nautilus - en to tr translation catalogue (1276 entries)

en:  (another copy)
tr:  (başka kopya)

en:  (containing %d item) |  (containing %d items)
tr[0]:  (%d öğe içeriyor)
tr[1]:  (%d öğe içeriyor)

en:  (containing a total of %d item) |  (containing a total of %d items)
tr[0]:  (toplam olarak %d öğe içeriyor)
tr[1]:  (toplam olarak %d öğe içeriyor)

en:  (copy)
tr:  (kopya)

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.
tr: "%s", "%s"i açamıyor çünkü "%s", "%s" konumundaki dosyalara erişemiyor.

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s".locations.
tr: "%s", "%s"i açamıyor çünkü "%s", "%s" konumundaki dosyalara erişemiyor.

en: "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
tr: "%s" kopyalanamadı çünkü onu okumak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
tr: "%s" silinemedi çünkü o salt okunur disk üzerinde.

en: "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
tr: "%s" silinemedi çünkü onu veya onun üst klasörünü değiştirmek için erişim hakkınız yok.

en: "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
tr: "%s" taşınamadı çünkü o salt okunur disk üzerinde.

en: "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
tr: "%s" taşınamadı çünkü onu veya onun üst klasörünü değiştirmek için erişim hakkınız yok.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
tr: "%s" bulunamadı. Silinmiş olabilir.

en: "%s" is an executable text file.
tr: "%s" çalıştırılabilir bir metin dosyası.

en: "%s" is not a valid location.
tr: "%s" geçerli bir konum değil.

en: "%s" selected
tr: "%s" seçildi

en: "%s" selected (%s)
tr: "%s" seçildi (%s)

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
tr: Dosyaları Yapıştır komutunu seçerseniz "%s" kopyalanacaktır

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
tr: Dosyaları Yapıştır komutunu seçerseniz "%s" taşınacaktır

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
tr: %-d %B %Y %A, saat %-H:%M:%S da

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
tr: %-d %b %Y %a, saat %-H:%M da

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
tr: %-d %b %Y %a, saat %-H:%M:%S da

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
tr: %-d %m %Y, saat %-H:%M da

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
tr: %-d %b %Y, saat %-H:%M da

en: %d folder selected | %d folders selected
tr[0]: %d klasör seçildi
tr[1]: %d klasör seçildi

en: %d item selected (%s) | %d items selected (%s)
tr[0]: %d öğe seçildi (%s)
tr[1]: %d öğe seçildi (%s)

en: %d item, with size %s | %d items, totalling %s
tr[0]: %d öğe, %s boyutunda
tr[1]: %d öğe, %s boyutunda

en: %d other item selected (%s) | %d other items selected (%s)
tr[0]: %d başka öğe seçildi (%s)
tr[1]: %d başka öğe seçildi (%s)

en: %dnd link to %s
tr: %d. %s bağlantısı

en: %drd link to %s
tr: %d. %s bağlantısı

en: %dst link to %s
tr: %d. %s bağlantısı

en: %dth link to %s
tr: %d. %s bağlantısı

en: %ld of %ld
tr: %ld / %ld

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
tr: %-d/%m/%y, saat %-H:%M da

en: %m/%d/%y
tr: %d/%m/%y

en: %s (%dnd copy)%s
tr: %s (%d. kopya)%s

en: %s (%drd copy)%s
tr: %s (%d. kopya)%s

en: %s (%dst copy)%s
tr: %s (%d. kopya)%s

en: %s (%dth copy)%s
tr: %s (%d. kopya)%s

en: %s (another copy)%s
tr: %s (başka kopya)%s

en: %s (copy)%s
tr: %s (kopya)%s

en: %s Properties
tr: %s Özellikleri

en: %s Viewer
tr: %s İzleyicisi

en: %s Visible Columns
tr: %s Görünen Sütunları

en: %s's Home
tr: %s Ev Klasörü

en: %s, Free space: %s
tr: %s, Boş alan: %s

en: %u file | %u files
tr[0]: %u dosya
tr[1]: %u dosya

en: %u folder | %u folders
tr[0]: %u klasör
tr[1]: %u klasör

en: %u item | %u items
tr[0]: %u öğe
tr[1]: %u öğe

en: (Empty)
tr: (Boş)

en: (some contents unreadable)
tr: (bazı içerikler okunmaz)

en: 00/00/00, 00:00 PM
tr: 00/00/00, saat 00:00 da

en: 100%
tr: %100

en: 150%
tr: %150

en: 200%
tr: %200

en: 25%
tr: %25

en: 400%
tr: %400

en: 50%
tr: %50

en: 75%
tr: %75

en: <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
     | <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
tr[0]: <b>Resim Türü:</b> %s (%s)
    <b>Çözünürlüğü:</b> %dx%d benek
tr[1]: <b>Resim Türü:</b> %s (%s)
    <b>Çözünürlüğü:</b> %dx%d benek

en: <b>_Bookmarks</b>
tr: <b>_Yer imleri</b>

en: <b>_Location</b>
tr: <B>_Konum</b>

en: <b>_Name</b>
tr: <B>İ_sim</b>

en: <span weight="bold">Behaviour</span>
tr: <span weight="bold">Davranış</span>

en: <span weight="bold">Default View</span>
tr: <span weight="bold">Öntanımlı Görünüm</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
tr: <span weight="bold">Çalıştırılabilir Metin Dosyaları</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
tr: <span weight="bold">Klasörler</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
tr: <span weight="bold">Simge Yazıları</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
tr: <span weight="bold">Öntanımlı Simge Görünümü</span>

en: <span weight="bold">List Columns</span>
tr: <span weight="bold">Liste Sütunları</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
tr: <span weight="bold">Öntanımlı Liste Görünümü</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
tr: <span weight="bold">Diğer Önizlenebilir Dosyalar</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
tr: <span weight="bold">Ses Dosyaları</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
tr: <span weight="bold">Metin Dosyaları</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
tr: <span weight="bold">Çöp</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
tr: <span weight="bold">Öntanımlı Ağaç Görünümü</span>

en: ? bytes
tr: ? bayt

en: ? items
tr: ? öğe

en: A Teal variation of the Crux theme.
tr: Crux temasının Teal varyasyonu.

en: A link called "Link To Old Desktop" has been created on the desktop.
tr: "Eski Masaüstüne Bağ" adındaki bağ masaüstünüzde oluşturuldu.

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
tr: Masaüstünde ve simge görünümünde, simgelerin altında görünecek yazılar. Asıl yazı sayısı yaklaştırma seviyesine göre belirlenecektir. Geçerli değerler "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" ve "mime_type"dır.

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
tr: Klasik GNOME ortamına uygmadı için dizayn edilmiş bir tema.

en: A trash folder is used for storing items moved to the trash.
tr: Çöp klasörü çöpe atılan dosyaların saklandığı klasördür.

en: A user-visible description of the column
tr: Sütununu kullanıcının görebileceği bir tanımı

en: About Scripts
tr: Betikler Hakkında

en: Access was denied.
tr: Erişim engellendi.

en: Accessed:
tr: Erişim:

en: Activate items with a _double click
tr: Öğeler_i çift tıklamayla etkinleştir

en: Activate items with a _single click
tr: Öğ_eleri tek tıklamayla etkinleştir

en: Add Emblems...
tr: Amblem Ekle...

en: Add Nautilus to session
tr: Nautilus'u oturuma ekle

en: Add a bookmark for the current location to this menu
tr: Mevcut konum için menüye yer imi ekle

en: Adjust your user environment
tr: Kullanıcı ortamını düzenleyin

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
tr: Bu klasördeki tüm çalıştırılabilir dosyalar Betikler menüsünde görünecek.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
tr: Bu klasördeki tüm çalıştırılabilir dosyalar Betikler menüsüde görünür. Menüden bir betik seçmek o betiği çalıştır.
    
    Yerel bir klasörde çalıştırıldığında, betiklere seçilen dosya adları geçilir. Uzak bir klasörden çalıştırıldığında (örn. web veya ftp'de bulunan bir içerik), betikler argüman almayacaklardır.
    
    Tüm koşullarda, bu çevresel değerler Nautilus tarafından betiklerinkullanması için atanacaktır:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: Seçilen dosyalar için satır sonu çıkarılmış konumlar (sadece yerel ise)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: Seçilen dosyalar için satır sonu çıkarılmış URI'ler.
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: Geçerli konum için URI
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: güncel pencerenin konumu ve boyutu

en: Always
tr: Her zaman

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
tr: Crux temasının Eggplant varyasyonu.

en: An _Application...
tr: Bir _Uygulama...

en: An invalid drag type was used.
tr: Geçersiz bir sürükleme türü kullanıldı.

en: Aperture Value
tr: Diyafram Değeri

en: Apparition
tr: Ruh

en: Application
tr: Uygulama

en: Application ID
tr: Uygulama No

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
tr: Daha önce ziyaret edilen konumları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to empty all of the items from the trash?
tr: Çöpteki bütün öğeleri boşaltmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to forget history?
tr: Geçmiş bilgilerini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to open all files?
tr: Tüm dosyaları açmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the trash?
tr: "%s" dosyasını çöpten kalıcı olarak silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
tr: "%s" dosyasını kalıcı olarak silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the trash?
tr[0]: %d seçili öğeyi kalıcı olarak çöpten silmek istediğinizden emin misiniz?
tr[1]: %d seçili öğeyi kalıcı olarak çöpten silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
tr[0]: %d seçili öğeyi kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?
tr[1]: %d seçili öğeyi kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Arran_ge Items
tr: Öğ_eleri Düzenle

en: Art
tr: Sanatsal

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
tr: Çö_pü boşaltmadan, ya da dosyaları silmeden önce sor

en: Attribute
tr: Öznitelik

en: Back
tr: Geri

en: Background
tr: Arkaplan

en: Backgrounds and Emblems
tr: Arkaplanlar ve Amblemler

en: Basic
tr: Temel

en: Be sure that you have started the Medusa search service, and if you don't have an index, that the Medusa indexer is running.
tr: Medusa arama servisini çalıştırdığınızdan emin olun, eğer indeksiniz yoksa Medusa indeksleyicisinin çalıştığından emin olun.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
tr: Nautilus'u çalıştırmadan önce, lütfen aşağıdaki klasörü oluşturun, ya da Nautilus'un oluşturabileceği şekilde erişim haklarını ayarlayın.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
tr: Nautilus'u çalıştırmadan önce, lütfen aşağıdaki klasörü oluşturun, ya da Nautilus'un oluşturabileceği şekilde erişim haklarını ayarlayın.

en: Behavior
tr: Davranış

en: Binary Freedom
tr: İkili Özgürlüğü

en: Black
tr: Siyah

en: Blue Ridge
tr: Kabartma Mavi

en: Blue Rough
tr: Pürüzlü Mavi

en: Blue Type
tr: Mavi Tür

en: Bookmark for Nonexistent Location
tr: Bulunmayan Konum İçin Yer İmi

en: Bring up a new window for every opened file
tr: Açılan her dosya için yeni bir pencere aç

en: Broken Link
tr: Kırık Bağlantı

en: Browse Filesystem
tr: Dosya Sistemine Gözat

en: Browse Folder
tr: Klasörü Gez

en: Browse Folders
tr: Klasörleri Gez

en: Browse available software
tr: Uygun yazılımlara gözat

en: Browse the filesystem with the file manager
tr: Dosya yöneticisi ile dosya sistemine gözatın.

en: Brushed Metal
tr: Cilalı Metal

en: Bubble Gum
tr: Sakız

en: Burlap
tr: Kumaş

en: By Emblems
tr: Amblemine Göre

en: By Modification Date
tr: Değişim Tarihine Göre

en: By Modification _Date
tr: _Değişim Tarihine Göre

en: By Name
tr: İsme Göre

en: By Size
tr: Boyuta Göre

en: By Type
tr: Türe Göre

en: By _Emblems
tr: _Amblemlerine Göre

en: By _Name
tr: İ_sme Göre

en: By _Size
tr: _Büyüklüğe Göre

en: By _Type
tr: _Türe Göre

en: CD Creator
tr: CD Oluşturucu

en: CD _Creator
tr: _CD Yazıcı

en: CNET Linux Center
tr: CNET Linux Merkezi

en: C_ancel Remove
tr: _Silmeyi İptal Et

en: C_lear Text
tr: Metni _Temizle

en: C_olors
tr: _Renkler

en: C_onnect
tr: _Bağlan

en: Camera
tr: Fotoğraf Makinesi

en: Camera Brand
tr: Fotoğraf Makinesi Markası

en: Camera Model
tr: Fotoğraf Makinesi Modeli

en: Camouflage
tr: Kamuflaj

en: Can't Change Trash Location
tr: Çöpün Yeri Değiştirilemiyor

en: Can't Connect to Server
tr: Sunucuya Bağlanılamıyor

en: Can't Copy Into Self
tr: Üzerine Kopyalanamaz

en: Can't Copy Over Self
tr: Üzerine Kopyalanamaz

en: Can't Copy Trash
tr: Çöp Kopyalanamıyor

en: Can't Delete Volume
tr: Dosya Sistemi Silinemedi

en: Can't Display Location
tr: Adres Gösterilemiyor

en: Can't Execute Remote Links
tr: Uzaktaki Bağlantılar Çalıştırılamadı

en: Can't Launch CD Burner
tr: CD Yazıcı Başlatılamadı

en: Can't Move Into Self
tr: Üzerine Taşınamaz

en: Can't Open Location
tr: Konum Erişilemedi

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
tr: "x-directory/normal" için bile bir açıklama bulunamadı. Bunun anlamı, gnome-vfs.keys dosyasının bulunamaması ya da hatalı bir yerde bulunmasıdır.

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel Group Change?
tr: Grup Değişimi İptal Edilsin mi?

en: Cancel Open?
tr: Açma İşlemi İptal Edilsin mi?

en: Cancel Owner Change?
tr: Sahip Değişimi İptal Edilsin mi?

en: Cancel Rename?
tr: Yeniden adlandırmayı iptal edeyim mi ?

en: Cancel Showing Properties Window?
tr: Özellikler Penceresi Kapatılsın mı?

en: Cannot move "%s" because it or its parent folder are contained in the destination.
tr: "%s" taşınamıyor çünkü o veya onun üst klasörü hedefte bulunuyor.

en: Cannot move "%s" to the trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
tr: "%s" çöpe taşınamadı çünkü onu veya onun üst klasörünü değiştirmek için erişim hakkınız yok.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
tr: Dosya çöpe taşınamadı, kalıcı olarak silmek ister misiniz?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
tr: Öğeler çöpe taşınamadı, bunları kalıcı olarak silmek ister misiniz?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
tr: Kimi öğeler çöpe taşınamadı, bunları kalıcı olarak silmek ister misiniz?

en: Cannot open %s
tr: %s açılamıyor

en: Certified
tr: Onaylanlı

en: Chalk
tr: Tebeşir

en: Change Desktop _Background
tr: _Masaüstü Arkaplanını Değiştir

en: Change how files are managed
tr: Dosyaların yönetimini değiştir

en: Change systemwide settings (affects all users)
tr: Sistem ayarlarını değiştir (tüm kullanıcıları etkiler)

en: Change the visibility of this window's location bar
tr: Bu pencerenin konum çubuğunun görünürlüğünü değiştir

en: Change the visibility of this window's sidebar
tr: Bu pencerenin yan çubuğunun görünürlüğünü değiştir

en: Change the visibility of this window's statusbar
tr: Pencere durum çubuğunun görünürlüğünü değiştir

en: Changing group.
tr: Grup değiştiriliyor.

en: Changing owner.
tr: Sahibi değiştiriliyor.

en: Charcoal
tr: Kömür

en: Check that an SMB server is running in the local network.
tr: Yerel ağda bir SMB sunucusunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
tr: Yazım yanlışlarını ve vekil ayarlarınızın doğruluğunu kontrol edin.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
tr: Bu amblemi silmek için erişim haklarınızı kontrol edin.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
tr: Bu deseni silmek için erişim haklarınızı kontrol edin.

en: Check that your proxy settings are correct.
tr: Vekil ayarlarınızın doğruluğunu kontrol edin.

en: Choose a program with which to open the selected item
tr: Seçili dosyayı açacak uygulamayı seç

en: Choose a view for "%s":
tr: "%s" için bir görünüm seçin:

en: Choose a view for the current location, or modify the set of views
tr: Şimdiki konum için bir görünüm ekleyin, ya da görünüm listesini düzenleyin

en: Choose an application with which to open "%s":
tr: "%s" programını açacak bir uygulamayı seçin:

en: Choose another application with which to open the selected item
tr: Seçili dosyayı açacak başka bir uygulamayı seç

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
tr: Simge adının altında gösterilecek bilgilerin sırasını seçin. Simgelere yaklaştıkça görüntülenecek bilgi miktarı artacaktır.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
tr: List görünümünde gösterilecek bilgilerin sırasını seçin.

en: Choose the order of information to appear in this folder.
tr: Bu klasörde görünecek bilgi düzenini seçin.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
tr: Menüden bir betik seçmek, bu betiği girdi olarak tüm seçili öğeleri kullanarak çalıştırır.

en: Clean _Up by Name
tr: İ_sme Göre Temizle

en: Clear History
tr: Geçmiş Bilgilerini Sil

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
tr: Git menüsünün ve İleri/Geri listesinin içeriğini temizle

en: Click on a color to remove it
tr: Silmek için bir rengin üzerine tıklayın

en: Click on a pattern to remove it
tr: Silmek için bir desenin üzerine tıklayın

en: Click on an emblem to remove it
tr: Silmek için bir amblemin üzerine tıklayın

en: Close P_arent Folders
tr: _Üst Klasörleri Kapat

en: Close _All Windows
tr: _Tüm Pencereleri Kapat

en: Close all Navigation windows
tr: Tüm Gezgin pencerelerini kapat

en: Close the side pane
tr: Yan paneli kapat

en: Close this folder
tr: Bu klasörü kapat

en: Close this folder's parents
tr: Klasörün üst klasörlerini kapat

en: Color _name:
tr: Renk _adı:

en: Color _value:
tr: Renk _değeri:

en: Color of the selection box
tr: Seçim kutusunun rengi

en: Color used for information text against a dark background
tr: Koyu renkteki arkaplanda bilgi metni için kullanılacak renk

en: Color used for information text against a light background
tr: Açık renkteki arkaplanda gösterilecek bilgi yazısı için renk

en: Colors:
tr: Renkler:

en: Compact _Layout
tr: Sıkışı_k Düzen

en: Computer
tr: Bilgisayar

en: Computer icon visible on desktop
tr: Bilgisayar simgesi masaüstünde görünür

en: Concrete
tr: Beton

en: Configure network services
tr: Ağ servislerini yapılandır

en: Configure network services (web server, DNS server, etc.)
tr: Ağ servislerini yapılandırın (web sunucusu, DNS sunucusu, vb.)

en: Conflict While Copying
tr: Kopyalarken Çakışma

en: Connect to Server
tr: Sunucuya Bağlan

en: Connect to _Server...
tr: _Sunucuya Bağlan...

en: Contains a side pane view
tr: Bir yan panel görünümü içerir

en: Content View
tr: İçerik Görünümü

en: Contents:
tr: İçerik:

en: Cool
tr: Şık

en: Copy Folder
tr: Klasör Kopyala

en: Copy the selected text to the clipboard
tr: Seçili metni panoya kopyala

en: Copying
tr: Kopyalanıyor

en: Copying files
tr: Dosyalar kopyalanıyor

en: Cork
tr: Mantar

en: Could not complete specified action.
tr: Belirtilen eylem tamamlanamadı.

en: Could not complete specified action:  %s
tr: Belirtilen eylem tamamlanamadı:  %s

en: Could not copy "%s" to the new location.
tr: "%s" yeni konumuna kopyalanamadı.

en: Could not move "%s" to the new location.
tr: "%s" yeni konumuna taşınamadı.

en: Couldn't Add Emblem
tr: Amblem Eklenemedi

en: Couldn't Add Emblems
tr: Amblemle eklenemedi

en: Couldn't Create Required Folder
tr: Gereken Klasör Oluşturulamadı

en: Couldn't Create Required Folders
tr: Gereken Klasörler Oluşturulamadı

en: Couldn't Delete Emblem
tr: Amblem Silinemedi

en: Couldn't Delete Pattern
tr: Desen Silinemedi

en: Couldn't Install Color
tr: Renk Kurulamadı

en: Couldn't Install Emblem
tr: Amblem Kurulamadı

en: Couldn't Install Pattern
tr: Desen Kurulamadı

en: Couldn't Remove Emblem
tr: Amblem Silinemedi

en: Couldn't Rename Emblem
tr: Amblem Yeniden Adlandırılamadı

en: Couldn't Show Help
tr: Yardım Görüntülenemiyor

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
tr: "%s" öğesinin grubu değiştirilemez, çünkü salt okunur disk üzerinde.

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
tr: "%s" dosyasının adı değiştirilemez, çünkü bu öğe salt okunur bir disk üzerindedir.

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
tr: "%s"nin sahibi değiştirilemedi çünkü dosya salt okunur disk üzerinde

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
tr: "%s"nin erişim hakları değiştirilemedi çünkü dosya salt okunur disk üzerinde

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot contact the SMB master browser.
tr: "%s" gösterilemiyor, çünkü Nautilus SMB ana tarayıcısına ulaşamıyor.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found.
tr: "%s" gösterilemiyor, çünkü "%s" makinesi bulunamadı.

en: Couldn't display "%s".
tr: "%s" gösterilemiyor.

en: Couldn't find "%s".
tr: "%s" bulunamadı.

en: Couldn't install emblem
tr: Amblem kurulamadı

en: Couldn't remove emblem with name '%s'.
tr: '%s' adındaki amblem silinemedi.

en: Couldn't rename emblem with name '%s'.
tr: Amlem '%s' adına yeniden adlandırılamadı.

en: Count _number of items:
tr: _Öğe sayısını hesapla:

en: Create Document from template "%s"
tr: "%s" şablomundan Belge oluştur

en: Create Folder
tr: Klasör Oluştur

en: Create L_auncher
tr: _Başlatıcı Oluştur

en: Create _Document
tr: _Belge Oluştur

en: Create _Folder
tr: _Klasör Oluştur

en: Create a New Color:
tr: Yeni Bir Renk Oluştur:

en: Create a New Emblem:
tr: Yeni Bir Amblem Oluştur:

en: Create a new empty file inside this folder
tr: Bu klasör içinde boş bir dosya oluştur

en: Create a new empty folder inside this folder
tr: Bu klasör içinde boş bir klasör oluştur

en: Create a new launcher
tr: Yeni bir başlatıcı oluştur

en: Create a symbolic link for each selected item
tr: Seçilen her dosya için sembolik bağlantı oluştur

en: Create the initial window with the given geometry.
tr: Verilen geometride giriş penceresi oluştur.

en: Creating Properties window.
tr: Özellikler penceresi oluşturuluyor.

en: Creating links to files
tr: Dosyalara bağlantı kuruluyor

en: Criteria for search bar searching
tr: Arama çubuğundaki arama kriterleri

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
tr: Arama çubuğunda aranan dosyaların eşleşme kriteri. Eğer "search_by_text"e ayarlıysa, Nautilus sadece ad olarak dosya arayacaktır. Eğer "search_by_text and_ properties" ayarlıysa, Nautilus dosya adı ve dosya özelliklerine göre arama yapacaktır.

en: Cu_t File
tr: _Dosyayı Kes

en: Cu_t Files
tr: _Dosyaları Kes

en: Current Nautilus theme (deprecated)
tr: Şimdiki Nautilus teması (kullanılmıyor)

en: Custom Background Set
tr: Özel Arkaplan Ayarı

en: Custom Side Pane Background Set
tr: Özel Yan Panel Arkaplan Ayarı

en: Cut Folder
tr: Klasör Kes

en: Cut Text
tr: Metni Kes

en: Cut _Text
tr: Metni _Kes

en: Cut the selected text to the clipboard
tr: Seçili metni kes ve panoya yapıştır

en: D_uplicate
tr: İ_kizle

en: Danger
tr: Tehlike

en: Dark Cork
tr: Mantar

en: Dark GNOME
tr: Koyu GNOME

en: Dark Info Color
tr: Koyu Bilgi Rengi

en: Date Accessed
tr: Kullanım Tarihi

en: Date Modified
tr: Değişim Tarihi

en: Date Taken
tr: Çekildiği Tarih

en: Deep Teal
tr: Çamur

en: Default Background Color
tr: Öntanımlı Arkaplan Rengi

en: Default Background Filename
tr: Öntanımlı Arkaplan Dosya Adı

en: Default Side Pane Background Color
tr: Öntanımlı Yan Panel Arkaplan Rengi

en: Default Side Pane Background Filename
tr: Öntanımlı Yan Panel Arkaplan Dosya Adı

en: Default _zoom level:
tr: Ön_tanımlı yaklaştırma seviyesi:

en: Default column order in the list view
tr: Liste görünümünde öntanımlı sütun sırası

en: Default column order in the list view.
tr: Liste görünümünde öntanımlı sütun sırası.

en: Default folder viewer
tr: Öntanımlı klasör görüntüleyici

en: Default icon zoom level
tr: Öntanımlı simge yaklaştırma seviyesi

en: Default list of columns visible in the list view
tr: Liste görünümünde görünür olan öntanımlı sütun listesi

en: Default list of columns visible in the list view.
tr: Liste görünümünde görünür olan öntanımlı sütun listesi.

en: Default list zoom level
tr: Öntanımlı liste yaklaştırma seviyesi

en: Default sort order
tr: Öntanımlı sıralama düzeni

en: Default zoom level used by the icon view.
tr: Simge görünümünün kullanacağu öntanımlı yaklaştırma seviyesi.

en: Default zoom level used by the list view.
tr: Simge görünümünün kullanacağu öntanımlı yaklaştırma seviyesi.

en: Delete From Trash?
tr: Çöpten Silinsin mi?

en: Delete Immediately?
tr: Hemen Sil?

en: Delete all items in the Trash
tr: Çöpteki tüm öğeleri sil

en: Delete all selected items permanently
tr: Seçili öğeleri kalıcı olarak sil

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
tr: Tüm seçilen öğeleri Çöpe göndermeden sil

en: Delete?
tr: Sil?

en: Deleting
tr: Siliniyor

en: Deleting files
tr: Dosyalar siliniyor

en: Description
tr: Tanım

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Desktop Preferences
tr: Masaüstü Tercihleri

en: Desktop font
tr: Masaüstü yazıtipi

en: Desktop home icon name
tr: Masaüstü ev simgesi adı

en: Desktop trash icon name
tr: Masaüstü çöp simgesi adı

en: Details:
tr: Detaylar:

en: Display Nautilus help
tr: Nautilus yardımını göster

en: Display _files when they are clicked
tr: Tı_klandığında dosyaların içeriğini göster

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
tr: Bu menüdeki yer imlerini düzenlemek için pencere göster

en: Display credits for the creators of Nautilus
tr: Nautilus'u yazanlar hakkında bilgi ver

en: Display icons in the opposite order
tr: Simgeleri ters sıra ile göster

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
tr: Görünümü değiştirmeye yarayan desen, renk ve logoları gösterir.

en: Display the latest contents of the current location
tr: Güncel konum için son içeriği görüntüle

en: Display this location with "%s"
tr: Bu konumu "%s" ile göster

en: Distinguished
tr: Ayrılmış

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
tr: Masaüstünü yönetme (tercihler penceresindeki özellikleri gözardı et)

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
tr: Listenizde konumu bulunmayan yer imlerini silmek ister misiniz?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
tr: "%s" çalıştırmak ister misiniz, yoksa içeriği mi görüntülensin?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
tr: Elle düzenlemeye geçip, bu öğelerin bıraktığınız yerde durmasını istiyor musunuz?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
tr: Elle düzenlemeye geçip, bu öğelerin bıraktığınız yerde durmasını istiyor musunuz? Bu kayıtlı elle düzeltme düzeninin yerine geçecek.

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
tr: Elle düzenlemeye geçip, bu öğenin bıraktığınız yerde durmasını istiyor musunuz?

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
tr: Elle düzenlemeye geçip, bu öğenin bıraktığınız yerde durmasını istiyor musunuz? Bu kayıtlı elle düzeltme düzeninin yerine geçecek.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
tr[0]: %d konumu görüntülemek istiyor musunuz?
tr[1]: %d konumu görüntülemek istiyor musunuz?

en: Documents
tr: Belgeler

en: Don't include in the menu for "%s" items
tr: "%s" öğeleri için menülerde bulunmasın

en: Done
tr: Bitti

en: Dots
tr: Noktalar

en: Draft
tr: Taslak

en: Drag a color to an object to change it to that color
tr: Nesnenin rengini değiştirmek için rengi nesneye doğru sürükleyin

en: Drag a pattern tile to an object to change it
tr: Değiştirmek için deseni nesnenin üzerine doğru sürükleyin

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
tr: Nesneye eklemek için amblemi nesneye sürükleyin.

en: Drag and Drop Error
tr: Sürükle ve Bırak Hatası

en: Drag and drop is not supported.
tr: Sürükle ve bırak desteklenmiyor.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
tr: Sürükle ve bırak sadece yerel dosya sistemlerinde destekleniyor.

en: Draw a frame around unselected text
tr: Seçili olmayan metnin etrafına çerçeve çiz

en: Drop Target Only Supports Local Files
tr: Hedefe Bırakma Sadece Yerel Dosyalarda Destekleniyor

en: Duplicate each selected item
tr: Her seçili öğeyi ikizle

en: E_ject
tr: Çı_kart

en: E_xecute
tr: Ç_alıştırma

en: E_xecute files when they are clicked
tr: _Tıklandığında dosyaları çalıştır

en: Eclipse
tr: Karartı

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit Bookmarks
tr: Yer İmlerini Düzenle

en: Edit Launcher
tr: Başlatıcıyı Düzenle

en: Edit Nautilus preferences
tr: Nautilus tercihlerini düzenle

en: Edit the launcher information
tr: Başlatıcı bilgisini düzenle

en: Eject Error
tr: Çıkartma Hatası

en: Emblems
tr: Amblemler

en: Emblems:
tr: Amblemler:

en: Empty Trash
tr: Çöpü Boşalt

en: Empty _Trash
tr: Çöpü _Boşalt

en: Emptying the Trash
tr: Çöp Boşaltılıyor

en: Enable 'special' flags in file preferences dialog
tr: Tercihler penceresinde 'özel' işaretleri etkinleştir

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
tr: Tüm pencerelerin tarayıcı halinde olduğu, klasik Nautilus işleyişini etkinleştirir

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
tr: Her amblemin yanına bir açıklayıcı bir isim giriniz.  Bu isim başka yerlerde bu amblemi tanımak için kullanılacaktır.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
tr: Amblemin yanına bir açıklayıcı bir isim giriniz.  Bu isim başka yerlerde bu amblemi tanımak için kullanılacaktır.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
tr: Gösterilen amblem için yeni bir isim giriniz:

en: Envy
tr: Kıskandıran

en: Erase
tr: Sil

en: Error "%s" creating new document.
tr: Yeni belge oluştruruken "%s" hatası.

en: Error "%s" creating new folder.
tr: Yeni klasör oluşturulurken "%s" hatası.

en: Error "%s" while copying "%s".
tr: Hata "%s" "%s" kopyalanırken oluştu.

en: Error "%s" while copying.
tr: Kopyalarken "%s" hatası.

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
tr: Hata "%s" "%s" e bağ kurarken oluştu.

en: Error "%s" while deleting "%s".
tr: Hata "%s" "%s" silerken oluştu.

en: Error "%s" while deleting.
tr: Silerken "%s" hatası.

en: Error "%s" while linking.
tr: Bağlarken "%s" hatası.

en: Error "%s" while moving "%s".
tr: Hata "%s" "%s" taşınırken oluştu.

en: Error "%s" while moving.
tr: Taşırken "%s" hatası.

en: Error Creating New Document
tr: Yeni Belge Oluştururken Hata

en: Error Creating New Folder
tr: Yeni Klasör Oluşturulurken Hata

en: Error Displaying Folder
tr: Dizin Gösterilmesinde Hata

en: Error Launching Application
tr: Uygulamayı Başlatırken Hata

en: Error Setting Group
tr: Grup Ayarlanırken Hata

en: Error Setting Owner
tr: Sahibi Değiştirilirken Hata

en: Error Setting Permissions
tr: Erişim Hakları Düzenlenirken Hata

en: Error While Copying
tr: Kopyalama Hatası

en: Error While Deleting
tr: Silme Hatası

en: Error While Linking
tr: Bağlama Hatası

en: Error While Moving
tr: Taşıma Hatası

en: Error creating new document.
tr: Yeni belge oluşturulurken hata.

en: Error creating new folder.
tr: Yeni klasör oluşturulurken hata.

en: Error while copying to "%s".
tr: "%s" kopyalanırken hata.

en: Error while copying.
tr: Kopyalarken hata oluştu.

en: Error while creating link in "%s".
tr: "%s" içinde bağlantı yapılırken hata oluştu.

en: Error while creating links in "%s".
tr: "%s" içinde bağ yaratırken hata.

en: Error while deleting.
tr: Silinirken hata oluştu.

en: Error while moving items to "%s".
tr: Öğeleri "%s" taşırken hata.

en: Error while moving to "%s".
tr: "%s" taşınırken hata oluştu.

en: Error while moving.
tr: Taşınırken hata oluştu.

en: Error while moving.
tr: Taşırken hata oluştu.

en: Example:
tr: Örnek:

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
tr: Bu dosyaların varlığı Nautilus yapılandırma sihirbazının kullanıldığını 
    gösteriyor.
    
    Bu dosyaları el ile silerek tekrar sihirbazı çalıştırabilirsiniz.

en: Exposure Program
tr: Tab Etme Programı

en: Exposure Time
tr: Tab Etme Zamanı

en: Factory for Nautilus component adapter factories
tr: Nautilus bileşen denetleyici üreticileri için fabrika

en: Factory for Nautilus component adapter factories
tr: Nautilus bileşen denetleyici üreticileri için üretici

en: Factory for Nautilus shell and file manager
tr: Nautilus kabuk ve dosya yöneticisi üreticisi

en: Factory for objects that wrap ordinary Bonobo Controls or Embeddables to look like Nautilus Views
tr: Sıra ile kaydırılmış Bonobo Kontrolleri ve Gömülebilirler nesneleri Nautilus Görünümü gibi olması için üretici

en: Factory for text view
tr: Metin görüntüleme üreticisi

en: Failed to load image information
tr: Resim bilgisi yüklenirken hata oluştu

en: Favorite
tr: Favori

en: Favorite applications
tr: Sık kullanılan uygulamalar

en: Favorites
tr: Sık kullanılanlar

en: Fibers
tr: İplik

en: File Browser: %s
tr: Dosya Tarayıcı: %s

en: File Management
tr: Dosya Yönetimi

en: File Management Preferences
tr: Dosya Yöneticisi Tercihleri

en: File Manager
tr: Dosya Yöneticisi

en: File Types and Programs
tr: Dosya Türleri ve Programlar

en: File _owner:
tr: _Dosya sahibi:

en: File group:
tr: Dosya grubu:

en: File owner:
tr: Dosya sahibi:

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
tr: Öntanımlı klasör arkaplanı için dosyaadı. Sadece background_set seçiliyse kullanılır.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
tr: Öntanımlı yan panel arkaplanı için dosyaadı. Sadece side_pane_ background_set seçiliyse kullanılır.

en: Files and folders can only be moved into the trash.
tr: Dosyalar ve klasörler sadece çöpün içinde taşınabilirler.

en: Files copied:
tr: Kopyalanan dosyalar:

en: Files deleted:
tr: Silinen dosyalar:

en: Files linked:
tr: Bağlantı kurulan dosyalar:

en: Files moved:
tr: Taşınan dosyalar:

en: Files thrown out:
tr: Atılan dosyalar:

en: Filesystem
tr: Dosya sistemi

en: Find
tr: Bul

en: Finishing Creating Links...
tr: Bağlantı Oluşturma Tamamlanıyor...

en: Finishing Move...
tr: Taşıma Bitiriliyor...

en: Fire Engine
tr: Alev Makinesi

en: Flash Fired
tr: Flaş Çakıldı

en: Floral
tr: Bitki

en: Focal Length
tr: Odak Uzaklığı

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
tr: Bu boyuttan büyük klasörler bu boyuta getirilir. Bunun amacı devasa klasörler için Nautilus'un heap'ı aşıp sonlanmasını engellemektir. Negatif değerler bir limit belirtmezler. Klasörler bölüm bölüm okunduğundan, limit yaklaşık değerdir.

en: Fonts
tr: Yazıtipleri

en: Format the selected volume
tr: Seçilen sistemi biçimlendir

en: Forward
tr: İleri

en: Fossil
tr: Fosil

en: Frame Text
tr: Çerçeve Metin

en: Free space:
tr: Boş alan:

en: From:
tr: Kaynak:

en: GEOMETRY
tr: GEOMETRİ

en: Go To:
tr: Git:

en: Go back a few pages
tr: Bir kaç sayfa geri git

en: Go forward a number of pages
tr: Bir kaç sayfa ileri git

en: Go to Computer
tr: Bilgisayar'a Git

en: Go to Empty CD folder
tr: Boş CD klasörüne git

en: Go to templates folder
tr: Şablom Klasörüne Git

en: Go to the CD Creator
tr: CD Yazıcıya Git

en: Go to the home location
tr: Başlangıç dizinine gidin

en: Go to the location specified by this bookmark
tr: Bu yer imi tarafından belirtilen konuma git

en: Go to the next visited location
tr: Sonraki ziyaret edilen konuma git

en: Go to the previous visited location
tr: Önceki ziyaret edilen konuma git

en: Go to the trash folder
tr: Çöp klasörüne git

en: Go up one level
tr: Bir seviye yukarı

en: Granite
tr: Granit

en: Grapefruit
tr: Greyfurt

en: Green Weave
tr: Yeşil Örgülü

en: Group
tr: Grubu

en: Group:
tr: Grubu:

en: Hardware
tr: Donanım

en: Hide default bookmarks in the bookmark menu
tr: Yer imleri menüsünde öntanımlı yer imlerini gizle

en: Highlight Alpha
tr: Transparan Belirginleştir

en: History
tr: Geçmiş

en: History side pane
tr: Geçmiş yan paneli

en: History side pane for Nautilus
tr: Nautilus için geçmiş yan paneli

en: Home
tr: Başlangıç

en: Home Folder
tr: Ev Klasörü

en: Home icon visible on desktop
tr: Ev simgesi masaüstünde görünür

en: ISO Speed Rating
tr: ISO Hız Oranı

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
tr: Çö_pü kullanmayacak bir Sil komutu ekle

en: Ice
tr: Buz

en: Icon
tr: Simge

en: Icon Captions
tr: Simge Yazıları

en: Icon View
tr: Simge Görünümü

en: Icons
tr: Simgeler

en: Icons Viewer
tr: Simge Görüntüleyici

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
tr: Eğer seçiliyse, Nautilus klasörleri sadece ağaç yan panelinde gösterir. Aksi halde hem klasörleri hem de dosyaları gösterir.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
tr: Eğer seçiliyse, yeni açılan pencerelerin konum çubukları görünür halde olur.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
tr: Eğer seçiliyse, yeni açılan pencerelerin yan paneli görüntülenecektir.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
tr: Eğer seçiliyise, yeni açılan pencerelerin durum çubuğu görüntülenecektir.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
tr: Eğer seçiliyse, yeni açılan pencerelerin araç çubuğu görüntülenecektir.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit some of the more esoteric options of a file in the file preferences dialog.
tr: Eğer seçiliyse, Nautilus sizin dosya tercihleri penceresinde az bilinen dosya özelliklerini düzenlemenize olanak verir.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
tr: Eğer seçiliyse, Nautilus simge ve liste görünümlerinde klasörleri dosyalardan önce gösterir.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to put files in the trash.
tr: Eğer seçiliyse, Nautilus bir dosyayı çöpe gönderirken onay için size soracaktır.

en: If set to true, then Nautilus will bring up a new Nautilus window by default whenever an item is opened.
tr: Eğer seçiliyse, bir şey açıldığında Nautilus öntanımlı olarak yeni bir Nautilus penceresi acacaktır.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
tr: Eğer seçiliyse, Nautilus masaüstü simgelerini yerleştirecek.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
tr: Eğer seçiliyse, bir dosya silinirken Nautilus bunu çöpe göndermeksizin diskten silecektir. Bu özellik tehlikeli olabilir, bu nedenle dikkatli kullanın.

en: If set to true, then Nautilus will just show the user's bookmarks in the bookmark menu.
tr: Eğer seçiliyse, Nautilus kullanıcıların yer imlerini yerimi menüsünde gösterecek.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
tr: Eğer seçiliyse, Nautilus kullanıcının ev klasörünü masaüstü olarak kullanacak. Eğer seçili değilse, o zaman ~/Desktop masaüstü olacak.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
tr: Eğer seçiliyse, tüm Nautilus pencereleri tarayıcı penceresi olur. Bu Nautilus'un 2.6 sürümlerinden önceki işleyiş biçimidir, ve bazı insanlar bu işleyiş tercih ediyorlar.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
tr: Eğer seçiliyse, Emacs'ın yarattıkları gibi yedek dosyaları gösterilecek. Şu anda sadece sonu tilda (~) ile biten dosyalar yedek olarak değerlendiriliyor.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
tr: Eğer seçiliyse, Gizli dosyalar dosya yöneticisinde gösterilecek. Gizli dosyalar başında nokta olan dosyalar ve klasörün .hidden dosyasında listelenen dosyalardır.

en: If this is set to true, Nautilus adds itself to the session when it starts up. This means it will be started the next time you log in.
tr: Eğer bu seçiliyse, Nautilus başlatıldığında kendisini oturuma ekleyecek. Bu bir sonraki girişinizde Nautilus'un başlatılacağı anlamına geliyor.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
tr: Eğer bu seçiliyse, bilgisayar konumuna olan simge bağı masaüstüne konacak.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
tr: Eğer bu seçiliyse, ev klasörüne olan simge bağı masaüstüne konacak.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
tr: Eğer bu seçiliyse, çöp'e olan simge bağı masaüstüne konacak.

en: If this keeps happening, you might want to turn this panel off.
tr: Eğer bu hata oluşmaya devam ederse, bu paneli iptal etmek isteyebilirsiniz.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
tr: Eğer seçiliyse, yeni pencerelerdeki dosyalar ters sırayla dizilecekler. yani, eğer isim ile sıralanırlarsa, dosyalar "a"dan "z"ye sıralama yerine, "z"den "a"ya sıralanacak.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
tr: Eğer seçiliyse, yeni pencerelerdeki dosyalar ters sırayla dizilecekler. yani, eğer isim ile sıralanırlarsa, dosyalar "a"dan "z"ye sıralama yerine, "z"den "a"ya sıralanacak; eğer boyuta göre sıralanırsa, artan boyut yerine azalan boyutta sıralanacak.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
tr: Eğer seçiliyse, yeni pencerelerde simgeler öntanımlı olarak daha sıkı yerleştirilecek.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
tr: Eğer seçiliyse, etiketler simgelerin altına değil üstüne yerleştirilecek.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
tr: Eğer seçiliyse, yeni pencereler öntanımlı olarak elle düzenleme kullanacak.

en: If you clear the list of locations, they will be permanently deleted.
tr: Eğer konum listesini silerseniz, onlar kalıcı olarak silinecekler.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
tr: Eğer bir öğeyi silerseniz, o kalıcı olarak kaybolacak.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
tr: Eğer bir öğeyi silerseniz, o kalıcı olarak kaybolur.

en: If you do, you will be doomed to repeat it.
tr: Eğer öyleyse, tekrar hatılamak için kahrolacaksınız.

en: If you empty the trash, items will be permanently deleted.
tr: Eğer çöpü boşaltırsanız, öğeler kalıcı olarak silinecek.

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
tr: Eğer bir dosyayı diğerinin yerine koyarsanız, yerine koyduğunuz dosya içeriği silinecektir.

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the right-click menu of the volume.
tr: Sistemi çıkartmak istiyorsanız, lütfen sisteme sağ tıklayarak açılan menüden Çıkart'ı kullanın.

en: Image
tr: Resim

en: Image Properties content view component
tr: Resim Özellikleri içerik görünüm bileşeni

en: Images Only
tr: Sadece Resimler

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
tr: Bu boyuttan (bayt olarak) büyük olan resimler örneklenmeyecek. Bunun amacı boyutu büyük olan resimlerin örneklemesinin uzun zaman alması veya çok fazla hafıza harcamasıdır.

en: Important
tr: Önemli

en: Include in the menu for "%s" items
tr: "%s" öğeleri için menüde bulundur

en: Include in the menu for "%s" only
tr: Sadece "%s" için menüde bulundur

en: Indigo
tr: İndigo

en: Information
tr: Bilgi

en: International
tr: Uluslararası

en: Invalid Action Associated
tr: Geçersiz Eylem

en: Invalid Application Associated
tr: Geçersiz Uygulama

en: Invalid Viewer Associated
tr: Geçersiz Görüntüleyici

en: Is in the menu for "%s" items.
tr: "%s" öğeleri için menüde bulunuyor.

en: Is in the menu for "%s".
tr: "%s" için menüde bulunuyor.

en: Is in the menu for all "%s" items.
tr: Tüm "%s" öğeleri için menüde bulunuyor.

en: Is not in the menu for "%s" items.
tr: "%s" öğeleri için menüde bulunmuyor.

en: Is the default for "%s" items.
tr: "%s" öğeleri için öntanımlı olsun.

en: Is the default for "%s".
tr: "%s" için öntanımlı olsun.

en: Is the default for all "%s" items.
tr: Tüm "%s" öğeleri için öntanımlı olsun.

en: Keep icons lined up on a grid
tr: Simgeleri bir ızgara üzerinde hizalı tut

en: Keep icons sorted by emblems in rows
tr: Simgeleri amlemlerine göre sırala

en: Keep icons sorted by modification date in rows
tr: Simgeleri değişim tarihlerine göre sırala

en: Keep icons sorted by name in rows
tr: Simgeleri isimlerine göre sırala

en: Keep icons sorted by size in rows
tr: Simgeleri büyüklüklerine göre sırala

en: Keep icons sorted by type in rows
tr: Simgeleri türlerine göre sırala

en: Label
tr: Etiket

en: Label to display in the column
tr: Sütunda gösterilecek etiket

en: Label to display to the user
tr: Kullanıcıya gösterilecek etiket

en: Label widget to display in the notebook tab
tr: Not Defteri sekmesinde gösterilecek etiket parçacığı

en: Last changed:
tr: Son değiştirme:

en: Leaf
tr: Yaprak

en: Leave icons wherever they are dropped
tr: Simgeler nerede bırakılırsa orada dursun

en: Lemon
tr: Limon

en: Light Info Color
tr: Açık Bilgi Rengi

en: Link To Old Desktop
tr: Eski Masaüstüne Bağ

en: Link _name:
tr: Bağ _adı:

en: Link target:
tr: Bağlantı hedefi:

en: Linking
tr: Bağlanıyor

en: Linux Documentation Project
tr: Linux Belgeleme Projesi

en: Linux Resources
tr: Linux Kaynakları

en: List
tr: Liste

en: List Columns
tr: Liste Sütunları

en: List View
tr: Liste Görünümü

en: List Viewer
tr: Liste Görüntüleyici

en: List of possible captions on icons
tr: Simgelerin üzerindeki olası yazılar

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Local Files Only
tr: Sadece Yerel Dosyalar

en: Local Images Only
tr: Sadece Yerel Resimler

en: Location _Bar
tr: _Konum Çubuğu

en: Location:
tr: Konum:

en: MIME Type
tr: MIME Türü

en: MIME type
tr: MIME türü

en: MIME type:
tr: MIME türü:

en: Ma_ke Link
tr: B_ağlantı Oluştur

en: Ma_ke Links
tr: _Bağlantıları Oluştur

en: Mail
tr: E-posta

en: Make the selected icon stretchable
tr: Seçili simgeyi esnetilebilir duruma getir

en: Manila Paper
tr: Manila Kağıdı

en: Manually
tr: Elle

en: Maximum handled files in a folder
tr: Bir klasörde olabilecek azami dosya sayısı

en: Maximum image size for thumbnailing
tr: Örneklenecek olan resmin azami büyüklüğü

en: Medi_a Properties
tr: A_ygıt Özellikleri

en: Metering Mode
tr: Ölçüm Kipi

en: Migrated Old Desktop
tr: Aktarılan Eski Masaüstü

en: Mo_ve to Trash
tr: Çöpe _Taşı

en: Modified:
tr: Değişim:

en: Modify "%s"
tr: "%s"yi Değiştir

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
tr: Eki 00 0000 Pzt, saat 00:00:00 da

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
tr: Eki 00 0000 Pzt, saat 00:00:00 da

en: More Than One Image
tr: Birden Fazla Resim

en: Moss Ridge
tr: Yosun Sırtı

en: Mount Error
tr: Bağlama Hatası

en: Mount the selected volume
tr: Seçilen sistemi bağla

en: Move _Down
tr: _Aşağı Taşı

en: Move _Up
tr: _Yukarı Taşı

en: Move each selected item to the Trash
tr: Tüm seçilen öğeleri Çöpe taşı

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
tr: Daha önce Dosyaları Kes ya da Dosyaları Kopyala komutu yardımıyla seçilen dosyaları taşı ya da kopyala

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command into the selected folder
tr: Daha önce Dosyaları Kes ya da Dosyaları Kopyala komutu yardımıyla seçilen dosyaları seçilen klasöre taşı ya da kopyala

en: Move to Trash
tr: Çöpe Taşı

en: Moving
tr: Taşınıyor

en: Moving files
tr: Dosyalar taşınıyor

en: Moving files to the Trash
tr: Dosyalar Çöp'e taşınıyor

en: Mud
tr: Çamur

en: Multimedia
tr: Çokluortam

en: Name
tr: İsim

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
tr: Kullanılacak Nautilus teması. Bu özellik Nautilus 2.2 ile birlikte terkedilmiştir. Bunun yerine simge temasını kullanın.

en: Name of the column
tr: Sütün ismi

en: Name of the icon to display in the menu item
tr: Menü öğesi için gösterilecek simgenin adı

en: Name of the item
tr: Öğenin adı

en: Name of the page
tr: Sayfanın adı

en: Nautilus Emblem side pane
tr: Nautilus Amblem köşesi paneli

en: Nautilus Emblem view
tr: Nautilus Amblem görünümü

en: Nautilus Image Properties view
tr: Nautilus Resim Özellikleri görünümü

en: Nautilus Tree View
tr: Nautilus Ağaç Görünümü

en: Nautilus Tree side pane
tr: Nautilus Ağacı yan paneli

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the factory.Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
tr: Fabrika konumu algılanmaya çalışılırken oluşan bir Bonobo hatası yüzünden Nautilus şu anda kullanılamıyor. bonobo-activation-server kapatılması ve Nautilius'un yeniden başlatılması problemin çözümüne yardımcı olabilir.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
tr: Kabuk nesnesinin konumu alınmaya çalışırken oluşan bir Bonobo hatası yüzünden Nautilus şuanda kullanılamıyor. Bonobo-activation-server'ı kapatmak ve Nautilus'u yeninden başlatmak problemin çözümüne yardımcı olabilir.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
tr: Dosya yönetici görüntüsü sunucusuna kaydolunmaya çalışırken oluşan bir Bonobo hatası yüzünden, Nautilus şu anda kullanılamıyor.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
tr: Nautilus beklenmedik bir hatadan dolayı kullanılamıyor.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
tr: Nautilus kullanılamıyor. Konsoldan "bonobo-slay" komutunun işletilmesi bu problemi çözebilir. Eğer sorun hala giderilemiyorsa bilgisayarı yeniden açıp kapatın, ya da Nautilus'u yeniden kurun.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo couldn't locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
tr: Nautilus şuanda kullanılamıyor. "bonobo-slay" komutunu konsoldan kullanarak sorunu giderebilirsiniz. Eğer olmazsa bilgisayarı yeniden başlatabilir veya Nautilus'u yeniden yükleyebilirsiniz.
    
    Bonobo Nautilus_shell.server dosyasını bulamadı. Bunun nedeni LD_LIBRARY_PATH'in bonobo-activation kütüphanelerinin bulunduğu dizini içermemesi olabilir. Bir diğer neden ise eksik Nautilus_Shell.server dosyası olabilir.
    
    "bonobo-slay" i çalıştırarak başka uygulamalar tarafından ihtiyaç duyulan tüm Bonobo Activation ve Gconf süreçlerini kapatabilirsiniz.
    
    Bazen bonobo-activation-server ve gconfd'nin kapatılması hatayı giderir, fakat nedeni bilinmemektedir.
    
    Ayrıca bu hata hatalı bir bonobo-activation sürümü yüklemesi sonrası oluşabilir.

en: Nautilus cannot determine what type of file it is.
tr: Nautilus dosyanın hangi türde olduğunu algılayamadı.

en: Nautilus cannot display "%s".
tr: "%s" Nautilus tarafından gösterilemiyor.

en: Nautilus cannot handle %s: locations.
tr: Nautilus %s: konumlarını tanıyamıyor.

en: Nautilus component adapter factory
tr: Nautilus bileşen denetleyici üreticisi

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
tr: Nautilus aşağıdaki gereken klasörleri oluşturamadı: %s.

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
tr: Natutilus gerekli "%s" klasörünü oluşturamadı.

en: Nautilus factory
tr: Nautilus üreticisi

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list
tr: Kaydırılabilir liste gösteren Nautilus dosya yöneticisi bileşeni

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list for search results
tr: Arama sonuçlarını kaydırılabilir liste halinde gösteren Nautilus dosya yöneticisi bileşeni

en: Nautilus file manager component that shows a two-dimensional icon space
tr: İki boyutlu simge ortamını gösteren Nautilus dosya yöneticisi bileşeni

en: Nautilus file manager component that shows icons on the desktop
tr: Masaüstündeki simgeleri gösteren Nautilus dosya yöneticisi bileşeni

en: Nautilus file manager desktop icon view
tr: Nautilus dosya yöneticisi masaüstü simge görünümü

en: Nautilus file manager icon view
tr: Nautilus dosya yöneticisi simge görünümü

en: Nautilus file manager list view
tr: Nautilus dosya yöneticisi liste görünümü

en: Nautilus file manager search results list view
tr: Nautilus dosya yöneticisi arama sonucu listesi görünümü

en: Nautilus handles drawing the desktop
tr: Masaüstünü çizimi için Nautilus kullan

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the file.
tr: Nautilus'e dosyayı gösterebilecek yetenekte bir görüntüleyici kurulmamış.

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
tr: Nautilus, dosya ve dizinlere kolayca ulaşmanızı sağlayacak bir GNOME uygulamasıdır.

en: Nautilus metafile factory
tr: Nautilus meta dosya üreticisi

en: Nautilus shell
tr: Nautilus kabuğu

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
tr: Sıralı komut satırı kullanımı yapılabilen Nautilus kabuk işlemleri

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
tr: Nautilus'un kullanıcıların ev klasörlerini masaüstü olarak kullanması

en: Network
tr: Ağ

en: Network Neighbourhood
tr: Ağ Komşuları

en: Network Servers
tr: Ağ Sunucuları

en: Never
tr: Hiç bir zaman

en: New
tr: Yeni

en: News and Media
tr: Haberler ve Medya

en: No Action Associated
tr: Hiçbir Eylem İlişkilendirilmemiş

en: No Application Associated
tr: Hiçbir Uygulama İlişkilendirilmemiş

en: No Viewers Available
tr: Kullanılabilir Görüntüleyici Yok

en: No bookmarks defined
tr: Yer imi tanımlanmamış

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
tr: "%s" mime türü için bir tanım bulunamadı (dosya adı "%s"), lütfen bu durumu gnome-vfs posta listesine iletin.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
tr: Bu dosyayı görüntülemek için başka bir uygulama mevcut değil.  Eğer bu dosyayı bilgisayarınıza kopyalarsanız, belki açabilirsiniz.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
tr: Bu dosyayı görüntülemek için başka bir uygulama mevcut değil.  Eğer bu dosyayı bilgisayarınıza kopyalarsanız, belki açabilirsiniz.

en: No templates Installed
tr: Hiçbir şablom Kurulmamış

en: No viewers are available for "%s".
tr: "%s" için görüntüleyici bulunamadı.

en: None
tr: Yok

en: None of the files could be added as emblems.
tr: Dosyaların hiçbiri amlem olarak eklenemedi.

en: Normal Si_ze
tr: Normal _Boyut

en: Not an Image
tr: Resim Dosyası Değil

en: Notes
tr: Notlar

en: Notes side pane
tr: Not yan paneli

en: Notes side pane for Nautilus
tr: Nautilus için not yan paneli

en: Number view:
tr: Sayısal görünüm:

en: Numbers
tr: Sayılar

en: OK
tr: Tamam

en: Ocean Strips
tr: Okyanus Hissi

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
tr: Eki 00 0000, saat 00:00 da

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
tr: Eki 00 0000, saat 00:00 da

en: Octal Permissions
tr: Sekizli Erişim Hakları

en: Oh No
tr: Hayır!

en: One of the side panels encountered an error and can't continue.
tr: Yan panellerinden birisinde hata oluştu ve devam edilemiyor.

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
tr: Sadece açık olarak belirtilen URI'ler için pencere oluştur.

en: Only show folders in the tree sidebar
tr: Yan ağaç panelinde sadece klasörleri görüntüle

en: Opacity of the highlight for selected icons
tr: Seçili simgelerin belirginleştirilmesinin şeffaflığı

en: Opacity of the selection box
tr: Seçim kutusunun şeffaflığı

en: Open
tr: Aç

en: Open %d Window? | Open %d Windows?
tr[0]: %d Pencere Açılsın mı?
tr[1]: %d Pencere Açılsın mı?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
tr: Açma işlemi başarısız, baska bir eylem seçmek ister misiniz?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
tr: Açma işlemi başarısız, başka bir görüntüleyici seçmek istiyor musunuz?

en: Open Location
tr: Konumu Aç

en: Open T_erminal
tr: _Terminal Aç

en: Open Wit_h
tr: _Birlikte Aç

en: Open _Location...
tr: _Adres Aç...

en: Open _Parent
tr: _Üst Klasör Aç

en: Open a new GNOME terminal window
tr: Yeni bir GNOME terminali aç

en: Open each selected item in a navigation window
tr: Seçili her dosyayı yöneltme penceresinde aç

en: Open in Navigation Window
tr: Yöneltme Penceresinde Aç

en: Open in New Window | Open in %d New Windows
tr[0]: Yeni Pencerede Aç
tr[1]: Yeni Pencerede Aç

en: Open the parent folder
tr: Üst klasörü aç

en: Open the selected item in this window
tr: Seçili dosyayı bu pencerede aç

en: Open with %s
tr: %s ile aç

en: Open with Other Application
tr: Başka Uygulama ile Aç

en: Open with Other Viewer
tr: Başka Bir Görüntüleyici ile Aç

en: Open with...
tr: Birlikte aç...

en: Opening "%s".
tr: "%s" açılıyor.

en: Opening %s
tr: %s açılıyor

en: Orange
tr: Portakal

en: Other _Application...
tr: Başka _Uygulama...

en: Others:
tr: Diğerleri:

en: Owner
tr: Sahibi

en: Owner:
tr: Sahibi:

en: Package
tr: Paket

en: Page
tr: Sayfa

en: Pale Blue
tr: Açık Mavi

en: Paste Files into Folder
tr: Dosyaları Klasöre Yapıştır

en: Paste the text stored on the clipboard
tr: Panodsa saklanan resmi yapıştır

en: Patterns:
tr: Desenler:

en: Perform a quick set of self-check tests.
tr: Nautilus'un hızlı iç testini gerçekleştir.

en: Permissions
tr: Erişim Hakları

en: Personal
tr: Kişisel

en: Pictures
tr: Resimler

en: Please check the spelling and try again.
tr: Lütfen, yazım hatalarını kontrol edip tekrar deneyin.

en: Please choose a different emblem name.
tr: Lütfen başka amblem ismi seçin.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
tr: Lütfen özel simge ayarlamak için sadece bir resmi taşıyın.

en: Please enter a name and try again.
tr: Lütfen bir isim girin ve tekrar deneyin.

en: Please select another viewer and try again.
tr: Lütfen başka bir görüntüleyici seçin ve tekrar deneyin.

en: Please try again.
tr: Lütfen tekrar deneyin.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
tr: Geçerli değerler dosyaları bir tıklama ile başlatmak için "single", veya iki tıklama ile başlatmak için "double"dır.

en: Prefere_nces
tr: _Tercihler

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
tr: Seçili dosyaları 'Dosyaları Yapıştır' komutuyla kopyalamaya hazırla

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
tr: Seçili dosyaları 'Dosyaları Yapıştır' komutuyla taşımaya hazırla

en: Preparing To Copy...
tr: Kopyalama için Hazırlanıyor...

en: Preparing To Move...
tr: Taşımaya Hazırlanıyor...

en: Preparing to Create Links...
tr: Bağlantıları Oluşturmak için Hazırlanıyor...

en: Preparing to Delete files...
tr: Dosyalar Silinmek için Hazırlanıyor...

en: Preparing to Empty the Trash...
tr: Çöp Boşaltma için Hazırlanıyor...

en: Preparing to Move to Trash...
tr: Çöp'e Taşımak için Hazırlanıyor...

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview _sound files:
tr: _Ses dosyaları önizleme:

en: Print
tr: Yazdır

en: Priority
tr: Öncelik

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
tr: Nautilus meta verilerine ulaşmak için meta dosya nesneleri oluşturur

en: Profile Dump
tr: Profil Bilgisi

en: Properties
tr: Özellikler

en: Prot_ect
tr: _Koru

en: Protect the selected volume
tr: Seçili sistemi koru

en: Purple Marble
tr: Mor Mermer

en: Put labels beside icons
tr: Yazıyı simgenin yanına yerleştir

en: Quit Nautilus.
tr: Nautilus'tan Çık.

en: Re_versed Order
tr: _Ters Sıra

en: Redo Edit
tr: Düzenlemeyi Tekrar Yap

en: Redo the edit
tr: Düzenlemeyi tekrar yap

en: Reload
tr: Tekrar Yükle

en: Remove
tr: Sil

en: Remove the selected text without putting it on the clipboard
tr: Seçili metni panoya koplamadan sil

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Rename Emblem
tr: Amblemi Yeniden Adlandır

en: Rename selected item
tr: Seçili öğeyi yeniden adlandır

en: Renaming "%s" to "%s".
tr: "%s"nin adı "%s"ye değiştiriliyor.

en: Renaming Error
tr: Yeniden Adlandırma Hatası

en: Replace _All
tr: _Hepsini yer değiştir

en: Report Profiling
tr: Profil Oluştur

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
tr: Simgeleri üst üste gelmeyi engelleyecek şekilde pencere içinde daha uygun bir şekilde konumlandır

en: Reset Profiling
tr: Profili Sıfırla

en: Reset View to _Defaults
tr: _Görünümleri Öntanımlı Hale Getir

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
tr: Reset silinemeyen özel bir resimdir.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
tr: Bu görünüm için tercihlerle uyuşmak için sıralamayı ve yaklaştırma oranını sıfırla

en: Restart Nautilus.
tr: Nautilus'u Yeniden Başlat.

en: Restore Icon's Original Si_ze
tr: S_imgeyi Asıl Boyutlarına Getir

en: Restore Icons' Original Si_zes
tr: _Simgeleri Asıl Boyutlarına Getir

en: Restore each selected icon to its original size
tr: Her seçili simgeyi eski konumuna getir

en: Reverse sort order in new windows
tr: Yeni pencerelerde ters sıralama düzeni

en: Ridged Paper
tr: İnce Kağıt

en: Rough Paper
tr: Kalın Kağıt

en: Ruby
tr: Yakut

en: Run "%s" on any selected items
tr: Herhangi bir seçili öğe üzerinde "%s" çalıştır

en: Run in _Terminal
tr: _Terminalde Çalıştır

en: Run or Display?
tr: Çalıştır  veya Göster?

en: Run or manage scripts from ~/Nautilus/scripts
tr: ~/Nautilus/scripts'ten bir betik çalıştır veya yönet

en: Save
tr: Kaydet

en: Sea Foam
tr: Deniz

en: Search List
tr: Arama Listesi

en: Search for files by file name and file properties
tr: Dosyaları isme ve dosya özelliklerine göre ara

en: Search for files by file name only
tr: Dosyaları sadece isme göre ara

en: Search this computer for files
tr: Dosyaları bu bilgisayarda ara

en: Searching Unavailable
tr: Arama Yapılamaz

en: Searching is unavailable right now, because you either have no index, or the search service isn't running.
tr: Şu anda arama yapılamaz, çünkü indeksiniz yok, veya arama servisi çalışmıyor.

en: Select Pattern
tr: Bir Doku Seçin

en: Select _All
tr: _Hepsini Seç

en: Select _All Files
tr: _Tüm Dosyaları Seç

en: Select _Pattern
tr: _Desen Seç

en: Select a Category:
tr: Bir Sınıf Seçin:

en: Select a color to add
tr: Eklenecek rengi seçin

en: Select all items in this window
tr: Bu penceredeki tüm öğeleri seç

en: Select all the text in a text field
tr: Metin alanındaki tüm metni seç

en: Select an icon
tr: Bir simge seçin

en: Select an image file for the new emblem:
tr: Yeni amblem için bir resim dosyası seçin:

en: Select an image file to add as a pattern
tr: Desen olarak eklenecek bir resim dosyası seçin

en: Select items in this window matching a given pattern
tr: Bu penceredeki belirtilen desenle eşleşen öğeleri seç

en: Select the columns visible in this folder
tr: Bu klasör için gösterilecek sütunları seçin

en: Selection Box Alpha
tr: Seçim Kutusu Alpha

en: Selection Box Color
tr: Seçim Kutusu Rengi

en: Sensitive
tr: Duyarlı

en: Server Settings
tr: Sunucu Ayarları

en: Set _user ID
tr: _Kullanıcı nosu ayarla

en: Set as _Background
tr: _Arkaplan Olarak Tanımla

en: Set as background for _all folders
tr: _Tüm klasörler için arkaplan resmi olarak tanımla

en: Set as background for _this folder
tr: _Bu klasör için arkaplan resmi olarak tanımla

en: Set gro_up ID
tr: _Grup nosu ayarla

en: Set the zoom level of the current view
tr: Güncel görünümün yakınlaştırma seviyesini ayarla

en: Shale
tr: Petrol

en: Show %s
tr: Göster: %s

en: Show _only folders
tr: _Sadece klasörleri göster

en: Show _thumbnails:
tr: _Örneklendirmeleri göster:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
tr: Masaüstü arkaplanı rengi ya da desenini ayarlayacak pencere aç

en: Show folders first in windows
tr: Pencere içinde önce klasörleri göster

en: Show hidden and _backup files
tr: _Gizli ve yedek dosyaları göster

en: Show location bar in new windows
tr: Yeni pencerelerde konum çubuğunu göster

en: Show media properties for the selected volume
tr: Seçilen sistem için aygıt özelliklerini göster

en: Show priority text in toolbars
tr: Balonda öncelik metnini göster

en: Show side pane in new windows
tr: Yeni pencerelerde yan paneli göster

en: Show status bar in new windows
tr: Yeni pencerelerde durum çubuğunu göster

en: Show te_xt in icons:
tr: S_imgelerde metni göster:

en: Show the contents at the normal size
tr: İçeriği normal boyutta göster

en: Show the contents in less detail
tr: İçeriği az detay ile göster

en: Show the contents in more detail
tr: İçeriği detaylı göster

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
tr: Bu menüde görüntülenen betikleri içeren klasörü göster

en: Show toolbar in new windows
tr: Yeni pencerede araç çubuğunu göster

en: Shutter Speed
tr: Enstantane Hızı

en: Side Pane
tr: Yan Panel

en: Side Panel Failed
tr: Yan Panel Hatası

en: Side pane view
tr: Yan panel görünümü

en: Silver
tr: Gümüş

en: Size
tr: Boyut

en: Size:
tr: Boyut:

en: Sky
tr: Gökyüzü

en: Sky Ridge
tr: Gökyüzü 2

en: Snow Ridge
tr: Kar

en: Software
tr: Yazılım

en: Some files will not be displayed.
tr: Kimi dosyalar görüntülenemeyecek.

en: Some of the files could not be added as emblems.
tr: Kimi dosyalar amblem olarak eklenemedi.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
tr: Üzgünüm, ancak "%s" kullanılabilir bir resim dosyası değil.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
tr: Üzgünüm, fakat "%s" geçerli bir dosya ismi değil.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
tr: Üzgünüm, ancak %s amblemi silinemedi.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
tr: Üzgünüm, ancak amblem anahtar kelimesi sadece harf, rakam ve boşluk karakterleri içerebilir.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
tr: Üzgünüm, ancak %s deseni silinemedi.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
tr: Üzgünüm, ancak %s deseni kurulamadı.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
tr: "%s" isimli bir amblem zaten bulunuyor. Lütfen farklı bir isim seçin.

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site.
tr: Üzgünüm, fakat uzaktaki sitedeki komutları çalıştıramazsınız.

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
tr: Üzgünüm, ancak reset resmini değiştiremezsiniz.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
tr: Üzgünüm, ancak geçerli bir dosya adı belirtmediniz.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
tr: Üzgünüm, ancak yeni amblem için boş olmayan bir anahtar kelime girmelisiniz.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
tr: Üzgünüm, ancak renk için boş olmayan bir isim belirtmeniz gerekiyor.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
tr: Üzgünüm, "%s"nin grubu değiştirilemedi.

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
tr: Üzgünüm, "%s" dosyasının sahibi değiştirilemedi.

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
tr: Üzgünüm, "%s"nin erişim hakları değiştirilemedi.

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
tr: Üzgünüm, "%s" dosyasının bütün içeriği gösterilemiyor.

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
tr: Üzgünüm, "%s" ismi "%s"e değiştirilemedi.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
tr: Üzgünüm, özel amblem ismi kaydedilemedi.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
tr: Üzgünüm, özel amblem kaydedilemedi.

en: Sort _folders before files
tr: _Klasörleri dosyalardan önce sırala

en: Sound
tr: Ses

en: Special
tr: Özel

en: Special flags:
tr: Özel bayraklar:

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local filesystems. If set to "never" then it never previews sound.
tr: Ses dosyalarının imleç dosya simgelerinin üzerine getirildiğinde ne zamanönizlemesinin yapılacağı. Eğer "always" ise dosyalar uzaktaki bir sunucuda olsa bile ses çalınır. Eğer "local_only" ayarlıysa, sadece yerel dosya sistemlerindeki dosyaların önizlemesi yapılır. "never" ayarlıysa hiçbir zaman önizleme yapılmaz.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local filesystems. If set to "never" then never bother to read preview data.
tr: Metin dosyalarının içeriğinin ne zaman dosya simgesinde önizlemesininyapılacağı. Eğer "always" ise dosyalar uzaktaki bir sunucuda olsa bile önizleme yapılır. Eğer "local_only" ayarlıysa, sadece yerel dosya sistemlerindeki dosyaların önizlemesi yapılır. "never" ayarlıysa hiçbir zaman önizleme yapılmaz.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local filesystems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
tr: Resim dosyalarının simgesinin ne zaman örneklendirilmiş hali olacağı. Eğer "always" ise dosyalar uzaktaki bir sunucuda olsa bile örneklendirme yapılır. Eğer "local_only" ayarlıysa, sadece yerel dosya sistemlerindeki dosyaların örneklendirmesi yapılır. "never" ayarlıysa hiçbir zaman örneklendirme yapılmaz.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local filesystems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
tr: Klasörlerdeki dosya sayılarının ne zaman gösterileceği. Eğer "always" ise dosyalar uzaktaki bir sunucuda olsa bile sayılır. Eğer "local_only" ayarlıysa, sadece yerel dosya sistemlerindeki dosyaların miktarı sayılır. "never" ayarlıysa hiçbir zaman dosyalar sayılmaz.

en: St_atusbar
tr: _Durum Çubuğu

en: Start Here
tr: Buradan Başlayın

en: Start Profiling
tr: Profili Kapat

en: Status
tr: Durum

en: Stop
tr: Dur

en: Stop Profiling
tr: Profili Başlat

en: Stop loading this location
tr: Bu konumu yüklemeyi durdur

en: Str_etch Icon
tr: _Simgeyi Esnet

en: Switch
tr: Geç

en: Switch to Manual Layout?
tr: Elle Düzenlemeye Geçilsin mi?

en: System Settings
tr: Sistem Ayarları

en: Tangerine
tr: Mandalina

en: Text
tr: Metin

en: Text Viewer
tr: Metin Görüntüleyici

en: Text view
tr: Metin görünüm

en: Text view factory
tr: Metin görünüm üreticisi

en: Text view:
tr: Metin görünüm:

en: The %d selected item will be copied if you select the Paste Files command | The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
tr[0]: Eğer Dosyaları Yapıştır komutunu seçerseniz %d seçili öğe kopyalanacak
tr[1]: Eğer Dosyaları Yapıştır komutunu seçerseniz %d seçili öğe kopyalanacak

en: The %d selected item will be moved if you select the Paste Files command | The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
tr[0]: Eğer Dosyaları Yapıştır komutunu seçerseniz %d seçili öğe taşınacak
tr[1]: Eğer Dosyaları Yapıştır komutunu seçerseniz %d seçili öğe taşınacak

en: The %s side panel encountered an error and can't continue.
tr: %s yan panelinde bir hata oluştu ve devam edemiyor.

en: The %s view encountered an error and can't continue.
tr: %s görünümü bir hata ile karşılaştı ve devam edemiyor.

en: The %s view encountered an error while starting up.
tr: Başlatılırken %s görünümü bir hata saptadı.

en: The NautilusApplication associated with this window.
tr: NautilusApplication bu pencereyle ilişkilendirilmiş.

en: The action associated with "%s" is invalid.
tr: "%s" ile ilişkilendirilmiş eylem geçersiz.

en: The application ID of the window.
tr: Pencerenin uygulama numarası

en: The application associated with "%s" is invalid.
tr: "%s" ile ilişkilendirilmiş uygulama geçersiz.

en: The attempt to log in failed.
tr: Giriş denemesi başarısız oldu.

en: The attribute name to display
tr: Gösterilecek öznitelik ismi

en: The color cannot be installed.
tr: Renk kurulamadı.

en: The date the file was accessed.
tr: Dosyanın en son kullanıldığı tarih

en: The date the file was modified.
tr: Dosyanın değiştirildiği tarih.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s" locations.
tr: Öntanımlı eylem "%s" dosyasını açamadı çünkü "%s" konumundaki dosyarlara erişemiyor.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s".locations.
tr: Öntanımlı eylem "%s" dosyasını açamadı çünkü "%s" konumundaki dosyarlara erişemiyor.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
tr: Simge görünümünde öntanımlı sıralama düzeni. Geçerli değerler "name", "size", "type", "modification_date", ve "emblems"dir.

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
tr: Liste görünümünde öntanımlı sıralama düzeni. Geçerli değerler "name", "size", "type", "modification_date", ve "emblems"dir.

en: The default width of the side pane in new windows.
tr: Yeni pencerelerdeki yan panelin genişliği

en: The destination and source are the same file.
tr: Hedef ve kaynak aynı dosyalar.

en: The destination disk is read-only.
tr: Hedef disk salt okunur.

en: The destination folder is inside the source folder.
tr: Hedef klasörü kaynak klasörünün içinde.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
tr: Sürüklenen dosya geçerli bir resim gibi görünmüyor.

en: The dragged text was not a valid file location.
tr: Sürüklenen metin doğru bir dosya konumu değil.

en: The emblem cannot be added.
tr: Amblem eklenemedi.

en: The emblem cannot be installed.
tr: Amblem kurulamadı.

en: The emblems do not appear to be valid images.
tr: Amblemler geçerli resimler gibi görünmüyor.

en: The file "%s" already exists.  Would you like to replace it?
tr: "%s" dosyası zaten bulunuyor.  Onu yerine koymak ister misiniz?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
tr: "%s" dosyası çöpe taşınamadı.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
tr: '%s' dosyası geçerli bir resim gibi görünmüyor.

en: The file is not an image.
tr: Dosya resim değil.

en: The file that you dropped is not an image.
tr: Bıraktığınız dosya resim dosyası değil.

en: The file that you dropped is not local.
tr: Bıraktığınız dosya yerel değil.

en: The filename "%s" indicates that this file is of type "%s". The contents of the file indicate that the file is of type "%s". If you open this file, the file might present a security risk to your system.
    
    Do not open the file unless you created the file yourself, or received the file from a trusted source. To open the file, rename the file to the correct extension for "%s", then open the file normally. Alternatively, use the Open With menu to choose a specific application for the file.
tr: "%s" dosyaismi dosya türünün "%s" olduğunu belirtiyor. Dosyanın içeriği ise dosya türünün "%s" olduğunu belirtiyor. Eğer bu dosyayı açarsanız, bu dosya sisteminiz için güvenlik riski oluşturabilir.
    
    Dosyayı güvenli bir kaynaktan almadığınız veya dosyayı kendiniz yaratmadığınız sürece dosyayı açmayınız. Dosyayı açmak için, "%s" için doğru bir uzantı ile yeniden adlandırın ve normal bir şekilde açın. Alternatif olarak, Birlikte Aç menüsününde dosya için uygulama belirleyerek açın.

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
tr: "%s" klasörü Nautilusun işleyebileceğinden daha fazla dosya içeriyor.

en: The folder contents could not be displayed.
tr: Klasör içeriği gösterilemiyor.

en: The font description used for the icons on the desktop.
tr: Masaüstündeki simgelerde kullanılan yazıtipi açıklaması.

en: The group could not be changed.
tr: Grup değiştirilemedi.

en: The group of the file.
tr: Dosyanın grubu.

en: The item could not be renamed.
tr: Öğe yeniden adlandırılamadı.

en: The link is broken, do you want to move it to the Trash?
tr: Bu bağ kırılmış, onu Çöpe taşımak ister misiniz?

en: The location "%s" does not exist.
tr: "%s" için konum bulunmuyor.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
tr: Konum bu görüntüleyici ile gösterilemez.

en: The location of the desktop directory has changed in GNOME 2.4. You can open the link and move over the files you want, then delete the link.
tr: Masaüstü dizininin konumu GNOME 2.4'de değiştirildi. Bağı açabilir ve istediğiniz dosyaları yeni masaüstüne taşıyabilir, sonrada bağı silebilirsiniz.

en: The mime type of the file.
tr: Dosyanın mime türü.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
tr: "%s" adı bu klasörde zaten kullanılıyor. Lütfen başka bir isim kullanın.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
tr: "%s" adı geçerli değil, çünkü içinde "/" karakteri var. Lütfen başka bir dosya ismini kullanın.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
tr: "%s" geçerli bir ad değil. Lütfen başka bir dosya ismini kullanın.

en: The name and icon of the file.
tr: Dosyanın simgesi ve adı.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to copy the item, rename it and try again.
tr: İsim zaten yerine konumulması ya da silinmesi mümkün olmayan bir öğe için zaten kullanılıyor.  Eğer hala öğeyi kopyalamak istiyorsanız, adını değiştirin ve tekrar deneyin.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to move the item, rename it and try again.
tr: İsim zaten yerine konumulması ya da silinmesi mümkün olmayan bir öğe için zaten kullanılıyor.  Eğer hala öğeyi taşımak istiyorsanız, adını değiştirin ve tekrar deneyin.

en: The owner could not be changed.
tr: Dosya sahibi değiştirilemedi.

en: The owner of the file.
tr: Dosyanın sahibi.

en: The permissions could not be changed.
tr: Erişim hakları değiştirilemedi.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
tr: "%s"nin erişim hakları belirlenemedi.

en: The permissions of the file, in octal notation.
tr: Dosyanın erişim hakları, sekizlik yazımda.

en: The permissions of the file.
tr: Dosyanın erişim hakları.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
tr: Seçilen dosyanın erişim hakları belirlenemedi.

en: The selection rectangle
tr: Seçim dörgeni

en: The side pane view to show in newly opened windows.
tr: Yeni açılan pencerelerde görüntülenen yan panel.

en: The size of the file.
tr: Dosyanın boyutu.

en: The type of the file.
tr: Dosyanın türü.

en: The viewer associated with "%s" is invalid.
tr: "%s" dosyasını için ilişkilendirilen görüntüleyici geçersiz.

en: The x-alignment of the column
tr: Sütunun x-yerleştiimi

en: Themes
tr: Temalar

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
tr: Bu klasörde "%s" bulunamadı. Silinmiş, ya da taşınmış olabilir mi?

en: There is no action associated with "%s".
tr: "%s" için hiçbir eylem ilişkilendirilmemiş.

en: There is no application associated with "%s".
tr: "%s" dosyası ile hiçbir uygulama ilişkilendirilmemiş.

en: There is no space on the destination.
tr: Hedefter yeteri kadar boşluk yok.

en: There is not enough space on the destination.
tr: Hedefte yeterince boş alan yok.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
tr: Panoda yapıştırılacak bir şey yok.

en: There was an error displaying help.
tr: Yardım görüntülenirken bir hata oluştu.

en: There was an error displaying help: 
    %s
tr: Yardım görüntülenirken bir hata oluştu: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
tr: Yardım görüntülenirken bir hata oluştu: %s

en: There was an error launching the application.
tr: Uygulama başlatılırken bir hata oluştu.

en: This drop target only supports local files.
tr: Bu bırakma hedefi sadece yerel dosyalar için destekleniyor.

en: This folder uses automatic layout.
tr: Bu klasör otomatik düzen kullanıyor.

en: This is disabled due to security considerations.
tr: Bu güvenlik kaygısı nedeniyle kapatılmıştır.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
tr: Bunun nedeni bu amblemi sizin eklememiş olmanız veya kalıcı bir amlem olması olabilir.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one you added yourself.
tr: Bunun nedeni bu amblemi sizin eklememiş olmanız veya kalıcı bir amlem olması olabilir.

en: This is the default theme for Nautilus.
tr: Bu tema Nautilus için öntanımlı temadır.

en: This link can't be used, because it has no target.
tr: Bu bağ kullanılamaz, çünkü hedefi yok.

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist.
tr: Bu bağ kullanılamaz, çünkü "%s" hedefi bulunmuyor.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
tr: Masaüstündeki ev simgesi için özel bir isim vermek istiyorsanız buradan tanımlayın.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
tr: Masaüstündeki çöp kutusu için özel bir isim vermek istiyorsanız buradan tanımlayın.

en: This theme uses photo-realistic folders.
tr: Bu tema gerçek görünümlü klasörler kullanır.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
tr[0]: Bu %d ayrı pencere açar.
tr[1]: Bu %d ayrı pencere açar.

en: Tip
tr: Tüyo

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
tr: Yerel olmayan dosyaları açmak için, onları yerel bir klasöre kopyalayın daha sonra tekrar bırakmayı deneyin.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
tr: Yerel olmayan dosyaları açmak için bunları önce yerel bir klasöre kopyalayın ve tekrar bırakın. Bıraktığınız yerel dosyalar zaten açıldı.

en: To:
tr: Hedef:

en: Toggle using a tighter layout scheme
tr: Sıkışık düzen şeması kullan veya kullanma

en: Too Many Files
tr: Çok Fazla Dosya

en: Tooltip for the menu item
tr: Menü öğesi için balon

en: Trash
tr: Çöp

en: Trash icon visible on desktop
tr: Çöp kutusu masaüstünde görüntülensin

en: Tree
tr: Ağaç

en: Try to fit in window
tr: Pencereye uydurmaya çalış

en: Type
tr: Tür

en: Type of click used to launch/open files
tr: Dosyaları açma/başlatma için kullanılan tıklama yöntemi

en: Type:
tr: Tür:

en: URI currently displayed
tr: Şu anda gösterilen URI

en: Unable to Replace File
tr: Dosya Değiştirilemiyor

en: Unable to launch the cd burner application.
tr: CD yazıcı uygulaması başlatılamadı.

en: Undo Edit
tr: Düzenlemeyi Geri Al

en: Undo the edit
tr: Düzenlemeyi geri al

en: Undo the last text change
tr: Son metin değişikliğini geri al

en: Unfortunately I couldn't tell which one.
tr: Malesef, hangisi olduğunu söyleyemiyorum.

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
tr: Bilinmeyen GnomeVFSXferProgressStatus %d

en: Unmount Error
tr: Ayırma Hatası

en: Unmount the selected volume
tr: Seçilen sistemi ayır

en: Up
tr: Yukarı

en: Urgent
tr: Önemli

en: Use "%s" to open the selected item
tr: Seçili dosyayı açmak için "%s" kullan

en: Use _Default Background
tr: Ö_ntanımlı Arkaplanı Kullan

en: Use as default for "%s" items
tr: "%s" öğeleri için öntanımlı kullan

en: Use as default for "%s" only
tr: Sadece "%s" için öntanımlı kullan

en: Use manual layout in new windows
tr: Yeni pencerelerde elle yerleştirmeyi kullan

en: Use the default background for this location
tr: Bu konum için öntanımlı arkaplanı kullan

en: Use the default desktop background
tr: Öntanımlı masaüstü arkaplanı kullan

en: Use tighter layout in new windows
tr: Yeni pencerelerde sıkışık yerleşim kullan

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
tr: Manila klasörler ve gri-yeşil arkaplan kullanır.

en: View Failed
tr: İzleme Başarısız

en: View _new folders using:
tr: _Yeni klasörleri bunu kullanarak görüntüle:

en: View as %s
tr: %s olarak göster

en: View as Icons
tr: Simge olarak Göster

en: View as List
tr: Liste olarak Göster

en: View as Text
tr: Metin Olarak Göster

en: View as _Icons
tr: _Simge olarak Göster

en: View as _List
tr: _Liste olarak Göster

en: View as...
tr: Farklı görüntüle...

en: View in Multiple Windows?
tr: Birden fazla pencerede görüntülensin mi?

en: View of the current file or folder
tr: Güncel dosya ya da klasör görünümü

en: View or modify the properties of each selected item
tr: Seçili her öğenin özelliklerini göster ya da değiştir

en: View your computer storage
tr: Bilgisayarınızın kayıtlarını görüntüle

en: View your home folder in the Nautilus file manager
tr: Nautilus dosya yöneticisinde ev klasörünü görüntüle

en: View your network servers in the Nautilus file manager
tr: Nautilus dosya yöneticisinde ağ sunucularını görüntüle

en: Views
tr: Görünümler

en: Violet
tr: Mor

en: Visible _Columns...
tr: Gösterilecek _Sütunlar...

en: Volume:
tr: Sistem:

en: Wavy White
tr: Dalgalı Beyaz

en: Web
tr: Ağ

en: Web Services
tr: Ağ Servisleri

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
tr: Eylül 00 0000 Çarşamba, saat 00:00:00 da

en: What to do with executable text files when activated
tr: Çalıştırılabilir dosyalar etkinleştirildiği zaman yapılacak işlem

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
tr: Çalıştırılabilir dosyalar etkinleştirildiği zaman yapılacak işlem (tek veya çift tıklamada). Geçerli değerler, uygulama olarak başlatmak için "launch", ne yapılacağının bir perncere ile sorulması için "ask", ve metin dosyası olarak görüntülemek için "display"dir.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view" and "icon_view".
tr: Belirli bir klasör için farklı bi görüntüleyici seçmediyseniz, bir klasör ziyaret edildiğinda bu görüntüleyici kullanılacak. Geçerli değerler, "list_view" ve "icon_view".

en: When to show number of items in a folder
tr: Bir klasördeki öğe sayısının gösterilmesi

en: When to show preview text in icons
tr: Simgelerde önizleme metni kullanılması

en: When to show thumbnails of image files
tr: Resim dosyalarının örneklendirilmesinin yapılması

en: Whether a custom default folder background has been set.
tr: Özel bir öntanımlı klasör arkaplanının ayarlanması.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
tr: Özel bir öntanımlı yan panel arkaplanının ayarlanması.

en: Whether the menu item is sensitive
tr: Menü öğesinin duyarlı olması

en: Whether to ask for confirmation when moving files to trash
tr: Bir dosyalar çöpe gönderilmeden önce onay için sorulması

en: Whether to enable immediate deletion
tr: Dosyanın anında silinmesi

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
tr: Fare üzerine geldiği zaman ses dosyalarının önizlemesinin yapılması

en: Whether to show backup files
tr: Yedekleme dosyalarının gösterimi

en: Whether to show hidden files
tr: Gizli dosyaların gösterilmesi

en: White
tr: Beyaz

en: White Ribs
tr: Beyaz Damarlı

en: Widget for the property page
tr: Özellik sayfası için parçacık

en: Width of the side pane
tr: Yan panelin genişliği

en: Windows Network
tr: Ağ Pencereleri

en: Would you like to continue?
tr: Devam etmek ister misiniz?

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
tr: Dosyanın sahibi olmadığınız için bu erişim haklarını değiştiremezsiniz.

en: You can choose another view or go to a different location.
tr: Başka bir görünüm seçebilir ya da başka bir konuma gidebilirsiniz.

en: You can configure GNOME to associate a different application or viewer with this file type. Do you want to associate an application or viewer with this file type now?
tr: GNOME'u bu dosya türüne farklı bir uygulama veya görüntüleyici ilişkilendirmek için kullanabilirsiniz. Bu doysa türüne şimdi bir uygulama veya görüntüleyici ilişkilendirmek istiyor musunuz?

en: You can configure GNOME to associate applications with file types. Do you want to associate an application with this file type now?
tr: GNOME'u doysa türleri ile uygulamaları ilişkilendirmek için yapılandırabilirsiniz. Bu dosya türü ile bir uygulamayı şimdi ilişkilendirmek ister misiniz?

en: You can configure which programs are offered for which file types in the File Types and Programs dialog.
tr: Hangi dosya türlerine hangi programların karşılık geleceğini Dosya Türleri ve Programlar penceresinden yapılandırabilirsiniz.

en: You can only use images as custom icons.
tr: Resimleri sadece özel simge olarak kullanabilirsiniz.

en: You can only use local images as custom icons.
tr: Özel simge olarak sadece yerel resimleri kullanabilirsiniz.

en: You can't assign more than one custom icon at a time!
tr: Bir seferde birden daha fazla özel simge atayamazsınız!

en: You can't assign more than one custom icon at a time.
tr: Birden daha fazla özel simgeyi aynı zamanda atayamazsınız.

en: You cannot copy a file over itself.
tr: Bir dosyayı kendi üzerine kopyalayamazsınız.

en: You cannot copy a folder into itself.
tr: Bir klasörü kendi içine kopyalayamazsınız.

en: You cannot copy items into the trash.
tr: Dosyaları çöpe kopyalayamazsınız.

en: You cannot copy this trash folder.
tr: Bu çöp klasörünü kopyalayamazsınız.

en: You cannot create links inside the trash.
tr: Çöp içerisinde bağ oluşturamazsınız.

en: You cannot delete a volume icon.
tr: Sistem simgesini silemezsiniz.

en: You cannot move a folder into itself.
tr: Bir klasörü kendi içine taşıyamazsınız.

en: You cannot move this trash folder.
tr: Bu çöp klasörünü yaşıyamazsınız.

en: You do not have permissions to write to the destination.
tr: Hedefe yazmak için yeterli erişim hakkına sahip değilsiniz.

en: You do not have permissions to write to this folder.
tr: Bu klasöre yazmak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
tr: "%s"nin grubunu değiştirmek için gerekli erişim haklarına sahip değilsiniz.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
tr: "%s" öğesini yeniden adlandırmak için gerekli erişim haklarına sahip değilsiniz.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
tr: "%s" içeriğine bakmak için gerekli erişim haklarına sahip değilsiniz.

en: You must enter a name for the server.
tr: Sunucu için bir isim girmelisiniz.

en: ZDNet Linux Hardware Database
tr: ZDNet Linux Donanım Veritabanı

en: ZDNet Linux Resource Center
tr: ZDNet Linux Kaynakları Merkezi

en: Zoom
tr: Odaklan

en: Zoom In
tr: Yakınlaş

en: Zoom Out
tr: Uzaklaş

en: Zoom _In
tr: _Yakınlaş

en: Zoom _Out
tr: _Uzaklaş

en: Zoom to Fit
tr: Pencereye Uydur

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Add Bookmark
tr: _Yer imi ekle

en: _Add a New Color...
tr: Yeni _Bir Renk Ekle...

en: _Add a New Emblem...
tr: _Yeni Bir Amblem Ekle...

en: _Add a New Pattern...
tr: Yeni Bir _Desen Ekle...

en: _Add new...
tr: _Yeni ekle...

en: _Always
tr: _Her zaman

en: _Arrange items:
tr: Öğ_eleri düzenle:

en: _Ask each time
tr: _Her zaman sor

en: _Associate Action
tr: _Eylem İlişkilendir

en: _Associate Application
tr: _Uygulama İlişkilendir

en: _Back
tr: _Geri

en: _Backgrounds and Emblems...
tr: _Arkaplanlar...

en: _Bookmarks
tr: _Yer imleri

en: _CD Creator
tr: _CD Yazıcı

en: _Clear History
tr: _Geçmişi Temizle

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Computer
tr: _Bilgisayar

en: _Contents
tr: İç_indekiler

en: _Copy File
tr: Dosyayı K_opyala

en: _Copy Files
tr: Dosyaları K_opyala

en: _Copy Text
tr: Metni K_opyala

en: _Copy here
tr: _Buraya kopyala

en: _Default zoom level:
tr: Ö_ntanımlı yaklaştırma seviyesi:

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Delete from Trash
tr: Çöpten _Sil

en: _Display
tr: _Göster

en: _Double click to activate items
tr: _Simgeleri etkinleştirmek için çift tıkla

en: _Edit
tr: _Değiştir

en: _Edit Bookmarks
tr: Yer İmlerini _Düzenle

en: _Emblems
tr: _Amblemler

en: _Empty
tr: _Boşalt

en: _Empty File
tr: _Boş Dosya

en: _Empty Trash
tr: _Çöpü Boşalt

en: _File
tr: _Dosya

en: _File group:
tr: _Dosya grubu:

en: _Format
tr: _Biçimlendir

en: _Forward
tr: _İleri

en: _Go
tr: G_it

en: _Go There
tr: Oraya _Git

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Hide
tr: Gi_zle

en: _Home
tr: _Başlangıç

en: _Image:
tr: _Resim:

en: _Keep Aligned
tr: _Sıralı Tut

en: _Keyword:
tr: _Anahtar sözcük:

en: _Link here
tr: Buraya _bağla

en: _Local File Only
tr: _Sadece Yerel Dosyalar

en: _Location (URL):
tr: _Konum (URL):

en: _Location...
tr: _Konum...

en: _Location:
tr: _Konum:

en: _Manually
tr: _Elle

en: _Modify...
tr: _Düzenle...

en: _Mount Volume
tr: _Sistemi Bağla

en: _Move here
tr: _Buraya taşı

en: _Name:
tr: İ_sim:

en: _Names:
tr: İ_simler:

en: _Never
tr: H_iç bir zaman

en: _Only for files smaller than:
tr: _Sadece bundan daha küçük dosyalar:

en: _Open
tr: _Aç

en: _Open Scripts Folder
tr: _Betikler Klasörünü Aç

en: _Paste Files
tr: Dosyaları _Yapıştır

en: _Paste Files Into Folder
tr: Dosyaları _Klasörün İçine Yapıştır

en: _Paste Text
tr: Metni _Yapıştır

en: _Pattern:
tr: _Dokular:

en: _Patterns
tr: _Desenler

en: _Places
tr: _Yerler

en: _Profiler
tr: _Profiller

en: _Properties
tr: Ö_zellikler

en: _Read
tr: _Okuma

en: _Reload
tr: _Yeniden Yükle

en: _Remove Custom Icon
tr: Öz_el Simgeyi Sil

en: _Remove a Color...
tr: B_ir Rengi Sil...

en: _Remove a Pattern...
tr: _Bir Deseni Sil...

en: _Remove an Emblem...
tr: Bir _Amblemi Sil...

en: _Remove...
tr: _Sil...

en: _Rename...
tr: Ye_niden adlandır...

en: _Replace
tr: _Yer değiştir

en: _Report Profiling
tr: Profil _Oluştur

en: _Reset Profiling
tr: Profillleri _Sıfırla

en: _Retry
tr: _Yeniden dene

en: _Run
tr: Ç_alıştır

en: _Run executable text files when they are clicked
tr: _Tıklandığında çalıştırılabilir metin dosyalarını çalıştır

en: _Scripts
tr: _Betikler

en: _Select Custom Icon...
tr: Ö_zel Simge Seç...

en: _Show
tr: _Göster

en: _Side Pane
tr: _Yan Panel

en: _Single click to activate items
tr: _Simgeleri etkinleştirmek için tek tıkla

en: _Skip
tr: _Atla

en: _Start Profiling
tr: Profile _Başlat

en: _Sticky
tr: _Yapışık

en: _Stop
tr: _Dur

en: _Stop Profiling
tr: Profil _Durdur

en: _Templates
tr: _Şablomlar

en: _Text beside icons
tr: _Simgelerin yanında metin

en: _Trash
tr: Çö_p

en: _Undo
tr: _Geri Al

en: _Unmount Volume
tr: _Sistemi Ayır

en: _Up
tr: _Yukarı

en: _Use Default
tr: Öntanımlı _Kullan

en: _Use compact layout
tr: _Sıkışık görünüm kullan

en: _View
tr: _Görünüm

en: _View as...
tr: _Farklı görüntüle...

en: _View executable text files when they are clicked
tr: _Tıklandığında çalıştırılabilir metin dosyalarını görüntüle

en: _Write
tr: _Yazma

en: _Write contents to CD
tr: _İçeriği CD'ye yaz

en: a title
tr: bir başlık

en: additional text
tr: ek metin

en: animation to indicate on-going activity
tr: süregelen etkinliği gösteren canlandırma

en: another link to %s
tr: %s'e diğer bağlantı

en: bonobo_ui_init() failed.
tr: bonobo_ui_init() başarısız.

en: by Modification _Date
tr: _Değişim tarihine göre

en: by _Emblems
tr: _Amblemlerine Göre

en: by _Name
tr: İ_sme göre

en: by _Size
tr: _Büyüklüğe göre

en: by _Type
tr: _Türe göre

en: date accessed
tr: erişim tarihi

en: date modified
tr: düzenleme tarihi

en: default for "%s"
tr: "%s" için öntanımlı

en: default for this file
tr: bu dosya için öntanımlı

en: editable text
tr: düzenlenebilir metin

en: group
tr: grup

en: highlighted as keyboard focus
tr: klavye odaklaması seklinde belirginleştirildi

en: highlighted for drop
tr: bırakmak için belirginleştirildi

en: highlighted for selection
tr: seçim için belirginleştirildi

en: in menu for "%s"
tr: "%s" için menüde

en: in menu for this file
tr: bu dosya için menüde

en: link
tr: bağlantı

en: link (broken)
tr: link (kırık)

en: link to %s
tr: %s öğesine bağlantı

en: loading...
tr: yükleniyor...

en: nautilus: --check cannot be used with URIs.
tr: nautilus: --check URI'lerle beraber kullanılamaz.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
tr: nautilus: --check diğer seçeneklerle beraber kullanılamaz.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
tr: nautilus: --geometry birden fazla URI ile beraber kullanılamaz.

en: nautilus: --quit cannot be used with URIs.
tr: nautilus: --quit URI'lerle beraber kullanılamaz.

en: nautilus: --restart cannot be used with URIs.
tr: nautilus: --restart URI'lerle beraber kullanılamaz.

en: nd copy)
tr: . kopya)

en: new file
tr: yeni dosya

en: none
tr: yok

en: not in menu
tr: menüde değil

en: nothing
tr: hiçbiri

en: octal permissions
tr: sekizli erişim hakları

en: on the desktop
tr: masaüstünde

en: open a browser window.
tr: tarayıcı penceresi aç

en: owner
tr: sahibi

en: permissions
tr: erişim hakları

en: pointing at "%s"
tr: "%s" gösteriliyor

en: provides visual status
tr: grafiksel durum sağlar

en: rd copy)
tr: . kopya)

en: reset
tr: sıfırla

en: size
tr: boyut

en: some more text
tr: daha fazla metin

en: st copy)
tr: . kopya)

en: th copy)
tr: . kopya)

en: the browse history
tr: gözatma geçmişi

en: the current selection
tr: güncel seçim

en: the editable label
tr: düzenlenebilir etiket

en: the type of window the view is embedded in
tr: görünümün gömülü olduğu pencerenin türü

en: throbber
tr: çarpıcı

en: throbber factory
tr: çarpım üreticisi

en: throbber object factory
tr: çarpım nesnesi üreticisi

en: today
tr: bugün

en: today at %-I:%M %p
tr: bugün saat %-H:%M da

en: today at %-I:%M:%S %p
tr: bugün saat %-H:%M:%S da

en: today at 00:00 PM
tr: bugün saat 00:00

en: today at 00:00:00 PM
tr: bugün saat 00:00:00 da

en: today, %-I:%M %p
tr: bugün saat %-H:%M da

en: today, 00:00 PM
tr: bugün saat 00:00 da

en: type
tr: tür

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: unknown MIME type
tr: bilinmeyen MIME türü

en: unknown type
tr: bilinmeyen tür

en: unreadable
tr: okunmaz

en: untitled folder
tr: isimsiz klasör

en: whether we are highlighted for a D&D drop
tr: D&D için belirginleştirilmemiz

en: whether we are highlighted for a selection
tr: seçim için belirginleştirilmemiz

en: whether we are highlighted to render keyboard focus
tr: klavye odaklaması taramasi için belirginleştirilmemiz

en: yesterday
tr: dün

en: yesterday at %-I:%M %p
tr: dün saat %-H:%M da

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
tr: dün saat %-H:%M:%S da

en: yesterday at 00:00 PM
tr: dün saat 00:00 da

en: yesterday at 00:00:00 PM
tr: dün saat 00:00:00 da

en: yesterday, %-I:%M %p
tr: dün saat %-H:%M da

en: yesterday, 00:00 PM
tr: dün saat 00:00 da
