gnome-utils - en to tr translation catalogue (298 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
tr: 
    ... Görüntülemek için çok fazla hata var...

en: %s could not be opened.
tr: %s açılamadı.

en: %s is not a regular file.
tr: %s kurala uyan bir dosya değil.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
tr: %s kullanıcı tarafından okunabilir değil. Ya programı root olarak çalıştırın ya da sistem yöneticinizden dosya üzerindeki izinleri değiştirmesini isteyin.

en: %s not a log file.
tr: %s bir günlük dosyası değil.

en: (stopped)
tr: (durdu)

en: 0 for the quick format, 1 for a standard one (adds a low-level format) and finally 2 for a thorough format (adds a bad blocks scan).
tr: Hızlı biçimlendirme için 0, standart biçimlendirme için 1(düşük seyive biçimlendirme ekler), ve tam biçimlendirme için 2 (bozuk alan denetimi ekler)

en: <No log loaded>
tr: <Hiçbir günlük yüklenmedi>

en: <empty>
tr: <boş>

en: <small><i><b>Note</b>: The mbadblocks utility isn't installed on this system.  It must be installed in order to perform a thorough DOS (fat) formatting.</i></small>
tr: <small><i><b>Not</b>: mbadblocks uyguluması sistemde yüklü değil. Tam DOS (fat) biçimlendirmesi için yüklenmesi gerekli.</i></small>

en: <span weight="bold">Filesystem Settings</span>
tr: <span weight="bold">Dosya Sistemi Ayarları</span>

en: <span weight="bold">Formatting Mode</span>
tr: <span weight="bold">Biçimlendirme Kipi</span>

en: <span weight="bold">Physical Settings</span>
tr: <span weight="bold">Fiziksel Ayarlar</span>

en: A client for the MIT dictionary server.
tr: MIT sözlük sunucusu için istemci.

en: A serious error occured. Please check that your server and port are correct. For reference the default server is dict.org and the port 2628
tr: Ciddi bir hata oluştu. Lütfen sunucu ve portun doğruluğunu kontrol edin. Öntanımlı sunucu dict.org ve port 2628dir.

en: A system log viewer for GNOME.
tr: GNOME için sistem günlük görüntüleyici.

en: ADVANCED USERS ONLY - Default backend for FAT formatting
tr: SADECE UZMAN KULLANICILAR - FAT biçimlendirme için öntanımlı

en: A_vailable options:
tr: Olası _Seçenekler:

en: Abnormal child process termination.
tr: Bilinmeyen alt süreç sonlandırması

en: Abnormal mbadblocks child process termination.
tr: Bilinmeyen mbadblocks alt süreç sonlandırması

en: Ac_tions...
tr: Ey_lemler...

en: Accessories
tr: Araçlar

en: Action Database
tr: Eylem Veritabanı

en: Actions
tr: Eylemler

en: Add logs to monitor
tr: Görüntüleyiciye günlük ekle

en: April
tr: Nisan

en: August
tr: Ağustos

en: Automatically start a search
tr: Kendiliğinden aramaya başla

en: Bad data in cyl %d.  Continuing...
tr: Silindir %d de zarar görmüş veri. Devam ediliyor...

en: Browse
tr: Araştır

en: Calendar
tr: Takvim

en: Can't write to actions database!
tr: Eylemler veritabanına yazılamıyor!

en: Cannot connect to server
tr: Sunucuya bağlanılamıyor

en: Cannot initialize bonobo.
tr: Bonobo başlatılamadı

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
tr: <%s> eylem veritabanı açılamadı! Açarken hata oluştu.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
tr: Açıklama veritabanı <%s> açılamadı! Açarken hata oluştu.

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
tr: regexp veritabanı <%s> açılamadı! Açarken hata oluştu.

en: Check Spelling
tr: Yazım Denetimi

en: Check _Spelling
tr: _Yazım Denetimi

en: Check word spelling
tr: Sözcük yazım denetimi

en: Checking for bad blocks...
tr: Bozuk alanlar denetleniyor...

en: Checking for bad blocks... (this might take a while)
tr: Bozuk alan denetleniyor... (bu işlem biraz zaman alabilir)

en: Checking for bad blocks... Done
tr: Bozuk alan denetimi yapılıyor... Yapıldı

en: Click to Remove the '%s' Rule
tr: '%s' Kuralını Kaldırmak İçin TIklayınız

en: Click to Start the search
tr: Aramaya Başlamak İçin Tıklayın

en: Click to Stop the search
tr: Aramayı Durdurmak için Tıklayın

en: Click to do the spell check
tr: Yazım denetimi yapmak için tıklayınız

en: Clos_e All
tr: _Hepsini Kapat

en: Close all Log files
tr: Bütün Günlük dosyalarını kapat

en: Collapse all the rows
tr: Tüm sütunları topla

en: Contains the _text
tr: İçerdiği me_tin

en: Could not determine current floppy geometry.
tr: Disket geometrisi belirlenemedi

en: Could not display help for the floppy formatter.
    %s
tr: Disket biçimlendirici için yardım görüntülenemiyor
    %s

en: Currently _monitored logs:
tr: Şu anda görü_ntülenen günlükler:

en: DEVICE
tr: AYGIT

en: D_efault strategy:
tr: Ön_tanımlı strateji:

en: Database
tr: Veritabanı

en: Database Name
tr: Veritabanı Adı

en: Date
tr: Tarih

en: Date Modified
tr: Değiştirildiği Tarih

en: Date modified more than (da_ys)
tr: En az ne kadar zaman önce _değiştirildiği (gün)

en: Date:
tr: Tarih:

en: De_fault Server
tr: _Öntanımlı Sunucu

en: December
tr: Aralık

en: Def_ault Port
tr: Ö_ntanımlı Port

en: Default Strategy
tr: Öntanımlı Strateji

en: Default filesystem type
tr: Öntanımlı dosya sistemi türü

en: Default formatting mode
tr: Öntanımlı biçimlendirme kipi

en: Description of this entry.
tr: Bu girişin açıklaması.

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Dictionary
tr: Sözlük

en: Dictionary Lookup
tr: Sözlükte Ara

en: Dictionary Preferences
tr: Sözlük Seçenekleri

en: Dictionary server
tr: Sözlük sunucusu

en: Double Density 3.5" (720KB)
tr: Çift Yoğunluklu 3.5" (720KB)

en: Double Density 5.25" (360KB)
tr: Çift Yoğunluklu 5.25" (360KB)

en: Enter a Word or select one from the list below
tr: Bir sözcük girin ya da aşağıdaki listeden seçin

en: Enter a value for search rule
tr: Arama kuralı için bir değer girin

en: Enter a word to know the spelling
tr: Söylenişini öğrenmek istediğiniz sözcüğü yazınız

en: Enter the Port Number
tr: Port Sayısını Gir

en: Enter the Server Name
tr: Sunucu Adını Gir

en: Enter the file name you want to search
tr: Aramak istediğiniz dosyanın adını giriniz

en: Enter the folder name where you want to start the search
tr: Aramaya başlamak istediğiniz dizinin adını giriniz

en: Entry Detail
tr: Giriş Ayrıntıları

en: Entry changed called for a non entry option!
tr: Girişsiz seçenek için çağrılan giriş değiştirildi!

en: Error closing device %s
tr: Aygıt kapatılırken hata oluştu %s

en: Error during completion of formatting
tr: Biçimlendirme tamamlanırken hata oluştu

en: Error formatting track #%d
tr: Bölüm biçimlendirilirken hata oluştu #%d

en: Error invoking query: %s
tr: Sorgu yapılırken hata oluştu: %s

en: Error parsing actions data base
tr: Eylemler veritabanı incelenirken hata oluştu

en: Error while checking the bad blocks.
tr: Bozuk alan denetlenirken hata oluştu.

en: Error while creating a unique filename for the bad blocks list file.
tr: Bozuk alan listesi için tekil dosya adı oluşturulurken hata oluştu.

en: Error while executing specified action
tr: Belirlenmiş eylem çalıştırılırken hata oluştu

en: Error while filling the bad blocks list file.
tr: Bozuk alan listesi doldurulurken hata oluştu.

en: Error while spawning the (%s) command: %s.
tr: (%s) komutu çalıştırılırken hata oluştu:%s

en: Error while spawning the mbadblocks command: %s.
tr: Mbadblocks komutu çalıştırılırken hata oluştu: %s

en: Error: [%s]
tr: Hata: [%s]

en: Failed to open device %s for badblock checking
tr: Bozuk alan denetimi için aygıt %s açılamadı

en: February
tr: Şubat

en: File already opened
tr: Dosya zaten açık

en: File is empty
tr: Dosya boş

en: File system _type:
tr: Dosya _sistemi türü:

en: Find
tr: Bul

en: Floppy Formatter
tr: Disket Biçimlendirici

en: Floppy _density:
tr: Disket _yoğunluğu:

en: Floppy de_vice:
tr: Disket ay_gıtı:

en: Floppy formatted successfully.
tr: Disket başarıyla biçimlendirildi.

en: Floppy formatting cancelled.
tr: Disket biçimlendirme iptal edildi.

en: Folder
tr: Dizin

en: Follow symbolic links
tr: Sembolik bağlantıları takip et

en: Format Floppy Disks
tr: Disketleri Biçimlendir

en: Format Progress
tr: Biçimlendirme Süreci

en: Formatting the disk...
tr: Disket biçimlendiriliyor...

en: Formatting the disk... Done
tr: Disket biçimlendiriliyor... Yapıldı

en: GConf error:
      %s
tr: GConf hatası:
      %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
tr: Disket %s e erişirken genel hata oluştu
    
    Hata kodu %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
tr: Diskete erişirken genel hata oluştu%s
    
    Hata kodu %s%d

en: High Density 3.5" (1.44MB)
tr: Yüksek Yoğunluklu 3.5" (1.44MB)

en: High Density 5.25" (1.2MB)
tr: Yüksek Yoğunluklu 5.25" (1.2MB)

en: Host Name
tr: Makina İsmi

en: I don't know what this is, but it's very wrong.
tr: Bunun ne olduğunu bilmiyorum, ama çok yanlış.

en: Include other filesystems
tr: Diğer dosya sistemlerini içer

en: Insufficient permissions to open floppy device %s.
tr: Disketi açmak için yeterli izin yok %s

en: Internal Error: Unable to seek to the correct location.
tr: İç Hata: Doğru konuma ulaşılamadı.

en: Internal Error: Weird value (%ld) in do_test
tr: İç Hata: Garip değer (%ld)

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
tr: Komut satırı değişken sıralamasına kabul edilmiş geçersiz seçenek.

en: January
tr: Ocak

en: July
tr: Temmuz

en: June
tr: Haziran

en: Last Date:
tr: Son Tarih:

en: Last Modified:
tr: Son Değiştirilme:

en: Log Information
tr: Günlük Bilgisi

en: Log Line Details
tr: Günlük Satır Ayrıntıları

en: Log file to open up on startup
tr: Başlangıçta açılacak günlük dosyası

en: Look Up for a Word
tr: Bir Sözcük Ara

en: Look in Folder Entry
tr: Şu Dizine Bak

en: Looking up word...
tr: Sözcük aranıyor...

en: Lookup done
tr: Arama tamamlandı

en: Lookup word in dictionary
tr: Sözlükte kelime ara

en: Lookup words in an online dictionary
tr: Sözcükleri çevrimiçi bir sözlükte ara

en: Making filesystem on disk...
tr: Disk üzerinde dosya sistemi oluşturuluyor...

en: Making filesystem on disk... Done
tr: Disk üzerinde dosya sistemi oluşturuluyor... Yapıldı

en: March
tr: Mart

en: May
tr: Mayıs

en: Message
tr: İleti

en: Message:
tr: İleti:

en: Modified:
tr: Değiştirilme:

en: Monitor Logs
tr: Günlükleri Görüntüle

en: Monitor Options
tr: Görüntüleyici Seçenekleri

en: Monitoring Logs...
tr: Günlükler Görüntüleniyor...

en: Na_me does not contain
tr: İsim içeriği yok

en: Name
tr: İsim

en: Name Contains Entry
tr: İsim İçeriği Girin

en: Name matches regular e_xpression
tr: İsim düzenli anlatımla eşleştirilir

en: Neither the mke2fs nor the mkdosfs/mformat applications are installed. You can't format a floppy without one of them.
tr: Ne mke2fs uygulaması, ne de mkdosfs/mformat uygulaması yüklenmiş. Bunlardan herhangi biri yüklü olmadan disket biçimlendiremezsiniz.

en: No Files Found
tr: Dosya Bulunamadı

en: No files found
tr: Dosya bulunamadı

en: No log files to open
tr: Açılacak günlük dosyası yok

en: No matches found
tr: Uyumlu sonuç bulunamadı

en: Not enough memory!
tr: Yeterli bellek yok!

en: November
tr: Kasım

en: Number of Lines:
tr: Satır Sayısı:

en: O_pen Folder
tr: _Dizin Aç

en: October
tr: Ekim

en: Open new logfile
tr: Yeni günlük dosyası aç

en: Owned by _group
tr: Ait olduğu _grup

en: Owned by _user
tr: Ait olduğu k_ullanıcı

en: Owner is unrecognized
tr: Sahibi tanımlanmıyor

en: Port Entry
tr: Port Girişi

en: Port used to connect to server
tr: Sunucuya bağlanmak için kullanılan port

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
tr: Silindir %d okunurken hata oluştu, beklenen%d, okunan%d

en: Process
tr: Süreç

en: Process:
tr: Süreç:

en: Properties
tr: Özellikler

en: Read Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
tr: Okuma Hatası
    Silindir %d, beklenen%d, okuma%d sorunu

en: ReadLogStats: out of memory
tr: ReadLogStats: bellek yetersiz

en: Remove logs from monitor
tr: Görüntüleyiciden günlük kaldır

en: Reset port to default
tr: Portu Öntanımlı haline ger. döndür

en: Reset server to default
tr: Sunucuyu öntanımlı haline geri döndür

en: S_earch results:
tr: Arama _sonuçları:

en: S_ize at least (kilobytes)
tr: E_n düşük boyut (kilobayt)

en: S_witch Log
tr: Günlükler Arasında _Geçiş Yap

en: Save Search Results As...
tr: Arama Sonuçlarını Farklı Kaydet...

en: Search Rule Value Entry
tr: Arama Kuralı: Değer Girişi

en: Search Rules Menu
tr: Arama Kuralları Menüsü

en: Search Strategy
tr: Arama Stratejisi

en: Search _results:
tr: Arama _sonuçları

en: Search all databases
tr: Bütün veritabanlarında ara

en: Search for Files
tr: Dosya ara

en: Search s_trategy:
tr: Arama s_tratejisi:

en: Search your disk for files
tr: Dosyalar için disk üzerinde arama yap

en: Searching...
tr: Aranıyor...

en: Select a search rule from the menu
tr: Menüden bir arama kuralı seçiniz

en: Select the '%s' constraint
tr: '%s' sınırlamasını seç

en: September
tr: Eylül

en: Server
tr: Sunucu

en: Server Entry
tr: Sunucu Girişi

en: Set sort order to descending, the default is ascending
tr: Sıralama düzenini "yükselme" olarak ayarla, öntanımlı ayar "alçalma"dır.

en: Set the text of 'Look in folder'
tr: 'Bakılacak dizin' metnini ayarlayın

en: Set the text of 'Name contains'
tr: 'Dosya adı' metnini ayarlayın

en: Show Calendar Log
tr: Takvim Günlüğünü Göster

en: Show Entry Detail
tr: Giriş Ayrıntılarını Göster

en: Show Log Properties
tr: Günlük Özelliklerini Göster

en: Show more _options
tr: Daha Fazla Özellik Göster

en: Si_ze at most (kilobytes)
tr: En yüksek bo_yut (kilobayt)

en: Size
tr: Boyut

en: Size:
tr: Boyut:

en: Smart _lookup
tr: Akıllı arama

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
tr: Dosyaları şu ölçütlerden birine göre sırala: ad, dizin, boyut, tür ve tarih

en: Specifies the log file to open up at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
tr: Başlangıçta açılacak günlük dosyasını belirtir. Öntanımlı değer, ya /var/adm/messages ya da  /var/log/messages dir. Bu durum, dağıtımınıza bağlıdır.

en: Specify whether to use smart lookup. This key is dependant on whether the dictionary server supports this option. The default is TRUE
tr: Akıllı aramayı kullanma seçeneğini belirleyin. Bu tuş sözlük sunucusunun bu seçeneği desteklemesine bağlıdır. Öntanımlı değer TRUE.

en: Spell check done
tr: Yazım denetimi tamamlandı

en: Spell-checking...
tr: Yazım denetimi...

en: Start Date:
tr: İlk tarih:

en: String not found
tr: Dizi bulunamadı

en: Switch between already opened logs
tr: Açık olan günlükler arasında geçiş yap

en: System Log
tr: Sistem Günlüğü

en: System Log Viewer
tr: Sistem Günlük Görüntüleyicisi

en: TOUCHED!!
tr: DOKUNULMUŞ!!

en: TRUE to set mkdosfs as the preferred FAT formatting backend or FALSE to set mtools as the preferred FAT formatting backend.
tr: Mkdosfs 'u tercih etmek için TRUE, mtools'u tercih etmek için FALSE kullanınız.

en: The bad blocks checking utility (mbadblocks) reported the following errors:
    %s.
tr: Bozuk alan denetim uygulaması (mbozukalan) şu hatayı verdi:
    %s.

en: The database to use in the dictionary server.
tr: Sözlük sunucusunda kullanılacak veritabanı

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
tr: Aygıt %s bağlı değil.
    Lütfen devam etmek için aygıtı bağlayınız.

en: The device to format
tr: Biçimlendirilecek aygıt

en: The dictionary server to connect to. The default server is dict.org. See http://www.dict.org for details on other servers
tr: Bağlanılacak sözlük sunucusu. Öntanımlı sunucu dict.org. Diğer sunucular hakkında ayrıntılı bilgi için http://www.dict.org adresini kullanınız.

en: The filesystem creation utility (%s) reported the following errors:
    
    %s (%d)
tr: Dosya sistemi oluşturma uygulaması (%s) şu hatayı verdi: 
    
    %s(%d)

en: The name of the individual database to use in the dictionary server. ! specifies that gnome-dictionary should search all databases in a given server
tr: Sözlük sunucusunda kullanılacak tekil veritabanının adı. ! gnome-dictionary'nin verili bir sunucudaki tüm veritabanlarını arayacağını belirtir.

en: The nautilus file manager is not running.
tr: Nautilus dosya yöneticisi çalışmıyor.

en: The port number to connect to. The default port is 2628.
tr: Bağlantı için kullanılacak port numarası. Öntanımlı değer: 2628

en: The search strategy to use
tr: Kullanılacak arama stratejisi

en: The search strategy to use. This is dependant on the search strategy that the dictionary server supports. The default strategy is 'lev' - Match words within Levenshtein distance one
tr: Kullanılacak arama stratejisi. Bu, sözlük sunucusunun desteklediği arama stratejilerine bağlıdır. Öntanımlı strateji 'lev'dir

en: The volume name can't contain any blank space.
tr: Etiket boşluk içeremez.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
tr: Belgeyi gösterebilecek bir görüntüleyici yüklü değil.

en: Thorou_gh (adds a bad blocks check to the standard mode)
tr: T_am (standart kipe bozuk alan denetimini ekler)

en: Too many logs to monitor. Remove one and try again
tr: Görüntülenecek çok fazla günlük var. Birini kaldırıp tekrar deneyin.

en: Too many open logs. Close one and try again
tr: Çok fazla açık günlük var. Bir tanesini kapatıp tekrar deneyin.

en: Type
tr: Tür

en: Unable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
tr: Diskete erişilemiyor
    
    Lütfen sürücüde bulunduğuna
    ve sürücü kapağının kapalı olduğuna emin olun.

en: Unable to create filesystem correctly.
tr: Dosya sistemi düzgün bir biçimde oluşturulamadı.

en: Unable to open logfile!
tr: Günlük dosyası açılamadı!

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
tr: Aygıt %s açılamıyor, biçimlendirme devam edemez.

en: Unable to perform requested operation. 
    Either the server you are using is not available 
    or you are not connected to the Internet.
tr: İstenen eylem gerçekleştirilemedi
    Kullandığınız sunucu devre dışı
    ya da İnternet'e bağlı değilsiniz.

en: Unable to write to device %s
tr: Aygıta yazılamıyor %s

en: Unable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
tr: Diskete yazılamadı
    
    Lütfen yazma korumalı olmadığına emin olun.

en: Unknown mke2fs starting signature, cancelling.
tr: Bilinmeyen mke2fs başlatma imzası, iptal ediliyor.

en: Use smart lookup
tr: Akıllı aramayı kullan

en: Verifying the format...
tr: Biçimlendirme sınanıyor...

en: Verifying the format... Done
tr: Biçimlendirme sınanıyor... Yapıldı

en: View the system log file
tr: Sistem günlük dosyasını göster

en: Volume _name:
tr: _Etiket:

en: While searching the following errors were reported.
tr: Arama yaparken şu hatalarla karşılaşıldı.

en: Word
tr: Sözcük

en: Word Entry
tr: Sözcük Girişi

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
tr: %s'a yazmak için gerekli izniniz yok, biçimlendirme yapılamaz
    Yazma izni almak içn sistem yöneticinizle görüşün.

en: _About...
tr: _Hakkında...

en: _Add
tr: _Ekle

en: _Calendar
tr: _Takvim

en: _Collapse All
tr: Ağacı _Topla

en: _Database:
tr: _Veritabanı:

en: _Date modified less than (days)
tr: En fazla ne kadar zaman önce değ_iştirildiği (gün)

en: _Description:
tr: A_çıklama:

en: _Dictionary
tr: _Sözlük

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Entry Detail
tr: Giriş _Ayrıntıları

en: _Execute actions
tr: E_ylemleri çalıştır

en: _Find
tr: _Bul

en: _Format
tr: _Biçimlendir

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Hide application
tr: Uygulama _gizle

en: _Look Up Selected Text
tr: Seçi_li Metni Ara

en: _Look Up Word
tr: Kelime _Ara

en: _Look in folder:
tr: _Şu dizine bak:

en: _Lookup
tr: _Ara

en: _Monitor...
tr: _Görüntüleyici...

en: _Name contains:
tr: _İsim kapsamları:

en: _Open
tr: _Aç

en: _Preferences...
tr: _Seçenekler...

en: _Properties
tr: _Özellikler

en: _Quick (only creates the filesystem)
tr: _Hızlı (sadece dosya sistemini oluşturur)

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: _Save Results As...
tr: Sonuçları _Farklı Kaydet...

en: _Select logs to monitor:
tr: Görüntülenecek günlükleri _seçin:

en: _Server:
tr: _Sunucu

en: _Show Dictionary
tr: _Sözlüğü Göster

en: _Standard (adds a low-level format to the quick mode)
tr: _Standart (hızlı kipe düşük seviye biçimlendirme ekler)

en: _Word:
tr: _Kelime:

en: action to execute when regexps are TRUE
tr: regexps DOĞRU olduğu zaman canlandırmayı çalıştır

en: description
tr: açıklama

en: ext2 for the linux native filesystem or fat for the DOS filesystem.
tr: Linux native dosya sistemi için ext2 ya da DOS dosya sistemi için fat

en: link (broken)
tr: bağlantı (kırık)

en: link to %s
tr: %s'e bağlantı

en: log name regexp
tr: günlük adı regexp

en: message regexp
tr: ileti regexp

en: process regexp
tr: süreç regexp

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
tr: etiket: [%s]
    günlük adı: [%s]
    süreç: [%s]
    ileti: [%s]
    açıklama: [%s]
    eylem: [%s]

en: tmp_list is NULL
tr: tmp _listesi BOŞ

en: today at %-I:%M %p
tr: bugün  %-I:%M %p de

en: yesterday at %-I:%M %p
tr: dün %-I:%M %p de
