: <b>Yumuşatma</b>:

en: <b>Speed</b>
tr: <b>Hız</b>

en: <b>Subpixel order</b>:
tr: <b>Alt benek sırası</b>:

en: <b>Support</b>
tr: <b>Destek</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
tr: <b>Aç/Kapat Tuşları</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
tr: <b>_Otomatik vekil ayarları</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
tr: <b>_Masaüstü Renkleri</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
tr: <b>Doğrudan _Internet bağlantısı</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
tr: <b>_Yazım molasını mecbur kılmak için ekranı kilitle</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
tr: <b>Elle _vekil ayarı</b>

en: <b>_Use authentication</b>
tr: <b>Kimlik _doğrulama kullan</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</small></i>
tr: <i><small><b>Note:</b> Sisteme yeniden girene kadar.değişiklikler etkin olmayacaktır.</small></i>

en: <i>Fast</i>
tr: <i>Hızlı</i>

en: <i>High</i>
tr: <i>Yüksek</i>

en: <i>Large</i>
tr: <i>Büyük</i>

en: <i>Low</i>
tr: <i>Düşük</i>

en: <i>Slow</i>
tr: <i>Yavaş</i>

en: <i>Small</i>
tr: <i>Küçük</i>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
tr: <small><i><b>Not:</b> Bu ayarlardaki değişiklikler bir dahaki girişinize kadar etkin olmayacak.</i></small>

en: <small><i>Fast</i></small>
tr: <small><i>Hızlı</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
tr: <small><i>Uzun</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
tr: <small><i>Kısa</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
tr: <small><i>Yavaş</i></small>

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
tr: <span size="larger" weight="bold">Bir Tema Kur</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
tr: <span size="larger" weight="bold">Temayı Diske Kaydet</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
tr: <span weight="bold" size="larger">Yeni yazıtipi uygulansın mı?</span>

en: A MIME type with that name already exists, overwrite?
tr: Bu isimde bir MIME türü zaten var, üzerine yazılsın mı?

en: A computer break reminder.
tr: Bilgisayar molası hatırlatıcısı.

en: ABCDEFG
tr: ABCÇDEFGĞŞİÜÖ

en: A_vailable layouts:
tr: _Geçerli düzenler:

en: A_vailable options:
tr: _Geçerli seçenekler:

en: About GNOME Typing Monitor
tr: GNOME Yazım Gözetleyicisi Hakkında

en: About this application
tr: Bu uygulama hakkında

en: Accel Mode
tr: Hızlandırma Kipi

en: Accelerator key
tr: Hızlandırma tuşu

en: Accelerator keycode
tr: Hızlandırma tuşkodu

en: Accelerator modifiers
tr: Hızlandırma düzenleyicileri

en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

en: Accessibility Settings
tr: Erişilebilirlik Seçenekleri

en: Action
tr: Eylem

en: Actions
tr: Eylemler

en: Add File Type
tr: Dosya Türü Ekle

en: Add Service
tr: Servis Ekle

en: Add Wallpapers
tr: Duvar Kağıdı Ekle

en: Add _File Type...
tr: _Dosya Türü Ekle...

en: Add _Service...
tr: Servis _Ekle...

en: Add...
tr: Ekle...

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: All_ow postponing of breaks
tr: _Molaların ertelenmesine izin ver

en: Antialiasing
tr: Yumuşatma

en: Apply _Background
tr: Arkaplanı _Uygula

en: Apply _Font
tr: _Yazıtipini Uygula

en: Are you sure you want to permanently delete this entry?
tr: Bu girişi kalıcı olarak silmek istiyor musun?

en: Assign shortcut keys to commands
tr: Komutlara kısayol ata

en: Assistive Technology Preferences
tr: Yardımcı Teknoloji Tercihleri

en: Assistive Technology Support
tr: Yardımcı Teknoloji Desteği

en: Audio
tr: Ses

en: Autoconfiguration _URL:
tr: _Otomatik yapılandırma URL'si:

en: Basic
tr: Temel

en: Beep if key is re_jected
tr: Tuş _kabul edilmediğinde biple

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
tr: Özellikler klavyeden kapatıldığında ya da _açıldığında biple

en: Beep when _modifier is pressed
tr: _Değiştirici tuş basıldığında biple

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
tr: Bir LED yandığında biple ve söndüğünde çift biple.

en: Beep when key is:
tr: Tuş bu ise biple:

en: Best _shapes
tr: _En iyi şekiller

en: Best co_ntrast
tr: E_n iyi koyuluk

en: Break reminder
tr: Mola hatırlatıcısı

en: Brightness down
tr: Parlaklık azalt

en: Brightness down's shortcut.
tr: Parlaklık azalt kısayolu.

en: Brightness up
tr: Parlaklık arttır

en: Brightness up's shortcut.
tr: Parlaklık·arttır kısayolu.

en: Browse icons
tr: Simgelere gözat

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: C_hoose...
tr: _Seç...

en: C_ustom Editor
tr: Ö_zel Düzenleyici

en: C_ustom Mail Reader:
tr: Ö_zel E-posta Okuyucu:

en: C_ustom Terminal:
tr: Ö_zel Terminal:

en: C_ustom Web Browser:
tr: Ö_zel Web Tarayıcı:

en: C_ut
tr: _Kes

en: Callback
tr: Geriçağır

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
tr: Veri GConf'dan parçacığa dönüştüğünde uygulanacak geriçağırım

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
tr: Veri parçacıktan GConf'a dönüştüğünde uygulanacak geriçağırım

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
tr: Özellik düzenleyici nesne verisi boşaltılacağında kullanılacak geriçağırım

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
tr: "%s" dizini yaratılamadı.
    Bu imleçleri değiştirmek için gerekli.

en: Cannot determine user's home directory
tr: Kullanıcı'nın ana dizini belirlenemedi

en: Capplet directory object
tr: Programcık dizin nesnesi

en: Capplet directory that this view is viewing
tr: Bu görünümde görüntülenen programcık dizini

en: Cate_gory:
tr: _Kategori:

en: Category
tr: Kategori

en: Centered
tr: Ortalanmış

en: Change screen resolution
tr: Ekran çözünürlüğünü değiştir

en: Change set
tr: Değiştirme takımı

en: Change your Desktop Background settings
tr: Masaüstü Arkaplan özelliklerini değiştirin

en: Check if breaks are allowed to be postponed
tr: Molaların ertelenmesine izin verilip verilmediğini kontrol eder

en: Choose a file category
tr: Bir dosya kategorisi seçin

en: Click for a list of keyboard navigation schemes.
tr: Klavye gezinti şeması listesi için tıklayın.

en: Close and _Log Out
tr: Kapat ve Çı_k

en: Co_mmand:
tr: Kom_ut:

en: Connecting...
tr: Bağlantı kuruluyor...

en: Control
tr: Kontrol

en: Control theme
tr: Kontrol teması

en: Controls
tr: Denetimler

en: Conversion from widget callback
tr: Parçacıktan dönüşüm geriçağırımı

en: Conversion to widget callback
tr: Parçacık geriçağırımına dönüşüm

en: Copyright:
tr: Telif:

en: Could not initialize Bonobo
tr: Bonobo ilklendirilemedi

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
tr: Komut çalıştırılamadı: %s
    Bu komutun bulunup bulunmadığını kontrol edin.

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
tr: '%s' dosyası bulunamadı.
    
    Lütfen dosyanın bulunduğundan emin olun ve tekrar deneyin, ya da farklı bir arkaplan resmi kullanın.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
tr: %s dosyasını %s örneği olarak yükleyemedi

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
tr: Glade dosyası yüklenemedi.
    Bu daemon'un doğru yüklendiğinden emin olun.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
tr: Makine uyku kipine konulamadı.
    Makinenin doğru ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.

en: Current URI index
tr: Güncel URI dizini

en: Current URI index - starts from 1
tr: Güncel URI dizini - 1'den başlar

en: Cursor Size
tr: İmleç Boyu

en: Cursor Theme
tr: İmleç Teması

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
tr: _Metin kutucuğu ve alanlarında imlecin yanıp sönmesi

en: Cursors
tr: İmleçler

en: Custom
tr: Özel

en: Custom Editor Properties
tr: Özel Düzenleyici Özellikleri

en: Custom data required by the specific property editor
tr: Belli özellik düzenleyicileri için gerekli tercihsel veri

en: Custom theme
tr: Özel tema

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
tr: Uygulamalardaki araç ve menü çubuğunun görünümünü yapılandırın

en: D_efault action:
tr: Ö_ntanımlı eylem:

en: De_tails...
tr: _Ayrıntılar...

en: Default Cursor
tr: Öntanımlı İmleç

en: Default Cursor - Current
tr: Öntanımlı İmleç - Şimdiki

en: Default Mail Reader
tr: Öntanımlı E-posta Okuyucu

en: Default Settings
tr: Öntanımlı Ayarlar

en: Default Terminal
tr: Öntanımlı Terminal

en: Default Text Editor
tr: Öntanımlı Metin Düzenleyici

en: Default Web Browser
tr: Öntanımlı Web Tarayıcı

en: Default Window Manager
tr: Öntanımlı Pencere Yöneticisi

en: Default _action:
tr: Öntanımlı _eylem:

en: Del_ay:
tr: _Gecikme:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
tr: Tuş bası_mı ve imleç hareketi arasındaki gecikme süresi:

en: Delete
tr: Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Desktop Background
tr: Masaüstü Arkaplanı

en: Desktop Background Preferences
tr: Masaüstü Arkaplan Tercihleri

en: Desktop properties manager.
tr: Masaüstü özellikleri yöneticisi.

en: Detailed documentation
tr: Ayrıntılı belgelendirme

en: Disa_ble if two keys pressed together
tr: Eğer iki tuşa _birlikte basılırsa etkisizleştir

en: Disabled
tr: Kapalı

en: Display a dialog when there are errors running XScreenSaver
tr: XScreenSaver çalıştırırken oluşan hatalarda bir iletişim penceresi göster

en: Do _not apply font
tr: _Yazıtipini uygulama

en: Do you want to activate Slow Keys?
tr: Tuş Yavaşlatmasını aktif hale getirmek istiyor musunuz?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
tr: Yapışkan Tuşlar özelliğini aktif hale getirmek istiyor musunuz?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
tr: Tuş Yavaşlatmasını kapatmak istiyor musunuz?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
tr: Yapışkan Tuşları kapatmak istiyor musunuz?

en: Do you want to keep this resolution?
tr: Bu çözünürlüğü tutmak istiyor musunuz?

en: Downloading...
tr: İndiriliyor...

en: Duration of the break when typing is disallowed
tr: Yazmaya izin verilmediğinde molanın süresi

en: Duration of work before forcing a break
tr: Molaya zorlanmadan önceki süre

en: E-mail
tr: E-posta

en: E-mail's shortcut.
tr: E-posta kısayolu.

en: E_nable Toggle Keys
tr: _Aç/Kapat Tuşlarını Etkinleştir

en: E_nable sound server startup
tr: _Başlangıçta ses sunucusunu çalıştır

en: E_xec Flag:
tr: Ç_alıştırma Bayrağı:

en: Edit file category
tr: Dosya kategorisini düzenle

en: Edit file type
tr: Dosya türünü düzenle

en: Edit service information
tr: Servis bilgisini düzenle

en: Edit...
tr: Düzenle...

en: Eject
tr: Çıkart

en: Eject's shortcut.
tr: Çıkart kısayolu.

en: Electronic mail transmission
tr: Elektronik posta aktarımı

en: Enable sound and associate sounds with events
tr: Sesi etkinleştir ve seslerle eylemleri ilişkilendir

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
tr: GNOME yardımcı teknolojilerini girişte etkin hale getir

en: Error activating XKB configuration.
    Probably internal X server problem.
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - The result of <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>
tr: XKB yapılandırılması etkinleştirilirken hata.
    Muhtemelen dahili X sunucu sorunu.
    
    X sunucu sürüm bilgisi:
    %s
    %d
    %s
    Eğer bu durumu bir hata olarak bildirirseniz, lütfen bunları ekleyin:
    - <b>xpop -root | grep XKB</b> çıktısı
    - <b>gconftool-2·-R·/desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b> çıktısı

en: Error creating signal pipe.
tr: Sinyal borusu yaratırken hata.

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
tr: Yeni hızlandırıcıyı yapılandırma veritabanına eklerken hata oldu: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
tr: Hızlandırıcıyı yapılandırma veritabanından silerken hata oluştu: %s

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
tr: (%s) çalıştırırken hata
    (%s) tuşu ile bağlı

en: Event
tr: Olay

en: Evolution Mail Reader
tr: Evolution E-posta Okuyucu

en: Extension
tr: Uzantı

en: Extensions
tr: Uzantılar

en: Eye candy added by Anders Carlsson
tr: Eye·candy, Anders·Carlsson tarafından eklendi

en: Factory for the fontilus context menu
tr: Fontilus içerik menüsü için fabrika

en: File Types and Programs
tr: Dosya Türleri ve Programlar

en: File transfer protocol
tr: Dosya aktarım protokolü

en: File types and programs
tr: Dosya türleri ve programlar

en: Filename extensions:
tr: Dosya adı uzantıları:

en: Fill Screen
tr: Ekranı Doldur

en: Filters
tr: Filtreler

en: Flash _entire screen
tr: _Tüm ekranı flaşlat

en: Flash _window titlebar
tr: P_encere başlık çubuğunu flaşlat

en: Font
tr: Yazıtipi

en: Font Preferences
tr: Yazıtipi Özellikleri

en: Font Rendering Details
tr: Yazıtipi Tarama Ayrıntıları

en: Font context menu items
tr: Yazıtipi içeriği menü öğeleri

en: Font may be too large
tr: Yazıtipi çok büyük olabilir

en: Fontilus context menu
tr: Fontiuls içerik menüsü

en: Fontilus context menu factory
tr: Fontilus içerik menü fabrikası

en: Fraction completed
tr: İşlem tamamlandı

en: Fraction of transfer currently completed
tr: Transfer işlemi şu anda tamamlandı

en: From URI
tr: Kaynak URI

en: From: %s
tr: Kaynak: %s

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
tr: GConf değiştirme takımı gconf istemcisine uygulandığında yönlendirilecek verileri içerir

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
tr: GConf anahtarı %s, %s türüne ayarlanmış, fakat olması gereken tür %s

en: GConf key to which this property editor is attached
tr: Bu özellik düzenleyicisinin bağlı olduğu GConf tuşu

en: GNOME Control Center
tr: GNOME Kontrol Merkezi

en: GNOME Control Center: %s
tr: GNOME Kontrol Merkezi: %s

en: GNOME Default
tr: GNOME Öntanımlı Değeri

en: G_rayscale
tr: _Griölçek

en: General
tr: Genel

en: Gnome Control Center : %s
tr: Gnome Kontrol Merkezi : %s

en: Gnome Terminal
tr: Gnome Terminali

en: Gnome documentation
tr: Gnome belgelendirmesi

en: Go _to font folder
tr: Yazıtipi _klasörüne git

en: GtkTreeModel that contains the category data
tr: Kategori bilgisini içeren GtkTreeModel

en: HTTP Proxy Details
tr: HTTP Vekil Ayrıntıları

en: H_TTP proxy:
tr: _HTTP vekili:

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
tr: Uygulayıcı·önizleme·ise·yükseklik:·Öntanımlı·olarak·48.

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
tr: Ctrl tuşuna _bastığında imleçin yerini belirt

en: Hinting
tr: Düzeltme

en: Home Folder
tr: Ana Klasör

en: Horizontal Gradient
tr: Dikey Geçiş

en: Hyper
tr: Hiper

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
tr: '%s' dosyası açılamıyor.
    Bu resim, henüz desteklenmiyor olabilir.
    
    Lütfen bunun yerine başka bir resim seçin.

en: I_gnore duplicate keypresses within:
tr: _Bu sürede çoklu tuş basmalarını yoksay:

en: Icon theme
tr: Simge teması

en: Icons
tr: Simgeler

en: Icons only
tr: Sadece simgeler

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
tr: Eğer doğruya ayarlı ise, OpenType yazıtipleri örneklendirilecek.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
tr: Eğer·doğru'ya·ayarlı·ise,·PCF·yazıtipleri·örneklendirilecek.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
tr: Eğer·doğru'ya·ayarlı·ise,·TrueType·yazıtipleri·örneklendirilecek.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
tr: Eğer·doğru'ya·ayarlı·ise,·Type1·yazıtipleri·örneklendirilecek.

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
tr: Eğer doğruya ayarlıysa, yüklenmiş temalar örneklendirilecek.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
tr: Eğer·doğruya·ayarlıysa,·temalar·örneklendirilecek.

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
tr: Eger seçiliyse, text/plain ve text/* mime işleyicileri aynı tutulacak.

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
tr: Kullanıcının seçtiği zaman aralığı içinde birden fazla kez aynı tuşa basılmasını yoksay.

en: Images
tr: Resimler

en: Import Feature Settings File
tr: Özellik Ayarları Dosyasını Al

en: Internet Services
tr: İnternet Servisleri

en: Invalid protocol name. Please enter a protocol name without any spaces or punctuation.
tr: Gerçersiz protokol adı.  Lütfen içinde boşluk veya bir yazım işaretleri olmayan bir protokol adı girin.

en: Is add
tr: Ekle

en: Is add dialog
tr: Ekle penceresi

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
tr: Bu geriçağırımı anahtar ile alakalı değer değiştiği zaman kullanın

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
tr: Başka bir uygulamanın '%d' tuşuna zaten erişimi var gibi görülüyor.

en: Just apply settings and quit
tr: Sadece ayarları uygula ve çık

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
tr: Sadece ayarları uygula ve çık (uyumluluk için, şimdi daemon taraından yapılır)

en: Key
tr: Anahtar

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
tr: Tuş Bağıntısı (%s) işlevi birden fazla seferdir belirtilmiş

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
tr: Tuş·Bağıntısı·(%s)·bağlaması·birden·fazla·seferdir·belirtilmiş

en: Key Binding (%s) is already in use
tr: Tuş Bağıntısı (%s) zaten kullanımda

en: Key Binding (%s) is incomplete
tr: Tuş Bağıntısı (%s) tamamlanmamış

en: Key Binding (%s) is invalid
tr: Tuş·Bağıntısı·(%s)·geçersiz

en: Key presses _repeat when key is held down
tr: Tuş _basılı bırakıldığında klavye tekrar etsin

en: Keyboard
tr: Klavye

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
tr: Klavye Erişilebilirlik Tercihleri (AccessX)

en: Keyboard Preferences
tr: Klavye Tercihleri

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: Keyboard _model:
tr: Klavye _modeli:

en: Large Cursor
tr: Büyük İmleç

en: Large Cursor - Current
tr: Büyük İmleç - Şimdiki

en: Large White Cursor
tr: Büyük Beyaz İmleç

en: Large White Cursor - Current
tr: Büyük Beyaz İmleç - Şimdiki

en: Large version of normal cursor
tr: Normal imlecin büyük hali

en: Large version of white cursor
tr: Beyaz imlecin büyük hali

en: Launch Help Browser
tr: Yardım Tarayıcı Aç

en: Launch Help Browser's shortcut.
tr: Yardım Tarayıcı Aç kısayolu.

en: Launch Web Browser
tr: Web Tarayıcı Aç

en: Launch Web Browser's shortcut.
tr: Web Tarayıcı Aç kısayolu.

en: Layout
tr: Düzen

en: Layout Options
tr: Düzen Seçenekleri

en: Layout to use for this view of the capplets
tr: Bu programcıkların görünümünde kullanılacak düzen

en: Layouts
tr: Düzenler

en: Less than one minute until the next break
tr: Sonraki molaya bir dakikadan az bir zaman kaldı

en: Links Text Browser
tr: Links Metin Web Tarayıcı

en: Lock Screen
tr: Ekranı Kilitle

en: Lock Screen's shortcut.
tr: Ekranı·Kilitle kısayolu.

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
tr: Sürekli klavye kullanmaktan doğan rahatsızlıkları engellemek için ekranı belirli bir süre kilitle

en: Log Out
tr: Çıkış

en: Log Out's shortcut.
tr: Çıkış kısayolu.

en: Look at content
tr: İçeriğe bak

en: Lynx Text Browser
tr: Lynx Metin Web Tarayıcı

en: MIME category info
tr: MIME kategori bilgisi

en: MIME type information
tr: MIME tür bilgisi

en: Ma_ximum pointer speed:
tr: _Azami imleç hızı:

en: Mail Reader
tr: E-posta Okuyucu

en: Manual pages
tr: Kılavuz sayfaları

en: Maximize
tr: Büyüt

en: Menu and Toolbar Preferences
tr: Menü ve Araç Çubuğu Tercihleri

en: Menus & Toolbars
tr: Menüler ve Araç Çubuğu

en: Misc
tr: Çeşitli

en: Model for categories only
tr: Sadece kategori için model

en: Motion
tr: Hareket

en: Mouse
tr: Fare

en: Mouse Keys
tr: Fare Tuşları

en: Mouse Preferences
tr: Fare Tercihleri

en: Mouse _Preferences...
tr: _Fare Tercihleri...

en: My Home Folder's shortcut.
tr: Benim Ana Klasörüm kısayolu.

en: N_one
tr: _Hiçbiri

en: Name:
tr: İsim:

en: Nautilus context menu entries for fonts
tr: Nautilus yazıtipleri için içerik menü girdileri

en: Network Proxy
tr: Ağ Vekili

en: Network Proxy Configuration
tr: Ağ Vekil Yapılandırması

en: Network proxy preferences
tr: Ağ vekil tercihleri

en: New File
tr: Yeni Dosya

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
tr: Yeni temalar, tema dosyalarını bu pencereye sürüklemek yöntemiyle de kurulabilir.

en: Next track key's shortcut.
tr: Sonraki parça tuşu kısayolu.

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
tr: Sisteminizde kullanılabilir Yardımcı Teknoloji yüklü değil.  Ekran klavyesi desteğinin olması için 'gok' paketinin yüklü olması gerekiyor, ayrıca büyüteç ve ekran okuyucu yeteneklerinin olması için de 'gnopernicus' paketinin kurulmuş olması gerekiyor.

en: No Wallpaper
tr: Duvar Kağıdı Yok

en: No theme file location specified to install
tr: Yüklemek için bir tema dosyası belirtilmedi

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
tr: Sistemde hiç tema bulunamadı.  Bu "gnome-themes" paketi kurulmamış, ya da "Tema Tercihleri" penceresi hatalı yüklenmiş anlamına gelebilir.

en: None
tr: Hiç

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
tr: Sisteminizde·bütün·yardımcı teknolojiler·yüklü·değil.··Büyüteç ve ekran okuyucu yetenekleri için·'gnopernicus'·paketinin·yüklü·olması·gerekiyor.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
tr: Sisteminizde bütün yardımcı teknolojiler yüklü değil.  Ekran klavyesi desteği için 'gok' paketinin yüklü olması gerekiyor.

en: Object that controls the property (normally a widget)
tr: Bir özelliği kontrol eden nesne (genellikle bir parçacık)

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
tr: Sadece basıldıktan sonra kullanıcının belirlediği bir süre basılı beklenen tuşları kabul et.

en: Open File
tr: Dosya Aç

en: Options
tr: Seçenekler

en: Overview of the control center
tr: Kontrol merkezine bakış

en: P_rogram:
tr: _Program:

en: Pause
tr: Duraklat

en: Pause key's shortcut.
tr: Duraklat tuşu kısayolu.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
tr: Aynı anda birden fazla tuş basma işlemini, değiştirici tuşlara sırayla basıldığında gerçekleştir.

en: Permissions on the file %s are broken
tr: %s dosyasu üzerindeki yetkiler yanlış

en: Pick a color
tr: Bir renk seçin

en: Play (or Play/Pause)
tr: Çal (veya Çal/Duraklat)

en: Play (or Play/Pause) key's shortcut.
tr: Çal·(veya·Çal/Duraklat) kısayolu.

en: Please enter a protocol name.
tr: Lütfen bir protokol adı verin.

en: Please enter a valid MIME type.  It should be of the form class/type and may not contain any spaces.
tr: Lütfen geçerli bir MIME türü belirtin.  Kategori/Tür biçiminde olmalıdır ve boşluk bulunmamalıdır.

en: Please select an image.
tr: Lütfen bir resim seçin.

en: Please specify a name and a command for this editor.
tr: Lütfen bu düzenleyici için bir isim ve bir komut girin.

en: Preferred Applications
tr: Tercih Edilen Uygulamalar

en: Preview Height
tr: Önizleme Yüksekliği

en: Preview Width
tr: Önizleme Genişliği

en: Previous track key's shortcut.
tr: Önceki parça tuşu kısayolu.

en: Program to Run
tr: Çalıştırılacak Program

en: Property editor data freeing callback
tr: Özellik düzenleyici veri boşaltma geriçağırımı

en: Property editor object data
tr: Özellik düzenleyici nesne verisi

en: RGBA Order
tr: RGBA Sırası

en: R_esolution:
tr: _Çözünürlük:

en: Re_fresh rate:
tr: _Tazeleme hızı:

en: Reset to de_faults
tr: Öntanımlılara _dön

en: Resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch
tr: Yazıtipi boyutlarını, piksel boyutlarına çevirmek için kullanılacak çözünürlük, inç başına nokta

en: Retrieve and store legacy settings
tr: Eski ayarları al ve sakla

en: Roll up
tr: Yukarı sar

en: Run XScreenSaver at login
tr: Girişte XScreenSaver programını çalıştır

en: Run a program
tr: Bir program çalıştır

en: Run in _Terminal
tr: _Terminalde Çalıştır

en: S_ocks host:
tr: S_ocks makinesi:

en: S_peed:
tr: _Hız:

en: Save File
tr: Kaydet

en: Save Theme
tr: Temayı Kaydet

en: Scaled
tr: Odaklanmış

en: Screen
tr: Ekran

en: Screen %d Settings
tr: %d. Ekran Ayarları

en: Screen Resolution
tr: Ekran Çözünürlüğü

en: Screen Resolution Preferences
tr: Ekran Çözünürlük Tercihleri

en: Screen on which BGApplier is to draw
tr: BGApplier'ın çizileceği ekran

en: Search
tr: Arama

en: Search's shortcut.
tr: Arama kısayolu.

en: Select Sound File
tr: Ses Dosyasını Seçin

en: Select fonts for the desktop
tr: Masaüstü için yazıtipi seçin

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
tr: İstediğiniz bir pencere yöneticisini seçiniz.  Çalıştırmak için uygulaya basıp büyülü çubuğunuzu sallayıp, büyülü dansı yapmanız gerekiyor.

en: Select theme for the desktop
tr: Masaüstü için tema seçin

en: Select themes for various parts of the desktop
tr: Masaüstü farklı noktaları için tema seçin

en: Select your default applications
tr: Öntanımlı uygulamalarınızı seçin

en: Service info
tr: Servis bilgisi

en: Set as Application Font
tr: Uygulama Yazıtipi Olarak Tanımla

en: Set the font for applications
tr: Uygulamaların yazıtipini ayarla

en: Set the font for the icons on the desktop
tr: Masaüstü simgelerinin yazıtipini ayarla

en: Set the monospace font for terminals and similar applications
tr: Terminal konsolu ve benzer uygulamalar için eş aralıklı yazıtipini seçin

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
tr: Bu anahtarı OpenType yazıtipleri için örnek oluşturacak komuta ayarlayın.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
tr: Bu·anahtarı·PCF·yazıtipleri·için·örnek·oluşturacak·komuta·ayarlayın.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
tr: Bu·anahtarı·TrueType·yazıtipleri·için·örnek·oluşturacak·komuta·ayarlayın.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
tr: Bu·anahtarı·Type1·yazıtipleri·için·örnek·oluşturacak·komuta·ayarlayın.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
tr: Bu anahtarı yüklenmiş temalar için örnek oluşturacak komuta ayarlayın.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
tr: Bu·anahtarı·temalar·için·örnek·oluşturacak·komuta·ayarlayın.

en: Set your keyboard accessibility preferences
tr: Klavye erişilebilirlik tercihlerini ayarlayın

en: Set your keyboard preferences
tr: Klavye tercihlerini yapın

en: Set your mouse preferences
tr: Fare tercihlerini yapın

en: Short _description:
tr: Kısa _açıklama:

en: Shortcut
tr: Kısayol

en: Show Startup Errors
tr: Başlangıç Hatalarını Göster

en: Show _icons in menus
tr: Menülerde _simge göster

en: Size:
tr: Boyut:

en: Skip to Next track
tr: Diğer Parçaya Atla

en: Skip to Previous track
tr: Bir Önceki Parçaya Geç

en: Sleep
tr: Uyu

en: Sleep's shortcut.
tr: Uyu kısayolu.

en: Slow Keys Alert
tr: Tuş Yavaşlatması Uyarısı

en: Solid Color
tr: Sabit Renk

en: Sound
tr: Ses

en: Sound Events
tr: Ses Olayları

en: Sound File
tr: Ses Dosyası

en: Sound Preferences
tr: Ses Tercihleri

en: Sound _file:
tr: _Ses dosyası:

en: Sound preferences
tr: Ses tercihleri

en: Specify which programs are used to open or view each file type
tr: Hangi programların hangi tür dosyaları açabileceğini belirleyin

en: Specify which programs are used to open or view each type of file
tr: Hangi programların hangi tür dosyaları açabileceğini ya da görüntüleyebileceğini belirler

en: Standard XTerminal
tr: Standart X Terminali

en: Start XScreenSaver
tr: XScreenSaver'ı Çalıştır

en: Start in T_erminal
tr: _Terminalde Başlat

en: Start the page with the typing break settings showing
tr: Yazım molası ayarlarını göstererek sayfayı başlat

en: Start these assistive technologies every time you log in:
tr: Bu yardımcı teknolojileri her girişte başlat:

en: Sticky Keys Alert
tr: Yapışkan Tuş Uyarısı

en: Stop playback key
tr: Çaldırmayı durdurma tuşu

en: Stop playback key's shortcut.
tr: Çaldırmayı·durdurma·tuşu kısayolu.

en: Structure containing information on the MIME category
tr: MIME kategorisi bilgisini tutan yapı

en: Structure containing service information
tr: Servis bilgisini içeren yapı

en: Structure with data on the MIME type
tr: MIME türündeki veriyi taşıyan yapı

en: Style:
tr: Stil:

en: Sub_pixel (LCDs)
tr: Alt _benek (LCD ekranlar)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
tr: Alt _benek yumuşatma (LCD ekranlar)

en: Super (or "Windows logo")
tr: Süper (ya da "Windows logosu")

en: Sync text/plain and text/* handlers
tr: text/plain ve text/* işleyicilierini ortak kullan

en: System Bell
tr: Sistem Zili

en: TRUE if this is an add service dialog
tr: Bu bir servis ekleme penceresi ise DOĞRU

en: Take a break!
tr: Mola verin!

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
tr[0]: Yeni ayarlar deneniyor. Eğer %d saniye içinde cevap vermezseniz önceki ayarlara dönülecek.

en: Text Editor
tr: Metin Düzenleyici

en: Text below icons
tr: Simgelerin altında metin

en: Text beside icons
tr: Simgelerin yanında metin

en: Text only
tr: Sadece metin

en: The GNOME configuration tool
tr: GNOME yapılandırma aracı

en: The XServer does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
tr: X Sunucu XRandR eklentisini desteklemiyor.  Grafiksel arayüzde anında çözünürlük değişikliği yapılamaz.

en: The default cursor inverted
tr: Öntanımlı imlecin ters çevrilmiş hali

en: The default cursor that ships with X
tr: X Window ile birlikte gelen imleç

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
tr: Öntanımlı tema şemaları sisteminizde bulunamadı.  Bu metacity'nin doğru bir şekilde yüklenmediği, ya da gconf'un yanlış yapılandırıldığı anlamına gelebilir.

en: The file %s is not a valid wav file
tr: %s dosyası geçerli bir wav dosyası değil

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d.
tr[0]: Seçtiğiniz yazıtipi %d nokta büyüklüğünde, bu bilgisayarınızı etkili kullanmanızı zorlaştırabilir.  %d büyüklüğünden daha küçük bir boyut seçmenizi tavsiye ediyoruz.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font.
tr[0]: Seçtiğiniz yazıtipi %d nokta büyüklüğünde, bu bilgisayarınızı etkili kullanmanızı zorlaştırabilir.  Daha küçük boyutta yazıtipi seçmenizi tavsiye ediyoruz.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" - red on left, most common. "bgr" - blue on left. "vrgb" - red on top. "vbgr" - red on bottom.
tr: LCD ekranında, alt benek elemanlarının sırası; sadece yumuşatma "rgba" olarak ayarlandığında kullanılır. Geçerli değerler: "rgb" - kırmızı solda, en yaygın. "bgr" - mavi solda. "vrgb" - kırmızı yukarıda. "vbgr" - kırmızı aşağıda.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
tr: Muş sefahat pasajı önündeki borçlu yorgun bir ağızla cevapladı. 0123456789

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
tr: "%s" kısayolu bu işlem için kullanılıyor:
    "%s"

en: The sound file for this event does not exist.
tr: Bu olay için ses dosyası bulunamadı.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
tr: Bu olay için ses dosyası bulunamadı.
    Öntanımlı bir dizi ses için gnome-audio package
    kurabilirsiniz.

en: The theme file location specified to install is invalid
tr: Yüklemek için belirtilen tema dosyası konumu geçerli değil

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
tr: Seçtiğiniz tema yeni bir yazıtipi öneriyor. Yazıtipinin önizlemesi aşagıda gösterildiği gibi.

en: The type of accelerator.
tr: Hızlandırıcı türü.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no antialiasing. "grayscale" - standard grayscale antialiasing. "rgba" - subpixel antialiasing. (LCD screens only).
tr: Yazıtipleri taranırken kullanılacak yumuşatmanın türü. Geçerli değerler: "yok" - yumuşatma yok. "griölçek" - standart griölçek yumuşatma. "rgba" - altbenek yumuşatma (Sadece LCD ekranlar için).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no hinting, "slight", "medium", and "full" - as much hinting as possible; may cause distortion of letter forms.
tr: Yazıtipleri taranırken kullanılacak düzeltme türü. Geçerli değerler: "yok" - düzeltme kullanılmayacak, "hafif", "orta", ve "tam" - mümkün olduğu kadar çok düzeltme kullanılsın; harf şekillerinin bozulmasına sebep olabilir.

en: The typing monitor is already running.
tr: Yazım gözetleyicisi zaten çalışıyor.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choose 'Add to panel -> Utilities -> Notification area'.
tr: Yazım gözetleyicisi bilgileri göstermek için uyarı alanını kullanır. Panelinizde uyarı alanı yok gibi görülüyor. Panele sağ tıklayıp 'Panele ekle -> Araçlar -> Uyarı alanı' seçenekleri ile ekleyebilirsiniz.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
tr: XRandR eklentisinin sürümü bu program ile uyumsuz.  Grafiksel·arayüzde·anında·çözünürlük·değişikliği·yapılamaz.

en: Theme
tr: Tema

en: Theme Details
tr: Tema Detayları

en: Theme Installation
tr: Tema Kurulumu

en: Theme Preferences
tr: Tema Tercihleri

en: Theme Properties content view component
tr: Tema Özellikleri içerik görüntüleme bileşeni

en: Theme _Details
tr: Tema _Detayları

en: Theme name must be present
tr: Bir tema adı bulunmalıdır

en: Themes
tr: Temalar

en: Themus Theme Properties view
tr: Themus Tema Özellikleri görüntüsü

en: There is already a protocol by that name.
tr: Bu isimde bir protokol zaten var.

en: There was an error displaying help: %s
tr: Yardım dosyasının görüntülenmesinde bir hata oluştu: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
tr: Klavye programcığı başlatılırken hata oluştu: %s

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
tr: Fare tercihleri penceresinin başlatılmasında bir hata oluştu: %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
tr: Ekran koruyucuyu başlatırken hata oluştur:
    
    %s
    
    Ekran koruyucu etkinlikleri oturumda çalışmayacak.

en: This application can open _URIs
tr: Bu uygulama _URI'leri açabilir

en: This application can open _multiple files
tr: Bu uygulama birden fazla _dosya açabilir

en: This application needs to be run in a _shell
tr: Bu uygulamanın bir _kabukta çalıştırılması gereklidir

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
tr: Bu sistemde XKB eklentisi bulunamadı.  Klavye erişim özellikleri bu eklenti olmadan çalışmayacaktır.

en: This theme does not suggest any particular font or background.
tr: Bu tema belirli bir yazıtipi veya arkaplan önermiyor.

en: This theme suggests a background:
tr: Bu tema bir arkaplan öneriyor:

en: This theme suggests a font and a background:
tr: Bu tema bir yazıtipi ve arkaplan öneriyor:

en: This theme suggests a font:
tr: Bu tema bir yazıtipi öneriyor:

en: Thumbnail command for OpenType fonts
tr: OpenType yazıtipleri için örnekleme komutu

en: Thumbnail command for PCF fonts
tr: PCF·yazıtipleri·için·örnekleme·komutu

en: Thumbnail command for TrueType fonts
tr: TrueType·yazıtipleri·için·örnekleme·komutu

en: Thumbnail command for Type1 fonts
tr: Type1·yazıtipleri·için·örnekleme·komutu

en: Thumbnail command for installed themes
tr: Yüklenmiş temalar için örneklendirme komutu

en: Thumbnail command for themes
tr: Temalar·için·örneklendirme·komutu

en: Tiled
tr: Döşeli

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
tr: _Azami hıza gelmek için geçen süre:

en: To URI
tr: Hedef URI

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
tr: _Bir pencereyi taşımak için, bu tuşa basılı tutarak pencereyi sürükleyin:

en: To edit a shortcut, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
tr: Yeni bir hızlandırıcı gimek için, ilgili satıra tıklayın, yeni bir hızlandırıcı girin, ya da silmek için Backspace tuşunu kullanın.

en: To: %s
tr: Hedef: %s

en: Toolbar _button labels:
tr: Araç çubuğu _düğme etiketleri:

en: Total URIs
tr: Toplam URI

en: Total number of URIs
tr: Toplam URI sayısı

en: Transferring: %s
tr: Aktarılıyor: %s

en: True if this dialog is for adding a MIME type
tr: Bu pencere MIME türü eklemek için ise Doğru

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
tr: Nümerik klavyeyi fare kontrol klavyesine dönüştür.

en: Type
tr: Tür

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
tr: bg_applier türü: root penceresi için BG_APPLIER_ROOT veya önizleme için BG_APPLIER_PREVIEW

en: Type:
tr: Tür:

en: Typing Break
tr: Yazım Molası

en: UI Control
tr: Arayüz Kontrolü

en: URI currently displayed
tr: Şu anda gösterilen URI

en: URI currently transferring from
tr: URI buradan aktarıyor

en: URI currently transferring to
tr: URI halen buraya aktarıyor

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
tr: Bu hata yüzünde yazım molası özellikleri penceresi yukarı getirilemiyor: %s

en: Unable to find any keyboard themes.  This means your GTK+ installation has been incompletely installed.
tr: Hiç klavye teması bulunamaıd.  Bu, GTK+ kurulumunun eksik olduğu anlamına geliyor.

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
tr: AccessX ayarları '%s' dosyasından alınamadı

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
tr: '%s' simgesi yüklenemedi

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
tr: 'gnome-settings-daemon' ayar yöneticisi başlatılamadı.
    Bu program başlatılamazsa, bazı ayarlar kaydedilemez. Bu durum Bonobo, ya da GNOME harici (örneğin KDE) ayar sisteminin etkin olduğunu ve GNOME ayar yöneticisiyle çakıştığını gösterebilir.

en: Underlying model to notify when Ok is clicked
tr: Tamam tuşu tıklandığı zaman bunu bildirecek olan sistem

en: Understands _Netscape Remote Control
tr: _Netscape Uzaktan Kontrolünü Kullanır

en: Unknown Cursor
tr: Bilinmeyen İmleç

en: Unknown service types
tr: Bilinmeyen servis türü

en: Use _previous resolution
tr: Ö_nceki çözünürlüğü kullan

en: Use parent category _defaults
tr: _Ana kategori öntanımlı değerlerini kullan

en: Use shell even if nautilus is running.
tr: Nautilus çalışsa bile kabuk kullan.

en: Use this _editor to open text files in the file manager
tr: Dosya _yöneticisi içinde metin dosyalarını açmak için bu düzenleyiciyi kullan

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Vertical Gradient
tr: Yatay Geçiş

en: Very soon, XKB settings in gconf will be overridden (from the system configuration)
tr: Çok yakında, gconf içindeki XKB ayarları yerine sistem yapılandırması ayarları kullanılacak

en: View as %s
tr: %s olarak görüntüle

en: Volume
tr: Ses

en: Volume down
tr: Sesi azalt

en: Volume down's shortcut.
tr: Sesi·azalt kısayolu.

en: Volume mute
tr: Sesi kes

en: Volume mute's shortcut
tr: Sesi·kes kısayolu.

en: Volume step
tr: Ses basamağı

en: Volume step as percentage of volume.
tr: Yüzde olarak ses basamağı.

en: Volume up
tr: Sesi arttır

en: Volume up's shortcut.
tr: Sesi·arttır kısayolu.

en: W3M Text Browser
tr: W3M Metin Web Tarayıcı

en: Web Browser
tr: Web Tarayıcı

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
tr: OpenType yazıtiplerinin örneklendirilip yada örneklendirilmeyeceği

en: Whether to thumbnail PCF fonts
tr: PCF·yazıtiplerinin·örneklendirilip·yada·örneklendirilmeyeceği

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
tr: TrueType·yazıtiplerinin·örneklendirilip·yada·örneklendirilmeyeceği

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
tr: Type1·yazıtiplerinin·örneklendirilip·yada·örneklendirilmeyeceği

en: Whether to thumbnail installed themes
tr: Yüklenmiş temaların örneklendirilip·yada·örneklendirilmeyeceği

en: Whether to thumbnail themes
tr: Temaların·örneklendirilip yada örneklendirilmeyeceği

en: White Cursor
tr: Beyaz İmleç

en: White Cursor - Current
tr: Beyaz İmleç - Şimdiki

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
tr: Uygulayıcı önizleme ise genişlik: Öntanımlı olarak 64.

en: Window Border
tr: Pencere Kenarı

en: Window Management
tr: Pencere Yönetimi

en: Window Manager
tr: Pencere Yöneticisi

en: Window Preferences
tr: Pencere Tercihleri

en: Window Properties
tr: Pencere Özellikleri

en: Window border theme
tr: Pencera kenar teması

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
tr: Pencere yöneticisi "%s" bir yapılandırma aygıtına kayıtlı değil

en: Windows
tr: Pencereler

en: World wide web
tr: WWW

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
tr: Richard·Hult·&lt;richard@imendio.com&gt; taraından yazıldı

en: XKB keyboard layout
tr: XKB klavye düzeni

en: XKB keyboard model
tr: XKB klavye modeli

en: XKB options
tr: XKB seçenekleri

en: XKB settings in gconf will be overridden from the system ASAP
tr: gconf XKB seçenekleri yerine sistem seçenekleri kullanılacak ASAP

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using simpler configuration or taking more fresh version of XFree software.
tr: XFree 4.3.0 kullanıyosunuz.
    Karmaşık XKB yapılandırması ile ilgili bilinen sorunlar var.
    Daha basit bir yapılandırma deneyin ya da daha yeni bir XFree yazılım sürümü edinin.

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
tr: Bu temayı Temayı Kaydet düğmesine tıklayarak kaydedebilirsiniz.

en: You have a keyboard remapping file (%s) in your home directory whose contents will now be ignored. You can use the keyboard preferences to restore them.
tr: Başlangıç dizininizde İçeriği yok sayılacak bir klavye tekrar haritalama dosyası (%s) bulunuyor. Klavye tercihlerini tuşları eski haline getirmek için kullanabilirsiniz.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
tr: Sadece Shift tuşunu 8 saniye basılı tutun.  Bu klavyenizin çalışma biçimini etkileyecek Tuş Yavaşlatması özelliği için bir kısayoldur.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
tr: Sadece·Shift·tuşuna 5 kere ard arda basın.··Bu·klavyenizin·çalışma·biçimini·etkileyecek·Yapışkan Tuşlar·özelliği·için·bir·kısayoldur.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
tr: Aynı anda iki tuşa bastınız veya Shift tuşuna ard arda 5 kere bastınız.  Bu klavyenizin çalışma biçimini etkileyecek Yapışkan Tuşlar özelliğini kapatır.

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Acceleration:
tr: _Hızlanma:

en: _Accessibility
tr: E_rişilebilirlik

en: _Accessibility...
tr: _Erişilebilirlik...

en: _Add Wallpaper
tr: _Duvar Kağıdı Ekle

en: _Add:
tr: _Ekle:

en: _Application font:
tr: _Uygulama yazıtipi:

en: _Apply font
tr: _Yazıtipini uygula

en: _Break interval lasts:
tr: _Mola aralıkları sonlanması:

en: _Contents
tr: İç_indekiler

en: _Copy
tr: K_opyala

en: _Delay:
tr: _Gecikme:

en: _Description:
tr: _Açıklama:

en: _Desktop font:
tr: _Masaüstü yazıtipi:

en: _Desktop shortcuts:
tr: Masaüstü _kısayolları:

en: _Detachable toolbars
tr: _Ayrılabilir araç çubukları

en: _Details
tr: _Ayrıntılar

en: _Disable if unused for:
tr: _Bu süre boyunca kullanılmazsa etkisizleştir:

en: _Do not show this message again
tr: _Bu mesajı bir daha gösterme

en: _Double-click titlebar to perform this action:
tr: _Bu işlemi gerçekleştirmek için başlık çubuğuna çift tıklayın:

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Edit...
tr: _Düzenleme...

en: _Enable assistive technologies
tr: _Yardımcı teknolojileri etkinleştir

en: _Enable keyboard accessibility features
tr: _Klavye erişilebilirlik özelliklerini etkinleştir

en: _FTP proxy:
tr: _FTP vekili:

en: _File
tr: _Dosya

en: _Full
tr: _Tam

en: _Go To Theme Folder
tr: _Tema Klasörüne Git

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Import
tr: _Aktar

en: _Import Feature Settings...
tr: Ö_zellik Ayarlarını Al...

en: _Install
tr: _Kur

en: _Install Theme...
tr: _Tema Kur...

en: _Interval before raising:
tr: _Yükseltmeden önceki gecikme:

en: _Keep resolution
tr: _Bu çözünürlüğü kullan

en: _Large
tr: _Büyük

en: _Left-handed mouse
tr: _Sol elli fare

en: _Location:
tr: K_onum:

en: _MIME type:
tr: _MIME türü:

en: _Magnifier
tr: _Büyüteç

en: _Make default for this computer (%s) only
tr: _Sadece bu bilgisayar (%s) için öntanımlı yap

en: _Medium
tr: _Orta

en: _Monochrome
tr: _Siyah-beyaz

en: _Name:
tr: İ_sim:

en: _New
tr: _Yeni

en: _None
tr: _Hiçbiri

en: _On-screen keyboard
tr: _Ekran klavyesi

en: _Only accept keys held for:
tr: _Sadece bu süre basılan tuşları kabul et:

en: _Open
tr: _Aç

en: _Password:
tr: _Parola:

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: _Play
tr: Ç_al

en: _Postpone break
tr: _Molayı ertele

en: _Print
tr: Y_azdır

en: _Program to run:
tr: Ç_alıştırılacak program:

en: _Properties...
tr: Ö_zellikler...

en: _Protocol:
tr: _Protokol:

en: _Quit
tr: Çı_k

en: _Raise selected windows after an interval
tr: _Belirli bir süre sonra seçilen pencereleri yükselt

en: _Remove
tr: _Sil

en: _Resolution:
tr: _Çözünürlük:

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Save Theme...
tr: _Temayı Kaydet...

en: _Screenreader
tr: _Ekran okuyucu

en: _Secure HTTP proxy:
tr: _Güvenli HTTP vekili:

en: _Select
tr: _Seç

en: _Select a Mail Reader:
tr: _Bir E-posta Okuyucusu Seçin:

en: _Select a Terminal:
tr: _Bir Terminal Seçin:

en: _Select a Web Browser:
tr: _Bir Web Tarayıcı Seçin:

en: _Select an Editor:
tr: _Bir Düzenleyici Seçin:

en: _Select windows when the mouse moves over them
tr: _Fare bir pencerenin üzerine geldiğinde onu yükselt

en: _Selected layouts:
tr: _Seçili düzenler:

en: _Selected options:
tr: _Seçili seçenekler:

en: _Sensitivity:
tr: _Duyarlılık:

en: _Slight
tr: _Hafif

en: _Small
tr: _Küçük

en: _Sound an audible bell
tr: _Duyulabilir bir zil sesi çıkar

en: _Sounds for events
tr: _Olaylar için sesler

en: _Sounds:
tr: _Sesler:

en: _Speed:
tr: _Hız:

en: _Style:
tr: _Stil:

en: _Terminal font:
tr: _Terminal yazıtipi:

en: _Text editing shortcuts:
tr: _Metin düzenleme kısayolları:

en: _Theme name:
tr: _Tema adı:

en: _Threshold:
tr: _Alınacak yol:

en: _Timeout:
tr: _Zaman aşımı:

en: _Type to test settings:
tr: _Ayarları kontrol etmek için deneyin:

en: _Use Font
tr: Yazıtipi _Kullan

en: _Username:
tr: _Kullanıcı adı:

en: _Viewer component:
tr: Görünteliyic, _bileşeni:

en: _Visual feedback:
tr: _Görsel bildirim:

en: _Window title font:
tr: _Pencere başlık yazıtipi:

en: _Work interval lasts:
tr: _Çalışma aralıkları sonlanması:

en: _accepted
tr: _kabul edildi

en: _pressed
tr: _basıldı

en: _rejected
tr: k_abul edilmedi

en: characters/second
tr: karakter/saniye

en: dots per inch
tr: inç başına nokta

en: milliseconds
tr: milisaniye

en: minutes
tr: dakika

en: pixels/second
tr: piksel/saniye

en: seconds
tr: saniye

en: theme selection tree
tr: tema seçim ağacı
