fetchmail 6.2.4 - en to tr translation catalogue (573 entries)

en: 	%d msg %d octets long skipped by fetchmail.
tr: 	fetchmail %2$d sekizlik büyüklüğündeki %1$d. iletiyi atlıyor.

en: 
    Caught SIGINT... bailing out.
tr: 
    SIGINT yakalandı... çıkıyorum.

en:       --auth        authentication type (password/kerberos/ssh/otp)
tr:       --auth        kimlik kanıtama türü (parola/kerberos/ssh/otp)

en:       --bsmtp       set output BSMTP file
tr:       --bsmtp       BSMTP çıktısını bu dosyaya al

en:       --fetchdomains fetch mail for specified domains
tr:       --fetchdomains belirtilen alan adları için gelen postaları getir

en:       --invisible   don't write Received & enable host spoofing
tr:       --invisible   'Received' satırlarını yazma ve 'spoof' etmeye izin ver

en:       --lmtp        use LMTP (RFC2033) for delivery
tr:       --lmtp        dağıtım için LMTP (RFC2033) kullan

en:       --nobounce    redirect bounces from user to postmaster.
tr:       --nobounce    bounce eden iletileri kullanıcıdan postmaster'a gönder.

en:       --plugin      specify external command to open connection
tr:       --plugin      bağlatıları açmak için dışarıdan bir program belirle

en:       --plugout     specify external command to open smtp connection
tr:       --plugout     SMTP bağlantılarını yapmak için dışarıdan bir program belirle

en:       --postmaster  specify recipient of last resort
tr:       --postmaster  başka bir "son çare" alıcısı belirle

en:       --principal   mail service principal
tr:       --principal   posta hizmeti pricipal'ı

en:       --showdots    show progress dots even in logfiles
tr:       --showdots    ilerlemeyi gösteren noktaları kayıt dosyalarında bile göster

en:       --smtpname    set SMTP full name username@domain
tr:       --smtpname    bu SMTP kullanıcı@alanadı adresini kullan

en:       --ssl         enable ssl encrypted session
tr:       --ssl         ssl ile şifrelenmiş oturumu etkinleştir

en:       --sslcert     ssl client certificate
tr:       --sslcert     ssl istemci sertifikası

en:       --sslkey      ssl private key file
tr:       --sslkey      ssl özel anahtar dosyası

en:       --sslproto    force ssl protocol (ssl2/ssl3/tls1)
tr:       --sslproto    ssl protokolünü seç (ssl2/ssl3/tls1)

en:       --syslog      use syslog(3) for most messages when running as a daemon
tr:       --syslog      daemon olarak çalışırken çoğu ileti için syslog(3) kullan

en:       --tracepolls  add poll-tracing information to Received header
tr:       --tracepolls  Received başlıklarına yoklama bilgisi ekle

en:     attacks by a dishonest service are possible.)
tr:     `replay' saldırısı yapabilir).

en:     cannot be sure you are talking to the
tr:     düşündüğünüz sistem ile konuşmuyor

en:     prevent you logging in, but means you
tr:     girmenize engel değildir, ancak konuştuğunuzu

en:     service that you think you are (replay
tr:     olabilirsiniz (kötü niyetli sistemler

en:   %d UIDs saved.
tr:   %d UID saklandı.

en:   %s messages will be retrieved (--all %s).
tr:   %s ileti getirilecek (--all %s).

en:   -?, --help        display this option help
tr:   -?, --help        bu yardım iletisini göster

en:   -B, --fetchlimit  set fetch limit for server connections
tr:   -B, --fetchlimit  sunucu bağlantıları için getirme sınırı

en:   -D, --smtpaddress set SMTP delivery domain to use
tr:   -D, --smtpaddress kullanılacak SMTP dağıtım alanı (domain) belirle

en:   -E, --envelope    envelope address header
tr:   -E, --envelope   envelope adresi başlığı

en:   -F, --flush       delete old messages from server
tr:   -F, --flush       eski iletileri sunucudan sil

en:   -K, --nokeep      delete new messages after retrieval
tr:   -K, --nokeep      getirdikten sonra yeni iletileri sil

en:   -L, --logfile     specify logfile name
tr:   -L, --logfile     kayıt dosyası adını belirle

en:   -M, --monitor     monitor interface for activity
tr:   -M, --monitor     arayüzün etkinliğini gözle

en:   -N, --nodetach    don't detach daemon process
tr:   -N, --nodetach    deamon sürecini 'detach' etme

en:   -P, --port        TCP/IP service port to connect to
tr:   -P, --port        bağlanılacak TCP/IP portu

en:   -Q, --qvirtual    prefix to remove from local user id
tr:   -Q, --qvirtual    yerel kullanıcı kimliğinden silinecek önek

en:   -S, --smtphost    set SMTP forwarding host
tr:   -S, --smtphost    bu SMTP sunucusunu kullan

en:   -T, --netsec      set IP security request
tr:   -T, --netsec      IP güvenliği iste

en:   -U, --uidl        force the use of UIDLs (pop3 only)
tr:   -U, --uidl        UIDL kullanımını zorunlu kıl (yalnızca pop3 için)

en:   -V, --version     display version info
tr:   -V, --version     sürüm bilgisini göster

en:   -Z, --antispam,   set antispam response values
tr:   -Z, --antispam    antispam yanıt değerlerini kullan

en:   -a, --all         retrieve old and new messages
tr:   -a, --all         eski ve yeni iletileri getir

en:   -b, --batchlimit  set batch limit for SMTP connections
tr:   -b, --batchlimit  SMTP bağlantıları için batch limiti belirle

en:   -c, --check       check for messages without fetching
tr:   -c, --check       iletileri kontrol et ama getirme

en:   -d, --daemon      run as a daemon once per n seconds
tr:   -d, --daemon      n saniye için bir kez daemon olarak  çalış

en:   -f, --fetchmailrc specify alternate run control file
tr:   -f, --fetchmailrc başka bir yapılandırma dosyası kullan

en:   -i, --idfile      specify alternate UIDs file
tr:   -i, --idfile      başka bir UID dosyası kullan

en:   -k, --keep        save new messages after retrieval
tr:   -k, --keep       getirdikten sonra yeni iletileri sakla

en:   -l, --limit       don't fetch messages over given size
tr:   -w, --limit       belirtilenden daha büyük iletileri getirme

en:   -m, --mda         set MDA to use for forwarding
tr:   -m, --mda         iletim için kullanılacak MDA'yı belirle

en:   -n, --norewrite   don't rewrite header addresses
tr:   -n, --norewrite   başlık adreslerini yeniden yazma

en:   -p, --protocol    specify retrieval protocol (see man page)
tr:   -p, --protocol    belirtilen protokolü kullan (man sayfasına bakınız)

en:   -q, --quit        kill daemon process
tr:   -q, --quit        daemon sürecini öldür

en:   -r, --folder      specify remote folder name
tr:   -r, --folder    uzaktaki klasör adı olarak bunu kullan

en:   -s, --silent      work silently
tr:   -s, --silent      sessizce çalış

en:   -t, --timeout     server nonresponse timeout
tr:   -t, --timeout     sunucu zamanaşımı süresi

en:   -u, --username    specify users's login on server
tr:   -u, --username    kullanıcının sunucudakı kullanıcı adı

en:   -v, --verbose     work noisily (diagnostic output)
tr:   -v, --verbose     çok ayrıntılı bilgi ver (tanılama çıktısı)

en:   -w, --warnings    interval between warning mail notification
tr:   -w, --warnings    posta bildirimleri arasındaki zaman aralığı

en:   APOP secret = "%s".
tr:   APOP secret'i = "%s".

en:   Address to be put in RCPT TO lines shipped to SMTP will be %s
tr:   SMTP'ye gönderilecek RCPT TO satırlarına konacak adres %s olacak

en:   All available authentication methods will be tried.
tr:   Tüm kimlik denetleme yöntemleri denenecek.

en:   CRAM-Md5 authentication will be forced.
tr:   CRAM-Md5 kimlik kanıtlaması istenecek.

en:   Carriage-return forcing is %s (forcecr %s).
tr:   Carriage-return'lerin zorunlu kullanımı %s (orcecr %s).

en:   Carriage-return stripping is %s (stripcr %s).
tr:   Carriage-return'lerin silinmesi %s (stripcr %s).

en:   Connection must be through interface %s.
tr:   Bağlatı %s arayüzünden olmalı.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is %s.
tr:   Multidrop adresler için DNS sorgulaması %s.

en:   Default mailbox selected.
tr:   Öntanımlı posta kutusu seçildi.

en:   Deletion interval between expunges forced to %d (--expunge %d).
tr:   Silmeler arasındaki zaman aralığı olarak %d kullanılacak (--expunge %d).

en:   Delivered-To lines will be %s (dropdelivered %s)
tr:   Delivered-To satırları %s (dropdelivered %s)

en:   Domains for which mail will be fetched are:
tr:   Şu alanlar (domains) için posta getirilecek:

en:   End-to-end encryption assumed.
tr:   Uçtan uca şifreleme varsayılıyor.

en:   Envelope header is assumed to be: %s
tr:   Envelope başlığı şöyle varsayılıyor: %s

en:   Envelope-address routing is disabled
tr:   Envelope-address routing etkin değil

en:   Fetched messages %s be kept on the server (--keep %s).
tr:   Getirilen iletiler %s sunucuda tutulacak (--keep %s).

en:   GSSAPI authentication will be forced.
tr:   GSSAPI kimlik kanıtlaması istenecek.

en:   Host part of MAIL FROM line will be %s
tr:   MAIL FROM satırının bilgisayar bölümü %s olacak

en:   Idle after poll is %s (idle %s).
tr:   Yoklamadan sonra 'idle' kalma %s (idle %s).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is %s (pass8bits %s).
tr:   Content-Transfer-Encoding'in yorumu %s (pass8bits %s).

en:   Kerberos V4 authentication will be forced.
tr:   Kerberos V4 kimlik kanıtlaması istenecek.

en:   Kerberos V5 authentication will be forced.
tr:   Kerberos V5 kimlik kanıtlaması istenecek.

en:   Listener connections will be made via plugout %s (--plugout %s).
tr:   Dinleyici bağlantıları %s plugout'u ile yapılacak (--plugput %s).

en:   Local domains:
tr:   Yerel alanlar:

en:   MIME decoding is %s (mimedecode %s).
tr:   MIME kod çözümü %s (mimedecode %s).

en:   Mail service principal is: %s
tr:   Posta hizmeti 'pricipal'i: %s

en:   Mail will be retrieved via %s
tr:   Mektuplar %s yoluyla getirilecek

en:   Message size limit is %d octets (--limit %d).
tr:   İleti boyut sınırı %d sekizlik (--limit %d).

en:   Message size warning interval is %d seconds (--warnings %d).
tr:   İleti boyut uyarısı aralığı %d saniye (--warnings %d).

en:   Messages will be %cMTP-forwarded to:
tr:   İletiler %cMTP ile aşağıdakilere iletilecek:

en:   Messages will be appended to %s as BSMTP
tr:   İletiler %s'e BSMTP olarak eklenecek

en:   Messages will be delivered with "%s".
tr:   İletiler "%s" ile ulaştırılacak.

en:   Multi-drop mode:
tr:   Multi-drop kipi:

en:   NTLM authentication will be forced.
tr:   NTLM kimlik kanıtlaması istenecek.

en:   No SMTP message batch limit (--batchlimit 0).
tr:   SMTP iletisi 'batch' limiti yok (--batchlimit 0).

en:   No UIDs saved from this host.
tr:   Bu makineden hiçbir UID saklanmadı.

en:   No forced expunges (--expunge 0).
tr:   Silmeler zorlanmayacak (--expunge 0).

en:   No interface requirement specified.
tr:   Belirli bir arayüzün kullanılması zorunlu koşulmamış.

en:   No localnames declared for this host.
tr:   Bu makina için hiçbir yerel ad tanımlanmamış.

en:   No message size limit (--limit 0).
tr:   İleti boyut sınırı yok (--limit 0).

en:   No monitor interface specified.
tr:   Gözleme arayüzü belirtilmemiş.

en:   No plugin command specified.
tr:   Plugin komutu belirtilmemiş.

en:   No plugout command specified.
tr:   Plugout komutu belirtilmemiş.

en:   No poll trace information will be added to the Received header.
    .
tr:   Received başlığına yoklama izleme bilgisi eklenmeyecek.
    .

en:   No post-connection command.
tr:   Hiçbir bağlantı öncesi komutu yok.

en:   No pre-connection command.
tr:   Hiçbir bağlantı öncesi komutu yok.

en:   No prefix stripping
tr:   Sonekler silinmeyecek

en:   No received-message limit (--fetchlimit 0).
tr:   Alınan ileti sınırı yok (--fetchlimit 0).

en:   Nonempty Status lines will be %s (dropstatus %s)
tr:   Boş olmayan Status satırları %s (dropstatus %s)

en:   Number of envelope header to be parsed: %d
tr:   Parse edilecek envelope başlığı sayısı: %d

en:   OTP authentication will be forced.
tr:   OTP kimlik kanıtlaması istenecek.

en:   Old messages %s be flushed before message retrieval (--flush %s).
tr:   Eski iletiler %s ileti alımından önce boşaltılacak (--flush %s).

en:   Options are as follows:
tr:   Aşağıdaki seçenekler kullanılabilir:

en:   Pass-through properties "%s".
tr:   Özellikler geçiriliyor "%s".

en:   Password = "%s".
tr:   Parola = "%s".

en:   Password authentication will be forced.
tr:   Parola ile kimlik kanıtlaması istenecek.

en:   Password will be prompted for.
tr:   Parola sorulacak.

en:   Poll of this server will occur every %d intervals.
tr:   Bu sunucunun yoklaması her %d zaman aralığında yapılacak.

en:   Poll trace information will be added to the Received header.
tr:   Received başlığına yoklama izleme bilgisi eklenecek.

en:   Polling loop will monitor %s.
tr:   Yoklama döngüsü %s'i gözleyecek.

en:   Predeclared mailserver aliases:
tr:   Önceden tanımlanmış posta sunucusu takma adları:

en:   Prefix %s will be removed from user id
tr:   %s öneki kullanıcı kimliğinden silinecek

en:   Protocol is %s
tr:   Protokol %s

en:   Protocol is KPOP with Kerberos %s authentication
tr: Protokol olarak Kerberos %s kimlik denetlemesi ile KPOP kullanılıyor

en:   RPOP id = "%s".
tr:   RPOP kullanıcı adı = "%s".

en:   Received-message limit is %d (--fetchlimit %d).
tr:   Alınan ileti sınırı %d (--fetchlimit %d).

en:   Recognized listener spam block responses are:
tr:   Bilinen dinleyici spam engelleme yanıtları şöyle:

en:   Rewrite of server-local addresses is %s (--norewrite %s).
tr:   server-local adreslerin yeniden yazılması %s (--norewrite %s).

en:   SMTP message batch limit is %d.
tr:   SMTP ileti 'batch' limiti %d.

en:   SSL encrypted sessions enabled.
tr:   SSL ile şifrelenmiş oturumlar etkinleştirildi.

en:   SSL key fingerprint (checked against the server key): %s
tr:   SSL anahtar parmakizi (sunucu anahtarı ile denetlendi): %s

en:   SSL protocol: %s.
tr:   SSL protokolü: %s.

en:   SSL server certificate checking enabled.
tr:   SSL sunucu sertifikası kontrolü etkinleştirildi.

en:   SSL trusted certificate directory: %s
tr:   SSL güvenilir sertifika dizini: %s

en:   Selected mailboxes are:
tr:   Seçilen posta kutuları:

en:   Server connection will be brought up with "%s".
tr:   Sunucu bağlantısı "%s" ile açılacak.

en:   Server connection will be taken down with "%s".
tr:   Sunucu bağlantısı "%s" ile kopatılacak.

en:   Server connections will be made via plugin %s (--plugin %s).
tr:   Sunucu bağlantıları %s plugin'i ile yapılacak (--plugin %s).

en:   Server nonresponse timeout is %d seconds
tr:   Sunucu zamanaşımı %d saniye

en:   Single-drop mode:
tr:   Single-drop kipi:

en:   Size warnings on every poll (--warnings 0).
tr:   Her yoklamada büyüklük uyarısı (--warnings 0).

en:   Spam-blocking disabled
tr:   Spam engelleme etkin değil

en:   This host %s be queried when no host is specified.
tr:   Hiçbir makina belirtilmediğinde %s sorgulanacak.

en:   True name of server is %s.
tr:   Sunucunun gerçek adı %s.

en:  (%d %soctets)
tr:  (%d %ssekizlik)

en:  (%d body octets)
tr:  (ileti gövdesi %d sekizlik)

en:  (%d octets).
tr:  (%d sekizli).

en:  (default)
tr:  (öntanımlı)

en:  (default).
tr:  (öntanımlı).

en:  (forcing UIDL use)
tr:  (UIDL kullanımı istenecek)

en:  (length -1)
tr:  (büyüklük -1)

en:  (oversized)
tr:  (çok büyük)

en:  (previously authorized)
tr:  (önceden yetkilendirilmiş)

en:  (using default port)
tr:  (öntanımlı port kullanılıyor)

en:  (using network security options %s)
tr:  (şu ağ güvenliği seçeneklerini kullanıyorum: %s)

en:  (using port %d)
tr:  (port %d kullanılıyor)

en:  (using service %s)
tr:  (%s hizmetini kullanıyorum)

en:  <empty>
tr:  <boş>

en:  and
tr:  ve

en:  flushed
tr:  boşaltıldı

en:  not flushed
tr:  boşaltılmadı

en:  retained
tr:  bırakıldı

en: %cMTP connect to %s failed
tr: %2$s'e %1$cMTP bağlantısı başarısız oldu

en: %cMTP error: %s
tr: %cMTP hatası: %s

en: %cMTP listener doesn't like recipient address `%s'
tr: %cMTP dinleyicisi alıcı adresi olarak `%s'i sevmedi

en: %cMTP listener doesn't really like recipient address `%s'
tr: %cMTP dinleyicisi alıcı adresi olarak `%s'i sevmedi

en: %d %s (%d %s) for %s
tr: %5$s için (%3$d adedi %4$s) %1$d %2$s

en: %d %s for %s
tr: %3$s için %1$d %2$s

en: %d local name(s) recognized.
tr: %d yerel ad tanındı.

en: %d messages waiting after expunge
tr: silinmeden sonra %d ileti bekliyor

en: %d messages waiting after first poll
tr: ilk yoklamadan sonra %d ileti bekliyor

en: %d messages waiting after re-poll
tr: yeniden yokladıktan sonra %d ileti bekliyor

en: %s (log message incomplete)
tr: %s (kayıt iletisi tam değil)

en: %s at %s
tr: %2$s'de %1$s

en: %s at %s (folder %s)
tr: %2$s'de %1$s (klasör %3$s)

en: %s configuration invalid, LMTP can't use default SMTP port
tr: %s yapılandırma geçersiz, LMTP, SMTP'nin öntanımlı portunu kullanamaz

en: %s configuration invalid, RPOP requires a privileged port
tr: %s yapılandırma geçersiz, RPOP ayrıcalıklı bir port gerektirir

en: %s configuration invalid, port number cannot be negative
tr: %s yapılandırma geçersiz, port sıfırdan küçük bir sayı olamaz

en: %s connection to %s failed
tr: %2$s'ye %1$s bağlantısı başarısız oldu

en: %s error while delivering to SMTP host %s
tr: SMTP makinası %2$s'e dağıtılırken %1$s hatası

en: %s error while fetching from %s
tr: %2$s'den getirilirken %1$s hatası

en: %s fingerprints do not match!
tr: %s parmak izleri uyuşmuyor!

en: %s fingerprints match.
tr: %s parmak izleri uyuşuyor.

en: %s key fingerprint: %s
tr: %s anahtarı parmak izi: %s

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll completed
tr: %4$s'de %1$s %2$s'i sorguluyor (protokol %3$s): yoklama tamamlandı

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll started
tr: %4$s'de %1$s %2$s'i sorguluyor (protokol %3$s): yoklama başlatıldı

en: %s's SMTP listener does not support ATRN
tr: %s'in SMTP dinleyicisi ATRN'yi desteklemiyor

en: %s's SMTP listener does not support ESMTP
tr: %s'nin SMTP dinleyicisi ESMTP'yi desteklemiyor

en: %s's SMTP listener does not support ETRN
tr: %s'nin SMTP dinleyicisi ETRN'yi desteklemiyor

en: %s: The NULLMAILER_FLAGS environment variable is set.
    This is dangerous as it can make nullmailer-inject or nullmailer's
    sendmail wrapper tamper with your From:, Message-ID: or Return-Path: headers.
    Try "env NULLMAILER_FLAGS= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
tr: %s: QMAILINJECT çevre değişkeni var.
    Bu tehlikelidir çünkü qmail-inject ya da qmail'in sendmail
    wrapper'ının From: ve Message-ID: başlıklarını değiştirmesine
    neden olabilir.
    Şunu deneyin: "env QMAILINJECT= %s KULLANDIĞINIZ DİĞER ARGÜMANLAR"
    %s: Çıkıyorum.

en: %s: The QMAILINJECT environment variable is set.
    This is dangerous as it can make qmail-inject or qmail's sendmail wrapper
    tamper with your From: or Message-ID: headers.
    Try "env QMAILINJECT= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
tr: %s: QMAILINJECT çevre değişkeni var.
    Bu tehlikelidir çünkü qmail-inject ya da qmail'in sendmail
    wrapper'ının From: ve Message-ID: başlıklarını değiştirmesine
    neden olabilir.
    Şunu deneyin: "env QMAILINJECT= %s KULLANDIĞINIZ DİĞER ARGÜMANLAR"
    %s: Çıkıyorum.

en: %s: You don't exist.  Go away.
tr: %s: Burada yoksunuz. Uzak durun.

en: %s: can't determine your host!
tr: %s: makinanızı belirleyemiyorum!

en: %s:%d: warning: found "%s" before any host names
tr: %s:%d: uyarı: herhangi bir makina adından önce "%s" bulundu

en: %s:%d: warning: unknown token "%s"
tr: %s:%d: uyarı: bilinmeyen token "%s"

en: %u is first unseen
tr: %u ilk görülmemiş

en: %u is unseen
tr: %u görülmemiş

en: --
    				The Fetchmail Daemon
tr: --
    				Fetchmail Daemon'u

en: ATRN request refused.
tr: ATRN isteği reddedildi.

en: About to rewrite %s
tr: %s'i yeniden yazmak üzereyim

en: All
tr: Hepsi

en: All connections are wedged.  Exiting.
tr: Tüm bağlantılar sıkıştı. Çıkıyorum.

en: Authentication required.
tr: Kimlik kanıtlaması gerekiyor.

en: Authorization OK on %s@%s
tr: %s@%s'te yetki denetleme tamam

en: Authorization failure on %s@%s%s
tr: %s@%s%s'te yetkilendirme hatası

en: BSMTP file open or preamble write failed
tr: BSMTP dosya açılamadı ya da önsöz yazılamadı

en: Bad base64 reply from server.
tr: Sunucudan geçersiz base64 yanıtı.

en: Bad certificate: Subject CommonName too long!
tr: Kötü sertifika: `Subject CommonName' çok uzun!

en: Both fetchall and keep on in daemon mode is a mistake!
tr: `fetchall' ve daemon kipinde çalışma birlikte olmaz!

en: Cannot support ETRN without gethostbyname(2).
tr: `gethostbyname(2)' olmadan ETRN'yi destekleyemem.

en: Cannot support ODMR without gethostbyname(2).
tr: `gethostbyname(2)' olmadan ODMR'yi destekleyemem.

en: Certificate/fingerprint verification was somehow skipped!
tr: Sertifika/parmak izi doğrulaması bir biçimde atlandı!

en: Challenge decoded: %s
tr: 'Challenge'ın kodu çözüldü: %s

en: Checking if %s is really the same node as %s
tr: `%s' düğümünün gerçekten `%s' ile aynı olup olmadığına bakılıyor

en: Command not implemented
tr: Bu komut gerçeklenmemiş

en: Could not decode OTP challenge
tr: OPT challenge'ının kodu çözülemedi

en: Couldn't get service name for [%s]
tr: [%s] için hizmet adı alınamadı

en: Couldn't unwrap security level data
tr: Güvenlik düzeyi verisi elde edilemedi

en: Credential exchange complete
tr: Crendential takası tamamlandı

en: Cygwin socket read retry
tr: Cygwin soketinden okuma yeniden deneniyor

en: Cygwin socket read retry failed!
tr: Cygwin soketinden okuma başarısız oldu!

en: DNS lookup
tr: DNS sorgusu

en: Deity error
tr: `Deity' hatası

en: Deleting fetchids file.
tr: fetchids dosyası siliniyor.

en: Digest text buffer too small!
tr: `Digest' metni tamponu çok küçük!

en: ERROR: no support for getpassword() routine
tr: HATA: getpassword() desteklenmiyor

en: ESMTP CRAM-MD5 Authentication...
tr: ESMTP CRAM-Md5 Kimlik kanıtlaması...

en: ESMTP LOGIN Authentication...
tr: ESMTP LOGIN Kimlik kanıtlaması...

en: ESMTP PLAIN Authentication...
tr: ESMTP PLAIN Kimlik kanıtlaması...

en: ETRN support is not configured.
tr: ETRN desteği yapılandırılmamış.

en: ETRN syntax error
tr: ETRN sözdizim hatası

en: ETRN syntax error in parameters
tr: Parametrelerde ETRN sözdizim hatası

en: EVP_md5() failed!
tr: EVP_md5() başarısız oldu!

en: Enter password for %s@%s:
tr: %s@%s'in parolasını yazınız:

en: Error creating security level request
tr: Güvenlik düzeyi isteğini oluştururken hata

en: Error exchanging credentials
tr: Credential takasında hata

en: Error releasing credentials
tr: Credential'lar bırakılırken hata

en: Fetchmail could not get mail from %s@%s.
tr: Fetchmail %s@%s'den posta alamadı.

en: Fetchmail saw more than %d timeouts while attempting to get mail from %s@%s.
tr: Fetchmail %2$s@%3$s'den posta almaya çalışırken %1$d'den çok zamanaşımı ile karşılaştı.

en: Fetchmail was able to log into %s@%s.
tr: Fetchmail %s@%s'e girmeyi başardı.

en: Fetchmail will direct error mail to the postmaster.
tr: Fetchmail hata iletisini postmaster'a iletecek.

en: Fetchmail will direct error mail to the sender.
tr: Fetchmail hata iletisini göndericiye iletecek.

en: Fetchmail will forward misaddressed multidrop messages to %s.
tr: Fetchmail yanlış adrese gönderilmiş multidrop iletileri %s'e iletecek.

en: Fetchmail will masquerade and will not generate Received
tr: Fetchmail kılık değiştirecek ve Received satırı oluşturmayacak

en: Fetchmail will show progress dots even in logfiles.
tr: Fetchmail ilerleme durumunu gösteren noktaları kayıt dosyalarında bile gösterecek.

en: File %s must be a regular file.
tr: %s dosyası normal bir dosya olmalı.

en: File %s must be owned by you.
tr: Dosyanin (%s) sahibi siz olmalısınız.

en: File %s must have no more than -rwx--x--- (0710) permissions.
tr: Dosyanın (%s) izinleri -rwx--x--- (0710)'den çok olmamalı.

en: File descriptor out of range for SSL
tr: Dosya belirteci SSL için sınırlar dışında

en: Get response
tr: Yanıt al

en: Get response return %d [%s]
tr: Yanıt alma %d döndü [%s]

en: Hdr not 60
tr: Başlık 60 değil

en: IMAP support is not configured.
tr: IMAP desteği yapılandırılmamış.

en: IP address.
tr: Sunucu takma adları IP adresleri kullanılarak karşılaştırılacak.

en: Idfile is %s
tr: Kimlik dosyası %s

en: Inbound binary data:
tr: Gelen ikilik veri:

en: Invalid SSL protocol '%s' specified, using default (SSLv23).
tr: Geçersiz SSL protokolü '%s' belirtildi, öntanımlı olan kullanılıyor (SSLv23).

en: Invalid authentication `%s' specified.
tr: Geçersiz kimlik denetlemesi yöntemi `%s' belirtilmiş.

en: Invalid protocol `%s' specified.
tr: Geçersiz protokol `%s' belirtilmiş.

en: Invalid userid or passphrase
tr: Kullanıcı adı ya da parolası geçersiz

en: Issuer CommonName: %s
tr: Çıkaran `CommonName'i: %s

en: Issuer Organization: %s
tr: Çıkaran Kurum: %s

en: Kerberos V4 support not linked.
tr: Kerberos V4 desteği yok.

en: Kerberos V5 support not linked.
tr: Kerberos V5 desteği yok.

en: LMTP delivery error on EOM
tr: İleti sonunda LMTP dağıtım hatası

en: Lead server has no name.
tr: Lead sunucunun adı yok.

en: Lock-busy error on %s@%s
tr: Meşgul kilit hatası (%s@%s)

en: Logfile is %s
tr: Kayıt  dosyası = %s

en: MD5 being applied to data block:
tr: Veri bloğuna MD5 uygulanıyor:

en: MD5 result is:
tr: MD5 sonucu:

en: MDA died of signal %d
tr: MDA %d sinyali ile öldürüldü

en: MDA open failed
tr: MDA açma başarısız oldu

en: MDA returned nonzero status %d
tr: MDA sıfırdan başka bir durum kodu döndürdü (%d)

en: Maximum GSS token size is %ld
tr: En büyük GSS token boyutu %ld

en: Mechanism field incorrect
tr: Mekanizma alanı doğru değil

en: Message termination or close of BSMTP file failed
tr: İletiyi bitirme ya da BSMTP dosyasını kapatma işlemi başarısızlıkla sonuçlandı

en: Messages inserted into list on server. Cannot handle this.
tr: Sunucuda listeye iletiler araya sokulmuş. Bu durumu idare edemem.

en: New UID list from %s:
tr: %s'den yeni UID listesi:

en: No IP address found for %s
tr: %s için bir IP adresi bulunamadı

en: No interface found with name %s
tr: Adı %s olan bir arayüz bulunamadı

en: No mail for %s
tr: %s için mektup yok

en: No mailservers set up -- perhaps %s is missing?
tr: Hiçbir posta sunucusu yok; belki %s eksik?

en: No messages waiting for %s
tr: %s için bekleyen ileti yok

en: No, their IP addresses don't match
tr: Hayır, IP adresleri birbirine uymuyor

en: Node %s not allowed: %s
tr: Düğüm %s'in izni yok: %s

en: ODMR support is not configured.
tr: ODMR desteği yapılandırılmamış.

en: Old UID list from %s:
tr: %s'den eski UID listesi:

en: Only new
tr: Yalnızca yeniler

en: Option --all is not supported with %s
tr: --all seçeneği %s ile desteklenmiyor

en: Option --check is not supported with ETRN
tr: --check seçeneği ETRN ile desteklenmiyor

en: Option --check is not supported with ODMR
tr: --check seçeneği ODMR ile desteklenmiyor

en: Option --flush is not supported with %s
tr: --flush seçeneği %s ile desteklenmiyor

en: Option --flush is not supported with ETRN
tr: --flush seçeneği ETRN ile desteklenmiyor

en: Option --flush is not supported with ODMR
tr: --flush seçeneği ODMR ile desteklenmiyor

en: Option --keep is not supported with ETRN
tr: --keep seçeneği ETRN ile desteklenmiyor

en: Option --keep is not supported with ODMR
tr: --keep seçeneği ODMR ile desteklenmiyor

en: Option --limit is not supported with %s
tr: --limit seçeneği %s ile desteklenmiyor

en: Option --remote is not supported with ETRN
tr: --remote seçeneği ETRN ile desteklenmiyor

en: Option --remote is not supported with ODMR
tr: --remote seçeneği ODMR ile desteklenmiyor

en: Option --remote is not supported with POP3
tr: --remote seçeneği POP3 ile desteklenmiyor

en: Options for retrieving from %s@%s:
tr: %s@%s'den getirmek için seçenekler:

en: Out of memory!
tr: Bellek yetmedi!

en: Outbound data:
tr: Giden veri:

en: POP2 support is not configured.
tr: POP2 desteği yapılandırılmamış.

en: POP3 support is not configured.
tr: POP3 desteği yapılandırılmamış.

en: Pending messages for %s started
tr: %s için bekleyen iletiler başladı

en: Poll interval is %d seconds
tr: Nabız yoklama aralığı %d saniye

en: Polling %s
tr: %s yoklanıyor

en: Progress messages will be logged via syslog
tr: İlerleme durumu iletileri syslog ile kaydedilecek.

en: Protocol identified as IMAP2 or IMAP2BIS
tr: Protokol IMAP2 ya da IMAP2BIS olarak belirlendi

en: Protocol identified as IMAP4 rev 0
tr: Protokol IMAP rev 0 olarak belirlendi.

en: Protocol identified as IMAP4 rev 1
tr: Protokol IMAP4 rev 1 olarak belirlendi

en: Query status=%d
tr: Sorgulama durumu=%d

en: Query status=0 (SUCCESS)
tr: Sorgulama durumu=0 (SUCCESS)

en: Query status=1 (NOMAIL)
tr: Sorgulama durumu=1 (NOMAIL)

en: Query status=10 (SMTP)
tr: Sorgulama durumu=10 (SMTP)

en: Query status=11 (DNS)
tr: Sorgulama durumu=11 (DNS)

en: Query status=12 (BSMTP)
tr: Sorgulama durumu=12 (BSMTP)

en: Query status=13 (MAXFETCH)
tr: Sorgulama durumu=13 (MAXFETCH)

en: Query status=2 (SOCKET)
tr: Sorgulama durumu=2 (SOCKET)

en: Query status=3 (AUTHFAIL)
tr: Sorgulama durumu=3 (AUTHFAIL)

en: Query status=4 (PROTOCOL)
tr: Sorgulama durumu=4 (PROTOCOL)

en: Query status=5 (SYNTAX)
tr: Sorgulama durumu=5 (SYNTAX)

en: Query status=6 (IOERR)
tr: Sorgulama durumu=6 (IOERR)

en: Query status=7 (ERROR)
tr: Sorgulama durumu=7 (ERROR)

en: Query status=8 (EXCLUDE)
tr: Sorgulama durumu=8 (EXCLUDE)

en: Query status=9 (LOCKBUSY)
tr: Sorgulama durumu=9 (LOCKBUSY)

en: Queuing for %s started
tr: %s için kuyruğa koyma başladı

en: RPA Failed open of /dev/urandom. This shouldn't
tr: RPA /dev/urandom açılamadı. Bu durum sisteme

en: RPA Session key length error: %d
tr: RPA Oturumu anahtar uzunluğu hatası: %d

en: RPA String too long
tr: RPA katarı çok uzun

en: RPA User Authentication length error: %d
tr: RPA Kullanıcı Kimlik Kanıtlama uzunluk hatası: %d

en: RPA _service_ auth fail. Spoof server?
tr: RPA _hizmet_ kimlik kanıtlaması başarısız oldu.

en: RPA authorisation complete
tr: RPA yetkilendirme tamamlandı

en: RPA error in service@realm string
tr: hizmet@alem katarında RPA hatası

en: RPA rejects you, reason unknown
tr: RPA sizi reddediyor, nedeni bilinmiyor

en: RPA rejects you: %s
tr: RPA sizi reddediyor: %s

en: RPA status: %02X
tr: RPA durumu: %02X

en: RPA token 2 length error
tr: RPA token 2'de uzunluk hatası var

en: RPA token 2: Base64 decode error
tr: RPA token 2: Base64 kod çözme hatası

en: RPA token 4 length error
tr: RPA token 4: uzunluk hatası

en: RPA token 4: Base64 decode error
tr: RPA token 4: Base64 kod çözme hatası

en: Realm list: %s
tr: Alem listesi: %s

en: Releasing GSS credentials
tr: GSS credential'ları bırakılıyor

en: Repoll immediately on %s@%s
tr: %s@%s'de hemen yeniden kontrol

en: Required APOP timestamp not found in greeting
tr: Gerekli olan APOP zaman damgası selamlama içerisinde bulunamadı

en: Required LOGIN capability not supported by server
tr: Sunucu gerekli LOGIN yeteneğini desteklemiyor

en: Required NTLM capability not compiled into fetchmail
tr: fetchmail gerekli NTLM desteği ile derlenmemiş

en: Required OTP capability not compiled into fetchmail
tr: fetchmail gerekli OTP desteği ile derlenmemiş

en: Restricted user (something wrong with account)
tr: Sınırlı kullanıcı (kullanıcı hesabı ile ilgili yanlış birşeyler olabilir)

en: Rewritten version is %s
tr: Yeniden yazılan %s

en: Routing message version %d not understood.
tr: Routing iletisi sürüm %d anlaşılamadı.

en: SDPS not enabled.
tr: SDPS etkin değil.

en: SIGPIPE thrown from an MDA or a stream socket error
tr: bir MDA'dan SIGPIPE fırlatıldı ya da stream soket hatası

en: SMTP listener refused delivery
tr: SMTP dinleyicisi dağıtımı reddetti

en: SMTP listener rejected local recipient addresses:
tr: SMTP dinleyicisi yerel alıcı adreslerini reddetti:

en: SMTP transaction
tr: SMTP işlemi

en: SMTP: (bounce-message body)
tr: SMTP: ('bounce' iletisi gövdesi)

en: SSL connection failed.
tr: SSL bağlantısı başarısız oldu.

en: SSL is not enabled
tr: SSL etkin değil.

en: SSL support is not compiled in.
tr: SSL desteği derlenirken eklenmemiş.

en: Saved error is still %d
tr: Kaydedilen hata hala %d

en: Scratch list of UIDs:
tr: Müsvedde UID listesi:

en: Secret pass phrase:
tr: Parola:

en: Sending credentials
tr: Credential'lar gönderiliyor

en: Server CommonName mismatch: %s != %s
tr: Sunucu CommonName'i uyuşmazlığı: %s != %s

en: Server CommonName: %s
tr: Sunucu `CommonName'i: %s

en: Server busy error on %s@%s
tr: Sunucu meşgul hatası (%s@%s)

en: Server name not set, could not verify certificate!
tr: Sunucu adı ayarlanmamış, sertifikayı doğrulayamıyorum!

en: Server name not specified in certificate!
tr: Sunucu adı sertifikada belirtilmemiş!

en: Server rejected the AUTH command.
tr: Sunucu AUTH komutunu reddetti.

en: Server requires integrity and/or privacy
tr: Sunucu iç tutarlılık ve/ya da mahremiyet gerektiriyor

en: Service challenge (l=%d):
tr: Hizmet challenge'i (l=%d):

en: Service chose RPA version %d.%d
tr: Hizmet RPA sürüm %d.%d'i seçti

en: Service has been restored.
tr: Hizmet yeniden sağlanıyor.

en: Service timestamp %s
tr: Hizmet zaman damgası %s

en: Session key established:
tr: Oturum anahtarı kuruldu:

en: Strange: MDA pclose returned %d, cannot handle at %s:%d
tr: Garip: MDA pclose durum kodu olarak %d döndürdü, %s:%d'de sorun

en: String '%s' is not a valid number string.
tr: '%s' katarı geçerli bir sayı katarı değil.

en: Subject: Fetchmail oversized-messages warning.
    
    The following oversized messages remain on the mail server %s:
tr: Subject: Fetchmail çok büyük ileti uyarısı.
    
    Aşağıda yazılı çok büyük iletiler sunucu %s üzerinde bırakıldı:

en: Subject: Fetchmail unreachable-server warning.
    
    Fetchmail could not reach the mail server %s:
tr: Subject: Fetcmail ulaşılamayan sunucu uyarısı.
    
    Fetchmail posta sunucusuna (%s) ulaşamadı:

en: Subject: fetchmail authentication OK on %s@%s
tr: Subject: %s@%s'te fetchmail kimlik denetleme tamam

en: Subject: fetchmail authentication failed on %s@%s
tr: Subject: %s@%s'te fetchmail kimlik denetlemesi başarısız oldu

en: Subject: fetchmail sees repeated timeouts
tr: Subject: fetchmail çok sayıda zamanaşımı ile karşılaşıyor

en: Success
tr: Başarılı

en: Taking options from command line%s%s
tr: Seçenekler komut satırından alınıyor%s%s

en: The attempt to get authorization failed.
    Since we have already succeeded in getting authorization for this
    connection, this is probably another failure mode (such as busy server)
    that fetchmail cannot distinguish because the server didn't send a useful
    error message.
    
    However, if you HAVE changed your account details since starting the
    fetchmail daemon, you need to stop the daemon, change your configuration
    of fetchmail, and then restart the daemon.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
tr: Yetki alma denemesi başarısız oldu.
    Bu bağlantı için daha önce yetki almış olduğumuza göre, bu bir olasılıkla
    başka bir hata (örneğin sunucunun meşgul olması) nedeniyle olabilir, fakat
    fetchmail sunucudan işe yarar bir hata iletisi almadığından bunu anlayamamış
    olabilir.
    
    Fakat eğer hesabınızın bilgilerini fetchmail daemon'ı başlatıldığından
    beri değiştirilmişse, şimdi daemon'ı durdurup, fetchmail yapılandırmasını
    değiştirip, daemon'ı yeniden başlatmanız gerekiyor.
    
    Fetchmail daemon'ı çalışmaya devam edecek ve sırası geldikçe bağlanmaya
    çalışacak. Hizmet yeniden sağlanana dek başka bir bildirim gönderilmeyecek.

en: The attempt to get authorization failed.
    This probably means your password is invalid, but some servers have
    other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this
    because they don't send useful error messages on login failure.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
tr: Yetki alma denemesi başarısız oldu.
    Bu, parolanızın geçersiz olmasından kaynaklanıyor olabilir, ancak
    bazı sunucuların giriş sırasında işe yarar hata iletisi göndermemelerinden
    dolayı fetchmail'in anlayamadığı başka hata modları da vardır.
    
    Fetchmail daemon'ı çalışmaya devam edecek ve sırası geldikçe bağlanmaya
    çalışacak. Hizmet yeniden sağlanana dek başka bir bildirim gönderilmeyecek.

en: This could mean that your mailserver is stuck, or that your SMTP
    server is wedged, or that your mailbox file on the server has been
    corrupted by a server error.  You can run `fetchmail -v -v' to
    diagnose the problem.
    
    Fetchmail won't poll this mailbox again until you restart it.
tr: Bunun nedeni posta sunucunuzun takılmış olması, SMTP sunucunuzun
    sıkışmış olması ya da sunucu üzerindeki mektup kutusu dosyanızın
    bir sunucu hatasıyla bozulmuş olması olabilir. Sorunu tanılamak için
    `fetchmail -v -v' çalıştırabilirsiniz.
    
    Fetchmail yeniden çalıştırılana dek bir daha bu posta kutusuna
    bakmayacak.

en: This is fetchmail release %s
tr: fetchmail sürüm %s

en: Timestamp syntax error in greeting
tr: Selamlama içindeki zaman damgasında sözdizim yanlışı var

en: Token Length %d disagrees with rxlen %d
tr: Token uzunluğu %d rxlen (%d) ile uyuşmuyor

en: Token length error
tr: Token uzunluk hatası

en: Turnaround now...
tr: Roller değişiliyor...

en: Unable to open kvm interface. Make sure fetchmail is SGID kmem.
tr: kvm arayüzü açılamadı. fetchmail'in SGID kmem olduğundan emin olunuz.

en: Unable to parse interface name from %s
tr: %s'den arayüz adını çıkaramadım

en: Unable to process ATRN request now
tr: ATRN isteğini şimdi işleyemiyorum

en: Unable to queue messages for node %s
tr: %s düğümü için iletiler kuyruğa konamıyor

en: Undefined protocol request in POP3_auth
tr: POP3_auth'ta tanımlanmamış protokol isteği

en: Unexpected non-503 response to LMTP EOM: %s
tr: LMTP EOM'a beklenmeyen, 503 olmayan yanıt: %s

en: Unknown ETRN error %d
tr: Bilinmeyen ETRN hatası %d

en: Unknown Issuer CommonName
tr: Bilinmeyen Çıkaran `CommonName'i

en: Unknown ODMR error %d
tr: Bilinmeyen ODMR hatası %d

en: Unknown Organization
tr: Bilinmeyen Kurum

en: Unknown Server CommonName
tr: Bilinmeyen Sunucu `CommonName'i

en: Unknown login or authentication error on %s@%s
tr: %s@%s'te bilinmeyen giriş ya da kimlik denetleme hatası

en: Unknown system error
tr: Bilinmeyen sistem hatası

en: Unwrapped security level flags: %s%s%s
tr: Güvenlik düzeyi bayrakları: %s%s%s

en: User authentication (l=%d):
tr: Kullanıcı kimlik kanıtlama (l=%d):

en: User challenge:
tr: Kullanıcı challenge'ı:

en: Using service name [%s]
tr: Hizmet adı olarak [%s] kullanılıyor

en: Value of string '%s' is %s than %d.
tr: '%1$s'in değeri %3$d'den %2$s.

en: Warning: Issuer CommonName too long (possibly truncated).
tr: Uyarı: Çıkaran `CommonName'i çok uzun (sonundan kesilmiş olabilir).

en: Warning: Issuer Organization Name too long (possibly truncated).
tr: Uyarı: Çıkaran Kurum Adı çok uzun (sonundan kesilmiş olabilir).

en: Warning: multiple mentions of host %s in config file
tr: Uyarı: yapılandırma dosyasında %s makinasının adı birden çok kez geçiyor

en: Warning: server certificate verification: %s
tr: Uyarı: sunucu sertifikası doğrulaması: %s

en: Writing fetchids file.
tr: fetchids dosyası yazılıyor.

en: Yes, their IP addresses match
tr: Evet, IP adresleri birbirine uyuyor

en: You have no mail.
tr: Mektubunuz yok.

en: about to deliver with: %s
tr: iletmek üzereyim: %s

en: activity on %s was %d, is %d
tr: %s'de etkinlik %d idi, şimdi %d

en: alloca failed
tr: alloca başarısız oldu

en: analyzing Received line:
    %s
tr: 'Received' satırı çözümleniyor:
    %s

en: attempt to re-exec fetchmail failed
tr: fetchmail'i yeniden başlatma denemesi başarısız oldu

en: attempt to re-exec may fail as directory has not been restored
tr: yeniden başlatma denemesi, dizin eski haline döndürülmediğinden başarısız olabilir

en: awakened at %s
tr: %s'de uyandırıldım

en: awakened by %s
tr: %s tarafından uyandırıldım

en: awakened by signal %d
tr: %d sinyali ile tarafından uyandırıldım

en: background
tr: arkaplan

en: bogus message count!
tr: sahte ileti sayısı!

en: can't even send to %s!
tr: %s'e bile gönderilemedi!

en: can't raise the listener; falling back to %s
tr: dinleyici çalıştırılamadı; %s denenecek

en: challenge mismatch
tr: challenge'lar uymuyor

en: client/server protocol
tr: istemci/sunucu protokolü

en: client/server synchronization
tr: istemci/sunucu senkronizasyonu

en: could not decode BASE64 challenge
tr: BASE64 challenge'ının kodunu çözemedim

en: could not decode BASE64 ready response
tr: BASE64 hazır yanıtının kodu çözülemedi

en: could not decode initial BASE64 challenge
tr: İlk BASE64 challenge'ının kodu çözülemedi

en: could not get current working directory
tr: çalışma dizini bulunamadı

en: could not open %s to append logs to
tr: kayıt eklemek için %s açılamadı

en: couldn't fetch headers, message %s@%s:%d (%d octets)
tr: başlıklar getirilemedi, ileti %s@%s:%d (%d sekizlik)

en: couldn't find HESIOD pobox for %s
tr: %s için HESIOD pobox bulunamadı

en: couldn't find canonical DNS name of %s (%s)
tr: %s (%s)'in kanonik DNS adını bulamadım

en: couldn't time-check %s (error %d)
tr: dosya zamanı kontrol edilemedi %s (hata kodu %d)

en: couldn't time-check the run-control file
tr: çalışma denetimi (run-control) dosyasının zamanı kontrol edilemedi

en: dec64 error at char %d: %x
tr: karakter %d'de dec64 hatası: %x

en: decoded as %s
tr: %s olarak kodu çözüldü

en: disabled
tr: etkin değil

en: discarded
tr: atılacak

en: dup2 failed
tr: dup2 başarısız oldu

en: enabled
tr: etkin

en: end of input
tr: girdi sonu

en: execvp(%s) failed
tr: execvp(%s) başarısız oldu

en: expunge failed
tr: silme başarısız oldu

en: fetchlimit %d reached; %d messages left on server %s account %s
tr: `fetchlimit' %d ulaşıldı; %d ileti %s sunucusunda %s hesabında bırakıldı

en: fetchmail: %s fetchmail at %d killed.
tr: fetchmail: %2$d'de %1$sde çalışan fetchmail öldürüldü.

en: fetchmail: another foreground fetchmail is running at %d.
tr: fetchmail: %d'de başka bir fetchmail önplanda çalışıyor.

en: fetchmail: background fetchmail at %d awakened.
tr: fetchmail: %d'de arkaplanda çalışan fetchmail uyandırıldı.

en: fetchmail: can't accept options while a background fetchmail is running.
tr: fetchmail: arkaplanda bir fetchmail çalışırken seçenekleri kabul edemem.

en: fetchmail: can't check mail while another fetchmail to same host is running.
tr: fetchmail: aynı makinaya başka bir fetchmail çalışırken iletilere bakamam.

en: fetchmail: can't find a password for %s@%s.
tr: fetchmail: %s@%s'in parolasını bulamıyorum.

en: fetchmail: can't poll specified hosts with another fetchmail running at %d.
tr: fetchmail: %d'de çalışan başka bir fetchmail ile belirtilen makinaları yoklayamam.

en: fetchmail: elder sibling at %d died mysteriously.
tr: fetchmail: %d büyük kardeş süreç gizemli bir biçimde öldü.

en: fetchmail: error killing %s fetchmail at %d; bailing out.
tr: fetchmail: %2$d'de %1$sda çalışan fetchmail'i öldürürken hata; çıkıyorum.

en: fetchmail: fork failed
tr: fetchmail: fork başarısız oldu

en: fetchmail: illegal address length received for host %s
tr: fetchmail: %s makinesi için geçersiz adres uzunluğu alındı

en: fetchmail: interface option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
tr: fetchmail: 'interface' seçeneği yalnızca Linux'ta (IPv6'sız) ve FreeBSD'de destekleniyor

en: fetchmail: invoked with
tr: fetchmail: bunlarla başlatıldı

en: fetchmail: lock creation failed.
tr: fetchmail: kilit oluşturulamadı.

en: fetchmail: malloc failed
tr: fetchmail: malloc başarısız oldu

en: fetchmail: monitor option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
tr: fetchmail: 'monitor' seçeneği yalnızca Linux'ta (IPv6'sız) ve FreeBSD'de destekleniyor

en: fetchmail: network security support is disabled
tr: fetchmail: ağ güvenliği desteği etkin değil

en: fetchmail: no mailservers have been specified.
tr: fetchmail: hiçbir posta sunucusu belirtilmedi.

en: fetchmail: no other fetchmail is running
tr: fetchmail: başka bir fetchmail çalışmıyor

en: fetchmail: removing stale lockfile
tr: fetchmail: eski kilit dosyasını siliyorum

en: fetchmail: socketpair failed
tr: fetchmail: socketpair başarısız oldu

en: fetchmail: thread sleeping for %d sec.
tr: fetchmail: thread %d saniye uyuyor.

en: fetchmail: warning: no DNS available to check multidrop fetches from %s
tr: fetchmail: uyarı: %s'den multidrop iletileri kontrol etmek için DNS yok

en: foreground
tr: önplan

en: forwarding and deletion suppressed due to DNS errors
tr: iletme ve silme DNS hataları nedeniyle yapılmıyor

en: forwarding to %s
tr: %s'e iletiliyor

en: found Received address `%s'
tr: `%s' Received adresi bulundu

en: get_ifinfo: malloc failed
tr: get_ifinfo: malloc başarısız oldu

en: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) failed
tr: get_ifinfo: sysctl (iflist kestirme) başarısız oldu

en: get_ifinfo: sysctl (iflist) failed
tr: get_ifinfo: sysctl (iflist) başarısız oldu

en: gethostbyname failed for %s
tr: `gethostbyname' %s için başarısız oldu

en: header
tr: başlık

en: host is unknown.
tr: makina bilinmiyor.

en: incorrect header line found while scanning headers
tr: başlıklar taranırken geçersiz başlık satırı bulundu

en: internal inconsistency
tr: iç tutarsızlık

en: interval not reached, not querying %s
tr: aralık ulaşılmadı, %s'i sorgulamıyorum

en: invalid IP interface address
tr: geçersiz IP arayüzü adresi

en: invalid IP interface mask
tr: geçersiz IP arayüzü maskesi

en: invalid security request
tr: geçersiz güvenlik isteği

en: kept
tr: tutulacak

en: kerberos error %s
tr: kerberos hatası %s

en: krb5_sendauth: %s [server says '%*s']
tr: krb5_sendauth: %s [sunucu '%*s' diyor]

en: larger
tr: büyük

en: line accepted, %s is an alias of the mailserver
tr: satır kabul edildi, %s posta sunucusu için bir takma ad

en: line rejected, %s is not an alias of the mailserver
tr: satır kabul edilmedi, %s posta sunucusu için bir takma ad değil

en: line: %s
tr: satır: %s

en: lock busy on server
tr: sunucuda kilit meşgul

en: lock busy!  Is another session active?
tr: kilit meşgul!  Başka bir oturum açık olabilir

en: mail from %s bounced to %s
tr: %s'den gelen ileti %s'e `bounce' edildi

en: mailbox selection failed
tr: posta kutusu seçimi başarısız oldu

en: malloc failed
tr: malloc başarısız oldu

en: mapped %s to local %s
tr: %s yerel %s'e eşlendi

en: message
tr: ileti

en: message %s@%s:%d was not the expected length (%d actual != %d expected)
tr: %s@%s:%d iletisinin uzunluğu beklendiği kadar değil (gerçekte %d != beklenen %d)

en: message delimiter found while scanning headers
tr: başlıklar taranırken ileti sınır belirteci bulundu

en: message has embedded NULs
tr: iletinin içinde NUL karakterleri var

en: messages
tr: ileti

en: missing IP interface address
tr: IP arayüzü adresi yok

en: missing or bad RFC822 header
tr: RFC822 başlığı ya hiç yok ya da formatı kötü

en: name is valid but has no IP address.
tr: ad geçerli ama IP adresi yok.

en: name.
tr: Sunucu takma adları, adları kullanılarak karşılaştırılacak.

en: nameserver failure while looking for `%s' during poll of %s.
tr: %2$s yoklanırken `%1$s'in aranması sırasında DNS sorgusu başarısız oldu.

en: network-security support disabled
tr: ağ güvenliği desteğini etkisizleştirildi

en: no Received address found
tr: hiçbir Received adresi bulunamadı

en: no address matches; forwarding to %s.
tr: hiçbir adres uymuyor; %s'e iletiyorum.

en: no address matches; no postmaster set.
tr: hiçbir adres uyuşmadı; postmaster yok.

en: no local matches, forwarding to %s
tr: yerelde uyan bulunamadı, %s'e iletiliyor

en: no recipient addresses matched declared local names
tr: alıcı adreslerinden hiçbiri bildirilen yerel adlardan hiçbirine uymuyor

en: non-null instance (%s) might cause strange behavior
tr: null olmayan (%s) garip davranışa neden olabilir

en: normal termination, status %d
tr: normal bitiş, durum kodu %d

en: not swapping UID lists, no UIDs seen this query
tr: UID listeleri takas edilmiyor, hiçbir UID bu sorguyu görmedi

en: partial error message buffer overflow
tr: hata ileti tamponu taşması

en: passed through %s matching %s
tr: %2$s ile uyuşan %1$s geçirildi

en: poll of %s skipped (failed authentication or too many timeouts)
tr: %s'e bakmadan atlıyorum (ya kimlik denetlemesi başarısız ya da çok fazla zamamaşımı)

en: post-connection command failed with status %d
tr: bağlantı sonrası komut %d durum kodu ile başarısız oldu

en: pre-connection command failed with status %d
tr: bağlantı sonrası komut başarısız oldu, durum kodu %d

en: principal %s in ticket does not match -u %s
tr: Ticket'teki %s principal'ı -u %s'e uymuyor

en: protocol error
tr: protokol hatası

en: protocol error while fetching UIDLs
tr: UIDL'leri getirirken protokol hatası

en: re-poll failed
tr: yeniden yoklama başarısız oldu

en: reading message %s@%s:%d of %d
tr: ileti %s@%s:%d okunuyor (%d taneden)

en: realloc failed
tr: realloc başarısız oldu

en: recipient address %s didn't match any local name
tr: alıcı adresi %s yerel adlardan hiçbirine uymuyor

en: restarting fetchmail (%s changed)
tr: fetchmail yeniden başlatılıyor (%s değişti)

en: running %s (host %s service %s)
tr: %s çalıştırılıyor (makina %s hizmet %s)

en: search for unseen messages failed
tr: görülmemiş iletileri arama işlemi başarısız oldu

en: seen
tr: görülmüş

en: selecting or re-polling default folder
tr: öntanımlı klasörü seçiyor ya da yeniden kotrol ediyorum

en: selecting or re-polling folder %s
tr: %s klasörünü seçiyor ya da yeniden kontrol ediyorum

en: server option after user options
tr: kullanıcı seçeneklerinden sonra sunucu seçeneği verilmiş

en: server recv fatal
tr: sunucu recv ölümcül

en: skipping message %s@%s:%d (%d octets)
tr: ileti %s@%s:%d atlanıyor (%d sekizlik)

en: skipping poll of %s, %s IP address excluded
tr: %s'in yoklaması atlanıyor, %s IP adresi dışarıda tutuluyor

en: skipping poll of %s, %s down
tr: %s'in yoklanmasını atlıyorum, %s çalışmıyor

en: skipping poll of %s, %s inactive
tr: %s'in yoklaması atlanıyor, %s etkin değil

en: sleeping at %s
tr: fetchmail: %s'de uyuyorum

en: smaller
tr: küçük

en: smtp listener protocol error
tr: smtp dinleyicisi protokol hatası

en: socket
tr: soket

en: starting fetchmail %s daemon
tr: fetchmail %s daemon başlatılıyor

en: swapping UID lists
tr: UID listeleri takas ediliyor

en: temporary name server error.
tr: geçici ad sunucusu hatası.

en: terminated with signal %d
tr: %d sinyali ile sona erdirildi

en: timeout after %d seconds waiting for %s.
tr: %2$s %1$d saniye beklendi ve zamanaşımı süresi doldu.

en: timeout after %d seconds waiting for listener to respond.
tr: dinleyici %d saniye beklendikten sonra zamanaşımına uğrandı.

en: timeout after %d seconds waiting for server %s.
tr: sunucu %2$s %1$d saniye beklendi ve zamanaşımı süresi doldu.

en: timeout after %d seconds waiting to connect to server %s.
tr: %d saniye %s sunucusuna bağlanmak beklendi ve zamanaşımı süresi doldu.

en: timeout after %d seconds.
tr: %d saniye beklendi ve zamanaşımı süresi doldu.

en: undefined error
tr: tanımlanmamış hata

en: unknown DNS error %d.
tr: bilinmeyen DNS hatası %d.

en: unknown issuer (first %d characters): %s
tr: bilinmeyen çıkaran firma adı (ilk %d karakter): %s

en: unrecoverable name server error.
tr: düzeltilemeyen ad sunucusu hatası.

en: unsupported protocol selected.
tr: desteklenmeyen protokol seçilmiş.

en: usage:  fetchmail [options] [server ...]
tr: kullanım: fetchmail [seçenekler] [sunucu ...]

en: warning: found "%s" before any host names
tr: uyarı: herhangi bir makina adından önce "%s" bulundu

en: will idle after poll
tr: yoklamadan sonra idle kalınacak

en: writing RFC822 msgblk.headers
tr: RFC822 msgblk.headers yazılıyor

en: writing message text
tr: ileti metni yazılıyor
