gnome-terminal - en to tr translation catalogue (495 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
tr: "%s" geçerli bir yaklaştırma oranı değil

en: "%s" option given twice
tr: "%s" seçeneği iki kere verilmiş

en: "%s" option given twice for the same window
tr: "%s" seçeneği aynı pencere için iki kere verilmiş

en: "%s" option requires an argument
tr: "%s" seçeneği parametere istiyor

en: "%s" specified more than once for the same window or tab
tr: "%s" birden fazla pencere veya sekme için belirtilmiş

en: <b>Background</b>
tr: <b>Arkaplan</b>

en: <b>Command</b>
tr: <b>Komut</b>

en: <b>Compatibility</b>
tr: <b>Uyumluluk</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
tr: <b>Önplan ve Arkaplan</b>

en: <b>General</b>
tr: <b>Genel</b>

en: <b>Palette</b>
tr: <b>Palet</b>

en: <b>Scrolling</b>
tr: <b>Kaydırma</b>

en: <b>Title</b>
tr: <b>Başlık</b>

en: <small><i>Maximum</i></small>
tr: <small><i>Azami</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
tr: <small><i>Hiçbiri</i></small>

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
tr: Kullanılabilir kodlamaların bir kısmı, Kodlamalar alt menüsünde görüntülenir. Bu, o listede görünecek kodlamaların dizisidir. Özel kodlama ismi "current", mevcut dilin kodlamasının gösterilmesi için kullanılır.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
tr: Arkaplan resminin ne kadar karartılacağını belirten 0,0 ile 1,0 arasında bir değer. 0,0 hiçbir karartma yapılmamasını, 1,0 tamamiyle karartılacağını belirtir. Mevcut uygulamada sadece iki seviyede karartma mümkündür, yani ayarlar mantıksal değer gibi davanır; 0,0 karartma efektini etkinsizleştirir.

en: A_vailable encodings:
tr: Kullanılabilir _kodlamalar:

en: Accelerator Mode
tr: Hızlandırıcı Kipi

en: Accelerator key
tr: Hızlandırıcı tuş

en: Accelerator modifiers
tr: Hızlandırıcı düzenleyicileri

en: Add or Remove Terminal Encodings
tr: Terminal Kodlaması Ekle/Çıkart

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
tr: Pango yazıtipi adı. "Sans 12" veya "Monospace Bold 14" birer örnektir.

en: An X font name. See the X man page (type "man X") for more details on the format of X font names.
tr: X yazıtipi adı. Daha fazla bilgi için X klavuz sayfasındaki ("man X" yazın) X yazıtipi adları biçimlerine bakın.

en: Arabic
tr: Arapça

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
tr: "%s" için olan parametre geçerli bir komut değil: %s

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Background image
tr: Arkaplan resmi

en: Background image _scrolls
tr: _Arkaplan resmi kaysın

en: Background type
tr: Arkaplan türü

en: Baltic
tr: Baltık

en: Black on light yellow
tr: Açık sarı üzerine siyah

en: Black on white
tr: Beyaz üzerine siyah

en: Built-_in schemes:
tr: Kurulu _şemalar:

en: Built-in _schemes:
tr: _Kurulu şemalar:

en: Built-in foreground and background color schemes:
tr: Kurulu önplan ve arkaplan renk şemaları:

en: Built-in palette schemes:
tr: Kurulu palet şemaları:

en: C_lose Tab
tr: Sekmeyi _Kapat

en: C_urrent Profile...
tr: _Güncel Profil...

en: Celtic
tr: Seltik

en: Central European
tr: Merkez Avrupa

en: Change P_rofile
tr: _Profil Değiştir

en: Change _Profile
tr: _Profil Değiştir

en: Characters that are considered "part of a word"
tr: "bir kelimenin parçası" sayılacak karakterler

en: Chinese Simplified
tr: Basitleştirilmiş Çince

en: Chinese Traditional
tr: Geleneksel Çince

en: Choose a terminal font
tr: Terminal yazıtipini seçin

en: Choose base profile
tr: Taban profilini seçin

en: Choose terminal background color
tr: Terminal arkaplan rengini seç

en: Choose terminal text color
tr: Terminal metin rengini seç

en: Click button to choose profile
tr: Profil seçmek için düğmeye tıklayın

en: Click to choose font size
tr: Yazıtipi boyutu seçmek için tıklayın

en: Click to choose font type
tr: Yazıtipi seçmek için tıklayın

en: Click to delete selected profile
tr: Seçili profili silme penceresi açmak için tıklayın

en: Click to open edit profile dialog
tr: Profil düzenleme penceresi açmak için tıklayın

en: Click to open new profile dialog
tr: Yeni profil penceresi açmak için tıklayın

en: Close Tab
tr: Sekmeyi Kapat

en: Close Window
tr: Pencereyi Kapat

en: Color Selector
tr: Renk Seçici

en: Color _palette:
tr: Renk _paleti:

en: Color dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
tr: Terminal üzerine bırakılan renk yanlış biçimde (%d) veya boyda (%d)

en: Colors
tr: Renkler

en: Command line
tr: Komut satırı

en: Compatibility
tr: Uyumluluk

en: Contents
tr: İçerik

en: Control-H
tr: Kontrol-H

en: Copy
tr: Kopyala

en: Could not execute command %s: %s
tr: %s komutu çalıştırılamadı: %s

en: Could not find a background image called "%s" for terminal profile "%s"
tr: "%s" terminal profili için "%s" adındaki arkaplan resmi bulunamadı

en: Could not find an icon called "%s" for terminal profile "%s"
tr: "%s" terminal profili için "%s" adındaki şekil bulunamadı

en: Could not load font "%s"
tr: Yazıtipi "%s" yüklenemedi

en: Could not load icon "%s": %s
tr: "%s" simgesi yüklenemedi: %s

en: Could not open the address "%s":
    %s
tr: Adres "%s" açılamadı:
    %s

en: Could not parse string "%s" as a color palette
tr: "%s" dizisi bir renk paleti gibi kullanılamıyor

en: Could not set working directory to "%s": %s
tr: Çalışılan dizin "%s"e ayarlanamadı: %s

en: Croatian
tr: Hırvatça

en: Current Locale
tr: Geçerli Dil

en: Cursor blin_ks
tr: İmleç _yanıp sönsün

en: Custom
tr: Özel

en: Custom co_mmand:
tr: Özel _komut:

en: Custom command to use instead of the shell
tr: Kabuk yerine kullanılacak özel komut

en: Cyrillic
tr: Kiril

en: Cyrillic/Russian
tr: Kiril/Rusça

en: Cyrillic/Ukrainian
tr: Kiril/Ukraynaca

en: DIRNAME
tr: DİZİNADI

en: Default color of terminal background
tr: Terminal arkaplanının öntanımlı rengi

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
tr: Terminal arkaplanının öntanımlı rengi, bir renk spesifikasyonu olarak (HTML- stili onaltılı basamaklı olabilir, veya "red" gibi bir renk adı).

en: Default color of text in the terminal
tr: Terminaldeki metnin öntanımlı rengi

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
tr: Terminal metnin öntanımlı rengi, bir renk spesifikasyonu olarak (HTML- stili onaltılı basamaklı olabilir, veya "red" gibi bir renk adı).

en: Delete Profile
tr: Profil Sil

en: Delete profile "%s"?
tr: "%s" profili silinsin mi?

en: Delete this profile?
     | Delete these %d profiles?
tr[0]: Bu profil silinsin mi?
tr[1]: Bu profil silinsin mi?

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f to open File menu)
tr: _Menü ulaşım tuşlarını etkisizleştir (Dosya menüsü için Alt+f gibi)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
tr: M_enü kısayol tuşlarını etkinsizleştir (öntanımlı F10)

en: Disabled
tr: Kapalı

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
tr: Aktivasyon isim sunucusuna kaydolma, aktif bir terminali bir daha kullanma

en: E_ncodings shown in menu:
tr: Menüde gösterilen k_odlamalar:

en: Edit
tr: Düzenle

en: Editing Profile "%s"
tr: "%s" profili düzenleniyor

en: Effect of the Backspace key
tr: Geri silme tuşunun etkisi

en: Effect of the Delete key
tr: Silme tuşunun etkisi

en: Effects
tr: Efektler

en: Enter profile name
tr: Profil adını girin

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
tr: "%s" URI'si dosya adına çevirirken hata oluştu: %s

en: Error getting default value of %s: %s
tr: %s öntanımlı değeri alınırken hata: %s

en: Error propagating accelerator change to configuration database: %s
tr: Yapılandırma veritabanına hızlandırıcı değişiklikleri kaydedilirken hata: %s

en: Error registering terminal with the activation service; factory mode disabled.
tr: Aktivasyon servisine kaydolurken hata oluştu; üretici kipi kapatıldı.

en: Error setting %s config key: %s
tr: %s ayar anahtarı ayarlarken hata: %s

en: Error setting key %s back to default: %s
tr: %s anahtarını öntanımlı değere ayarlarken hata: %s

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
tr: Yapılandırma veritabanına yeni hızlandırıcı ayarlarken hata: %s

en: Error setting use_menu_accelerators key: %s
tr: use_menu_accelerators anahtarı ayarlanırken hata: %s

en: Escape sequence
tr: Escape serisi

en: Execute the argument to this option inside the terminal.
tr: Bu seçenek parametrelerini terminal içerisinde çalıştır.

en: Execute the remainder of the command line inside the terminal.
tr: Komut satırının geri kalanını terminal içerisinde çalıştır.

en: Exit the terminal
tr: Terminalden çık

en: Failed to load background image "%s" for terminal profile "%s": %s
tr: "%s" terminal profili için "%s" adındaki arkaplan resmi bulunamadı: %s

en: Failed to load icon "%s" for terminal profile "%s": %s
tr: "%s" terminal profili için "%s" adındaki şekil bulunamadı: %s

en: Failed to retrieve terminal server from activation server
tr: Aktivasyon sunucusundan terminal sunucusu alınamadı

en: File
tr: Dosya

en: Filename of a background image.
tr: Arkaplan resminin adı.

en: Font
tr: Yazıtipi

en: Full Screen
tr: Tam Ekran

en: GEOMETRY
tr: GEOMETRİ

en: GNOME Terminal
tr: GNOME Terminali

en: GNOME Terminal: font name "%s" set in configuration database is not valid
tr: GNOME Terminali: yapılandırma veritabanındaki yazıtipi ismi "%s" geçersiz

en: General
tr: Genel

en: Georgian
tr: Gürcüce

en: Go
tr: Git

en: Goes after initial title
tr: İlk başlıktan sonra gelir

en: Goes before initial title
tr: İlk başlıktan önce gelir

en: Gray on black
tr: Siyah üzerine gri

en: Greek
tr: Yunanca

en: Green on black
tr: Siyah üzerine yeşil

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Hebrew Visual
tr: Görsel İbranice

en: Help
tr: Yardım

en: Hide and Show menubar
tr: Menü Çubuğunu Gizle ve Göster

en: Hindi
tr: Hintçe

en: How much to darken the background image
tr: Arkaplan resminin ne kadar karartılacağı

en: Human-readable name of the profile
tr: Profilin insan tarafından okunabilir ismi

en: Human-readable name of the profile.
tr: Profilin insan tarafından okunabilir ismi.

en: ID for startup notification protocol.
tr: Başlangıç uyarı protokolü için ID.

en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: Icon for terminal window
tr: Terminal penceresi için simge

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
tr: Bu profildeki sekmelerin/pencerelerin kullanacağı simge.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
tr: Eğer terminaldeki bir uygulama başlık ayarlarsa (en tipik olarak kullanılan kabuklar bunu yapmak için ayarlıdır), dinamik-ayarlı başlık ayarlanmış olan başlığı silebilir, ondan önce gelebilir, ondan sonra gelebilir, ya da onun yerine geçebilir. Geçerli değerler "replace", "before", "after", ve "ignore"dır.

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
tr: Eğer seçiliyse, teminalde çalışan uygulamalar kalın metin yazdırabilirler.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
tr: Eğer seçiliyse, uygulamalar terminal ziline çıkış serisi yolladıklarında ses çıkarmaz.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
tr: Eğer seçiliyse, bir tuşa basmak kaydırma çubuğunu en alta götürür.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
tr: Eğer seçiliyse, arkaplan resmi önalandaki metinlerle beraber kaydırılır, eğer seçili değise, resmi sabit tutar ve metin onun üzerinde kayar.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
tr: Eğer seçiliyse, terminal içindeki komut giriş kabuğu olarak başlatılır. (argv[0] önünde çizgi olacak.)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
tr: Eğer seçiliyse, terminal eş aralıklıysa desktop-standard yazıtipini kullanacak (ona en benzeyen font onunla beraber gelebilir).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
tr: Eğer seçiliyse, metin giriş kutuları için tema renk şeması, kullanıcı tarafından belirtilen renkler yerine terminal için de kullanılacak.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
tr: Eğer seçiliyse, custom_command ayarının değeri bir kabuk çalıştırılırken onun yerine kullanılacak.

en: If true, utmp/wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
tr: Eğer seçiliyse, terminal içinde bir uygulama başlatıldığında utmp/wtmp kaydı güncellenecek.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
tr: Eğer seçiliyse, terminalde yeni bir çıktı oluştuğunda kaydırma çubuğu en alta gidecek.

en: Image filename dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
tr: Terminal üzerine bırakılan dosya adı yanlış biçimde (%d) veya boyda (%d)

en: Initial _title:
tr: İ_lk başlık:

en: Invalid argument: "%s"
tr: Geçersiz parametre: "%s"

en: Invalid geometry string "%s"
tr: Geçersiz geometri dizisi "%s"

en: Isn't displayed
tr: Görüntülenmez

en: It appears that you do not have gnome-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
tr: gnome-terminal.server doğru bir konumda kurulmamış gibi görülüyor. Üretici kipi kapatıldı.

en: Japanese
tr: Japonca

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Profil oluşturma penceresini açmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Bir sekme kapatmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Bir terminal penceresi kapatmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Seçili metni panoya kopyalamak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Yardım başlatmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Yazıtipini daha büyük yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Yazıtipini daha küçük yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Yazıtipini normal boyutuna getirmek için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Yeni bir sekme açmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Yeni bir terminal penceresi açmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Terminale pano içeriğini yapıştırmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 1'e geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 10'a geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 11'e geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 12'ye geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 2'ye geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 3'e geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 4'e geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 5'e geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 6'ya geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 7'ye geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 8'e geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sekme 9'a geçiş yapmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Tam ekran kipini açıp kapamak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Ekranı sıfırmak ve silmek için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Ekranı sıfırmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Terminal başlığını ayarlamak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Sonraki sekmeye geçmek için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Önceki sekmeye geçmek için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
tr: Menü çubuğunun görünürlüğünü açıp kapatmak için klavye kısayol tuşu. GTK+ kaynak dosyalarında kullanıldığı biçimde dizi olarak belirtilir. Eğer "disabled" gibi özel bir diziye ayarlıysa, bu eylem için klavye kısayol tuşu olmayacaktır.

en: Keyboard shortcut to close a tab
tr: Sekmeyi kapatmak için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to close a window
tr: Pencereyi kapatmak için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to copy text
tr: Metni kopyalamak için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to create a new profile
tr: Yeni bir profil oluşturmak için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to launch help
tr: Yardımı başlatmak için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to make font larger
tr: Yazıtipini büyütmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
tr: Yazıtipini normal boyutuna getirmek için klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to make font smaller
tr: Yazıtipini küçültmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to open a new tab
tr: Yeni bir sekme açmak için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to open a new window
tr: Yeni bir pencere açmak için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to paste text
tr: Metin yapıştırmak için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
tr: Ekranı sıfırlamak ve silmek için klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
tr: Terminali sıfırlamak için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
tr: Terminal başlığını değiştirmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
tr: Sekme 1'e geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
tr: Sekme 10'a geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
tr: Sekme 11'e geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
tr: Sekme 12'ye geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
tr: Sekme 2'ye geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
tr: Sekme 3'e geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
tr: Sekme 4'e geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
tr: Sekme 5'e geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
tr: Sekme 6'ya geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
tr: Sekme 7'ye geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
tr: Sekme 8'e geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
tr: Sekme 9'a geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
tr: Sonraki sekmeye geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
tr: Önceki sekmeye geçmek için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
tr: Tam ekran kipi için kullanılan klavye kısayolu

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
tr: Menü çubuğu için kullanılan klavye kısayolu

en: Korean
tr: Korece

en: Linux console
tr: Linux konsolu

en: List of available encodings
tr: Kullanılabilir kodlamaların listesi

en: List of profiles
tr: Profillerin listesi

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
tr: gnome-terminal tarafından bilinen profillerin listesi. Liste /apps/gnome- terminal/profiles altdizinine göre adlandırılmış dizilerden oluşur.

en: MAX_FONTS exceeded. Some fonts may be missing.
tr: MAX_FONTS aşıldı. Bazı yazıtipleri eksik olabilir.

en: Mozilla url dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
tr: Terminal üzerine bırakılan Mozilla url'si yanlış biçimde (%d) veya boyda (%d)

en: New Profile
tr: Yeni Profil

en: New Tab
tr: Yeni Sekme

en: New Window
tr: Yeni Pencere

en: New _Profile...
tr: _Yeni Profil...

en: No argument given to "%s" option
tr: "%s" seçeneğine hiçbir parametre verilmemiş

en: No such profile '%s', using default profile
tr: '%s' profili yok, öntanımlı profil kullanılıyor

en: Nordic
tr: Nordik

en: Normal Size
tr: Normal Boyutu

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
tr: Normalde olduğu gibi menü çubuğuna F10 ile ulaşabilirsiniz. Bu gtkrc ile (gtk-menu-accel = "herneyse") özelleştirilebilir. Bu özellik standart menü çubuğu hızlandırıcısının kapatılmasını mümkün kılar.

en: Number of lines to keep in scrollback
tr: Geriye kaydırmak için tutulacak satır sayısı

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. Be careful with this setting; it's the primary factor in determining how much memory the terminal will use.
tr: Geriye kaydırmak için tutulacak satırların sayısı. Bu satır sayısı kadar terminal içinde geriye kaydırma yapabilirsiniz; bu alanın dışında kalan satırlar için geriye kaydırma yapamazsınız. Bu ayarı yaparken dikkatli olun; ayar terminalin ne kadar bellek kullanacağını belirlemede en baştaki etkendir.

en: On the left side
tr: Sol tarafta

en: On the right side
tr: Sağ tarafta

en: Open Ta_b
tr: _Sekme Aç

en: Open _Terminal
tr: _Terminal Aç

en: Open a dialog to specify the color
tr: Bir renk belirtmek için pencere aç

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile. More than one of these options can be provided.
tr: Öntanımlı profille en son açılan terminal penceresinde bir sekme aç. Bu seçeneğinbirden fazlası sağlanabilir.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile ID. Used internally to save sessions.
tr: Belirtilen profil nosu ile en son açılan terminal penceresinde bir sekme aç. Oturumları kaydetmek için dahili olarak kullanılır.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile. More than one of these options can be provided.
tr: Belirtilen profille en son açılan terminal penceresinde bir sekme aç. Bu seçeneğinbirden fazlası sağlanabilir.

en: Open a new window containing a tab with the default profile. More than one of these options can be provided.
tr: Öntanımlı profille bir sekme içeren yeni terminal penceresi aç. Bu seçeneğinbirden fazlası sağlanabilir.

en: Open a new window containing a tab with the given profile ID. Used internally to save sessions.
tr: Belirtilen profil nosu ile bir sekme içeren yeni terminal penceresi aç. Oturumları kaydetmek için dahili olarak kullanılır.

en: Open a new window containing a tab with the given profile. More than one of these options can be provided.
tr: Belirtilen profille bir sekme içeren yeni terminal penceresi aç. Bu seçeneğinbirden fazlası sağlanabilir.

en: Option "%s" requires an argument giving the directory
tr: "%s" seçeneği dizini veren bir parametre istiyor

en: Option "%s" requires an argument giving the geometry
tr: "%s" seçeneği geometriyi veren bir parametre istiyor

en: Option "%s" requires an argument giving the role
tr: "%s" seçeneği rolü belirten bir parametre istiyor

en: Option "%s" requires an argument giving the title
tr: "%s" seçeneği başlığı veren bir parametre istiyor

en: Option "%s" requires an argument giving the zoom factor
tr: "%s" seçeneği yaklaştırma oranını veren parametre istiyor

en: Option "%s" requires an argument specifying what profile to use
tr: "%s" seçeneği kullanılacak profili belirten bir parametre istiyor

en: Option "%s" requires specifying the command to run
tr: "%s" seçeneği için çalıştırılacak komutu belirtmeniz gerekiyor

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
tr: "%s" seçeneği için komut satırının geri kalanında çalıştırılacak komutu belirtmeniz gerekiyor

en: Option --%s is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new --window-with-profile option
tr: --%s seçeneği gnome-terminal'in bu sürümünde artık kullanılmıyor; siz belki de istenilen ayarlarda bir profil oluşturmak istiyorsunuz; ve yeni --window-with-profile seçeneğini kullanmalısınız

en: Option --default-working-directory requires an argument giving the directory
tr: --default-working-directory seçeneği dizini veren bir parametre istiyor

en: PROFILEID
tr: PROFİLNO

en: PROFILENAME
tr: PROFİLADI

en: P_rofiles...
tr: _Profiller...

en: Palette entry 1
tr: Palet girdisi 1

en: Palette entry 10
tr: Palet girdisi 10

en: Palette entry 11
tr: Palet girdisi 11

en: Palette entry 12
tr: Palet girdisi 12

en: Palette entry 13
tr: Palet girdisi 13

en: Palette entry 14
tr: Palet girdisi 14

en: Palette entry 15
tr: Palet girdisi 15

en: Palette entry 16
tr: Palet girdisi 16

en: Palette entry 2
tr: Palet girdisi 2

en: Palette entry 3
tr: Palet girdisi 3

en: Palette entry 4
tr: Palet girdisi

en: Palette entry 5
tr: Palet girdisi 5

en: Palette entry 6
tr: Palet girdisi 6

en: Palette entry 7
tr: Palet girdisi 7

en: Palette entry 8
tr: Palet girdisi 8

en: Palette entry 9
tr: Palet girdisi 9

en: Palette for terminal applications
tr: Terminal uygulamaları için palet

en: Palette had %d entry instead of %d
     | Palette had %d entries instead of %d
tr[0]: Palet %2$d değer yerine %1$d değere sahip
tr[1]: Palet %2$d değer yerine %1$d değere sahip

en: Password:
tr: Parola:

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Persian
tr: Farsça

en: Popup a dialog when an s/key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
tr: s/key challenge response sorgusu algılandığında ve tıklandığında bir pencere çıkar. Bu pencereye yazılacak olan parola terminale gönderilir.

en: Position of the scrollbar
tr: Kaydırma çubuğunun yeri

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
tr: Geçerli değerler terminali kapatmak için "close", ve komutu tekrar çalıştırmak için "restart".

en: Profile Editor
tr: Profil Düzenleyici

en: Profile _icon:
tr: Profil _simgesi:

en: Profile _name:
tr: _Profil ismi:

en: Profile _used when launching a new terminal:
tr: Yeni bir terminal başlatıldığı _zaman kullanılacak profil:

en: Profile list
tr: Profil listesi

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
tr: Yeni sekme ya da pencere açılırken kullanıacak profil. profile_list içinde olmalı.

en: Profile to use for new terminals
tr: Yeni terminaller için kullanılacak profil

en: Profiles
tr: Profiller

en: ROLE
tr: ROL

en: Register with the activation nameserver [default]
tr: Aktivasyon isim sunucusuna kaydol [öntanımlı]

en: Replaces initial title
tr: İlk başlığın yerine geçer

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset and C_lear
tr: Sıfırla ve _Temizle

en: Reset and Clear
tr: Sıfırla ve Temizle

en: Restart the command
tr: Komutu yeniden çalıştır

en: Romanian
tr: Romanca

en: Ru_n a custom command instead of my shell
tr: _Kabuk yerine özel bir komut çalıştır

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
tr: Eğer custom_command seçiliyse, kabuk yerine bu komutu çalıştır.

en: Sc_roll on output
tr: Ç_ıktı olduğunda kaydır

en: Scr_ollback:
tr: _En alta dönme:

en: Scroll on _keystroke
tr: Tuş darbesi ile _kaydır

en: Scrolling
tr: Kaydırma

en: Secure _Keyboard
tr: Güvenli _Klavye

en: Select-by-_word characters:
tr: Kelime _oluşturan karakterler:

en: Set Title
tr: Başlığı Düzenle

en: Set _Character Encoding
tr: _Karakter Kodlamasını Ayarla

en: Set the default terminal's working directory. Used internally
tr: Terminalin öntanımlı çalışma dizinini ayarla. Dahili olarak kullanılır

en: Set the last specified tab as the active one in its window
tr: Kendi penceresinde aktif olan sekmeyi ayarlayın

en: Set the role for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
tr: En son belirtilen pencere için bir rol ayarla; sadece bir pencereye uygulanır; komut satırından oluşturduğunuz her pencere için bir kere belirtilebilir.

en: Set the terminal's title
tr: Terminal başlığını ayarla

en: Set the terminal's working directory
tr: Terminalin çalışma dizinini ayarla

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
tr: Terminalin yaklaştırma oranını ayarla (1.0 = normal boyut)

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
tr: Geri silme tuşunun oluşturacağı kod. Geçerli değerler, ASCII DEL karakteri için "ascii-del", Kontrol-H karakteri için (ASCII GS karakteri olarakta bilinir) "control-h", escape serisi, genelde geri silme veya silmeye bağlı, için "escape- sequence"dir. "ascii-del" normalde Geri silme tuşu için doğru ayar olarak kabul edilir.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
tr: Silme tuşunun oluşturacağı kod. Geçerli değerler, ASCII DEL karakteri için "ascii-del", Kontrol-H karakteri için (ASCII GS karakteri olarakta bilinir) "control-h", escape serisi, genelde geri silme veya silmeye bağlı, için "escape- sequence"dir. "ascii-del" normalde Silme tuşu için doğru ayar olarak kabul edilir.

en: Shortcut _Key
tr: Kısayol _Tuşu

en: Show Menu_bar
tr: _Menü Çubuğunu Göster

en: Show _Menubar
tr: _Menü Çubuğunu Göster

en: Show _menubar by default in new terminals
tr: _Menü çubuğunu yeni terminallerde öntanımlı olarak göster

en: Si_ze:
tr: B_oyut:

en: South European
tr: Güney Avrupa

en: Support skey dingus clicking
tr: Skey dingus tıklamasını destekle

en: Switch to Next Tab
tr: Sonraki Sekmeye Geç

en: Switch to Previous Tab
tr: Önceki Sekmeye Geç

en: Switch to Tab 1
tr: Sekme 1'e Geç

en: Switch to Tab 10
tr: Sekme 10'a Geç

en: Switch to Tab 11
tr: Sekme 11'e Geç

en: Switch to Tab 12
tr: Sekme 12'ye Geç

en: Switch to Tab 2
tr: Sekme 2'ye Geç

en: Switch to Tab 3
tr: Sekme 3'e Geç

en: Switch to Tab 4
tr: Sekme 4'e Geç

en: Switch to Tab 5
tr: Sekme 5'e Geç

en: Switch to Tab 6
tr: Sekme 6'ya Geç

en: Switch to Tab 7
tr: Sekme 7'ye Geç

en: Switch to Tab 8
tr: Sekme 8'e Geç

en: Switch to Tab 9
tr: Sekme 9'a Geç

en: TITLE
tr: BAŞLIK

en: Ta_bs
tr: S_ekmeler

en: Terminal _bell
tr: Terminal _zili

en: Terminal applications have these colors available to them.
tr: Terminal uygulamaları bu renkleri kullanabilecekler.

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
tr: Terminallerin, içerlerindeki uygulamaların kullanabilmesi için 16 renkli paletleri vardır. Renk adları iki nokta ile ayırılmış listesi biçimde olan palet budur. Renk adları onaltılı biçimde olmalıdır örn. "#FF00FF".

en: Thai
tr: Tay

en: The command running inside the terminal may dynamically set a new title.
tr: Belki terminal içerisinde çalışan bir uygulama dinamik bir başlık ayarlar.

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly.
tr: "%s" dosyası bulunamıyor. Bu, uygulamanın yanlış yüklendiğini belirtir.

en: The profile you selected as a base for your new profile no longer exists
tr: Yeni profiliniz için seçtiğiniz taban profili artık bulunmuyor

en: The text you clicked doesn't seem to be an S/Key challenge.
tr: Tıkladığınız metin S/Key challenge gibi görünmüyor.

en: The type of accelerator.
tr: Hızlandırıcının türü.

en: The value of configuration key %s is not valid; value is "%s"
tr: %s yapılandırma anahtarı değeri geçerli değil, değer "%s"

en: There was a problem with the command for this terminal: %s
tr: Bu terminal için olan komutta bir hata var: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal
tr: Bu terminal için oğul işlem yaratırken bir hata oluştu

en: There was an error creating the child process for this terminal: %s
tr: Bu terminal için oğul işlem yaratırken bir hata oluştu: %s

en: There was an error creating the profile "%s"
tr: "%s" profili yaratılırken bir hata oluştu

en: There was an error deleting the profiles
tr: Profiller silinirken hata oluştu

en: There was an error displaying help: %s
tr: Yardım gösterilirken hata oluştu: %s

en: There was an error getting the list of terminal profiles. (%s)
tr: Terminal profilleri listesi dizisini alırken bir hata oluştu. (%s)

en: There was an error loading a terminal keybinding. (%s)
tr: Terminal tuş bağları yüklenirken bir hata oluştu. (%s)

en: There was an error loading config from %s. (%s)
tr: %s'dan ayar yüklenirken hata oluştu. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use image in menus. (%s)
tr: Menülerde resim gösterilmesi ile ilgili ayar değeri yüklenirken bir hata oluştu. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menu accelerators. (%s)
tr: Menü tuşlarının kullanımı ile ilgili değer yüklenirken hata oluştu. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menubar access keys. (%s)
tr: Menü çubuğu ulaşımı için hangi tuşların kullanılacağını belirten değer yüklenirken hata oluştu. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use mnemonics. (%s)
tr: mnemonics kulllanımı ile ilgili ayar değeri yükleniren hata oluştu. (%s)

en: There was an error subscribing to notification for use_menu_accelerators (%s)
tr: Menü tuşlarının kullanımı ile ilgili değer değişiklikleri uyarısına kaydolurken bir hata oluştu. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of changes to default profile. (%s)
tr: Öntanımlı profildeki değişiklik uyarısına kayıt olurken bir hata oluştu. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of menu icon visibility changes. (%s)
tr: Menü şekilleri görünürlüğü ayarları değişikliği uyarısına kaydolurken hata oluştu. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of monospace font changes. (%s)
tr: Eşaralıklı yazıtipi değişikliği uyarısı kaydolurken bir hata oluştu. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal encoding list changes. (%s)
tr: Terminal kodlaması listesi değişikliklerini uyarılmasına kaydolurken bir hata oluştu: (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal keybinding changes. (%s)
tr: Terminal tuş bağlarının değişiklikleri uyarısına kaydolurken bir hata oluştu. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile changes. (%s)
tr: Terminal profili değişiklikleri uyarısına kaydolurken bir hata oluştu. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
tr: Terminal profili değişiklikleri uyarısı kaydolurken bir hata oluştu. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal window configuration changes. (%s)
tr: Terminal penceresi değişiklikleri uyarısı kaydolurken bir hata oluştu. (%s)

en: There was an error subscribing to notification on changes on whether to use menubar access keys (%s)
tr: Menü çubuğu ulaşımı için hangi tuşların kullanılacağı değişiklikleri uyarısına kaydolurken bir hata oluştu. (%s)

en: There was an error while removing the configuration directory %s. (%s)
tr: Yapılandırma dizini %s silinirken hata oluştu. (%s)

en: There wasn't a default value for %s
tr: %s için öntanımlı değer yok

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
tr: Bu seçenekler bazı programların yanlış davranmasına sebep olur.
    Bunlar sadece kimi uygulamaların ve işletim sistemlerinin farklı terminal
    davranışı beklentileriyle baş etmenizi sağlamak için buradalar.

en: Title and Command
tr: Başlık ve Komut

en: Title for terminal
tr: Terminal için başlık

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
tr: Terminal penceresinde yada sekmesinde gösterilecek başlık. Bu başlık title_mode ayarının durumuna göre, terminal içindeki uygulamaların ayarladığı başlıklar tarafından değiştirilebilir veya birleştirilebilir.

en: True if the cursor should blink when the terminal has focus, for windows/tabs with this profile.
tr: Eğer seçiliyse, bu profildeki pencereler/sekmeler için imleç terminal odaklandığında yanıp söner.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
tr: Eğer seçiliyse, bu profildeki pencereler/sekmeler için yeni pencerelerde menü çubuğu gösterilir.

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Turn off the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
tr: En son belirtilen pencere için menü çubuğunu kapat; sadece bir pencereye uygulanır; komut satırından oluşturduğunuz her pencere için bir kere belirtilebilir.

en: Turn on the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
tr: En son belirtilen pencere için menü çubuğunu aç; sadece bir pencereye uygulanır; komut satırından oluşturduğunuz her pencere için bir kere belirtilebilir.

en: Two "%s" options given for one tab
tr: Bir sekme için iki "%s" seçeneği verilmiş

en: Two "%s" options given for one window
tr: Bir pencere için iki "%s" seçeneği verilmiş

en: Two --default-working-directories given
tr: İki --default-working-directory verilmiş

en: Two geometries given for one window
tr: Bir pencere için iki geometri verilmiş

en: Two roles given for one window
tr: Bir pencere için iki rol verilmiş

en: Type a new accelerator
tr: Yeni bir hızlandırıcı girin

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
tr: Yeni bir hızlandırıcı girin, ya da silme tuşu ile silin.

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for pseudo-transparency.
tr: Terminal arkaplanının tipi. Geçerli değerler, sabit renk için "solid", resim için "image", veya pseudo-saydamlık için "transparent"dir.

en: URI list dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
tr: Terminal üzerine bırakılan URI listesi yanlış biçimde (%d) veya boyda (%d)

en: Unicode
tr: Ünikod

en: Use colors from s_ystem theme
tr: _Sistem temasının renklerini kullan

en: User Defined
tr: Kullanıcı Tanımlı

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: View
tr: Görünüm

en: Western
tr: Batı

en: What to do with dynamic title
tr: Dinamik başlık ile ne yapılacağı

en: What to do with the terminal when the child command exits
tr: Oğul komut sonlandığında terminal ile ne yapılacağı

en: When command _exits:
tr: _Komut sona erdiğinde:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
tr: Kelime halinde metin seçerken, bu karakterlerin serileri tek kelime olarak kabul edilecek. "A-Z" şeklinde aralıklar belirlenebilir. Gerçek düz çizgi (aralık belirtmeyen) verilen karakterler arasında en başta olmalıdır.

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "disabled".
tr: Terminal kaydırma çubuğunun nereye koyulacağı. Geçerli değerler "left", "right", ve "disabled"dır.

en: Whether the menubar has access keys
tr: Menü çubuğunun ulaşma tuşunun olması

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
tr: Menü çubuğunun standart ulaşım için GTK kısayolun etkinliği

en: Whether to allow bold text
tr: Kalın metne izin verilmesi

en: Whether to blink the cursor
tr: İmlecin yanıp sönmesi

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
tr: Menü çubuğu için Alt+harf ulaşım tuşlarının çalışıp çalışmaması. Bu tuşlar terminal içinde çalışan başka uygulamaları etkileyebilecekleri için kapatılabilirler.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
tr: Giriş kabuğu olarak terminaldeki komutun başlatılması

en: Whether to run a custom command instead of the shell
tr: Kabuk yerine özel bir komutun çalıştırılması

en: Whether to scroll background image
tr: Arkaplan resminin kaydırılması

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
tr: Bir tuşa basıldığında en alta kayma

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
tr: Yeni çıktı olduğunda en alta kayma

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
tr: Yeni pencere/sekmelerde menü çubuğunun gösterilmesi

en: Whether to silence terminal bell
tr: Terminal zilinin susturulması

en: Whether to update utmp/wtmp when launching terminal command
tr: Terminal komutları başlatıldığında utmp/wtmp'nin güncellenmesi

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
tr: Terminal parçacığı temasından renklerin kullanılması

en: Whether to use the system font
tr: Sistem yazıtipinin kullanılması

en: White on black
tr: Siyah üzerine beyaz

en: X geometry specification (see "X" man page), can be specified once per window to be opened.
tr: X geometri spesifikasyonu ("X" kavuz sayfasına bakın), açılan her pencere için bir kere belirtilebilir.

en: You already have a profile called "%s"
tr: Zaten "%s" adında bir profiliniz var

en: You must have at least one profile; you can't delete all of them.
tr: En azından bir profil seçmelisiniz; bütün profilleri silemezsiniz.

en: You must select one or more profiles to delete.
tr: Silmek için bir ya da daha fazla profil seçmelisiniz

en: ZOOMFACTOR
tr: YAKLAŞTIRMAORANI

en: Zoom In
tr: Yakınlaştır

en: Zoom Out
tr: Uzaklaştır

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
tr: "%g" yaklaştırma oranı çok büyük, %g kullanılıyor

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
tr: "%g" yaklaştırma oranı çok küçük, %g kullanılıyor

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Action
tr: _Eylem

en: _Add or Remove...
tr: _Ekle veya Çıkar...

en: _Allow bold text
tr: _Kalın metne izin ver

en: _Background color:
tr: _Arkaplan rengi:

en: _Background image
tr: A_rkaplan resmi

en: _Backspace key generates:
tr: _Geri Silme tuşunun oluşturacağı:

en: _Base on:
tr: _Temellendir:

en: _Close Window
tr: _Pencereyi Kapat

en: _Contents
tr: İç_erik

en: _Copy Link Address
tr: _Bağlantı Adresini Kopyala

en: _Create
tr: _Oluştur

en: _Delete key generates:
tr: _Silme tuşunun oluşturacağı:

en: _Description
tr: _Açıklama

en: _Details
tr: _Ayrıntılar

en: _Dynamically-set title:
tr: _Dinamik-ayarlanmış başlık:

en: _Edit
tr: Dü_zenle

en: _Edit Current Profile...
tr: _Güncel Profili Düzenle...

en: _Encoding
tr: _Kodlama

en: _File
tr: _Dosya

en: _Font:
tr: _Yazıtipi:

en: _Full Screen
tr: _Tam Ekran

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Image file:
tr: _Resim dosyası:

en: _Input Methods
tr: _Giriş Metodları

en: _Keyboard Shortcuts...
tr: _Klavye Kısayolları...

en: _Next Tab
tr: _Sonraki Sekme

en: _None (use solid color)
tr: _Yok (dolgu rengi kullan)

en: _Normal Size
tr: _Normal Boyut

en: _Open Link
tr: _Bağlantıyı Aç

en: _Previous Tab
tr: Ö_nceki Sekme

en: _Profile name:
tr: _Profil adı:

en: _Profiles:
tr: _Profiller:

en: _Reset
tr: _Sıfırla

en: _Reset compatibility options to defaults
tr: _Uyumluluk tercihlerini öntanımlı değerlere getir

en: _Run command as a login shell
tr: _Giriş kabuğu yerine komut çalıştır

en: _Scrollbar is:
tr: _Kaydırma çubuğu:

en: _Set Title...
tr: _Başlığı Ayarla...

en: _Shade transparent or image background:
tr: Ş_effaf arkaplan ya da arkaplan resmi:

en: _Shortcut Keys:
tr: _Kısayol Tuşları:

en: _Text color:
tr: _Metin rengi:

en: _Title:
tr: _Başlık:

en: _Transparent background
tr: Ş_effaf arkaplan

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
tr: _Komut başlatıldığında utmp/wtmp kayıtlarını güncelle

en: _Use bold version of font
tr: Yazıtipinin _kalın şeklini kullan

en: _Use the system terminal font
tr: _Sistem terminal yazıtipi kullan

en: _View
tr: _Görünüm

en: _kilobytes
tr: _kilobayt

en: _lines
tr: _satır

en: char cell
tr: karakter hücresi

en: italic
tr: eğik

en: kilobytes
tr: kilobayt

en: monospaced
tr: eş aralıklı

en: oblique
tr: yatık

en: other
tr: diğer

en: proportional
tr: orantılı

en: reverse italic
tr: ters eğik

en: reverse oblique
tr: ters yatık

en: text/plain dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
tr: Terminal üzerine bırakılan text/plain yanlış biçimde (%d) veya boyda (%d)
