gdm2.HEAD.tr - en to tr translation catalogue (668 entries)

en: 
    ... File too long to display ...
tr: 
    ... Dosya gösterilemeyecek kadar uzun ..

en: 
    Authentication failed.  Letters must be typed in the correct case.
tr: 
    Kimlık doğrulaması gerçekleşemedi.  Büyük küçük harflere dikkat edin.

en: 
    Cannot change your password, you will not be able to log in, please try again later or contact your system administrator.
tr: 
    Parolanız değiştirilemiyor, giriş yapamayacaksınız, lütfen sistem yöneticinizle görüşün veya daha sonra tekrar deneyin.

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
tr: 
    Kullanıcı grubunuz atanamıyor, giriş yapamayacaksınız, lütfen sistem yöneticinizle görüşün.

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.
tr: 
    Geçersiz kullanıcı adı ya da parola.  Büyük küçük harf uyumuna dikkat edin.

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
tr: 
    Yetkilendirme işareti değişikliği sırasında hata oluştu. Lütfen sonra tekrar deneyin veya sistem yöneticinize başvurun.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
tr: 
    Sistem yöneticisi sisteme girişleri geçici olarak kapatmıştır.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
tr: 
    Sistem yöneticisi bu bilgisayara olan erişiminizi geçici olarak kapatmıştır.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
tr: 
    Sistem yöneticisi kullanıcı hesabınızı kapatmış.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
tr: 
    Sistem yöneticisinin bu ekrandan girişi yasaklanmıştır

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
tr:   (Ctrl+Alt+<bir işlev tuşu> tuşlarına basarak kendinize bir konsol seçin. X sunucuları genellikle 7 ve üstü konsollarda çalışır. Ctrl+Alt+F7 ile 7. konsola geçebilirsiniz.)

en: %a %b %d, %H:%M
tr: %d %b %a, %H:%M

en: %s could not be opened
tr: %s: açılamadı

en: %s language selected
tr: %s dili seçildi

en: %s not a regular file!
tr: %s normal bir dosya değil

en: %s session selected
tr: %s oturumu seçildi

en: %s: %s does not exist but must exist.
tr: %s: %s olması gerekiyor, ama yok.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
tr: %s: %s sistem yöneticisinin belirlediği azami boyuttan daha büyük.

en: %s: %s is not a regular file.
tr: %s: %s normal bir dosya değil.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
tr: %s: %s'nin sahibi %d uidli kişi değil.

en: %s: %s is writable by group.
tr: %s: %s grup tarafından yazılabilir.

en: %s: %s is writable by group/other.
tr: %s: %s grup/diğerleri tarafından yazılabilir.

en: %s: %s is writable by other.
tr: %s: %s diğerleri tarafından yazılabilir.

en: %s: Aborting display %s
tr: %s: %s ekranı iptal ediliyor

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
tr: %s: %s izin dizini yok. İptal ediliyor.

en: %s: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
tr: %s: %s izin dizinin erişim hakları %o yanlış. %o olması gerekiyor. İptal ediliyor.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
tr: %s: %s izin dizini değil. İptal ediliyor.

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
tr: %s: %s izin dizini %s kullanıcı ve %s grubuna ait değil. İptal ediliyor.

en: %s: Bad address
tr: %s Hatalı adres

en: %s: BaseXsession empty, using %s/gdm/Xsession
tr: %s: BaseXsession boş, %s/gdm/Xsession kullanılıyor

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
tr: %s: gdm grubu (%s) bulunamadı. İptal ediliyor!

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
tr: %s: gdm kullanıcısı (%s) bulunamadı. İptal ediliyor!

en: %s: Can't fork Xserver process!
tr: %s: XServer süreci çalıştırılamadı!

en: %s: Can't fork gdmchooser process
tr: %s: gdmchooser süreci çalıştırılamadı

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
tr: %s: gdmgreeter süreci çalıştırılamadı

en: %s: Can't fork script process!
tr: %s: Betik işlemi başlatılamadı!

en: %s: Can't init pipe to gdmchooser
tr: %s: Gdmgreeter için boru ilklendirilemedi

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
tr: %s: Gdmgreeter için boru ilklendirilemedi

en: %s: Can't open fifo!
tr: %s: fifo açılamıyor!

en: %s: Cannot create pipe
tr: %s: Boru oluşturulamadı

en: %s: Cannot find a free display number
tr: %s: Boş bir görüntü ekranı bulunamadı

en: %s: Cannot find or run the base Xsession script, will try GNOME failsafe
tr: %s: Temel Xsession betimi bulunamıyor ya da çalıştırılamıyor, GNOMEonarım oturumu denenecek

en: %s: Cannot fork to display error/info box
tr: %s: Görüntü hata/bilgi kutusu açılamadı

en: %s: Cannot get local addresses!
tr: %s: yerel adresler alınamıyor!

en: %s: Cannot safely open %s
tr: %s: %s güvenli bir şekilde açılamıyor

en: %s: Cannot start greeter trying default: %s
tr: %s: Karşılayıcı başlatılamıyor, öntanımlı deneniyor: %s

en: %s: Cannot start greeter with gtk modules: %s. Trying without modules
tr: %s: Karşılayıcıyı gtk modülleri ile başlatılamadı: %s. Modüller kullanılmadan deneniyor

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
tr: %s: Seçici yok ya da gdm kullanıcısı tarafından çalıştırılamıyor

en: %s: Could not become %s. Aborting.
tr: %s: %s için çevresel değişkenler atanamadı. İptal ediliyor.

en: %s: Could not bind socket
tr: %s: Soket bğlayamadı

en: %s: Could not bind to XDMCP socket!
tr: %s: XDMCP soketine bağlanılamadı!

en: %s: Could not create XDMCP buffer!
tr: %s: XDMCP tamponu oluşturulamadı!

en: %s: Could not create socket!
tr: %s: Soket oluşturulamadı!

en: %s: Could not exec %s %s %s
tr: %s: Çalıştırılamadı: %s %s %s

en: %s: Could not extract authlist from packet
tr: %s: Paketten doğrulama listesi çıkartılamadı

en: %s: Could not get server hostname: %s!
tr: %s: Sunucu adı alınamadı: %s!

en: %s: Could not lock cookie file %s
tr: %s Çerez dosyası (%s) kilitlenemedi

en: %s: Could not make FIFO
tr: %s: FIFO oluşturulamadı

en: %s: Could not make new cookie file in %s
tr: %s Yeni çerez dosyası oluşturulamadı (%s)

en: %s: Could not make socket
tr: %s: Soket oluşturulamadı

en: %s: Could not open FIFO
tr: %s: FIFO açılamadı

en: %s: Could not open cookie file %s
tr: %s Çerez dosyası açılamadı (%s)

en: %s: Could not open logfile for display %s!
tr: %s: %s ekranı için günlük dosyası açılamadı!

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
tr: %s: ~/.xsession-errors açılamadı.

en: %s: Could not read Authentication Data
tr: %s: Kimlik Doğrulama Bilgileri okunamadı

en: %s: Could not read Authentication Names
tr: %s: Kimlik Doğrulama İsimleri okunamadı

en: %s: Could not read Authorization List
tr: %s: Kimlik Doğrulama Listesi okunamadı

en: %s: Could not read Client Address
tr: %s: İstemci adresi okunamadı.

en: %s: Could not read Connection Type
tr: %s: Bağlantı Türü okunamadı

en: %s: Could not read Display Class
tr: %s: Görüntü sınıfı okunamadı

en: %s: Could not read Display Number
tr: %s: Ekran numarası okunamadı

en: %s: Could not read Manufacturer ID
tr: %s: Üretici ID'si okunamadı

en: %s: Could not read Session ID
tr: %s: Oturum ID'si okunamadı

en: %s: Could not read XDMCP header!
tr: %s: XDMCP başlığı okunamadı!

en: %s: Could not read address
tr: %s: Adres okunamadı

en: %s: Could not read display address
tr: %s Görüntü adresi okunamadı

en: %s: Could not read display port number
tr: %s: Görüntü port numarası okunamadı

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
tr: %s: %s için çevresel değişkenler atanamadı. İptal ediliyor.

en: %s: Could not write cookie
tr: %s: Çerez dosyası yazılamadı

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
tr: %s: Yeni kimlik doğrulama girdisi kaydedilemedi.  Muhtemelen yetersiz disk alanı

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
tr: %s: Yeni kimlik doğrulama girdisi yazılamadı. %s

en: %s: Couldn't set groupid to %d
tr: %s: Grup numarası %d'ye değiştirilemedi

en: %s: Couldn't set groupid to 0
tr: %s: Grup numarası 0'a değiştirilemedi

en: %s: Couldn't set userid to %d
tr: %s: Kullanıcı numarası %d'ye değiştirilemedi

en: %s: Directory %s does not exist.
tr: %s: %s dizini bulunamadı.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
tr: %s: %s görüntüsü meşgul.  Bir başka görüntü numarası deneniyor.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
tr: %s: %d görüntü numarası kullanımda!  %d kullanılacak

en: %s: Empty server command for display %s
tr: %s: %s ekranı için boş sunucu komutu

en: %s: Empty server command, using standard one.
tr: %s: Boş sunucu komutu, standart bir komut kullanılıyor.

en: %s: Error forking user session
tr: %s: Kullanıcı oturumu açılırken bir hata oluştu

en: %s: Error in checksum
tr: %s: Doğrulama toplamında (checksum) hata var

en: %s: Error opening a pipe: %s
tr: %s: Boru açılırken hata oluştu: %s

en: %s: Error setting %s to %s
tr: %s: %s 'e %s atarken hata oluştu

en: %s: Error setting signal %d to %s
tr: %s: sinyal %d %s'a ayarlanırken hata oluştu

en: %s: Error setting up %s signal handler: %s
tr: %s: %s sinyal yöneticisi ayarlanırken bir hata oluştu: %s

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
tr: %s: CHLD sinyal yöneticisi ayarlanırken bir hata oluştu

en: %s: Error starting chooser on display %s
tr: %s: %s ekranında karşılayıcı başlatılırken bir hata oluştu

en: %s: Error starting greeter on display %s
tr: %s: %s ekranında karşılayıcı başlatılırken bir hata oluştu

en: %s: Execution of PostLogin script returned > 0. Aborting.
tr: %s: Oturum öncesi betiği 0'dan büyük bir değerle döndü. İptal ediliyor.

en: %s: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
tr: %s: Oturum öncesi betiği 0'dan büyük bir değerle döndü. İptal ediliyor.

en: %s: Failed checksum from %s
tr: %s: %s'nin doğrulama toplamı (checksum) başarısız oldu

en: %s: Failed creating pipe
tr: %s: Boru oluşturulamadı

en: %s: Failed executing: %s
tr: %s: %s çalıştırılırken bir hata oluştu

en: %s: Failed forking gdm slave process for %s
tr: %s: %s için gdm köle süreci çatallarken hata oluştu.

en: %s: Failed starting: %s
tr: %s: %s başlatılırken bir hata oluştu

en: %s: Fatal X error - Restarting %s
tr: %s: Ölümcül X hatası - %s yeniden başlatılıyor

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
tr: %s: Yasaklanmış %s makinesinden KEEPALIVE alındı

en: %s: Got Manage from banned host %s
tr: %s: Yasaklanmış %s makinesinden yönetme isteği alındı

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
tr: %s: Yasaklanmış %s sunucusundan REQUEST alındı

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
tr: %s: Karşılayıcı yok ya da gdm kullanıcısı tarafından çalıştırılamıyor

en: %s: Halt failed: %s
tr: %s: Sistemi kilitlemede bir hata oluştu: %s

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
tr: %s: %s için başlangıç dizini: '%s' yok!

en: %s: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
tr: %s: Tehlikeli gözüken %s çerez dosyası yoksayılıyor

en: %s: Incorrect XDMCP version!
tr: %s: Geçersiz XDMCP sürümü!

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
tr: %s: Ayar dosyasında hatalı sunucu satırı. Yoksayılıyor!

en: %s: Logdir %s does not exist or isn't a directory.  Using ServAuthDir %s.
tr: %s: Log dizini %s bulunamadı veya dizin değil.  ServAuthDir %s kullanılıyor.

en: %s: No Exec line in the session file: %s, starting failsafe GNOME
tr: %s: %s oturum dosyasında Exec satırı bulunamadı, GNOME onarım oturumu başlatılıyor

en: %s: No XDMCP support
tr: %s: XDMCP desteği yok

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
tr: %s: Yapılandırma dosyası yok: %s. Öntanımlı ayarlar kullanılıyor.

en: %s: No daemon/ServAuthDir specified.
tr: %s: daemon/Authdir belirtilmedi.

en: %s: No greeter specified.
tr: %s: Karşılayıcı belirtilmemiş.

en: %s: No remote greeter specified.
tr: %s: Uzaktaki karşılayıcı belirtilmemiş.

en: %s: No sessions directory specified.
tr: %s: Oturum dizini belirtilmemiş.

en: %s: Reboot failed: %s
tr: %s: Yeniden başlatma başarısız oldu: %s

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
tr: %s: Uzaktaki karşılayıcı yok ya da gdm kullanıcısı tarafından çalıştırılamıyor

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
tr: %s: Root otomatik giriş yapamaz, otomatik giriş kapatılıyor

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
tr: %s: Root sisteme otomatik giriş yapamaz, zamanlamalı girişler kapatılıyor

en: %s: Running the XKeepsCrashing script
tr: %s: XKeepsCrashing betiği çalıştırılıyor

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
tr: %s: Sunucu %d uid'i tarafından yeniden başlatılmalıydı fakat böyle bir kullanıcı yok

en: %s: Session directory %s not found!
tr: %s: Oturum dizini %s bulunamadı!

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
tr: %s Standart X sunucusu bulunamadı, alternatifler deneniyor

en: %s: String too long!
tr: %s: Dizi çok uzun!

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
tr: %s: gdm grubu 'root' olmaması gerekiyor. İptal ediliyor!

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
tr: %s: gdm kullanıcısının 'root' olmaması gerekiyor. İptal ediliyor!

en: %s: TimedLoginDelay less than 5, so I will just use 5.
tr: %s: TimedLoginDelay (Zamanlamalı giriş beklemesi)i 5'ten küçük, 5 kullanılacak.

en: %s: Trying failsafe X server %s
tr: %s: X onarım sunucus %s deneniyor

en: %s: Unknown opcode from host %s
tr: %s: %s sunucusundan tanınmayan opkod alındı

en: %s: User not allowed to log in
tr: %s: Kullanıcı girmeye yetkili değil

en: %s: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
tr: %s: Kullanıcı giriş yapabildi ama getpwnam(%s) başarısız oldu!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
tr: %s: XDMCP etkin değil ve hiçbir yerel sunucu tanımlanmamış. İptal ediliyor!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
tr: %s: XDMCP etkin değil fakat hiçbir yerel sunucu belirtilmemiş. Ayarlamaların yapılabilmesi için %s, :%d üzerine ekleniyor!

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
tr: %s: XDMCP etkinleştirilmiş, fakat XDMCP desteği yok, kapatılıyor

en: %s: Xserver not found: %s
tr: %s: X sunucusu bulunamadı: %s

en: %s: cannot fork
tr: %s: çatallanamadı

en: %s: cannot open display %s
tr: %s: %s ekranı açılamadı

en: %s: fork() failed!
tr: %s: fork() başarısız oldu!

en: %s: gnome-session not found for a failsafe GNOME session, trying xterm
tr: %s: GNOME onarım oturumu için gnome-session bulunamadı, xterm deneniyor

en: %s: initgroups() failed for %s
tr: %s: %s için initgroups() başarısız oldu

en: %s: setsid() failed: %s!
tr: %s: setsid() başarısız oldu: %s!

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
tr: %s: %s için setusercontext() başarısız oldu. İptal ediliyor.

en: %sWelcome to %s%s
tr: %sHoş Geldiniz (%s%s)

en: (current) UNIX password:
tr: (şimdiki) UNIX parolanız:

en: (memory buffer
tr: (bellek tamponu

en: (memory buffer)
tr: (bellek tamponu)

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
tr: GNOME Görüntü Yöneticisini (GDM) yapılandırmak için bir araç

en: A-M|Albanian
tr: A-M|Arnavutluk

en: A-M|Arabic (Egypt)
tr: A-M|Arapça (Mısır)

en: A-M|Arabic (Lebanon)
tr: A-M|Arapça (Lübnan)

en: A-M|Azerbaijani
tr: A-M|Azerice

en: A-M|Basque
tr: A-M|Bask

en: A-M|Belarusian
tr: A-M|Belarus

en: A-M|Bengali (India)
tr: A-M|Bengal (Hindistan)

en: A-M|Bosnian
tr: A-M|Bosna-Hersek

en: A-M|Bulgarian
tr: A-M|Bulgarca

en: A-M|Catalan
tr: A-M|Katalan

en: A-M|Chinese (simplified)
tr: A-M|Çince (basitleştirilmiş)

en: A-M|Chinese (traditional)
tr: A-M|Çince (geleneksel)

en: A-M|Croatian
tr: A-M|Hırvatça

en: A-M|Czech
tr: A-M|Çekçe

en: A-M|Danish
tr: A-M|Danca

en: A-M|Dutch
tr: A-M|Hollanda dili

en: A-M|English
tr: A-M|İngilizce

en: A-M|English (American)
tr: A-M|İngilizce (Amerika)

en: A-M|English (Australian)
tr: A-M|İngilizce (Avustralya)

en: A-M|English (British)
tr: A-M|İngilizce (Britanya)

en: A-M|English (Ireland)
tr: A-M|İngilizce (İrlanda)

en: A-M|Estonian
tr: A-M|Estonyaca

en: A-M|Finnish
tr: A-M|Fince

en: A-M|French
tr: A-M|Fransızca

en: A-M|Galician
tr: A-M|Galiçce

en: A-M|German
tr: A-M|Almanca

en: A-M|Greek
tr: N-Z|Yunanca

en: A-M|Hebrew
tr: A-M|İbranice

en: A-M|Hindi
tr: A-M|Hintçe

en: A-M|Hungarian
tr: A-M|Macarca

en: A-M|Icelandic
tr: A-M|İzlanda dili

en: A-M|Indonesian
tr: A-M|Endonezyaca

en: A-M|Irish
tr: A-M|İrlanda

en: A-M|Italian
tr: A-M|İtalyanca

en: A-M|Japanese
tr: A-M|Japonca

en: A-M|Kannada
tr: A-M|Kanada

en: A-M|Korean
tr: A-M|Korece

en: A-M|Latvian
tr: A-M|Latviaca

en: A-M|Lithuanian
tr: A-M|Litvanya dili

en: A-M|Macedonian
tr: A-M|Makedonca

en: A-M|Malayalam
tr: A-M|Malaya

en: A-M|Mongolian
tr: A-M|Mongolca

en: ADDRESS
tr: ADRES

en: A_dd host:
tr: Makine _ekle:

en: Abort login
tr: Girişi iptal et

en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

en: Allo_w running XDMCP chooser from the login screen
tr: Giriş _ekranından XDMCP seçicisinin çalıştırılmasına izin ver

en: Allow _root to login with GDM
tr: _Root kullanıcısının GDM ile girişine izin ver

en: Allow c_onfiguration from the login screen
tr: _Giriş ekranından yapılandırmaya izin ver

en: Allow remote _timed logins
tr: _Zamanlamalı uzaktan girişlere izin ver

en: Allow root to login r_emotely with GDM
tr: R_oot kullanıcısının uzaktan GDM yardımıyla girişine izin ver

en: Always disallow TCP connections to _X server (disables all remote connections)
tr: _X sunucusuna TCP bağlantılarını her zaman yasakla (bütün uzaktan bağlantıları engeller)

en: Always use 24 hour cloc_k format
tr: _Her zaman 24 saatlik saat biçimini kullan

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  CList type widget should have %d columns.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
tr: Kullanıcı arayüzü elemanı %s%s %s dosyasından yüklenirkeni hata oluştu.  CList türü parça %d kolona sahip olmalı.  Bu hatanın sebebi glade arayüzü açıklamasının bozulmuş olması olabilir.  %s devam edemiyor ve şimdi çıkacak.  %s kurulumunu kontrol edin veya %s'i yeniden kurun.

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
tr: Kullanıcı arayüzü %s%s elemanı %s dosyasından yüklenirken bir hata oluştu.  Bunun sebebi glade arayüzünün bozulmuş olması olabilir.  %s devam edemiyor ve şimdi çıkacak.  %s kurulumunu kontrol etmeli veya %s'i yeniden kurmalısınız.

en: An error occured while loading the user interface from file %s.  Possibly the glade interface description was not found.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
tr: %s dosyasından kullanıcı arayüzü yüklenirken hata oluştu.  Bu hatanın sebebi glade arayüzü açıklamasının bulunanaması olabilir.  %s devam edemiyor ve şimdi çıkacak.  %s kurulumunu kontrol edin veya %s'i yeniden yükleyin.

en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
tr: Giriş ekranına bağlantı kurulurken bir hata oluştu.  Tüm güncellemeler etkin olmayabilir.

en: An internal error occured, you will not be able to log in.
    Please try again later or contact your system administrator.
tr: Dahili bir hata oluştu, giriş yapamayacaksınız.
    Lütfen sistem yöneticinizle görüşün veya daha sonra tekrar deneyin.

en: Answer questions here and press Enter when done.  For a menu press F10.
tr: Buradaki sorulara cevap verin ve bittiğinde Enter'a basın.  Menü icin F10'a basın.

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
tr: Bu arşiv GdmGreeterTheme.info dosyası içermiyor

en: Archive is not of a single subdirectory
tr: Arşiv tek bir dizinden oluşmuyor

en: Archive is not of a subdirectory
tr: Bu arşiv bir alt dizin içermiyor

en: Are you sure you want to reboot the machine?
tr: Sistemi yeniden başlatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
tr: Makineyi kapatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
tr: Makinayı askıya almak istediğinizden emin misiniz?

en: Authenticate before running --command
tr: --komutu çalıştırmadan önce onayla

en: Authentication failed
tr: Kimlik doğrulanamadı

en: Authentication failure!
tr: Kimlik denetimi başarısız!

en: Authentication token change failed for user %s
tr: %s için yetkilendirme işareti değişikliği sırasında hata oluştu

en: Author:
tr: Yazar:

en: Autologin or timed login to the superuser (root) account is not allowed.
tr: Otomatik giriş veya zamanlamalı giriş süper kullanıcı (root) hesabı için çalışmaz.

en: Automatic Login
tr: Otomatik Giriş

en: Automatic login
tr: Otomatik giriş

en: Background
tr: Arkaplan

en: Browse
tr: Gözat

en: COMMAND
tr: KOMUT

en: C_onnect
tr: _Bağlan

en: Can not get username
tr: Kullanıcı adı alınamadı

en: Can not start fallback console
tr: Geridüşüş konsolu başlatılamadı

en: Can't disable xscreensaver display hacks
tr: X ekran koruyucusu hackleri kapatılamıyor

en: Can't find PAM configuration for gdm.
tr: gdm için PAM yapılandırması bulunamadı.

en: Can't lock screen
tr: Ekran kilitlenemedi

en: Can't open %s for writing
tr: %s yazım için açılamadı

en: Can't open DefaultImage: %s!
tr: Öntanımlı Resim açılamadı: %s

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
tr: Öntanımlı %s resmini açamadım. Yüz tarayıcısı beklemede!

en: Can't open default host icon: %s
tr: Öntanımlı makine simgesi açılamadı: %s

en: Can't set EGID to user GID
tr: Kullanıcı GID'e EGID atanamadı

en: Can't set EUID to user UID
tr: Kullanıcı UID'e EUID atanamadı

en: Can't set PAM_RHOST=%s
tr: PAM_RHOST=%s tanımlanamadı.

en: Can't set PAM_TTY=%s
tr: PAM_TTY=%s tanımlanamadı.

en: Can't write to %s: %s
tr: %s'a yazılamıyor: %s

en: Cannot change display
tr: Görüntü değiştirilemedi

en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
tr: GDM (GNOME Görüntü Yöneticisi) ile iletişim kurulamadı.

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
tr: Gdm ile iletişim kurulamadı, eski·bir·GDM·sürümü·çalıştırıyor·olabilirsiniz.

en: Cannot connect to remote server
tr: Uzak sunucuya bağlantı kurulamıyor

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
tr: Onarım oturumu için "xterm" bulunamadı.

en: Cannot find host
tr: Makine bulunamadı

en: Cannot find or run the base session script, will try the GNOME failsafe session for you.
tr: Temel oturum betiği bulunamadı veya çalıştırılamadı, GNOME onarımoturumu denenecek.

en: Cannot get passwd structure for %s
tr: %s için passwd yapısı alınamıyor

en: Cannot load user interface
tr: Kullanıcı arabirimi yüklenemedi

en: Cannot open file
tr: Dosya açılamıyor

en: Cannot run chooser
tr: Seçici çalıştırılamadı

en: Cannot set user group for %s
tr: %s için kullanıcı grubu atanamadı

en: Cannot setup pam handle with null display
tr: Null görüntü ile pam tutacağı kurulamadı

en: Cannot start new display
tr: Yeni görüntü başlatılamadı

en: Cannot start the chooser program, you will probably not be able to log in.  Please contact the system administrator.
tr: Seçici uygulaması çalıştırılamıyor. bu durumda sisteme muhtemelen giriş yapamayacaksınız.  Lütfen sistem yöneticinizle görüşün.

en: Cannot start the greeter
tr: Karşılayıcı başlatılamadı

en: Cannot start the greeter program, you will not be able to log in.  This display will be disabled.  Try logging in by other means and editing the configuration file
tr: Karşılama uygulaması çalıştırılamıyor, bu durumda sisteme giriş yapamazsınız. Bu ekran iptal edilecek.  Başka bir şekilde giriş yapmayı deneyın ve ayar dosyasını düzenleyin

en: Cannot start the session due to some internal error.
tr: Bazı dahili sorunlar yüzünden oturum başlatılamadı.

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
tr: PID·dosyası·%s·yazılamıyor,·muhtemelen·disk·dolu.··Hata:·%s

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
tr: PID dosyası %s yazılamıyor, muhtemelen disk dolu.  Hata: %s

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
tr: GDM (giriş yöneticisi) yüz tarayıcısında gösterilecek resmi değiştir

en: Change to _Existing Display
tr: _Bulunan Görüntüyü Değiştir

en: Choose a Session
tr: Bir Oturum Seçin

en: Choose a ho_st to connect to:
tr: _Bağlantı kurulacak bir makine seçin:

en: Choose an Action
tr: Bir Eylem Seçin

en: Choose server
tr: Sunucuyu seç

en: Choose the X server to start
tr: Başlatılacak X sunucuyu seçin

en: Circles
tr: Çemberler

en: Client address to return in response to xdm
tr: xdm'ye yanıtta dönecek istemci adresi

en: Co_lor
tr: _Renk

en: Configuration is not correct
tr: Yapılandırma hatalı

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
tr: GDM'yi (bu giriş yöneticisini) yapılandır. Bu işlem root parolası gerektirir.

en: Connection type to return in response to xdm
tr: xdm'ye yanıtta dönecek bağlantı türü

en: Copyright:
tr: Telif hakkı:

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.
tr: Yapılandırma programı çalıştırılamadı. Yapılandırma dosyasındaki yolun doğru ayarlandığından emin olun.

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.  I will attempt to start it from the default location.
tr: Yapılandırma programı çalıştırılamadı.  Yapılandırma dosyasındaki yolun doğru ayarlandığından emin olun. Öntanımlı konumdan çalıştırmayı deneyeceğim.

en: Could not find a free display number
tr: Boş bir görüntü numarası bulunamadı

en: Could not find the GNOME installation, will try running the "Failsafe xterm" session.
tr: GNOME kurulumu bulunamadı, "xterm onarım" oturumununun çalışması denenecek.

en: Could not fork a new process!
tr: Yeni işlem başlatılamadı!

en: Could not set signal mask!
tr: Sinyal maskesi ayarlanamadı!

en: Could not setgid %d. Aborting.
tr: Setgid %d yapılamadı. İptal ediliyor.

en: Couldn't authenticate user
tr: Kimlik doğrulanamadı

en: Couldn't authenticate user "%s"
tr: "%s" kullanıcısı için kimlik doğrulanamadı

en: Couldn't open session for %s
tr: %s için oturum açılamadı

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
tr: %s için hesap yönetimi tanılanamadı

en: Couldn't set credentials for %s
tr: %s için özellikler tanımlanamadı

en: D_isconnect
tr: _Bağlantıyı Kes

en: Debugging output
tr: Çıktıda hata ayıklama

en: Default System Session
tr: Öntanımlı Sistem Oturumu

en: Denied XDMCP query from host %s
tr: %s sunucusundan gelen XDMCP isteği reddedildi

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Details: %s
tr: Ayrıntılar: %s

en: Did not receive any response from host "%s" in %d seconds.  Perhaps the host is not turned on, or is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
tr: "%s" sunucusundan %d saniyedir cevap alınamadı.  Belkide makine kapatılmıştır veya şu anda giriş oturumunu desteklemiyor olabilir.  Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Did not receive response from server
tr: Sunucudan cevap alınamadı

en: Display
tr: Görüntü

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
tr: %s ekranı meşgul. Başka bir X sunucusu zaten çalışıyor.

en: Display %s on virtual terminal %d
tr: %s görüntüsü sanal terminal %d üzerinde

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
tr: '%s' görüntüsü Xnest tarafından açılamıyor

en: Displays per _host:
tr: Makine başına _görüntü:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
tr: Dolaylı (seçici) yerine direk sorgulama yap

en: Do not fork into the background
tr: Arkaplana çatallanma

en: Do not lock current screen
tr: Güncel ekranı kilitleme

en: Do you really wish to remove theme '%s' from the system?
tr: '%s' temasını gerçekten sistemden silmek istiyor musunuz?

en: Don't check for running gdm
tr: Çalışan gdm'yi kontrol etme

en: Doubleclick on the user
    to log in
tr: Giriş için kullanıcının
    üzerine çift tıklayın

en: Doubleclick on the user to log in
tr: Giriş yapılması istenen kullanıcı üzerine çift tıklatın

en: Enable _XDMCP
tr: X_DMCP'yi Etkinleştir

en: Enable _accessibility modules
tr: _Erişilebilirlik modüllerini aktifleştir

en: Enter new UNIX password:
tr: Yeni UNIX parolanızı girin:

en: Enter the root password
    to run the configuration.
tr: Yapılandırma programını çalıştırmak
    için root parolasını girin.

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
tr: %s ayarında hata: %s 
    '%s --help'i çalıştırırarak kullanılabilir komutların bir listesini görebilirsiniz.

en: Error while changing NIS password.
tr: NIS parolası değiştirilirken bir hata oluştu.

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to (%s)
tr: (%s) çalıştırırken hata oldu
    (%s)'a bağlıydı

en: Error! Unable to set executable context.
tr: Hata! Çalıştırılabilir bir içerik ayarlanamıyor.

en: Exit the application
tr: Uygulamadan çık

en: Extra options for Xnest
tr: Xnest için ek seçenekler

en: Failed to restart self
tr: Kendi kendine yeniden başlatılamadı

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
tr: X sunucusu kısa bir süre içinde defalarca başlarken başarısız oldu;görüntü %s kapatılıyor

en: Failsafe Gnome
tr: Gnome Onarım Oturumu

en: Failsafe _Gnome
tr: Gnome _Onarım Oturumu

en: Failsafe _Terminal
tr: Onarım _Terminali

en: Failsafe xterm
tr: xterm Onarım Oturumu

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
tr: %s dosyası okumak için açılamadı
    Hata: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
tr: %s dosyası yazmak için açılamadı
    Hata: %s

en: File does not exist
tr: Dosya bulunamadı

en: File not a tar.gz or tar archive
tr: Dosya bir tar.gz ya da tar arşivi değil

en: Finger
tr: Parmak

en: Flexible server request denied: Not authenticated
tr: Esnek sunucu isteği reddedildi. Yetkilendirme olmadı

en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
tr: GDM (GNOME Görüntü Yöneticisi) çalışmıyor.

en: GDM Host Chooser
tr: GDM Sunucu Seçicisi

en: GDM Login
tr: GDM Giriş

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
tr: GDM,:yeni kimlik doğrulama girdisini kaydedemedi. Muhtemelen yetersiz disk alanı. %s%s

en: GDM could not write to your authorization file.  This could mean that you are out of disk space or that your home directory could not be opened for writing.  In any case, it is not possible to log in.  Please contact your system administrator
tr: GDM yetkilendirme dosyanıza yazamıyor.  Bunun sebebi diskinizde yer kalmaması veya başlangıç dizininizin yazılma hakları ile alakalı bir sorun olabilir. Bu nedenle giriş yapmazsınız.  Lütfen sistem yöneticisi ile görüşün

en: GDM detected a shutdown or reboot in progress.
tr: GDM bir kapatılma tesbit etti veya yeniden başlatma hala sürüyor.

en: GDM is not running
tr: GDM çalışmıyor

en: GDM restarting ...
tr: GDM yeniden başlatılıyor...

en: GNOME Art variation of Circles
tr: Çemberlerin GNOME Art türevi

en: GNOME Art variation of Circles with a Face Browser
tr: Çemberlerin Yüz Tarayıcı ile GNOME Art türevi

en: GNOME Artists
tr: GNOME Sanatçıları

en: GNOME Desktop Manager
tr: GNOME Masaüstü Yöneticisi

en: General
tr: Genel

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
tr: Glade dosyasının kafası iyi! Doğru dosyanın yüklendiğinden emin olun!
    dosya: %s parça: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
tr: Glade dosyasının kafası iyi! Doğru dosyanın yüklü olduğundan emin olun!
    dosya: %s parça: %s beklenen clist kolonu: %d

en: Graphical greeter
tr: Grafiksel karşılayıcı

en: Greeter
tr: Karşılayıcı

en: Happy GNOME
tr: Mutlu GNOME

en: Happy GNOME with Browser
tr: Mutlu Tarayıcılı GNOME

en: Honour _indirect requests
tr: Do_laylı isteklere izin ver

en: How to use this application
tr: Bu uygulama nasıl kullanılır?

en: I cannot find the host "%s", perhaps you have mistyped it.
tr: "%s" isimli makine bulunamadı. Hatalı yazılmış olabilir.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
tr: X sunucusu çalıştırılamıyor. Düzgün yapılandırılmamış görünüyor. Hatanın anlamak için X sunucusunun çıktısını görmek ister misiniz?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
tr: X sunucusu çalıştırılamıyor. Düzgün yapılandırılmamış görünüyor. Bir konsol üzerinden sisteme giriş yapıp X yapılandırmanızı düzelttikten sonra GDM'yi tekrar çalıştırın.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
tr: X sunucusu çalıştırılamıyor. Düzgün yapılandırılmamış görünüyor. Bir konsol üzerinden sisteme giriş yapıp X yapılandırmanızı düzelttikten sonra GDM'yi tekrar çalıştırın.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
tr: X sunucusu (grafik arabiriminiz) çalıştırılamıyor. Kullandığınız imleç aygıtınız (mouse) doğru yapılandırılmamış. Hatayı anlamak·için·X·sunucusunun·çıktısını·görmek·ister·misiniz?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
tr: X sunucusunu (sizin grafik
     ortamınız) ölümcül bir hata
    yüzünden başlatamadım.
    Lütfen sistem yöneticinizle temasa geçin
    veya anlamak için syslog'ları kontrol edin.
    Kısa süre içerisinde bu görüntü
    kapatılacaktır. Lütfen hata düzeltildiğinde
    gdm'i yeniden başlatın.

en: I could not start the regular X server (your graphical environment) and so this is a failsafe X server.  You should log in and properly configure the X server.
tr: Normal X sunucusu (grafik ortamınız) çalıştırılamadı ve bu X onarım sunucusu.  Giriş yapıp X sunucunuzu yeniden yapılandırmalısınız.

en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
tr: Öntanımlı karşılayıcı başlatılamadı.  Bu ekran kapatılacak ve sizin sisteme başka bir yol ile girip kurulumu düzeltmeniz gerekiyor.

en: I could not start your session and so I have started the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
tr: Oturumunuzu başlatamadığım için xterm onarım oturumunu başlattım.  Pencereler·şimdi·sadece·imleç·onların·uzerindeyken·odak·kazanacaklar.··Bu·kipten·çıkmak·için·üst·sol·köşedeki·pencereye·'exit'·yazın.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
tr: X sunucusu geçici olarak kapatılıyor. Yapılandırmasını düzelttiğinizde GDM'yi yeniden çalıştırın.

en: I will now try to restart the X server again.
tr: Şimdi X sunucusu yeniden başlatılacak.

en: Icon
tr: Simge

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
tr: Eger hala bu özelliği kullanmak istiyorsanız, ya kendiniz GDM'i başlatın ya da sistem yöneticisinden GDM'i başlatmasını isteyin.

en: Indirect XDMCP is not enabled
tr: Dolaylı XDMCP etkin değil

en: Internal error on passwdexpired
tr: passwdexpired üzerinde dahili hata

en: Invalid server command '%s'
tr: Geçersiz sunucu komutu: '%s'

en: Just For _This Session
tr: Sadece _Bu Oturum İçin

en: Just _Log In
tr: _Giriş Yap

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
tr: Sadece Xnest'i çalıştır, sorgulama yok (seçici yok)

en: L_ocal:
tr: _Yerel:

en: Language %s does not exist, using %s
tr: %s dili bulunamadı, yerine %s kullanılıyor

en: Last
tr: Sonuncu

en: Last login:
    %s
tr: Son giriş:
    %s

en: Listen on _UDP port:
tr: _UDP portunu dinle:

en: Log in anyway
tr: Yine de giriş yap

en: Log in as another user inside a nested window
tr: İçiçe pencerede farklı kullanıcı ile giriş

en: Log in as another user without logging out
tr: Çıkış yapmadan başka bir kullanıcıyla giriş yap

en: Log in using the default system language
tr: Öntanımlı sistem dilini kullanarak giriş yap

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
tr: Sisteme son giriş yaptığınızda kullandığınız dille giriş

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
tr: Sisteme giriş yaparkan en son kullandığınız oturuma giriş

en: Login Photo
tr: Giriş Fotoğrafı

en: Login Screen Setup
tr: Giriş Ekranı Ayarları

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
tr: _Belirtilen sayıda saniye sonra bir kullanıcı otomatik olarak giriş yapsın

en: Login sound requested on non-local display or the play software cannot be run or the sound does not exist
tr: Yerel olmayan bir görüntü giriş sesi istedi veya oynatıcı yazılım çalıştırılamadı veyases bulunamıyor

en: Make _Default
tr: Öntanımlı _Yap

en: Make a _sound when login window is ready
tr: Giriş penceresi hazır olduğunda bir _ses çıkar

en: Master halting...
tr: Ana sistem kapanıyor...

en: Master rebooting...
tr: Ana sistem yeniden başlatılıyor...

en: Master suspending...
tr: Ana sistem beklemede...

en: Max p_ending indirect requests:
tr: Bekleyen _azami dolaylı istek:

en: Maximum _pending requests:
tr: _Bekleyen azami istek sayısı:

en: Maximum _remote sessions:
tr: _Azami uzaktan oturum sayısı:

en: Maximum _wait time:
tr: Azami bekleme _süresi:

en: Maximum indirect w_ait time:
tr: A_zami dolaylı bekleme süresi:

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
tr: N-Z|Norveççe (nynorsk)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
tr: N-Z|Norveççe (nynorsk)

en: N-Z|Persian
tr: N-Z|Persçe

en: N-Z|Polish
tr: A-M|Lehçe

en: N-Z|Portuguese
tr: N-Z|Portekizce

en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
tr: N-Z|Portekizce (Brezilya)

en: N-Z|Romanian
tr: N-Z|Romence

en: N-Z|Russian
tr: N-Z|Rusça

en: N-Z|Serbian
tr: N-Z|Sırpça

en: N-Z|Slovak
tr: N-Z|Slovakça

en: N-Z|Slovenian
tr: N-Z|Slovence

en: N-Z|Spanish
tr: A-M|İspanyolca

en: N-Z|Spanish (Mexico)
tr: A-M|İspanyolca (meksika)

en: N-Z|Swedish
tr: A-M|İsveççe

en: N-Z|Swedish (Finland)
tr: A-M|İsveççe (Finlandiya)

en: N-Z|Thai
tr: N-Z|Tay

en: N-Z|Turkish
tr: N-Z|Türkçe

en: N-Z|Ukrainian
tr: N-Z|Ukraynaca

en: N-Z|Vietnamese
tr: N-Z|Vietnamca

en: Nested display %s on virtual terminal %d
tr: %s içi içe görüntüsü %d sanat terminali üzerinde

en: New Login
tr: Yeni Giriş

en: New Login in a Nested Window
tr: İçiçe Perncerede Yeni Giriş

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
tr: İkili dosyada XDMCP desteği yok.  XDMCP desteğini açmak için GDM'yi XDMCP kütüphaneleri ile tekrar derlemelisiniz.

en: No configuration was found
tr: Yapılandırma bulunamadı

en: No console (local) servers to be run
tr: Çalıştırılacak konsol(yerel) yok

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
tr: Yapılandırma dosyasında daemon/ServAuthDir belirtilmemiş

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
tr: Öntanımlı bir oturumu bağı bulunamadı! GNOME Onarım oturumu kullanılacak.

en: No file selected
tr: Dosya seçilmedi

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
tr: Arayüz yüklenemedi, BU KÖTÜ! (dosya: %s)

en: No password supplied
tr: Parola girilmedi

en: No picture selected.
tr: Fotoğraf seçilmedi.

en: No screenshot available
tr: Ekran görüntüsü yok

en: No servers were defined in the configuration file and XDMCP was disabled.  This can only be a configuration error.  So I have started a single server for you.  You should log in and fix the configuration.  Note that automatic and timed logins are disabled now.
tr: Yapılandırma dosyasında sunucu belirtilmemiş ve XDMCP etkin değiş.  Bu bir yapılandırma hatası da olabilir. Bu durumda sadece bir sunucu başlatılabilir.  Sisteme giriş yapıp yapılandırmayı düzeltmelisiniz.  Otomatik ve zamanlamalı girişler şimdilik iptal edildi.

en: No serving hosts were found.
tr: Hiç sunucu makine bulunamadı.

en: Nobody
tr: Hiçkimse

en: Not a theme archive
tr: Bu bir tema arşivi değil

en: OPTIONS
tr: SEÇENEKLER

en: Only root wants to run gdm
tr: Sadece 'root' kullanıcısı gdm'yi çalıştırabilir

en: Open Displays
tr: Açık Görüntüler

en: Open a session to the selected host
tr: Seçilen makineye bir oturum aç

en: Options
tr: Seçenekler

en: Other|POSIX/C English
tr: Diğer|POSIX/C İngilizcesi

en: Password has been already used. Choose another.
tr: Bu parola daha önce kullanılıyordu. Başka bir parola seçin.

en: Password of %s has expired
tr: %s kullanıcısının parolası süresini doldurdu

en: Password unchanged
tr: Parola değiştirilemedi

en: Password:
tr: Parola:

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
tr: Eski bir GDM sürümü çalıştırıyor olabilirsiniz.

en: Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
tr: Belkide .Xauthority dosyanız doğru ayarlanmamıştır.

en: Pick a color
tr: Bir renk seçin

en: Picture is too large
tr: Resim çok büyük

en: Pin_g interval (seconds):
tr: _Ping aralıkları (saniye):

en: Ping interval (seconds):
tr: Ping aralıkları (saniye):

en: Ping to %s failed, whacking display!
tr: %s pinglenemedi, ekrana geçiliyor!

en: Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
tr: Sistem yöneticinize GDM yapılandırma aracında bunu etkinleştirmesini hatırlatın.

en: Please ask your system administrator to install it.
tr: Lütfen sistem yöneticinize bu programı kurmasını söyleyiniz.

en: Please ask your system administrator to start it.
tr: Lütfen sistem yöneticisinden onu çalıştırmasını isteyin.

en: Please enter your username
tr: Lütfen kullanıcı adınızı girin

en: Please insert 25 cents to log in.
tr: Lütfen jeton atmayı unutmayınız.

en: Please make sure the Caps Lock key is not enabled.
tr: Caps Lock tuşunun aktif olmadığından emin olun.

en: Please type in the root (privileged user) password.
tr: Lütfen root (yetkili kullanıcı) parolasını girin.

en: Please wait: scanning local network...
tr: Lütfen yerel ağ taranırken bekleyin...

en: Preserve LD_* variables
tr: LD_* değerlerini muhafaza et

en: Preview:
tr: Önizleme:

en: Print GDM version
tr: GDM sürümünü yazdır

en: Probe the network
tr: Ağı Tara

en: Query and add this host to the above list
tr: Makineyi sorgula ve yukarıdaki listeye ekle

en: Query logout action request denied: Not authenticated
tr: Sorgu çıkış isteği reddedildi. Yetkilendirme olmadı

en: Query vt request denied: Not authenticated
tr: Sorgu vt isteği reddedildi. Yetkilendirme olmadı

en: Re_mote welcome string:
tr: Uzaktakine _hoşgeldiniz mesajı:

en: Reboot
tr: Yeniden başlat

en: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
tr: %s ekranında sistem menüsü yokken Reboot ya da Halt isteği

en: Reboot your computer
tr: Sistemi yeniden başlatır

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
tr: İstenilen %s sunucusu esnek suncu olarak kullanılamıyor, standart sunucu kullanılıyor.

en: Restart
tr: Yeniden başlat

en: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
tr: %s yerel olmayan ekranından Restart, Reboot ya da Halt isteği

en: Retry _delay (seconds) :
tr: Yeniden deneme _gecikmesi (saniye):

en: Return to previous login
tr: Önceki oturuma giriş yap

en: Retype new UNIX password:
tr: Yeni UNIX parolanızı tekrar girin:

en: Root login disallowed on display '%s'
tr: Root girişine '%s' ekranından izin verilmiyor

en: Run _XDMCP chooser
tr: X_DMCP seçiciyi çalıştır

en: Run an XDMCP chooser which will allow you to log into available remote machines, if there are any.
tr: Eğer varsa, uzaktaki uygun makinelere giriş yapmanızı sağlayacak XDMCP seçicisini çalıştır.

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
tr: Dolaylı (seçici) yerine yayın yap

en: Run in background
tr: Arkaplanda çalış

en: SOCKET
tr: SOKET

en: STRING
tr: DİZİ

en: Security
tr: Güvenlik

en: Select _Language...
tr: _Dili Seç...

en: Select _Session...
tr: _Oturumu Seç...

en: Select a language
tr: Bir dil seçin

en: Select a language for your session to use:
tr: Oturumda kullanılacak bir dil seçin:

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
tr: Yüz tarayıcıda gösterilecek bir fotoğraf seçin:

en: Select new theme archive to install
tr: Kurmak için yeni tema arşivini seçin

en: Send the specified protocol command to gdm
tr: Belirtilen protokol komutunu gdm'ye gönder

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of %o. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
tr: Sunucu Yetkilendirme dizini (servis/ServAuthDir) %s olarak belirtildi fakat hatalı izinlere sahip. İzinlerinin %o olması gerekli. Lütfen izinleri veya %s ayarını düzeltin ve gdm'i yeniden başlatın.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
tr: Sunucu Yetkilendirme dizini (servis/ServAuthDir) %s olarak belirtildi fakat dizinin sahibi %s kullanıcısı ve %s grubu değil. Lütfen sahiplik ayarlarını veya %s ayarını düzeltin ve gdm'i yeniden başlatın.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
tr: Sunucu Yetkilendirme dizini (servis/ServAuthDir) %s olarak belirtildi fakat dizin yok. Lütfen %s ayarlarını düzeltin ve gdm'i yeniden başlatın.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
tr: Sunucu Yetkilendirme dizini (servis/ServAuthDir) %s olarak belirtildi fakat bu bir dizin değil. Lütfen %s ayarlarını düzeltin ve gdm'i yeniden başlatın.

en: Server name '%s' not found, using standard server
tr: '%s' sunucu adı bulunamadı, standart sunucu kullanılıyor

en: Session directory is missing
tr: Oturum dizini eksik

en: Set logout action request denied: Not authenticated
tr: Ayar çıkış isteği reddedildi. Yetkilendirme olmadı

en: Show _actions menu
tr: _Eylemler menüsünü göster

en: Show choosable user images (_face browser)
tr: Seçilebilir kullanıcı resimlerini göster (_yüz tarayıcı)

en: Show the "Actions" menu (formerly known as the "System" menu).  If not set, none of the system commands will be available (this includes reboot, shutdown, configure, chooser)
tr: "Eylemler" menüsünü (daha önce "Sistem" menüsü idi) göster.  Eger seçilmezse, hiçbir sistem komutu çalışmayacak (yeniden başlat, kapat, ayarla , seçici de dahildir)

en: Shut _Down
tr: _Kapat

en: Shut _down the computer
tr: B_ilgisayarı kapat

en: Shut down the system so that you may safely turn off the computer.
tr: Bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kapatabilmeniz için, sistemi kapatır.

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
tr: Makineyi kapatmanız için sistemi durdurur.

en: Shut_down
tr: _Kapat

en: Socket for xdm communication
tr: xdm haberleşme soketi

en: Some error occured when installing the theme
tr: Tema yüklenirken hata oluştu

en: Sorry, passwords do not match
tr: Üzgünüm, parolalar uyuşmuyor

en: Sound _file:
tr: Ses _dosyası:

en: Standard greeter
tr: Standart karşılayıcı

en: Standard server
tr: Standart sunucu

en: Start the first X server but then halt until we get a GO in the fifo
tr: İlk X sunucusunu başlat ancak fıfo'ya girene kadar kilitle

en: Starting a new login only works correctly on the console.
tr: Yeni bir giriş başlatmak sadece konsoldan doğru çalışıyor.

en: Status
tr: Durum

en: String to be shown in the greeter as welcome.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
tr: Karşılayıcıda hoşgeldiniz diye kullanılacak metin.  Buraya %n eklediğinizde bu bilgisayarınızın ismi ile yer değiştirilecek.

en: String to be shown in the greeter for people logging in remotely with XDMCP.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
tr: Karşılayıcıda·uzaktan XDMCP ile giriş yapan kullanıcılara gösterilecek metin.··Buraya·%n·eklediğinizde·bu·bilgisayarınızın·ismi·ile·yer·değiştirilecek.

en: Sus_pend
tr: _Askıya Al

en: Sus_pend the computer
tr: _Bilgisayarı asılı bırak

en: Suspend your computer
tr: Makineyi askıya alır

en: System Default
tr: Öntanımlı Sistem

en: System default
tr: Öntanımlı sistem ayarı

en: System is rebooting, please wait ...
tr: Sistem yeniden başlatılıyor, lütfen bekleyiniz...

en: System is shutting down, please wait ...
tr: Sistem kapatılıyor, lütfen bekleyiniz...

en: TYPE
tr: TÜRÜ

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
tr: X sunucusunda hata.  Düzgün yapılandırılmamış olabilir.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
tr: X sunucusu kullanılamıyor, gdm hatalı yapılandırılmış olabilir.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
tr: Azami esnek X sunucusu sayısına erişildi.

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
tr: chooser sürümü (%s) gdm sürecinin sürümü (%s) ile uyumsuz.  Galiba gdm sürümünü yükselttiniz.  Lütfen ya gdm sunucusunu ya da sistemi yeniden başlatın.

en: The configuration file contains an invalid command line for the login dialog, and thus I ran the default command.  Please fix your configuration.
tr: Yapılandırma dosyası giriş penceresi için geçersiz bir komut satırı içeriyor, o yüzden öntanımlı komutu çalıştırdım.  Lütfen yapılandırmanızı düzeltin.

en: The configuration was not found.  GDM is using defaults to run this session.  You should log in and create a configuration file with the GDM configuration program.
tr: Yapılandırma bulunamadı.  Bu oturum için GDM öntanımlı ayarları kullanacak.  Sisteme giriş yaptıktan sonra GDM yapılandırma aracı ile yeni bir yapılandırma dosyası oluşturmalısınız.

en: The display server has been shut down about 6 times in the last 90 seconds, it is likely that something bad is going on.  I will wait for 2 minutes before trying again on display %s.
tr: Görüntü sunucusu son 90 saniyede 6 kere kapatıldı, kötü bir şeyler oluyormuş gibigörünüyor.  %s görüntüsünü tekrar denemek için 2 dakika bekleyeceğim.

en: The face browser is not configured
tr: Yüz tarayıcı yapılandırılmamış

en: The face browser is not configured in the GDM configuration.  Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
tr: Yüz tarayıcı, GDM yapılandırmasında yok. Lütfen sistem yöneticinizden GDM yapılandırma aracında onu etkinleştirmesini isteyin.

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
tr: Gdm gurubu bulunmuyor. Lütfen %s ayarını düzeltin ve gdm'i yeniden başlatın.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
tr: Gdm·gurubu·root·olarak·ayarlandı,·fakat·bu·bir·güvenlik·riskine·sebep·olacağından·kabul·edilmiyor.·Lütfen·%s·gdm·ayarlarını·düzeltin·ve·gdm'i·yeniden·başlatın..

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
tr: gdm kullanıcısı bulunamadı. Lütfen %s ayarını düzeltin ve gdm'i tekrar çalıştırın.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
tr: Gdm kullanıcısı root olarak ayarlandı, fakat bu bir güvenlik riskine sebep olacağından kabul edilmiyor. Lütfen %s gdm ayarlarını düzeltin ve gdm'i yeniden başlatın.

en: The greeter program appears to be crashing.
    I will attempt to use a different one.
tr: Karşılayıcı programı çöküyor.
    Başka birini kullanmayı deneyeceğim.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
tr: greeter sürümü (%s) gdm sürecinin sürümü (%s) ile uyumsuz.
    Galiba gdm sürümünü yükselttiniz.
    Lütfen ya gdm sürecini ya da sistemi yeniden başlatın.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
tr: greeter sürümü (%s) gdm sürecinin sürümü (%s) ile uyumsuz.  Galiba gdm sürümünü yükselttiniz.  Lütfen ya gdm sürecini ya da bilgisayarı yeniden başlatın.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
tr: greeter sürümü (%s) gdm sürecinin sürümü ile uyumsuz.
    Galiba gdm sürümünü yükselttiniz.
    Lütfen ya gdm sürecini ya da sistemi yeniden başlatın.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
tr: greeter sürümü (%s) gdm sürecinin sürümü ile uyumsuz.  Galiba gdm sürümünü yükselttiniz.  Lütfen ya gdm sürecini ya da bilgisayarı yeniden başlatın.

en: The host "%s" is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
tr: "%s" makinesi giriş orurumunu desteklemek istemiyor.  Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
tr: Bu programdaki ana alan ağa bağlı olan ve "XDMCP"si etkin olan makineleri gösterir. Bu sayede kullanıcılar konsoldan giriş yapıyormuş gibi uzaktaki makineye giriş yapabilirler.
    
    "Yenile"ye basarak ağdaki makineleri yeniden taratabilirsiniz.  Bir makine seçtiğinizde bağlanmak için "Bağlan" a basmanız yeterli olacaktır.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
tr: İçiçe X sunucusu (Xnest) çalışan X sunucuya bağlantı kuramıyor.  Belki X kimlik doğrulama dosyanız eksiktir.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
tr: İçiçe X sunucusu (Xnest) kullanılamıyor, veya gdm yanlış ayarlanmış.
    Lütfen içiçe giriş kullanmak için Xnest paketini yükleyin.

en: The session you selected does not look valid.  I will run the GNOME failsafe session for you.
tr: Seçtiğiniz oturum geçerli bir oturum değil.  GNOME'u onarım oturumda başlatacağım.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
tr: Belirtilen görüntü numarası meşguldü, bu yüzden sunucu %s ekranında başlatıldı.

en: The system administrator disallowed pictures larger than %d bytes to show in the face browser
tr: Sistem yöneticisi %d bayttan büyük resimlerin yüz tarayıcısında kullanılmasını yasaklamış

en: The system administrator has disabled your account.
tr: Sistem yöneticisi kullanıcı hesabınızı kapatmış.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
tr: Sistem yöneticisinin bu ekrandan giriş yapmasına izin verilmiyor

en: The theme does not contain definition for the username/password entry element.
tr: Tema kullanıcı acı/parola girdi elamanları hakkında bilgi içermiyor.

en: The theme for the graphical greeter is corrupt
tr: Grafiksel karşılayıcı için tema bozuk

en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
tr: '%s' tema dizini daha önceden yüklenmiş gibi görünüyor, genede tekrar yüklensin mi?

en: Theme with blue circles
tr: Mavi çemberli tema

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
tr: X sunucusu %s ekranında çalışıyor görünüyor. Bir başka görüntü numarası kullanayım mı? Eğer cevabınız hayır ise, sunucuyu yine %s üzerinden çalıştırmayı deneyeceğim. %s

en: There are some displays already open.  You can select one from the list below or open a new one.
tr: Zaten açık olan görüntüler var.  Aşağıdaki listeden birini seçebilirsiniz ya da yeni bir tane açabilirsiniz.

en: There was an error loading the theme %s
tr: %s teması yüklenirken bir hata oluştu

en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
tr: Tema yüklenirken bir hata oluştu ve öntanımlı tema da yüklenemedi, standart karşılayıcı başlatılacak.

en: There were errors trying to start the X server.
tr: X sunucusu başlatılırken hata oluştu.

en: This configuration window changes settings for the GDM daemon, which is the graphical login screen for GNOME.  Changes that you make will take effect immediately.
    
    Note that not all configuration options are listed here.  You may want to edit %s if you cannot find what you are looking for.
    
    For complete documentation see the GNOME help browser Under the category GNOME/System.
tr: Yapılandırma penceresi bir giriş yöneticisi olan GDM'nin ayarlarını değiştiriyor.  Yaptığınız değişiklikler hemen uygulanacaktır.
    
    Bütün ayar özellikleri burada listelenmemiştir.  Eğer aradığınızı bulamadıysanız %s'i düzenlemeniz gerekli.
    
    Tam belgelendirme için GNOME yardım gezginindeki GNOME/Sistem kategorisine bakın.

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
tr: Bu onarım oturumu sizin GNOME'a giriş yapmanızı sağlayacak.  Hiçbir başlatma betiği çalıştırılmayacaktır. Bu oturum sisteme başka bir yolla giriş yapılamadığında kullanılır. GNOME 'Öntanımlı' oturum ile başlatılacak.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
tr: Bu onarım oturumu sizin bir terminalle giriş yapmanızı sağlayacak.  Hiçbir başlatma betiği çalıştırılmayacaktır. Bu oturum sisteme başka bir yolla giriş yapılamadığında kullanılır. Terminalden çıkmak istediğinizde 'exit' yazın.

en: This is the Failsafe Gnome session.  You will be logged into the 'Default' session of Gnome with no startup scripts run.  This is only to fix problems in your installation.
tr: Bu Gnome onaım oturumudur.  Başlatma betikleri kullanılmadan 'Öntanımlı' oturuma girmiş olacaksınız. Bu sadece kurulum ile ilgili sorunlarınızı düzeltmeniz içindir.

en: This is the Failsafe xterm session.  You will be logged into a terminal console so that you may fix your system if you cannot log in any other way.  To exit the terminal emulator, type 'exit' and an enter into the window.
tr: Bu xterm onarım oturumudur.  Eğer başka bir yol ile düzeltemiyorsanız ,sisteminizi düzeltebilmeniz için bir terminal konsoluna giriş yapacaksınız.  Terminal emülatöründen çıkmak için pencereye 'exit' yazıp girin.

en: This is the default system session
tr: Bu öntanımlı sistem oturumudur

en: This is the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
tr: Bu xterm onarım oturumu.  Pencereler şimdi sadece imleç onların uzerindeyken odak kazanacaklar.  Bu kipten çıkmak için üst sol köşedeki pencereye 'exit' yazın.

en: This session logs you into CDE
tr: Bu oturum sizi CDE ortamına sokar

en: This session logs you into GNOME
tr: Bu oturum ile GNOME'a giriş yaparsınız

en: Timed Login
tr: Zaman Sınırlı Giriş

en: Timed login us_ername:
tr: Zaman sınırlı giriş _kullanıcı adı:

en: TimedLoginDelay was less than 5.  I'll just use 5.
tr: TimedLoginDelay 5'den az. 5 değeri kullanılacaktır.

en: Too many X sessions running.
tr: Çok fazla X oturumu çalışıyor.

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
tr: Bir lokal için çok fazla takma ad seviyesi, bir döngü belirtisi olabilir.

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
tr: gdm'e çok fazla mesaj gönderildi ve bunun üzerine asılı kaldı.

en: Too many users to list here...
tr: Listelenemeyecek kadar çok kullanıcı var...

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
tr: Geçersiz bir sanal terminal numarasına değiştirilmeye çalışılıyor.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
tr: Bilinmeyen bir çıkış işlemi ayarlanmaya çalışıyor, veya olmayan bir çıkış işlemi ayarlanmaya çalışılıyor.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
tr: Desteklenmeyen bir ayar anahtarı güncellenmeye çalışılıyor.

en: Unable to establish service %s: %s
tr: %s servisi başlatılamadı: %s

en: Unknown error occured.
tr: Bilinmeyen hata oluştur.

en: Unknown server type requested, using standard server.
tr: Bilinmeyen bir sunucu tipi istendi, standart sunucu kullanılıyor.

en: User %s no longer permitted to access the system
tr: %s kullanıcısının artık bu sisteme girişi kabul edilmiyor

en: User %s not allowed to log in
tr: %s kullanıcısının giriş izni yoktur

en: User %s not permitted to gain access at this time
tr: %s kullanıcısının şu anda hesabını açmasına izin verilmiyor

en: User %s will login in %d seconds
tr: %s kullanıcısı %d saniye içinde giriş yapacak

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: View details (~/.xsession-errors file)
tr: Detayları görüntüle (~/.xsession-errors dosyası)

en: Virtual terminals not supported.
tr: Sanal terminaller desteklenmiyor.

en: Welcome
tr: Hoş Geldiniz

en: Welcome to %n
tr: Hoşgeldiniz (%n)

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
tr: X yapılandırma programını sizin için çalıştırayım mı?  Bu işlem için root parolasına ihtiyacınız vardır.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
tr: Fare yapılandırma programını çalıştırmamı ister misiniz?  Bu işlem için root parolası gerekiyor.

en: Would you like to view the detailed X server output as well?
tr: Detaylı X sunucu çıktısını da görmek ister misiniz?

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
tr: XDMCP etkin değil ve gdm çalıştırılacak bir yerel sunucu bulamıyor. İptal ediliyor! Lütfen %s ayarını düzeltin ve gdm'i tekrar çalıştırın.

en: XDMCP is not enabled
tr: XDMCP etkin değil

en: Xnest command line
tr: Xnest komut satırı

en: Xnest doesn't exist.
tr: Xnest bulunamadı.

en: Xnest mode
tr: Xnest kipi

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
tr: Odane, oturum dizininde hiç bir dosya bulunamadı.

en: You are already logged in.  You can log in anyway or abort this login
tr: Sisteme giriş yapmış durumdasınız.  Yeniden giriş yapabilir ya da bu girişi iptal edebilirsiniz

en: You are already logged in.  You can log in anyway, return to your previous login session, or abort this login
tr: Sisteme giriş yapmış durumdasınız. Yeniden giriş yaparak önceki oturuma geçebilir ya da bu girişi iptal edebilirsiniz

en: You are required to change your password immediately (password aged)
tr: Parolanızı bir an önce değiştirmeniz gerekiyor (parola eskidi)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
tr: Parolanızı·bir·an·önce·değiştirmeniz·gerekiyor·(root istiyor)

en: You are required to change your password.
    Please choose a new one.
tr: Parolanızı değiştirmeniz gerekiyor. 
    Yeni bir tane seçin.

en: You do not seem to be logged in on the console
tr: Konsoldan giriş yapmış gibi görünmüyorsunuz

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
tr: Bu işlem için yeterli yetkiniz yok. Belki de  .Xauthority dosyanız düzgün ayarlanmamıştır.

en: You do not seem to have the authentication needed for this operation
tr: Bu işlem için yeterli yetkiniz yok gibi görülüyor.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
tr: Bu oturum için %s seçildi, ancak öntanımlı değeriniz %s.
    Gelecek oturumlar için %s öntanımlı olsun mu?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
tr: Bu oturum için %s seçtiniz.
    Gelecek oturumlarda %s öntanımlı olsun isterseniz, 
    'switchdesk' uygulamasını çalıştırın.
    (Panel menüsünden Sistem -> Masaüstü Geçiş Aygıtı).

en: You likely won't be able to log in either.
tr: Bağlantı da yapamayacak gibisiniz.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
tr: Aslında başka bir görüntü yöneticisi kullanıyor olabilirsiniz, KDM (KDE Görüntü Yöneticisi) veya xdm gibi.

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
tr: GDM'yi yapılandırmak için süper kullanıcı (root) olmalısınız.

en: You must choose a longer password
tr: Daha uzun bir parola seçmelisiniz

en: You must wait longer to change your password
tr: Parolanızı değiştirmek için daha uzun beklemelisiniz

en: You've got capslock on!
tr: Caps lock tuşunuz açık!

en: Your account has expired; please contact your system administrator
tr: Hesabınızın süresi doldu, lütfen sistem yöneticinizle görüşün

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.  Do you want to log in with the / (root) directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless you use a failsafe session.
tr: Başlangıç dizininiz aşağıdaki gibi listelenmiştir:
    '%s'
    fakat böyle dizin yok.  Başlangıç dizini olarak kök dizin (/) ile
    giriş yapmak ister misiniz?
    
    Onarım oturumu açana kadar çoğu uygulama çalışmayacaktır.

en: Your password has been changed but you may have to change it again, please try again later or contact your system administrator.
tr: Parolanız değiştirildi, fakat tekrar değiştirmeniz gerekebilir, lütfen sistem yöneticinizle görüşün veya daha sonra tekrar deneyin.

en: Your password has expired.
    Only a system administrator can now change it
tr: Parolanızın süresi doldu.
    Şimdi parolanızı sadece sistem yöneticisi değiştirebilir

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
tr: Öntanımlı %s oturum türü bu sistemde yüklü değil.
     Gelecek oturumlar için %s öntanımlı olsun mu?

en: Your session directory is missing or empty!  There are two available sessions you can use, but you should log in and correct the gdm configuration.
tr: Oturum dizini yok, ya da boş! Kullanabileceğiniz iki oturum bulunuyor, ama giriş yaptıktan sonra gdm ayarlarını düzeltmelisiniz.

en: Your session only lasted less than 10 seconds.  If you have not logged out yourself, this could mean that there is some installation problem or that you may be out of diskspace.  Try logging in with one of the failsafe sessions to see if you can fix this problem.
tr: Oturumunuz 10 saniyeden az bir sürede sona erdi.  Eğer kendiniz çıkış yapmadıysanız bunun sebebi yükleme sırasındaki hatalar veya diskinizde yer kalmaması olabilir. Lütfen bu problemi düzeltmek için onarım oturumlarından  birini kullanmaya deneyin.

en: _Actions
tr: _Eylemler

en: _Add
tr: _Ekle

en: _Automatic login username:
tr: _Otomatik giriş için kullanıcı adı:

en: _Background color:
tr: _Arkaplan rengi:

en: _Configure
tr: _Yapılandır

en: _Configure Login Manager...
tr: _Giriş Yöneticisini Yapılandır...

en: _Configure the login manager
tr: _Giriş yöneticisini yapılandır

en: _Delete theme
tr: _Temayı sil

en: _Image
tr: _Resim

en: _Install
tr: _Kur

en: _Install new theme
tr: _Yeni tema kur

en: _Language
tr: _Dil

en: _Last
tr: _Sonuncu

en: _Login a user automatically on first bootup
tr: İlk _açılışta otomatik olarak bir kullanıcı girsin

en: _No background
tr: _Arkaplan yok

en: _Only color on remote displays
tr: _Sadece uzak ekranlarda renkli

en: _Open New Display
tr: _Yeni Görüntü Aç

en: _Other
tr: _Diğer

en: _Password:
tr: _Parola:

en: _Quit
tr: Çı_k

en: _Reboot
tr: _Yeniden başlat

en: _Reboot the computer
tr: _Bilgisayarı yeniden başlat

en: _Remote:
tr: _Uzak:

en: _Scale background image to fit
tr: _Arkaplan resmini ekrana uyacak şekilde ölçeklendir

en: _Seconds before login:
tr: _Girişten önce geçecek süre:

en: _Session
tr: _Oturum

en: _Suspend
tr: _Askıya Al

en: _System Default
tr: _Öntanımlı Sistem

en: _Test sound
tr: S_ınama sesi

en: _Username:
tr: _Kullanıcı adı:

en: _Welcome string:
tr: _Hoşgeldiniz mesajı:

en: _XDMCP Chooser
tr: X_DMCP Seçicisi

en: _XDMCP Chooser...
tr: _XDMCP Seçicisi...

en: author
tr: yazar

en: copyright
tr: telif hakkı

en: description
    widget
tr: açıklama
    parçacığı

en: gdm already running. Aborting!
tr: gdm zaten çalışıyor. İptal ediliyor!

en: gdmaskpass only runs as root
tr: gdmaskpass sadece root kullanıcısı altında çalışır

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
tr: %s için initgroups() başarısız oldu. İptal ediliyor.

en: main daemon: Got SIGABRT, something went very wrong. Going down!
tr: ana daemon: SIGABRT sinyali alında, bir şey çok yanlış gitti. Kapanıyor!

en: y = Yes or n = No? >
tr: e = Evet veya h = Hayır? >
