anaconda - en to zu translation catalogue (1399 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to reboot your system.
zu: 
    
    Cofa 'KULUNGILE' ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: 
    
    The following packages were automatically
    selected to be installed:
    %s
zu: 
    
    Lama phakakethe alandelayo akhethwe ngokuzenzekela
    ukuze afakwe:
    %s

en: 
    
    The following packages were available in this version but NOT installed:
zu: 
    
    Lama phakethe alandelayo atholakala ngale nguqulo kodwa AYIFAKIWE:

en: 
    
    The following packages were available in this version but NOT upgraded:
zu: 
    
    Lama phakethe alandelayo atholakala ngale nguqulo kodwa AYIVUSELELWE:

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
zu: 
    
    Umfaki ucoshe i-%s MB ye-RAM.

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
zu: 
    
    ISEXWAYISO! LONKE ULWAZI OLUKUMADRICE LUZOSHABALALISWA.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
zu: 
    
    ISEXWAYISO!!! umlekeleli we-VNC uzebenza NGAPHANDLE KWEGAMA LOKUDLULA
    Ungasebenzisa igama lokudlula le-vnc=<password> lokhetho lokulayisha
    uma ungathanda ukuvikela umlekeleli.

en: 
    
    You can choose a different automatic partitioning option, or click 'Back' to select manual partitioning.
    
    Press 'OK' to continue.
zu: 
    
    Ungakhetha izinketho ezahlukene zokwahlula ngokuzenzekela noma cofa 'Emuva' ukukhetha ukwahlula ngezandla.
    
    Cofa 'KULUNGILE' ukuqhubeka.

en:         Time
zu:         Isikhathi

en:       Bytes
zu:        Ama-byte

en:     F1-Help     F2-New      F3-Edit   F4-Delete    F5-Reset    F12-OK
zu:     F1-Siza     F2-Okusha      F3-Lungisa   F4-Cisha    F5-Misa kabusha    F12-KULUNGILE

en:     Packages
zu:     Amaphakethe

en:    <Space>,<+>,<-> selection   |   <F1> help   |   <F2> package description
zu:    <Space>,<+>,<-> ukhetho   |   <F1> usizo   |   <F2> incazelo yephakethe

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
zu:   <Tab>/<Alt-Tab> phakathi kwamalunga   |  <Space> khetha   |  <F12> kwisikrini esilandelayo

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
zu:   <Tab>/<Alt-Tab> phakathi kwamalunga  | <Space> khetha | <F12> isikrini esilandelayo

en:  <F1> for help | <Tab> between elements | <Space> selects | <F12> next screen
zu:  <F1> ukuthola usizo | <Tab> phakathi kwamalunga | <Space> khetha | <F12> kwesilandelayo isikrini

en:  <Space> selects button | <F2> select default boot entry | <F12> next screen>
zu:  <Space> ikhetha inkinombo l <F2> khetha isingeniso sokulayisha sendalo l <F12> kwisikrini esilandelayo>

en:  Name   :
zu:  Igama   :

en:  Size   :
zu:  Usayizi   :

en:  Summary:
zu:  Ukubuyekezwa:

en: %.1f KBytes
zu: Ama-byte angu-% 1f

en: %s %s installation
zu: %s %s ukufakwa

en: %s %s installation on host %s
zu: %s %s Ukufaka esiteshini sekhomputha- %s

en: %s Bytes
zu: %s Amabyte

en: %s Installer
zu: %s Umfaki

en: %s Installer on %s
zu: %s Umfaki uku- %s

en: %s is not a valid hostname.
zu: %s akulona igama lesiteshi elisebenzayo.

en: %s not found
zu: %s akutholakalanga

en: (Max size is %s MB)
zu: (Inani lasayizi elikhulu lingu %s MB)

en: /dev/%s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
zu: I-/dev/%s inohlobo lokwahlula lwe-0x82 (ukushintshwa kwe-Linux) kodwa ayakhelwe njengokwahlula kokushintsha kwe-Linux.
    
    Ungathanda ukwakha lokhu njengkwahlula okushintshiwe?

en: /dev/ttyS0 (COM1 under DOS)
zu: /dev/ttyS0 (COM1 ngaphansi kweDOS)

en: /dev/ttyS1 (COM2 under DOS)
zu: /dev/ttyS0 (COM2 ngaphansi kwe-DOS)

en: /dev/ttyS2 (COM3 under DOS)
zu: /dev/ttyS0 (COM3 ngaphansi kwe-DOS)

en: /dev/ttyS3 (COM4 under DOS)
zu: /dev/ttyS0 (COM4 ngaphansi kwe-DOS)

en: 256 Colors (8 Bit)
zu: Imibala engu-256 (8 Bit)

en: <Enter> to exit
zu: <Enter> ukuphuma

en: <Enter> to reboot
zu: <Enter> ukulayisha kabusha

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Group Details   |   <F12> next screen
zu: <Space>,<+>,<-> ukhetho   |   <F2> Imininingwane Yeqembu   |   <F12> kwisikrini esilandelayo

en: A RAID device of type %s requires at least %s members.
zu: Uhlobo lwethuluzi le-RAID %s ludinga okungenani amalunga angu-%s.

en: A boot loader password prevents users from changing options passed to the kernel.  For greater system security, it is recommended that you set a password.
zu: Igama lokudlula lohlelo lwemisebenzi yomlayishis livimba abasebenzisi ekushintsheni izinketho ezidluliselwe emgodini.  Ukuthola ukuvikeleka kwesistimu okukhulu, uyacetshiswa ukuba umise igama lokudlula.

en: A boot loader password prevents users from passing arbitrary options to the kernel.  For highest security, we recommend setting a password, but this is not necessary for more casual users.
zu: Igama lokudlula lomlayishi livimba abasebenzisi ekudluliseni izinketho ezingacacile emgodini.  Ukuthola ukuvikelela kwezinga eliphakeme, sikucebisa ukuthi umise igama lokudlula, kodwa lokhu akudingekile kubasebenzisi abangajwayelekile.

en: A complete log of the installation can be found in the file '%s' after rebooting your system.
    
    A kickstart file containing the installation options selected can be found in the file '%s' after rebooting the system.
zu: Ukuqoshwa okuphelele kokufakwa kungatholakala efayeleni le-'%s' emuva kokulayisha kabusha isistimu yakho.
    
    Ifayela lokuqala eliqukethe izinketho zokufaka ezikhethiwe zingatholakala efayeleni '%s' emuva kokulayisha kabusha isistimu yakho.

en: A complete log of the upgrade can be found in the file '%s' after rebooting your system.
zu: Ukuqoshwa okuphelele kokuvuselela kungatholakala efayeleni le-%s emuva kokulayisha kabusha isistimu yakho.

en: A complete log of your installation will be in %s after rebooting your system. You may want to keep this file for later reference.
zu: Ukuqoshwa okuphelele kokufakwa kuzoba kwi-%s emuva kokulayishwa kabusha kwesistimu yakho. Ungafuna ukugcina leli fayela lokuqondisa esikhathini esizayo.

en: A complete log of your upgrade will be in %s after rebooting your system. You may want to keep this file for later reference.
zu: Ukuqoshwa okuphelele kokuvuselela kuzoba kwi-%s emuva kokulayishwa kabusha kwesistimu yakho. Ungafuna ukugcina leli fayela lokuqondisa esikhathini esizayo.

en: A few systems will need to pass special options to the kernel at boot time for the system to function properly. If you need to pass boot options to the kernel, enter them now. If you don't need any or aren't sure, leave this blank.
zu: Amasistimu ambalwa adinga ukudlula izinketho eziyikhethelo ziye kwikhenela ukulayisha isikhathi sesistimu ukuze zisebenze kahle. Uma udinga ukudlula izinketho zokulayisha uye kwikhenela, wangenise manje. Uma ungazidingi ezinye noma ungaqinisekile, shiya kungenalutho.

en: A firewall can help prevent unauthorized access to your computer from the outside world.  Would you like to enable a firewall?
zu: Udonga lomlilo lungasiza ukuvimba ukungena okungagunyaziwe kwikhiomputha yakho okusuka ngaphandle.  Ungathanda ukunika amandla udonga lomlilo?

en: A package group can have both Base and Optional package members.  Base packages are always selected as long as the package group is selected.
    
    Select the optional packages to be installed:
zu: Iqembu lephakethe lingabanawo amalunga esiqu noma ongazikhethela wona.  Amaphakethe esiqu ahlala ekhethwa njalo umangabe iqembu selikhethiwe.
    
    Khetha amaphakethe azofakwa:

en: A screenshot named '%s' has been saved.
zu: Isithombe sesikrini esibizwa '%s' sigciniwe.

en: A software RAID device cannot be created because all of the available RAID minor device numbers have been used.
zu: Ingaphakathi lekhomputha lethuluzi le-RAID angeke lidaleke ngoba zonke izinombolo zethuluzi elincane le-RAID sezisetshenzisiwe.

en: A value is required for the field "%s".
zu: Inani elidingekayo kulenkundla "%s".

en: About to Install
zu: Izofaka manje

en: About to Upgrade
zu: Izovuselela manje

en: Absolute Symlinks
zu: Izixhumanisi ezifanayo Eziphelele

en: Account name:
zu: Igama Le-akhawunti:

en: Acre
zu: Umhlaba

en: Activate on boot
zu: nyakazisa ekulayisheni

en: Active on Boot
zu: Iyanyakaza ekulayisheni

en: Add
zu: Yongeza

en: Add Device
zu: Yongeza Ithuluzi

en: Add Partition
zu: Yongeza Isahlulo

en: Add Swap
zu: Yongeza Ukushintsha

en: Add User
zu: Yongeza Umsebenzisi

en: Add anyway
zu: Nomakunjalo yongeza

en: Adding this partition would not leave enough disk space for already allocated logical volumes in %s.
zu: Ukongeza lokhu kwahlula angeke kushiye isikhala esanele sokuhlela izisindo kwi-%s.

en: Additional Language Support
zu: Ukuxhasa Okongeziwe Kolimi

en: Additional Size Options
zu: Izinketho Zosayizi Owongeziwe

en: Admin Server:
zu: Umlekelelo Wokuphatha:

en: Advanced Boot Loader Configuration
zu: Inhlanganiselo Yomlayishi Wediski Wezinga eliphezulu

en: Alagoas, Sergipe
zu: I-Alagoas, Sergipe

en: Alaska Time
zu: Isikhathi se-Alaska

en: Alaska Time - Alaska panhandle
zu: Isikhathi se-Alaska - umqala wesibambo sepani le - Alaska

en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
zu: Isikhathi se-Alaska - umqala wesibambo sepani le - Alaska

en: Alaska Time - west Alaska
zu: Isikhathi sase-Alaska - i-Alaska yasentshonalanga

en: Aleutian Islands
zu: Iziqhingi zase-Aleutian

en: All Packages
zu: Amaphakethe Wonke

en: Allow incoming:
zu: Vuma okungena ngaphakathi:

en: Allowable Drives:
zu: Amadiski Avunyelwe:

en: Allowable _Drives:
zu: Ama-drive _Avunyelwe:

en: Amundsen-Scott Station, South Pole
zu: Isiteshi sase-Amundsen-Scott, Isibonda saseNingizimu

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
zu: Kwenzeke iphutha - awekho amathuluzi asebenzayo atholakele lapho kungadalwa khona amasistimu efayela. Siza ubheke ingaphandle lekhomputha yakho ukuthola imbangela yale nkinga.

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem or use dasdfmt.
    
    Back to the fdasd screen?
zu: Kwenzeke iphutha - -awekho amathuluzi atholakele lapho ongadala khona amasistimu efayela amasha. Siza ubheke ingaphandle yekhomputha ukuthola inkinga yale khomputha noma sebenzisa.
    
    Emuva kwisikrini se-fdasd?

en: An error has occurred selecting the video card %s. Please report this error to bugzilla.redhat.com.
zu: Kwenzeke iphutha ekukhethweni kwekhadi levidiyo %s. Siza ubike leli phutha e-bugzilla.redhat.com.

en: An error occured reading the install from the ISO images. Please check your ISO images and try again.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi kufundwa ukufakwa okusuka ezithombeni ze-ISO. Siza ubheke izithombe zakho ze-ISO ebese uyazama futhi.

en: An error occurred converting the value entered for "%s":
    %s
zu: Kwenzeke iphutha ekuguqulweni kwenani elingeniswe kwi-"%s":
    %s

en: An error occurred copying the screenshots over.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi sokukhipha izithombe zesikrini.

en: An error occurred migrating %s to ext3.  It is possible to continue without migrating this file system if desired.
    
    Would you like to continue without migrating %s?
zu: Kwenzeke iphutha ekufudukisweni kwe-%s kuya kwi-ext3.  Kungenzeka ukuqhubeka ngaphandle kokufudukisa le sistimu %s?

en: An error occurred searching for bad blocks on %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
zu: Kwenzeke iphutha ekufuneni okuvimbayo okubi kwi- %s.  Le nkinga ibucayi, futhi ukufakwa angeke kuqhubeke
    
    Cindezela <Enter> ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
zu: Kwenzeke iphutha ekuhambiseni isithombe sokufaka kwi-drive yakho eqinile.  Hlawube uphelelwe isikhala sediski.

en: An error occurred trying to format %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi uzama ukwakha i-%s.  Le nkinga ibucayi, futhi ukufakwa angeke kuqhubeke.
    
    Cofa <Enter> ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: An error occurred trying to initialize swap on device %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi kuqaliswa ukushintshwa ethuluzini %s.  Le nkinga ibucayi, futhi ukufakwa angeke kuqhubeke.
    
    Cindezela <Enter> ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: An error occurred trying to migrate %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi kuzanywa ukufudukiswa kwe-%s.   Lena yinkinga ebucayi, futhi ukufakwa angeke kuqhutshekwe..
    
    Cofa <Enter> ukulayisha isistimu yakho kabusha.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi izama ukukhuphuka kwezinye noma zonke ezikwisistimu yakho%s.
    
    Cindezela <return> ukuthola igobolondo. Isistimu izolayisha kabusha ngokuzenzekela uma uphuma kwigobolondo.

en: An error occurred unmounting the CD.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
zu: Kwenzeke iphutha kwehliswa i-CD.  Siza uqiniseke ukuthi awungenisi i-5%s esuka kwigobolondo eku-tty2 ebese ucofa KULUNGILE ukuzama futhi.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi kuzanywa ukulayishwa ingxenye yokubhekene komfaki.
    
    IgamaLeqoqo= %s

en: An error occurred when finding the packages to upgrade.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi kufunwa amaphakethe azovuselelwa.

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi izama ukudala i-%s. Enye ingxenye yale ndlela akulona uhlu lwamafayela. Leli yiphutha eliyingozi futhi ukufaka angeke kuqhubeke.
    
    Cofa <Enter> ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: An error occurred when trying to create %s: %s.  This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi uzama ukudala i-%s: %s. Leli yiphutha eliyingozi futhi ukufakwa angeke kuqhubeke.
    
    Cofa <Enter> ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: An error occurred while attempting to verify the boot disk.  Please make sure that you have a good floppy in the first floppy drive.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi kuqinisekiswa idiski yokulayisha.  Siza uqiniseke ukuthi unediski ephathekayo kwi-drive ephathekayo.

en: An error occurred while making the boot disk. Please make sure that there is a floppy in the first floppy drive.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi kwenziwa idiski yokulayisha. Siza uqiniseke ukuthi kukhona idiski kwingaphakathi ledrive yediski.

en: An error occurred while running %s on drive %s.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi kusetshenziswa i-%s kei-drvie %s.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi kugcinwa isithombe sesikrini.  Uma lokhu kwenzeka ngesikhathi sokufaka iphakethe, ungadinga ukuzama izikhathi ezimbalwa ngaphambi kouqhubeka.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please copy the full text of this exception and file a detailed bug report against anaconda at http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/
zu: Ukukhetha okungaphatheki kwenzekile.  Kungenzeka ukuthi lokhu kuyigciwane.  Siza ukhiphe umbhalo ogcwele walokhu kukhethwa kanye nefayela lombiko wegciwane onemininingwane ngokwedlulela kwi-http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/ ye-anaconda.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please copy the full text of this exception or save the crash dump to a floppy then file a detailed bug report against anaconda at http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/
zu: Okukhethekile okungabanjiwe sekwenzekile.  Kungenzeka ukuthi lokhu kuyigciwane

en: Apple Bootstrap
zu: Intambo yokulayisha Yahhapula

en: Are you sure you want to Delete the logical volume "%s"?
zu: Uqinisekile ufuna Ukucisha isisindo esibalulekile "%s"?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
zu: Uqinisekile ufuna ukumisa kabusha itafula lokwahlula esimweni salo?

en: Arrange the drives to be in the same order as used by the BIOS. Changing the drive order may be useful if you have multiple SCSI adapters or both SCSI and IDE adapters and want to boot from the SCSI device.
    
    Changing the drive order will change where the installation program locates the Master Boot Record (MBR).
zu: Hlela amadrive ukuba abe ohlelweni olufanayo njengalawo asetshenziswe yi-BIOS. Ukushintsha uhlelo lwe-drive kungasebenza uma unezixhumanisi eziningana ze-SCSI noma kokubili kanye nezixhumanisi ze-IDE futhi ezifuna ukulayisha ethuluzini le-SCI.
    
    Ukushintsha uhlelo lwedrive luzoshintsha lapho uhlelo lwemisebenzi lokufakwa kuthola i-Master Boot Record (MBR).

en: As you don't have much memory in this machine, we need to turn on swap space immediately. To do this we'll have to write your new partition table to the disk immediately. Is that OK?
zu: Njengoba ungenayo inkumbulo eyanele kulo mshini, sidinga ukusebenzisa ngokushesha isikhala sokushintsha. Ukwenza lokhu kumele sibhale itafula lakho lesahlulo esisha kwidiski ngkushesha. Kulungile lokho na?

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
zu: Okungenani isahlulo esisodwa s sisindo esibonakalayo esingasetshenzisiwe esidingekayo ukudala Iqembu Lesisindo se-LVM.
    
    Dala isahlulo noma inhlanzi ye-RAID yohlobo "lesisindo esibonakalayo (LVM)" ebese futhi ukhetha ukhetho lwe "LV"

en: At least two software RAID partitions are needed.
zu: Okungenani izahlulo ezimbili zengaphakathi lekhomputha ye-RAID ziyadingeka.

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
zu: Okungenani kudingeka izihlulo ze-RAID ezimbili ezingasetshenzisiwe zengaphakathi lekhomputha ukudala ithuluzi le-RAID.
    
    Kuqala dala okungenani izahlulo ezimbili zohlobo "lwengaphakathi lekhomputha", ebese ukhetha futhi i-"RAID.

en: Atlantic Time - E Labrador
zu: Isikhathi Sase-Atlantic - E Labrador

en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), NB, W Labrador, E Quebec & PEI
zu: Isikhathi sase-Atlantic - Nova Scotia (izindawo zonke), NB, W Labrador, E Quebec & PEI

en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
zu: Isikhathi sase-Atlantic - Nova Scotia - izindawo ezingayibonanga i-DST 1966-1971

en: Atlantic islands
zu: Iziqhingi zase-Atlantic

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
zu: Izama ukuxhuma kumthengi we-vnc yesiteshi sekhomputha %s...

en: Attempting to start %s
zu: Izama ukuqala %s

en: Authentication Configuration
zu: Inhlanganiselo Yokuqiniseka

en: Automatic Partitioning
zu: Ukuhlula Okuzenzekelayo

en: Automatic Partitioning Errors
zu: Amaphutha Okwahlula Azenzekelayo

en: Automatic Partitioning sets partitions based on the selected installation type. You also can customize the partitions once they have been created.
    
    The manual disk partitioning tool, Disk Druid, allows you to create partitions in an interactive environment. You can set the file system types, mount points, partition sizes, and more.
zu: Ukwahlula ng

en: Autopartition
zu: Yahlula ngokuzenzekela

en: Back
zu: Emuva

en: Bad User Name
zu: Igama Lomsebenzisi Elibi

en: Bad argument to HD kickstart method command %s: %s
zu: Umfakela omubi we-HD wokuqala umyalelo wendlela %s: %s

en: Bad argument to NFS kickstart method command %s: %s
zu: Umfakela omubi we-NFS wokuqala umyalelo wendlela%s: %s

en: Bad argument to Url kickstart method command %s: %s
zu: Umfakela omubi we-Url wokuqala umyalelo wendlela %s: %s

en: Bad argument to device kickstart method command %s: %s
zu: Umfalela omubi ethuluzini lomyalelo wendlela yokuqalisa %s: %s

en: Bad argument to kickstart network command %s: %s
zu: Umfakela omubi wokuqala umyalelo woxhumano %s: %s

en: Bad blocks have been detected on device /dev/%s. We do not recommend you use this device.
    
    Press <Enter> to reboot your system
zu: Okuvimbayo okubi kucoshiwe ethuluzini le-/dev/%s. Asigqugquzeli ukuba usebenzise leli thuluzi.
    
    Cindezela <Enter> ukulayisha kabusha isistimu yakho

en: Bad bootproto %s specified in network command
zu: Ukulayishwa okubi %s okucaciswe emyalweni woxhumano

en: Base Packages
zu: Amaphakethe Esiqu

en: Before automatic partitioning can be set up by the installation program, you must choose how to use the space on your hard drives.
zu: Ngaphambi kokuba ukwahlula kumiswe ngohlelo lwakho lwemisebenzi, kumele ukhethe ukuthi uzosisebenzisa kanjani isikhala sakho esikuma-drive aqinile.

en: Boot Diskette
zu: Idiski encane Yokulayisha

en: Boot Diskette Creation
zu: Ukudalwa Kwediski encane Yokulayisha

en: Boot Loader Configuration
zu: Inhlanganiselo Yomlayishi Wokulayisha

en: Boot Loader Password:
zu: Igama lokudlula Lomlayishi Wokulayisha:

en: Boot label
zu: Ilebula yokulayisha

en: Boot label contains illegal characters
zu: Ilebula lokulayisha liqukethe izimpawu ezingekho emthethweni

en: Boot label contains illegal characters.
zu: Ilebula yokulayisha iqukethe izimpawu ezingekho emthethweni.

en: Boot label may not be empty.
zu: Ilebula yokulayisha kungenzela ukuthi igcwele.

en: Boot loader password is too short
zu: Igama lomlayishi wokulayisha lifushane kakhulu

en: Boot partition %s doesn't belong to a BSD disk label. SRM won't be able to boot from this paritition. Use a partition belonging to a BSD disk label or change this device disk label to BSD.
zu: Ukwahlula kokulayisha %s akulona ilunga le lebula yediski ye-BSD.I-SRM angeke ikwazi ukulayisha kusuka kulokhu kwahlula. Sebenzisa ukwahlula okuyilunga lelebula yediski noma shintsha leli thuluzi ukulabula i-BSD.

en: Boot partition %s doesn't belong to a disk with enough free space at its beginning for the bootloader to live on. Make sure that there's at least 5MB of free space at the beginning of the disk that contains /boot
zu: Ukwahlula kokulayisha %s akulona ilunga lediski elinesikhala esanele ekuqaleni kokusetshenziswa komlayishi. Qiniseka ukuthi okungenani isikhala esanele esingu-5MB siqukethe /ukulayisha ekuqaleni kwediski

en: Boot partition %s isn't a VFAT partition.  EFI won't be able to boot from this partition.
zu: Ukwahlula kokulayisha %s okukhona ukwahlula kwe-VFAT.  I-EFI angeke ikwazi ukulayisha kusuka kulokhu kwahlula.

en: Boot partition %s may not meet booting constraints for your architecture.  Creation of a boot disk is highly encouraged.
zu: Ukwahlula kokulayisha kwe-%s angeke kuhlangabezane nemibandela yokulayisha yokwakheka kwakho.  Ukudaleka kwediski yokulayisha kuyagqugquzelwa.

en: Boot partition isn't located early enough on the disk.  OpenFirmware won't be able to boot this installation.
zu: Ukwahlula kokulayisha akutholakali ngokushesha kwidiski.  I-OpenFirmware ayikwazanga ukulayisha lokhu kufaka.

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
zu: Izahlulo ezilayishekayo kumele zibe ngamathuluzi kuphela e-RAID1.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
zu: Izahlulo ezilayishekayo angeke zibe yisisindo esisebenzayo.

en: Bootloader
zu: Umlayishi

en: CD Found
zu: I-CD Itholakele

en: CD Not Found
zu: I-CD Ayitholakali

en: C_ontinue
zu: Qhu_beka

en: C_ontinue with no boot loader
zu: _Qhubeka ngaphandle komlayishi wokulayisha

en: Can't have a question in command line mode!
zu: Angeke ube nombuzo endleleni yolayini womyaleli!

en: Canary Islands
zu: Iziqongo zase-Canary

en: Cancel
zu: Nqamula

en: Cancelled
zu: Inqanyuliwe

en: Cannot Delete
zu: Angeke Icishe

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
zu: Ayikwazi ukuthola ifayela lokuqala kwi-CDROM.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
zu: Ayikwazi ukuthola ifayela lokuqala ngokushesha kwi-drive enzima

en: Cannot find ks.cfg on boot floppy.
zu: A

en: Casey Station, Bailey Peninsula
zu: Isiteshi sase-Casey, Bailey Peninsula

en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
zu: Isikhathi Esivamile Esiphakathi nendawo - ngasentshonalanga yase-Saskatchewan

en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
zu: Isikhathi Esivamile Esiphakathi nendawo - izindawo zonke - Saskatchewan

en: Central Time
zu: Isikhathi Saphakathi nendawo

en: Central Time - Campeche, Yucatan
zu: Isikhathi Saphakathi nendawo - Campeche, Yucatan

en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
zu: Isikhathi Esiphakathi nendawo - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

en: Central Time - Manitoba & west Ontario
zu: Isikhathi Esiphakathi nendawo - I-Manitoba &  I-Ontario yasentshonalanga

en: Central Time - Michigan - Wisconsin border
zu: Isikhathi Esiphakathi nendawo - Michigan - umngcele we-Wisconsin

en: Central Time - North Dakota - Oliver County
zu: Isikhathi Esiphakathi nendawo - i-Dakota Esentshonalanga - Ilizwe lase-Oliver

en: Central Time - Quintana Roo
zu: Isikhathi Esiphakathi nendawo - Quintana Roo

en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
zu: Isikhathi Esiphakathi nendawo - Umfula i-Rainy & Fort Frances, Ontario

en: Central Time - most locations
zu: Isikhathi Esiphakathi nendawo - izindawo zonke

en: Central Time - west Nunavut
zu: Isikhathi Esiphakathi nendawo - i-Nunavut yasentshonalanga

en: Ceuta & Melilla
zu: I-Ceuta & Melilla

en: Chandev Parameters
zu: Imifakela ye-Chandev

en: Chandev line
zu: Ulayini we-Chandev

en: Change
zu: Shintsha

en: Change Boot Loader
zu: Shintsha Umlayishi Wokulayisha

en: Change CDROM
zu: Shintsha i-CDROM

en: Change _password
zu: Shintsha _igama lokudlula

en: Change the information for this user.
zu: Sintsha ulwazi lwalo msebenzisi.

en: Chatham Islands
zu: Iziqhingi zase-Chatham

en: Check for _bad blocks?
zu: Bheka izigaxa _ezimbi?

en: Check for bad blocks
zu: Bheka izigaxa ezimbi

en: Checking "%s"...
zu: Iyabheka "%s"...

en: Checking dependencies in packages selected for installation...
zu: Ibheka okuncikile emaphaketheni akhethelwe ukufakwa...

en: Checking for Bad Blocks
zu: Ibheka Izigaxa Ezimbi

en: Checking for bad blocks on /dev/%s...
zu: Ibheka izigaxa ezimbi kwi- /dev/%s...

en: Checking media now...
zu: Ibheka onozindaba manje...

en: Checksum Test
zu: Ukuvivinywa Kwesibalo

en: Chinese(Simplified)
zu: IsiShayina (Esilula)

en: Chinese(Traditional)
zu: IsiShayina(Sasendulo)

en: Choose "%s" to test the CD currently in the drive, or "%s" to eject the CD and insert another for testing.
zu: Khetha "%s" ukukhetha i-CD ekwi-drive njengamanje, noma "%s" ukukhipha i-CD ebese ufaka enye ukuze uyivivinye.

en: Choose a Language
zu: Khetha Ulimi

en: Choose a disk to run fdasd or dasdfmt on
zu: Khetha idiski ukusebenzisa i-fdasd noma i-dasdfmt

en: Choose a disk to run fdisk on
zu: Khetha idiski ukuyisebenzisa kwi-fdisk

en: Choose additional languages that you would like to use on this system:
zu: Khetha izilimi ezongeziwe ongathanda ukuzisebenzisa kule sistimu:

en: Choose monitor type
zu: Khetha uhlobo lomlawuli

en: Choose the default language for this system:
zu: Khetha ulimi lwendalo lwale sistimu:

en: Choose this group to get the minimal possible set of packages.  Useful for creating small router/firewall boxes, for example.
zu: Khetha leli qembu ukuthola okungenani inani elilingene lamaphakethe eqoqo.  Kubalulekile ekudaleni amabhokisi omqondisi/udonga lomlilo, njengesibonelo.

en: Choose this option if you would like to upgrade your existing %s system.  This option will preserve the existing data on your drives.
zu: Khetha lokhu kukhetha uma uthanda ukuvuselela isistimu yakho ekhona ye-%s.  Lokhu kukhetha kuzoqongelela ulwazi olukhona kuma-drive akho.

en: Choose this option to freshly install your system. Existing software and data may be overwritten depending on your configuration choices.
zu: Khetha lokhu ukuvuselela kabusha isistimu yakho. Ingaphakathi lekhomputha elikhona kanye nolwazi lungabhalwa ngaphezulu okumelana nokukhethayo kokuhlanganisela.

en: Clear
zu: Susa

en: Click next to begin installation of %s.
zu: Cofa okulandelayo ukuqala ukufakwa kwe-%s.

en: Click next to begin upgrade of %s.
zu: Cofa okulandelayo ukuqala ukuvuselelwa kwe-%s.

en: Clone Drive Tool
    
    This tool allows you to significantly reduce the amount of effort required to setup RAID arrays.  The idea is to take a source drive which has been prepared with the desired partitioning layout, and clone this layout onto other similar sized drives.  Then a RAID device can be created.
    
    NOTE: The source drive must have partitions which are restricted to be on that drive only, and can only contain unused software RAID partitions.  Other partition types are not allowed.
    
    EVERYTHING on the target drive(s) will be destroyed by this process.
zu: Ithuluzi Lediski Yokudala ngokufanayo
    
    Leli thuluzi likuvumela ukuba unciphise inani lomfutho odingekayo ukumisa izinhlansi ze-RAID.   Kuqondwe ukuthatha idiski yemvelaphi alungiswe ngesandlalelo sokukwahlula esithandwayo, futhi dala ngokufanayo lesi sendlalelo kuma diski anosayizi abafanayo.  Ngakhoke ithuluzi le-RAID lingadaleka.
    
    YAZI: Imvelaphi inezahlulo azivinjelwe kwidiski kuphela, futhi ziqukethe izahlulo zengaphakathi lekhomputha ye-RAID.  Ezinye izinhlobo zesahlulo azivunyelwe.
    
    YONKE INTO ekumadiski aqondiwe izobhubhiswa yilenqubo.

en: Clone Drives
zu: Amadrive Okudala ngokufanayo

en: Clone a _drive to create a RAID device [default=/dev/md%s].
zu: Dala ngokufanayo _idiski yokudala ithuluzi le-RAID [okwendalo=/dev/md%s].

en: Color Depth
zu: Ukujula Kombala

en: Color Depth:
zu: Ukujula Kombala:

en: Complete
zu: Kuqediwe

en: Completed
zu: Kuqediwe

en: Completed:
zu: Okuqediwe:

en: Con_firm:
zu: Qinise_kisa:

en: Configure %s
zu: Hlanganisela %s

en: Configure TCP/IP
zu: Hlanganisela i-TCP/IP

en: Configure advanced boot loader _options
zu: Hlanganisa izinketho zezinga eliphezulu _zomlayishi wokulayisha

en: Configure using DHCP
zu: Hlanganisa usebenzisa i-DHCP

en: Configure using _DHCP
zu: Hlanganisa usebenzisa i-_DHCP

en: Confirm Delete
zu: Qiniseka ngokucisha

en: Confirm Physical Extent Change
zu: Qinisekisa Izinga Loshintsho Olubonakalayo

en: Confirm Reset
zu: Qinisekisa Okumisiwe

en: Confirm:
zu: Qinisekisa:

en: Congratulations
zu: Halala

en: Congratulations, the installation is complete.
    
    %s%s
zu: Siyakubongela, ukufakwa kuqediwe.
    
    %s%s

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    %s%s
zu: Siyakubongela, ukufakwa %s kwakho sekuqediwe.
    
    %s%s

en: Connected!
zu: Kuxhunyiwe!

en: Connecting...
zu: Iyaxhuma...

en: Continue
zu: Qhubeka

en: Copying File
zu: Ikhipha Ifayela

en: Could not allocate cylinder-based partitions
zu: Ayizitholanga izahlulo ezimayelana nesilinda

en: Could not allocate cylinder-based partitions as primary partitions
zu: Ayikwazi ukuthola isilinda emayelana nezahlulo ezinjengezahlulo zasekuqaleni

en: Could not allocate partitions
zu: Ayikwazanga ukuthola izahlulo

en: Could not allocate partitions as primary partitions
zu: Ayikwazi ukuthola izahlulo ezinjengezahlulo zasekuqaleni

en: Could not allocate requested partitions: 
    
    %s.%s
zu: Ayikwazanga ukuthola izahlulo eziceliwe: 
    
    %s.%s

en: Could not allocate requested partitions: %s.
zu: Ayikwazanga ukuthola izahlulo eziceliwe: %s.

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
zu: Ayikwazanga Ukudala Umhleli We-drive Ebunjiwe

en: Create PROM alias
zu: Dala i-PROM efanayo

en: Create PROM alias `linux'
zu: Dala i-PROM eyaziwa 'linux'

en: Create a RAID _device [default=/dev/md%s].
zu: Dala _ithuluzi le-RAID [default=/dev/md%s].

en: Create a software RAID _partition.
zu: Dala ukwahlula kwengaphakathi lekhomputha le_RAID.

en: Create boot disk
zu: Dala idiski yokulayisha

en: Create new boot loader configuration
zu: Dala inhlanganiselo yomlayishi

en: Creating
zu: Iyadala

en: Creating boot disk...
zu: Idala idiski yokulayisha...

en: Croatian
zu: OkwesiCrotia

en: Customize
zu: Faka emfunekweni

en: Customize Graphical Configuration
zu: Inhlanganiselo Yemidwebo Esamfuneko

en: Customize Packages to Upgrade
zu: Yenza samfuneko amaphakethe Okuvuselela

en: Customize software selection
zu: Yenza samfuneko Ukhetho lwengaphakathi lekhomputha

en: Czech
zu: Isi-shekhi

en: DDC Probed Monitor
zu: Umlawuli Ophenyiwe we-DDC

en: Danish
zu: IsiDenishi

en: Davis Station, Vestfold Hills
zu: Isiteshi se-Davis, Izintaba ze-Vestfold

en: Debug
zu: Cosha amaphutha

en: Default
zu: Indalo

en: Default Boot _Target
zu: Okuqondiwe _Kokulayisha Kwendalo

en: Default Desktop:
zu: I-desktop Yendalo:

en: Default Language
zu: Ulimi Lwendalo

en: Default Login:
zu: Ukungena ngaphakathi Kwendalo:

en: Default boot image
zu: Isithombe sokulayisha sendalo

en: Default gateway (IP):
zu: Isango lendalo (IP):

en: Delete
zu: Cisha

en: Dependency Check
zu: Ukubhekwa Kokuncikile

en: Description
zu: Incazelo

en: Description: %s
zu: Incazelo: %s

en: Details
zu: Imininingwane

en: Details for '%s'
zu: Imininingwane ye-'%s'

en: Detected mouse type: %s
zu: Uhlobo lwe-mouse olucoshiwe: %s

en: Determining host name and domain...
zu: Ichaza igama lesiteshi kanye nendawo yokulawula...

en: Device
zu: Ithuluzi

en: Devices
zu: Amathuluzi

en: Directory holding images:
zu: Izithombe ezibambe uhlu lwamafayela:

en: Dirty File Systems
zu: Amasistimu Efayela Angcolile

en: Disk Druid
zu: I-druid Yediski

en: Disk Partitioning Setup
zu: Umiso Lokwahlula Kwediski

en: Disk Setup
zu: Umiso Lwediski

en: Disk Space
zu: Isikhala Sediski

en: Do _Not Format
zu: Unga_khi

en: Do not install SILO
zu: Ungafaki i-SILO

en: Do not install packages that have dependencies
zu: Ungafaki amaphakethe anokuncikile

en: Do you have a driver disk?
zu: Unayo idiski?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
zu: Ufuna ukuqala uxhumano kule sistimu?

en: Do you wish to load any more driver disks?
zu: Uyafisa ukulayisha amanye amadiski amaning omshayeli?

en: Done
zu: Kwenziwe

en: Done [%d/%d]
zu: Kwenziwe [%d/%d]

en: Downloading %s
zu: Ilayishela phansi %s

en: Downloading - %s
zu: Ilayishela phansi - %s

en: Drive
zu: i-drive

en: Drive:
zu: I-drive:

en: Driver Disk Source
zu: Imvelaphi Yediski Yomshayeli

en: Driver disk
zu: Idiski yomshayeli

en: Drives
zu: Ama-drive

en: Dump Written
zu: Okubhaliwe Kutshingiwe

en: Duplicate Device
zu: Khipha Ithuluzi

en: Duplicate Label
zu: Khipha Ilebula

en: Duplicate Labels
zu: Amalebula Akhishiwe

en: Dutch
zu: IsiDashi

en: Dynamic IP
zu: IP Yekhethelo

en: Easter Island & Sala y Gomez
zu: Isiqhingi sase-Easter & Sala y Gomez

en: Eastern Standard Time - Indiana - Crawford County
zu: Isikhathi Esivamile SaseMpumalanga - Indiana - Izwe lase-Crawford

en: Eastern Standard Time - Indiana - Starke County
zu: Isikhathi Esivamile SaseMpumalanga  - Indiana - Izwe lase-Starke

en: Eastern Standard Time - Indiana - Switzerland County
zu: Isikhathi Esivamile SaseMpumalanga - Indiana - Izwe lase-Switzerland

en: Eastern Standard Time - Indiana - most locations
zu: Isikhathi Esivamile SaseMpumalanga - Indiana - izindawo zonke

en: Eastern Standard Time - Pangnirtung, Nunavut
zu: Isikhathi Esivamile SaseMpumalanga - Pangnirtung, Nunavut

en: Eastern Standard Time - central Nunavut
zu: Isikhathi Esivamile SaseMpumalanga - i-Nunavut emaphakathi

en: Eastern Standard Time - east Nunavut
zu: Isikhathi Esivamile SaseMpumalanga - i-Nunavut yasempumalanga

en: Eastern Time
zu: Isikhathi SaseMpumalanga

en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
zu: Isikhathi SaseMpumalanga - Kentucky - indawo yase-Loisville

en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
zu: Isikhathi Sasempumalanga - Kentucky - Ilizwe lase-Wayne

en: Eastern Time - Michigan - most locations
zu: Isikhathi Sasempumalanga - Michigan - izindawo zonke

en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
zu: Isikhathi Sasempumalanga - Ontario & Quebec - izindawo ezingayibonanga i-DST 1967-1973

en: Eastern Time - Ontario - most locations
zu: Isikhathi Sasempumalanga - Ontario & Quebec - ezindaweni zonke

en: Eastern Time - Quebec - most locations
zu: Isikhathi Sasempumalanga - Ontario & Quebec - ezindaweni zonke

en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
zu: Isikhathi Sasempumalanga - Thunder Bay, Ontario

en: Edit
zu: Lungisa

en: Edit Boot Label
zu: Lungisa Ilebula Lokulayisha

en: Edit Drive Order
zu: Lungisa Uhlelo lwe-drive

en: Edit Interface %s
zu: Lungisa Uxhumano olubhekene %s

en: Edit LVM Volume Group
zu: Lungisa Iqembu Lesisindo se-LVM

en: Edit LVM Volume Group: %s
zu: Lungisa Iqembu Lesisindo se-LVM: %s

en: Edit Logical Volume
zu: Lungisa Isisindo Esisebwnzayo

en: Edit Logical Volume: %s
zu: Lungisa Isisindo Esisebenzayo: %s

en: Edit Partition
zu: Lungisa Isahlulo

en: Edit Partition: /dev/%s
zu: Lungisa Isahlulo: /dev/%s

en: Edit Partitions
zu: Lungisa Izahlulo

en: Edit RAID Device
zu: Lungisa Ithuluzi le-RAID

en: Edit RAID Device: /dev/md%s
zu: Lungisa Ithuluzi le-RAID: /dev/md%s

en: Edit User
zu: Lungisa Umsebenzisi

en: Eject CD
zu: Khipha i-CD

en: Emulate 3 Buttons?
zu: Khipha Izinkinombo ezingu-3?

en: Enable Kerberos
zu: Nika amandla i-Kerberos

en: Enable LDAP
zu: Nika amandla i-LDAP

en: Enable MD5 Passwords
zu: Nika amandla Amagama okudlula e-MD5

en: Enable NIS
zu: Nika amandla i-NIS

en: Enable N_IS
zu: Nika amandla i-N_IS

en: Enable SMB _Authentication
zu: Nika amandla Ukuqinekiswa kwe_SMB

en: Enable _Kerberos
zu: Nika amandla i_Kerberos

en: Enable _LDAP
zu: Nika amandla i_LDAP

en: Enable _MD5 passwords
zu: Nika amandla _amagama e-MD5

en: Enable firewall
zu: Nika amandla udonga lomlilo

en: Enable shado_w passwords
zu: Nika amandla amagama okudlula e_sithunzi

en: End
zu: Isiphetho

en: End Cylinder:
zu: Phetha Isilinda:

en: English
zu: IsiNgisi

en: Enter Boot Loader Password
zu: Ngenisa Igama lokudlula Lokulayisha Lomlayishi

en: Enter Module Parameters
zu: Ngenisa Imifakela Yengxenye

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
zu: Ngenisa igama lokudlula lohlelo lwemisebenzi lomlayishi ebese uyaliqinekisa.  (Yazi ukuthi ibalazwe lokhiye le-BIOS kumele lahluke kunebalazwe lokhiye wangempela olijwayele.)

en: Enter a label to be displayed in the boot loader menu. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
zu: Ngenisa ilebula ezovezwa kwimenu yokulayisha umlayishi. Ithuluzi (noma idrive eqinile kanye nenombolo yokuhlula) kuyithuluzi okulyishelwa kulona.

en: Enter the information for the user.
zu: Ngenisa ulwazi lomsebenzisi.

en: Enter the root (administrator) password for the system.
zu: Ngenisa igama lokudlula (lomphathi) lempande yesistimu.

en: Error
zu: Iphutha

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
zu: Iphutha - igama lesisindo %s alisebenzi.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
zu: Iphutha - igama lesisindo liqukethe izimpawu noma izikhala ezingekho emthethweni. Izimpawu ezivumelekile zingamagma,izinombolo, '.' noma '_'.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
zu: Iphutha - igama leqembu lesisindo %s alisebenzi.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
zu: Iphutha - egameni leqembu lesisindo liqukethe izimpawu noma izikhala ezingekho emthethweni. Izimpawu ezamukelelkile zingamagama, izinombolo, ' .' noma '_'.

en: Error Installing Package
zu: Iphutha Lokufaka Iphakethe

en: Error Partitioning
zu: Iphutha Lokwahlula

en: Error Saving Screenshot
zu: Iphutha Ekugcineni Isithombe sesikrini

en: Error With Data
zu: Iphutha mayelana nolwazi

en: Error With Request
zu: Iphutha Nokucelwayo

en: Error enabling swap device %s: %s
    
    This most likely means this swap partition has not been initialized.
    
    Press OK to reboot your system.
zu: Iphutha elivuma ukushintshwa kwethuluzi %s: %s
    
    Lokhu kuchaza ukuthi lesi sahlulo sokushintsha asiqaliswanga.
    
    Cofa KULUNGILE ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
zu: Iphutha kwi-%s kulayini we-%d wefayela lokuqalisa %s.

en: Error mounting device %s as %s: %s
    
    This most likely means this partition has not been formatted.
    
    Press OK to reboot your system.
zu: Iphutha ekukhuphukiseni ithuluzi %s njenge %s: %s
    
    Lokhu kungachaze ukuthi lesi sahlulo asakhelwanga.
    
    Cindezela KULUNGILE ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: Error mounting file system on %s: %s
zu: Iphutha ekukhushulweni kwesistimu yefayela kwi- %s: %s

en: Error opening kickstart file %s: %s
zu: Iphutha ekuvulweni kwefayela lokuqala %s: %s

en: Error pulling second part of kickstart config: %s!
zu: Iphutha elidonsa ingxenye yesibili yokuqala inhlanganiselo: %s!

en: Error reading contents of kickstart file %s: %s
zu: Iphutha ekufundweni kokuphakathi kwefayeka lokuqala %s: %s

en: Error with Partitioning
zu: Iphutha nokwahlula

en: Error with Password
zu: Iphutha Ngegama lokudlula

en: Error!
zu: Iphutha!

en: Everything
zu: Yonke into

en: Exception Occurred
zu: Ukukhetha Kwenzekile

en: Exit
zu: Phuma

en: Extended
zu: Okunwetshiwe

en: FAIL.
    
    The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
zu: Kwehlulekile.
    
    Isithombe esivivinyelwe amaphutha. Lokhu kungenxa yokungasebenzi kokulayisha noma isivalo esibi.  Uma kubalulekile, siza uhlanze idiski ebese uyazama futhi.  Uma lokhu kuvivinya kuqhubeka kumele uyeke ukufaka.

en: FTP Setup
zu: Umiso lwe-FTP

en: FTP site name:
zu: Igama lesiza se-FTP:

en: Failed to log into %s: %s
zu: Yehlulekile ukungena kwi-%s: %s

en: Failed to mount driver disk.
zu: Yehlulekile ukukhuphuka kwidiski yomshayeli.

en: Failed to mount updates disk
zu: Yehlulekile ukukhuphula ukuvuselela kwediski

en: Failed to read directory %s: %s
zu: Yehlulekile ukufunda uhlu lwamafayela %s: %s

en: Failed to retrieve %s: %s
zu: Yehlulekile ukuvundulula %s: %s

en: File System Label:
zu: Ilebula Yesistimu Yefayela:

en: File System Option:
zu: Ukhetho Lwesistimu Yefayela:

en: File System Options
zu: Izinketho Zesistimu Yefayela

en: File System Type:
zu: Uhlobo Lwesistimu Yefayela:

en: File System _Type:
zu: Uhlobo Lwesistimu _Yefayela:

en: File System type:
zu: Uhlobo Lwesistimu Yefayela:

en: Fill all available space:
zu: Gcwalisa isikhala esikhona:

en: Fill all space _up to (MB):
zu: Gcwalisa sonke isikhala _kuze kube (MB):

en: Fill maximum size of (MB):
zu: Gcwalisa usayizi omkhulu we-(MB):

en: Fill to maximum _allowable size
zu: Gcwalisa usayizi ongaphezulu _ovunyiwe

en: Final Warning
zu: Isexwayiso Sokugcina

en: Finding
zu: Iyathola

en: Finding packages to upgrade...
zu: Thola amaphakethe azovuselelwa...

en: Firewall
zu: Udonga lomlilo

en: Firewall Configuration - Customize
zu: Inhlanganiselo Yodonga lomlilo - Yenza samfuneko

en: First sector of boot partition
zu: Isigaba sokuqala sesahlulo sokulayisha

en: Fix
zu: Lungisa

en: Fixed Size:
zu: Usayizi Ongashintshi:

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
zu: Izexwayiso ezilandelayo zenzekile ngesikhathi sokwahlulwa ngokuzenzekela:
    
    %s

en: For information on Errata (updates and bug fixes), visit:
    	http://www.redhat.com/errata/
    
    For information on automatic updates through Red Hat Network, visit:
    	http://rhn.redhat.com/
    
    For information on using and configuring the system, visit:
    	http://www.redhat.com/docs/
    	http://www.redhat.com/apps/support/
    
    To register the product for support, visit:
    	http://www.redhat.com/apps/activate/
zu: Siyakuhalalisela, ukufakwa kuqediwe.
    
    Ukuthola ulwazi oluningi mayelana ne-Errata (ukuvuselela kanye nokulungiswa kwamagciwane), vakashela:
    	http://www.redhat.com/errata/
    
    Ukuthola ulwazi oluningi ekuvuselelweni okuzenzekelayo Kuxhumano lwe-Red Hat, vakashela:
    	http://rhn.redhat.com/
    
    Ukuthola ulwazi oluningi mayelana nokusebenzisa isistimu yenhlanganiselo, vakashela:
    	http://www.redhat.com/docs/
    	http://www.redhat.com/apps/support/
    
    Ukubhalisa umphumela wokuxhasa, vakashela:
    	http://www.redhat.com/apps/activate/

en: For information on errata (updates and bug fixes), visit http://www.redhat.com/errata/.
    
    Information on using your system is available in the %s manuals at http://www.redhat.com/docs/.
zu: Ukuthola ulwazi mayelana ne-errate (ukuvuselelwa kanye nokulungiswakwamagciwane ), vakashela i-http://www.redhat.com/errata.
    
    Ulwazi lokusebenzisa isistimu yakho luyatholakala ezincwadini ezibhaliwe ze-%ss e-http://www.redhat.com/docs.

en: Force LBA32
zu: Phoqa i-LBA32

en: Force to be a _primary partition
zu: Phoqa ukwahlula ukuba kube _ngokuqala

en: Force to be a primary partition
zu: Phoqa kube njengokwahlula okokuqala

en: Force use of LBA32 (not normally required)
zu: Phoqa ukusetshenziswa kwe-LBA32 (ngokwejwayelekile edingekayo)

en: Forcing the use of LBA32 for your bootloader when not supported by the BIOS can cause your machine to be unable to boot.  We highly recommend you create a boot disk when asked later in the install process.
    
    Would you like to continue and force LBA32 mode?
zu: Ukuphoqa ukusetshenziswa kwe LBA32 ohlelweni lwemisebenzi yokulayisha umangabe kungaxhasiwe yi-BIOS kungabanga ukuba umshini wakho ungakwazi ukulayisha.  Sikucebisa ukuthi udale idiski yokulayisha uma ubuzwa esikhathini esizayo enqubeni yokufaka.
    
    Ungathanda ukuqhubeka ebese uphoqa indlela ye-LBA32?

en: Foreign
zu: Okungaziwa

en: Format
zu: Isakhiwo

en: Format DASD
zu: Yakha i-DASD

en: Format Warning
zu: Isexwayiso Sokwahlula

en: Format Warnings
zu: Izexwayiso Zesakhiwo

en: Format as %s
zu: Yakha njenge-%s

en: Format as Swap?
zu: Yakha Ukushintsha?

en: Format as:
zu: Yakha njenge:

en: Format partition?
zu: Kwakhiwe isahlulo?

en: Format?
zu: Isakhelo?

en: Formatting
zu: Isakhiwo

en: Formatting %s file system...
zu: Isistimu yefayela %s yesakhelo...

en: Formatting the selected DASD device will destroy all contents of the device. Do you really want to format the selected DASD device?
zu: Ukwakhiwa kwethuluzi elikhethiwe le-DASD kuzobhubhisa konke okuqukethwe yithuluzi. Ufuna ngempela ukwakha ithuluzi elikhethiwe le-DASD?

en: Free
zu: Eyamahhala

en: Free Space
zu: Isikhala esisetshenzisiwe

en: Free Space (MB)
zu: Isikhala Esikhululekile (MB)

en: Free Space:
zu: Isikhala Esikhululekile:

en: Free space
zu: Isikhala esikhululekile

en: French
zu: IsiFrentshi

en: Full Name
zu: Igama Eligcwele

en: Galapagos Islands
zu: Iziqongo zase-Galapagos

en: Gambier Islands
zu: Iziqongo zase-Gambier

en: Gateway
zu: Indlela-yesango

en: Gateway:
zu: Isango lokudlula:

en: German
zu: IsiJalimani

en: Gilbert Islands
zu: Iziqongo zase-Gilbert

en: Giving up attempting to connect after 50 tries!
zu: Iyadikibala ukuzama ukuxhuma emva kwemizamo engu-50!

en: Graphical
zu: Okwemidwebo

en: Graphical Interface (X) Configuration
zu: Inhlanganiselo Yoxhumano Lwemidwebo (X)

en: Graphical installation not available...  Starting text mode.
zu: Ukufakwa kwemidwebo akukho...  Iqala indlela yombhalo.

en: Great Britain
zu: IBrithani Enkulu

en: HSync Rate:
zu: Izinga le-HSync:

en: HSync Rate:
zu: Izinga le-HSync:

en: HTTP Setup
zu: Umiso lwe-HTTP

en: Hard Drives
zu: Ama-drive Aqinile

en: Hard drive
zu: Idrive eqinile

en: Hawaii
zu: I-Hawayi

en: Heilongjiang
zu: I-Heilongjiang

en: Help not available
zu: Usizo alukho

en: Hide RAID device/LVM Volume _Group members
zu: Fihla ithuluzi le-RAID/Amaqembu elunga _lesisindo se-LVM

en: Hide _Help
zu: Fihla _Usizo

en: High Color (16 Bit)
zu: Umbala Omkhulu (16 Bit)

en: Hori_zontal Sync:
zu: _i-Sync Evundlile:

en: Hostname
zu: Igama lesiteshi sekhomputha

en: Hostname Configuration
zu: Inhlanganiselo Yesiteshi sekhomputha

en: Hostname must be 64 or less characters in length.
zu: Isiteshi sekhomputha kumele okungenani linobude bezimpawu ezingu-64.

en: Hostname must start with a valid character in the range 'a-z' or 'A-Z'
zu: Igama lesiteshi sekhomputha kumele sibe nophawu olusebenzisa izinga 'a-z' noma 'A-Z'

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '-', or '.'
zu: Amagama esiteshi sekhomputha angaqukatha kuphela izimpawu ezingu-'a-z', 'A-Z', '-', noma '.'

en: How would you like to prepare the file system on this partition?
zu: Ungathanda ukulungisa kanjani isistimu yakho yefayela kulokhu kwahlula?

en: I _don't want to create a swap file
zu: _Angifuni ukudala ifayela lokushintsha

en: I _want to create a swap file
zu: _Ngifuna ukudala ifayela lokushintsha

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
zu: Angikwazi ukubuyela kwisigaba esedlule. Kumele uzame futhi.

en: I want to have automatic partitioning:
zu: Ngifuna ukwahlula okuzenzekelayo:

en: IP Address
zu: Ikheli le-IP

en: IP Address is missing
zu: Ikheli le-IP lilahlekile

en: IP Addresses must contain numbers between 0 and 255
zu: Amakheli e-IP kumele aqukethe izinombolo eziphakathi kuka-1 kuya ku-255

en: IP Addresses must contain numbers between 1 and 255
zu: Amakheli e-IP kumele aqukethe izinombolo eziphakathi kuka-1 kuya ku-255

en: IP address:
zu: Ikheli le-IP:

en: IP/Netmask
zu: IP/Imaski yoxhumano

en: I_gnore package dependencies
zu: _Ziba iphakethe lokuncikayo

en: Icelandic
zu: Isi-Icelandic

en: If this system is attached directly to the Internet or is on a large public network, it is recommended that a firewall be configured to help prevent unauthorized access.  However, you have selected not to configure a firewall.  Choose "Proceed" to continue without a firewall.
zu: Uma le sistimu inamathiselwe ngokuqondile kwi-internet noma inguxhumano lomphakathi olukhulu, uyacetshiswa ukuba udonga lomlilo luhlanganiselwe ukusiza ukuvimba ukungena okungekho emthethweni.  Yize kunjalo, ukhethe ukungahlanganiseli udonga lomlilo.  Khetha "Qhubeka" ukuqhubeka ngaphandle kodonga lomlilo.

en: If you are using a HTTP proxy server enter the name of the HTTP proxy server to use.
zu: Uma usebenzisa umlekeleli womlingani we-HTTP ngenisa igama lomlekeleli womlingani we-HTTP ozosetshenziswa.

en: If you are using non anonymous ftp, enter the account name and password you wish to use below.
zu: Uma usebenzisa i-ftp engaziwa, ngenisa igama le-akhawunti kanye negama lokudlula ofisa ukulisebenzia ngezansi.

en: If you wish to add default options to the boot command, enter them into the 'General kernel parameters' field.
zu: Uma ufuna ukongeza izinketho zendalo ukulayisha umyalelo, wangenise enkundleni yemibandeka Eyaziwayo yengxenye yokuphelele'.

en: If you would like to allow all traffic from a device, select it below.
zu: Uma ungathanda ukuvuma ukuma emngqeni okusuka ethuluzini, khetha ngezansi.

en: If you would like to change the default package set to be installed you can choose to customize this below.
zu: Uma ukhetha ukushintsha iphakethe lendalo elimiselwe ukufakwa ungakhetha ukumisa samfuneko ngezansi.

en: If you would like to test additional media, insert the next CD and press "%s". You do not have to test all CDs, although it is recommended you do so at least once.
    
    To begin the installation process insert CD #1 into the drive and press "%s".
zu: Uma ungathanda ukuvivinya onozindaba abongeziwe, faka i-CD elandelayo ebese ucofa "%s". Akufanele uvivinye ama-CD wonke, yize kucetshiswa ukuthi wenze njalo okungenani kanye.
    
    Ukuqala inqubo yokufaka, shutheka i-CD #1 kwidiski ebese ucofa "%s".

en: If your system is part of a larger network where hostnames are assigned by DHCP, select automatically via DHCP. Otherwise, select manually and enter in a hostname for your system. If you do not, your system will be known as 'localhost.'
zu: Uma isistimu iyingxenye yoxhumano olukhulu lapho amagama eziteshi zekhomputha ezinikezelwe yi-DHCP, khetha ngokuzenzekelayo ukudlula kwi-DHCP. Uma kungenjalo, khetha ngokwakho ebese ungenisa igama lesiteshi sekhomputha kwisistimu yakho. Uma ungakwenzi lokho, isistimu yakho izokwaziwa njengo 'umlingani waseduze'.

en: Ignore
zu: Ziba

en: Ignore package dependencies
zu: Ziba okuncikile kwephakethe

en: Illegal Logical Volume Name
zu: Igama Lesisindo Esingekho emthethweni

en: Illegal logical volume name
zu: Igama lesisisindo esingekho emthethweni

en: Illegal size
zu: Usayizi ongekho emthethweni

en: Image
zu: Isithombe

en: In most cases, the monitor can be automatically detected. If the detected settings are not correct for the monitor, select the right settings.
zu: Ezikhathini eziningi, isigubhu sokulawula cingacoshwa ngokuzenzekela. Uma izilungiselelo ezikhethiwe zingasilungele isigubhi sokulawula, khetha izilungiselelo ezilungile.

en: In most cases, the video hardware can be automatically detected. If the detected settings are not correct for the hardware, select the right settings.
zu: Ezikhathini eziningi, ingaphakathi lekhomputha yevidiyo lingacoshwa ngokuzenzekela. Uma izilungiselelo zicoshiwe azilungele ingaphandle lekhomputha,khetha izilungiselelo ezilungile.

en: In progress...
zu: Kubenqubekeni...

en: Individual Package Selection
zu: Ukhetho Lephakethe Ngalinye

en: Initializing
zu: Iyaqalisa

en: Insert Driver Disk
zu: Faka Idiski Yomshayeli

en: Insert a floppy disk
zu: Fakam idiski encane

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
zu: Faka idiski yomshayeli kwi-/dev/%s ebese ucofa "Kulungile" ukuqhubeka.

en: Insert your updates disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
zu: Faka idiski yokuvuselela kwi /dev/%s ebese ucindezela "Kulungile" ukuqhubeka.

en: Install Boot Loader record on:
zu: Faka irekhodi Lomlayishi Wokulayisha kwi:

en: Install SILO boot record on:
zu: Faka irekhodi yokulayisha ye-SILO kwi:

en: Install Starting
zu: Faka Okokuqala

en: Install Window
zu: Faka Iwindi

en: Install class forcing text mode installation
zu: Faka iqoqo eliphoqa ukufakwa kwendlela yombhalo

en: Install on System
zu: Faka Kwisistimu

en: Install packages to satisfy dependencies
zu: Faka amaphakethe ukwanelisa okuncikile

en: Installation Method
zu: Indlela Yokufakwa

en: Installation Type
zu: Uhlobo Lokufaka

en: Installation cannot continue.
zu: Ukufakwa angeke kuqhubeke.

en: Installation to begin
zu: Ukufakwa kuyaqala

en: Installing %s packages
zu: Ifaka amaphakethe e-%s

en: Installing %s-%s-%s.%s
zu: Ifaka %s-%s-%s.%s

en: Installing %s-%s-%s.%s (%s)
zu: Ifaka %s-%s-%s.%s (%s)

en: Installing %s-%s-%s.%s.
zu: Ifaka %s-%s-%s.%s.

en: Installing %s-%s-%s...
zu: Iyafaka %s-%s-%s...

en: Installing Packages
zu: Ifaka Amaphakethe

en: Installing bootloader...
zu: Ifaka umlayishi...

en: Installing...
zu: Iyafaka...

en: Invalid Boot Label
zu: Ilebula Yokulayisha Engasebenzi

en: Invalid Choice
zu: Ukhetho Olungasebenzi

en: Invalid Directories
zu: Uhlu lwamafayela Olungasebenzi

en: Invalid Entry for End Cylinder
zu: Isingeniso Esingasebenzi Sesiphetho Sesilinda

en: Invalid Entry for Maximum Size
zu: Usayizi Omukhulu Wesingeniso Esingasebenzi

en: Invalid Entry for Partition Size
zu: Isingeniso esingasebenzi Sasayizi Wokwahlula

en: Invalid Entry for RAID Spares
zu: Isingeniso Esingasebenzi Sokusele kwe-RAID

en: Invalid Entry for Starting Cylinder
zu: Isingeniso Esingasebenzi Sokuqalisa Isilinda

en: Invalid Hostname
zu: Igama lesiteshi sekhomputha Elingasebenzi

en: Invalid IP Information
zu: Ulwazi lwe-IP Olungasebenzi

en: Invalid IP string
zu: Umluko we-IP ongasebenzi

en: Invalid Sync Rates
zu: Amazinga e-Sync Angasebenzi

en: Invalid Volume Group Name
zu: Igama Leqembu Lesisindo Alisebenzi

en: Invalid information
zu: Ulwazi olungasebenzi

en: Invalid mount point
zu: Iphuzu lokukhuphuka elingasebenzi

en: Invalid port given: %s.  The proper format is 'port:protocol', where port is between 1 and 65535, and protocol is either 'tcp' or 'udp'.
    
    For example, '1234:udp'
zu: Isikhumulo esingasebenzi: %s.  Isakhiwo esilungile 'somgomo wesikhumulo' lapho isikhumulo siphakathi kuka-1 kanye no-65535, futhi umthetho olandelwayo mhlawumbe uyi-'tcp' noma 'udp'.
    
    Njengomfanekiso, '1234:udp'

en: Irian Jaya & the Moluccas
zu: I-Irian Jaya & the Moluccas

en: It is recommended that your swap file be at least %d MB.  Please enter a size for the swap file:
zu: Kuyacetshiswa ukuthi ifayela lakho kumele okungenani libe %d MB. Siza ungenise usayizi wefayela lokushintsha:

en: It is stongly recommended that you create a swap file.  Failure to do so could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure that you wish to continue?
zu: Uyacetshiswa ukuthi udale ifayela lokushintsha.  Ukungaphumeleli ukwenza njalo kungabanga umfaki ukuba ahushuleke.  Uqinisekile ufisa ukuqhubeka?

en: Italian
zu: IsiNtaliyani

en: Jan Mayen
zu: I-Jan Mayen

en: Japanese
zu: IsiJaphanizi

en: Java & Sumatra
zu: I-Java & Sumatra

en: Johnston Atoll
zu: I-Johnston Atoll

en: Keep all partitions and use existing free space
zu: Gcina zonke izahlulo ebese usebenzisa isikhala esikhulekile

en: Kernel Parameters
zu: Imifakela Yesigodi

en: Kernel parameters
zu: Imifakela Yomgudu

en: Keyboard Selection
zu: Ukhetho Lwebhodi lezikhiye

en: Keyboard Type
zu: Uhlobo Lwebhodi Lezikhiye

en: Kickstart Error
zu: Iphutha le-Kickstart

en: Korean
zu: IsiKoriya

en: LDAP Base DN:
zu: Isiqu DN se-LDAP:

en: LDAP Server:
zu: Umlekeleli we-LDAP:

en: LDAP _Base DN:
zu: LDAP _Isiqu se-DN:

en: LDAP _Server:
zu: Umlekeleli we_LDAP:

en: LVM Volume Groups
zu: Amaqembu Esisindo se-LVM

en: LVM Volume Groups can only be edited in the graphical installer.
zu: Amaqembu Esisindo se-LVM angalungiswa kuphela kumfaki wemidwebo.

en: LVM is NOT supported on this platform.
zu: I-LVM ayixhasiwe kule ndawo.

en: Label
zu: Ilebula

en: Language Selection
zu: Ukhetho Lolimi

en: Language Support
zu: Umxhaso Wolimi

en: Leave _unchanged (preserve data)
zu: Shiya _kungashintshiwe (gcina ulwazi)

en: Leave unchanged
zu: Shiya kungashintshiwe

en: Leave unchanged (preserve data)
zu: Shiya kungashintshiwe (gcina ulwazi)

en: Line Islands
zu: Iziqongo Zalayini

en: Load another disk
zu: Layisha enye idiski

en: Load driver disk
zu: Layisha idiski yomshayeli

en: Loading
zu: Iyalayisha

en: Loading %s driver...
zu: Ilayisha umshayeli we-%s...

en: Loading SCSI driver
zu: Ilayisha umshayeli we-SCSI

en: Local CDROM
zu: I-CDROM Yaseduze

en: Local installation media detected...
zu: Kucoshwe okwezindaba kokufakwa okwaseduze...Umd#: ../loader2/urlinstall.c:420

en: Logical Volume Name
zu: Igama Lesisisindo Esibonakalayo

en: Logical Volume Name:
zu: Igama Lesisindo Esibonakalayo:

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
zu: Amagama Esisindo Esisebenzayo kumele abe nezimpawu ezingaphansi kuka-128

en: Logical Volumes
zu: Isisindo Esisebenzayo

en: Lord Howe Island
zu: Isiqhingi sase-Lord Howe

en: Low Memory
zu: Inkumbulo Ephansi

en: Madeira Islands
zu: Iziqhingi zase-Madeira

en: Mail (SMTP)
zu: Iposi (SMTP)

en: Make LVM Volume Group
zu: Yenza Iqembu Lesisindo se-LVM

en: Make Logical Volume
zu: Yakha Isisindo Esisebenzayo

en: Make RAID Device
zu: Yakha Ithuluzi le-RAID

en: Make sure your password is at least 6 characters in length.
zu: Qiniseka ukuthi igama lokudlula okungenani linobude bezimpawu ezingu-6.

en: Manually choose
zu: Khetha ngokuzenzekela

en: Manually partition with _Disk Druid
zu: Yahlula ngokwesandla nge_Diski Druid

en: Marquesas Islands
zu: Iziqhingi zase-Marquesas

en: Master Boot Record (MBR)
zu: I-Master Boot Record (MBR)

en: Mawson Station, Holme Bay
zu: Isiteshi sase-Mawson, Ichweba le-Holme

en: McMurdo Station, Ross Island
zu: Isiteshi se-McMurdo, Isiqhingi sase-Ross

en: Media Check
zu: Ukubhekwa Konozindaba

en: Media Check Result
zu: Umphumela Wokubheka Okwezindaba

en: Media Detected
zu: Kucoshwe Okwezindaba

en: Mi_grate partition to:
zu: Fudukisa_ukwahlula e-:

en: Midway Islands
zu: Iziqhingi zase-Midway

en: Migrate File Systems
zu: Fudukisa Amasistimu Efayela

en: Migrate to %s
zu: Fudukisa kwi-%s

en: Migrate to:
zu: Fudukisa e:

en: Minimal
zu: Okuncane

en: Miscellaneous
zu: Ingxubevange

en: Miscellaneous Network Settings
zu: Izilungiselelo Zoxhumano Eziyingxubevange

en: Miscellaneous Settings
zu: Amalungiselelo Axubene

en: Missing Group
zu: Iqembu Elilahlekile

en: Missing Information
zu: Ulwazi Olulahlekile

en: Missing Package
zu: Iphakethe Elilahlekile

en: Missing User Name
zu: Igama Lomsebenzi Lilahlekile

en: Model
zu: Uhlobo

en: Modify Partition
zu: Lungisa Ukwahlula

en: Monitor
zu: Isigubhu sokulawula

en: Monitor Configuration
zu: Inhlanganiselo Yokulawula

en: Monitor Sync Rates
zu: Phatha Amazinga e-Sync

en: Monitor Unspecified
zu: Isigubhu sokulawula Esingacacisiwe

en: Monitor:
zu: Isigubhu sokulawula:

en: More Driver Disks?
zu: Amanye Amadiski Omshayeli?

en: Moscow+00 - west Russia
zu: Moscow+00 - iRashiya yasentshonalanga

en: Moscow+02 - Urals
zu: Moscow+02 - Izintaba

en: Moscow+03 - Novosibirsk
zu: I-Moscow+03 - Novosibirsk

en: Moscow+03 - west Siberia
zu: Moscow+03 - i-Siberia yasentshonalanga

en: Moscow+04 - Yenisei River
zu: Moscow+04 - Imfula i-Yenisei

en: Moscow+05 - Lake Baikal
zu: I-Moscow+05 - Ichibi i-Baikal

en: Moscow+06 - Lena River
zu: Moscow+06 -Umfula i-Lena

en: Moscow+07 - Amur River
zu: Moscow+07 - Umfula i-Amur

en: Moscow+07 - Sakhalin Island
zu: Moscow+07 - Isiqhingi se-Sakhalin

en: Moscow+08 - Magadan
zu: I-Moscow+08 - Magadan

en: Moscow+09 - Kamchatka
zu: I-Moscow+09 - Kamchatka

en: Moscow+10 - Bering Sea
zu: I-Moscow+10 - Ulwandle lwase-Bering

en: Moscow-01 - Kaliningrad
zu: I-Moscow-01 - Kaliningrad

en: Mount Point
zu: Izinga Lokukhuphuka

en: Mount Point/
    RAID/Volume
zu: Iphuzu Lokukhuphuka/
    RAID/Isisindo

en: Mount Point:
zu: Izinga Lokukhuphuka

en: Mount failed
zu: Ukukhishwa kwehlulekile

en: Mount point in use
zu: Izing lokukhuphuka liyasetshenziswa

en: Mountain Standard Time - Arizona
zu: Isikhathi Sentaba Esivamile - Arizona

en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
zu: Isikhathi Sentaba Esivamile - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia

en: Mountain Standard Time - Sonora
zu: Isikhathi Sentaba Esivamile - Sonora

en: Mountain Time
zu: Isikhathi Sentaba

en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
zu: Isikhathi Sentaba - Alberta, IBrithani Columbia yasempumalanga British Columbia  & i-Saskatchewan yasentshonalanga

en: Mountain Time - Chihuahua
zu: Isikhathi Sentaba - Chihuahua

en: Mountain Time - Navajo
zu: Isikhathi Sentaba - Navajo

en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
zu: Isikhathi Sentaba - S Baja, Nayarit, Sinaloa

en: Mountain Time - central Northwest Territories
zu: Isikhathi Sentaba- - Izindawo ezimaphakathi nentshonalanga nyakatho

en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
zu: Isikhathi Sentaba - entshonalanga Idaho & empumalanga Oregon

en: Mountain Time - west Northwest Territories
zu: Isikhathi Sentaba- Izindawo Ezisentshonalanga nenyakatho yeningizimu

en: Mouse Configuration
zu: Inhlanganiselo Ye-mouse

en: Mouse Selection
zu: Ukhetho Lwemouse

en: Must have a / partition to install on.
zu: Kumele ibe ne- /ukwahlula ukuze kufakwe.

en: Must specify a value
zu: Kumele icacise inani

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
zu: Kumele unikeze umfakela we - url ukuqala indlela.

en: NA.
    
    No checksum information available, unable to verify media.
zu: Akusebenzi.
    
    Alukho ulwazi lwesibalo esitholakele, ayikwazi ukucacisa onozindaba.

en: NFS Setup
zu: Umiso lwe-NFS

en: NFS image
zu: Isithombe se-NFS

en: NFS server name:
zu: Igama lomlekeleli we-NFS:

en: NIS Domain:
zu: Inkundla ye-NIS:

en: NIS Server:
zu: Umlekeleli we-NIS:

en: NIS _Domain:
zu: Inkundla ye_NIS:

en: NIS _Server:
zu: Umlekeleli we_NIS:

en: N_o firewall
zu: Alukho _ udonga lomlilo

en: Name in use
zu: Igama liyasetshenziswa

en: Nameserver
zu: Igama lomlekeleli

en: Nameserver IP
zu: Igama lomlekeleli we-IP

en: Ne_w
zu: Oku_sha

en: Net_mask
zu: Imaski_yoxhumano

en: Netmask
zu: Imaski yoxhumano

en: Netmask:
zu: Imaski yoxhumano:

en: Network Configuration
zu: Uhlanganiselo loxhumano

en: Network Configuration for %s
zu: Inhlanganiselo Yoxhumano lwe-%s

en: Network Device: %s
zu: Ithuluzi Loxhumano: %s

en: Network Devices
zu: Amathuluzi Oxhumano

en: Networking Device
zu: Ithuluzi Lokuxhumana

en: New
zu: Okusha

en: New South Wales - Yancowinna
zu: I-South Wales Entsha - Yancowinna

en: New South Wales - most locations
zu: I-South Wales Entsha - izindawo ezintsha

en: Newfoundland Island
zu: Isiqhingi Esisanda kutholwa

en: Next
zu: Okulandelayo

en: No
zu: Cha

en: No %s CD was found which matches your boot media.  Please insert the %s CD and press %s to retry.
zu: Ayikho i-CD ye-%s etholakele efanna nonozindaba wakho wokulayisha.  Siza ufake i-CD %s ebese ucindezela %s ukuzama kabusha.

en: No Boot Loader
zu: Akekho Umlayishi

en: No Drives Found
zu: Awekho Ama-drive Atholakele

en: No RAID minor device numbers available
zu: Azikho izinombolo zethuluzi le-RAID ezikhona

en: No RAID partitions
zu: Azikho izahlulo ze-RAID

en: No Root Partition
zu: Akukho Ukwahlula Kwempande

en: No boot loader will be installed.
zu: Akekho umlayishi wokulayisha ozofakwa.

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
zu: Awekho amadiski alayishiwe kwisistimu yakho.  Ungathanda ukuwalayisha manje?

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
zu: Awekho amathuluzi ohlobo olufanelekile atholakele kule diski.  Ungathanda ukukhetha idiski, noma kunjalo qhubeka, noma layisha enye idiski?

en: No driver found
zu: Akekho umshayeli otholakele

en: No drivers found
zu: Abekho abashayeli abatholiwe

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
zu: Awekho amadiski atholakele azofakwa.  Ungathanda ukusebenzisan idiski?

en: No firewall
zu: Alukho udonga lomlilo

en: No free slots
zu: Azikho izikhala ezimahhala

en: No free space
zu: Asikho isikhala esanele

en: No hard drives have been found.  You probably need to manually choose device drivers for the installation to succeed.  Would you like to select drivers now?
zu: Awekho amadiski atholakele.  Mhlawumbe udinga ukukhetha amadiski ethuluzi ukuze ukufakwa kuphumelele.  Ungathanda ukukhetha amadiski manje?

en: No help is available for this step of the install.
zu: Alukho usizo olutholakele lwalesi sigaba sokufaka.

en: No kernel packages were installed on your system.  Your boot loader configuration will not be changed.
zu: Awekho amaphakethe omgudu afakiwe kwisistimu yakho.  Inhlanganiselo yohlelo lwemisebenzi yomlayishi angeke ishintshwe.

en: No members in RAID request, or not RAID level specified.
zu: Awekho amalunga esicelweni se-RAID, noma izinga le-RAID alicacisiwe.

en: No mouse was detected.  A mouse is required for graphical installation.  Starting text mode.
zu: Ayikho i-mouse ecoshiwe.  I-mouse iyadingeka ukufaka imidwebo

en: No video hardware found, assuming headless
zu: Alikho ingaphakathi lekhomputha, cabanga njengokungenakhanda

en: No, I _do not want to create a boot diskette
zu: Chabo, _angifuni ukudala idiski encane yokulayisha

en: Nodes Needed
zu: Amagatsha Adingekayo

en: None
zu: Lutho

en: Northern Ireland
zu: Nyakatho ne-Ireland

en: Northern Territory
zu: Indawo Esenyakatho

en: Norwegian
zu: Isi-Norwegian

en: Not Supported
zu: Akuxhasiwe

en: Not enough physical volumes
zu: Azikho izisindo ezanele ezibonakalayo

en: Not enough space
zu: Asikho isikhala esanele

en: Not supported
zu: Akuxhasiwe

en: Notice
zu: Isaziso

en: Number of _spares:
zu: Izinombolo zo_kusele:

en: Number of spares?
zu: Inani lokuseleyo?

en: OK
zu: KULUNGILE

en: One or more existing Linux installations have been found on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
zu: Ukufakwa okukodwa noma okuningi kutholakele kwisistimu yakho.
    
    Siza ukhethe ukuvuselela okukodwa, noma khetha 'Isistimu Yokufaka kabusha' ukuvuselela isistimu yakho.

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab of your Linux system are inconsistent and cannot be mounted.  Please fix this problem and try to upgrade again.
zu: Enye noma amanye amasistimu abalwe ohlwini lwe-/etc/fstab kwisistimu yakho ye-Linux awafani futhi awakhuphulekile.  Siza ulungise le nkinga ebese uzama futhi ukuvuselela.

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab on your Linux system cannot be mounted. Please fix this problem and try to upgrade again.
zu: Enye noma amanye amasistimu abalwe ohlwini lwe-/etc/fstab kwisistimu yakho ye-Linux awakhuphulekile. Siza ulungise le nkinga ebese uzama futhi ukuvuselela.

en: Optional Packages
zu: Amaphakethe Okuzikhethela

en: Original File System Label:
zu: Ilebula Lesistimu Yefayela Lokuqala:

en: Original File System Type:
zu: Uhlobo Lwesistimu Yefayela Lwasekuqaleni:

en: Other _ports:
zu: _Izikhumulo ezinye:

en: Other ports
zu: Izikhumulo ezinye

en: PASS.
    
    It is OK to install from this media.
zu: KUPHUMELELE.
    
    KULUNGILE ukufaka kusuka kulezithombe.

en: PPC PReP Boot
zu: Ukulayishwa kwe-PPC PReP

en: Pacific Time
zu: Isikhathi se-Pacific

en: Pacific Time - north Yukon
zu: Isikhathi se-Pacific - I-Yukon esenyakatho

en: Pacific Time - south Yukon
zu: Isikhathi se-Pacific  i-Yukon yaseningizimu

en: Pacific Time - west British Columbia
zu: Iasikhathi se-Pacific - i-British Columbia yasentshonalanga

en: Package
zu: Iphakethe

en: Package :
zu: Iphakethe :

en: Package Defaults
zu: Amaphakethe Endalo

en: Package Dependencies
zu: Okucinkile Kwephakethe

en: Package Group Details
zu: Imininingwane Yeqembu Lephakethe

en: Package Group Selection
zu: Ukhetho Lweqembu Lephakethe

en: Package Installation
zu: Ukufakwa Kwephakethe

en: Package Progress:
zu: Inqubo Yephakethe

en: Package: %s
    Version: %s
zu: Iphakethe: %s
    Inguqulo: %s

en: Packages
zu: Amaphakethe

en: Palmer Station, Anvers Island
zu: Isiteshi se-Palmer, Isiqhingi sase-Anvers

en: Parted exceptions can't be handled in command line mode!
zu: Izahlulo ezihlukanisiwe angeke ziphathwe endaweni kalayini womyaleli!

en: Partition
zu: Ukwahlula

en: Partition type
zu: Uhlobo lokwahlula

en: Partitioning
zu: Ukwahlula

en: Partitioning Errors
zu: Amaphutha Okwahlula

en: Partitioning Warning
zu: Isexwayiso Sokwahlula

en: Partitioning Warnings
zu: Izexwayiso Zokwahlula

en: Partitioning with fdisk
zu: Iyahlula nge-fdiski

en: Partitions can't end on a negative cylinder.
zu: Izahlulo aziphethi ngesilinda engenamphumela.

en: Partitions can't start below the first cylinder.
zu: Izahlulo angeke ziqalwe ngezansi kwesilinda yokuqala.

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  This is done by selecting the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
zu: Izahlulo zohlobo lwe-'%s' kumele zivinjelwe kwi-drive engayodwa.  Lokhu kwenziwa ngokukhetha i-drive esohlwini lokukhetha le-'Vuma Ama-drive'.

en: Password
zu: Igama lokudlula

en: Password (confirm)
zu: Igama lokudlula (qinisekisa)

en: Password (confirm):
zu: Igama lokudlula (qinisekisa):

en: Password Length
zu: Ubude Begama lokudlula

en: Password Mismatch
zu: Ukungafani Kwegama lokudlula

en: Password Too Short
zu: Igama lokudlula Lifushane

en: Password:
zu: Igama lokudlula:

en: Passwords Do Not Match
zu: Amagama okudlula Awafani

en: Passwords do not match
zu: Amagama okudlula awafani

en: Passwords don't match
zu: Amagama okudlula awafani

en: Perfect for personal computers or laptops, select this installation type to install a graphical desktop environment and create a system ideal for home or desktop use.
zu: Ilungele amakhomputha amancane kanye namakhomputha aphathekayo, khetha uhlobo ozolifaka emvelweni yedesktop enemidwebo ebese udala isistimu efanelekile yekhaya noma okusetshenziselwa idesktop.

en: Performing post install configuration...
zu: Yenza inhlanganiselo yokufakwa kokweposi...

en: Pernambuco
zu: I-Pernambuco

en: Phoenix Islands
zu: Iziqhingi zase-Phoenix

en: Physical Extent:
zu: Izinga Lokubonakalayo:

en: Physical Volumes to _Use:
zu: Izisindo Ezibonakalay ezi_zosetshenziswa:

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know what it is and didn't make a mistake in typing. Remember that the root password is a critical part of system security!
zu: Cosha igama lokudlula lempande. Ukulibhala kabili kuqinisekisa ukuthi uyazi ukuthi liyini nokuthi awulenzanga iphutha ngokulibhala. Khumbula ukuthi igama lokudlula liyingxenye ebalulekile yesistimu yokuvikeleka!

en: Please choose how you would like to prepare the file system on this partition.
zu: Siza ukhethe ukuthi ungathanda ukuba isistimu yakho yefayela ibonakale kanjani kulesi sahlulo.

en: Please choose your default desktop environment:
zu: Siza ukhethe imvelaphi yedesktop yendalo:

en: Please choose your login type:
zu: Siza ungenise uhlobo lokungena ngaphakathi:

en: Please connect to %s to begin the install...
zu: Siza uxhume kwi- %s ukuqala ukufakwa...

en: Please connect to begin the install...
zu: Siza uxhume ukuqala ukufakwa...

en: Please enter a logical volume name.
zu: Siza ungenise igama lesisindo elifanelekile.

en: Please enter a volume group name.
zu: Siza ungenise igama leqembu lesisindo.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.  A list of available options can be obtained by pressing the F1 key.
zu: Siza ungenise nanoma imiphi imifake ofisa ukuyidlulisa endleleni ye%s eyahlukaniswe yizikhala.  Uma ungayazi imifakela ozoyinikeza, yeqa lesi sikrini ngokucindezela inkinombo "KULUNGILE".  Uhlu lwezinketho ezikhona lungatholakala ngokucindezela ukhiye F1.

en: Please enter the IP configuration for this machine. Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal notation (for example, 1.2.3.4).
zu: Siza ungenise inhlanganiselo ye-IP yalomshini. Uhlelo ngalunye kumele lingeniswe njenge kheli le-IP emugqeni onamachashaza (njengesibonelo, 1.2.3.4).

en: Please enter the following information:
    
        o the name or IP number of your %s server
        o the directory on that server containing
          %s for your architecture
zu: Siza ungenise ulwazi olulandelayo:
    
        o igama noma inombolo ye-IP yomlekeleli wakho we-%s
        o uhlu lwamafayela akumlekeleli oqukethe
          %s ukwakheka

en: Please enter the sync rates for your monitor. 
    
    NOTE - it is not usually necessary to edit sync rates manually, and care should be taken to make sure the values entered are accurate.
zu: Siza ungenise amazinga e-sync kumlawuli wakho. 
    
    Yazi - akudingeki ukulungisa amazinga e-sync, kodwa ukunakekelwa kuyadingeka ukuqiniseka ukuthi amanani angeniswe kahle.

en: Please insert a floppy now. All contents of the disk will be erased, so please choose your diskette carefully.
zu: Ngenisa idiski ezimele manje. Konke okuqukethwe kulediski kuzocishwa. Konke okuqukethwe kuzocishwa, ngakho siza ukhethe ngokucophelela idiski encane.

en: Please insert disc %d to continue.
zu: Siza ufake idiski %d ukuqhubeka.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
zu: Siza uxhume ngokwakho umthengi we-vnc kwi-%s ukuqala ukufaka.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
zu: Siza uxhume ngokuzenzela kumthengi wakho we-vnc ukuqala ukufakwa...

en: Please remove any diskettes from the floppy drive, and insert the floppy diskette that is to contain the boot disk.
    
    All data will be ERASED during creation of the boot disk.
zu: Siza ugudluze amadiski amancane kule-drive ephathekayo, ebese ufaka idiski encane ezokuqakatha idiski yokulayisha.
    
    Lonke ulwazi LUZOCISHWA ngesikhathi sokudalwa kwediski yokulayisha.

en: Please select a source drive.
zu: Siza ukhethe imvelaphi ye-drive.

en: Please select the amount of video RAM present on your video card. Choose '%s' to reset the selection to the amount the installer detected on your card.
zu: Siza ukhethe inani le-RAM yevidiyo ekhona ekhadini levidiyo. Khetha '%s' ukumisa kabusha ukhetho lenani umfaki alicoshile ekhadini lakho.

en: Please select the boot loader that the computer will use.  GRUB is the default boot loader. However, if you do not wish to overwrite your current boot loader, select "Do not install a boot loader."
zu: Siza ukhethe uhlelo lwemisebenzi lokulayisha olusetshenziswa yikhomputha.  I-GRUB inguhlelo lwemisebenzi yokulayisha. Yize kunjalo, uma ufisa ukubhala ngaphezulu ohlelweni lwemisebenzi yamanje yokulayisha, khetha "Ungafaki uhlelo lwemisebenzi yokulayisha."

en: Please select the color depth you would like to use:
zu: Siza ukhethe ukujula kombala ongathanda ukuwusebenzisa:

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
zu: Siza ukhethe idiski ngezansi ongathanda ukuyisebenzisa.  Uma ngabonakali futhi unediski, cindezela F2.

en: Please select the monitor attached to your system.
zu: Siza ukhethe isigubhu sokulawula esinamathiselwe kwisistimu yakho.

en: Please select the nearest city in your timezone:
zu: Siza ukhethe idlobha eliseduze nesikhathi esahlukene:

en: Please select the resolution you would like to use:
zu: Siza ukhethe isixazululo ongathanda ukusisebenzisa:

en: Please select the target drives for the clone operation.
zu: Siza ukhethe amadrive okuqondiwe ekusetshenzisweni kokudala ngokufanayo.

en: Please select the video card present in your system.  Choose '%s' to reset the selection to the card the installer detected in your system.
zu: siza ukhethe ikhadi levidiyo elikhona kwisistimu yakho.  Khetha '%s' ukumisa kabusha ukhetho lwekhadi umfaki alicoshile kwisistimu yakho.

en: Please specify a mount point for this partition.
zu: Siza ucacise iphuzu lokukhuphuka lalesi sahlulo.

en: Please wait while formatting drive %s...
zu: Siza ulinde ngesikhathi kwakhelwa i-drive %s...

en: Point to Point (IP)
zu: Ichashana kuya echashazeni (IP)

en: Ponape (Pohnpei)
zu: I-Ponape (Pohnpei)

en: Portuguese
zu: IsiPutukezi

en: Portuguese(Brazilian)
zu: IsiPotukezi (Sase-Brazil)

en: Post Install
zu: Posa Ukufaka

en: Preparing RPM transaction...
zu: Ilungisela ukukhishwa kwe-RPM...

en: Preparing to install...
zu: Ilungisela ukufaka...

en: Press <Enter> to end the installation process.
zu: Cindezela <Enter> ukuphetha inqubo yokufaka.

en: Primary DNS
zu: I-DSN Engeyokuqala

en: Primary DNS:
zu: I-DNS Yokuqala:

en: Primary nameserver:
zu: Igama lomlekeleli wasekuqaleni:

en: Proceed
zu: Qhubeka

en: Proceed with upgrade?
zu: Qhubeka nokuvuselelwa?

en: Processing
zu: Iyakhiqiza

en: Queensland - Holiday Islands
zu: Iziqhingi Zamaholidi zase-Queensland

en: Queensland - most locations
zu: I-Queensland - izindawo eziningi

en: Qyzylorda (Kyzylorda, Kzyl-Orda)
zu: I-Qyzylorda (Kyzylorda, Kzyl-Orda

en: RAID Device
zu: Ithuluzi le-RAID

en: RAID Device %s
zu: Ithuluzi le-RAID %s

en: RAID Devices
zu: Amathuluzi e-RAID

en: RAID Level:
zu: Izinga le-RAID:

en: RAID Members:
zu: Amalunga e-RAID:

en: RAID Options
zu: Izinketho ze-RAID

en: RAID _Device:
zu: Ithuluzi le-RAID:

en: RAID _Level:
zu: Izinga ze_RAID:

en: RAM detected (MB):
zu: I-RAM icoshiwe (MB):

en: R_ealm:
zu: Isikhu_ndla

en: Re_set
zu: Misa_kabusha

en: Re_view (and modify if needed) the partitions created
zu: _Buyekeza (esebe uyalungisa uma kudingeka) izahlulo ezidaliwe

en: Read-Only
zu: Funda-Kuphela

en: Reading
zu: Iyafunda

en: Reading anaconda updates...
zu: Ifunda izivuselelo ze-anaconda...

en: Reading driver disk...
zu: Ifunda idiski yomshayeli...

en: Reading package information...
zu: Ifunda ulwazi lwephakethe...

en: Realm:
zu: Inkundla:

en: Reboo_t
zu: Layisha_kabusha

en: Reboot
zu: Layisha kabusha

en: Reboot?
zu: Layisha kabusha?

en: Rebooting System
zu: Isistimu Yokulayisha kabusha

en: Reinstall System
zu: Faka kabusha Isistimu

en: Release Notes
zu: Ikhiphela phandle Amapheshana abhaliwe

en: Release notes are missing.
zu: Amapheshana okukhipha alahlekile.

en: Remaining
zu: Okusele

en: Remaining time: %s minutes
zu: Isikhathi esisele: imizuzu engu%s

en: Remaining:
zu: Okusele:

en: Remove all Linux partitions on this system
zu: Gudluza zonke izahlulo ze-Linux kulesistimu

en: Remove all partitions on this system
zu: Gudluza zonke izahlulo ezikulesistimu

en: Remove any installation media (diskettes or CD-ROMs) used during the installation process and press <Enter> to reboot your system.
zu: Gudluza onozindaba bokufaka (amadiski amancane noma ama-CD ROM) asetshenziswa ngesikhathi senqubo yokufaka ebese ucindezela <Ngenisa> ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: Remove any installation media (diskettes or CD-ROMs) used during the installation process and press the "Reboot" button to reboot your system.
zu: Gudluza onozindaba bokufaka (amadiski amancane noma ama-CD ROM) abasetshenziswe ngesikhathi senqubo yokufaka ebese ucindezela inkinobho "Layisha kabusha" ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: Request server via broadcast
zu: Cela umlekeleli ngokwedlula ekusakazweni

en: Requested Logical Volume Does Not Exist
zu: Isisindo Esikaliwe Esiceliwe Asikho

en: Requested Partition Does Not Exist
zu: Ukwahlula Okuceliwe Akukho

en: Requested Raid Device Does Not Exist
zu: Ithuluzi le-RAID Eliceliwe Alikho

en: Requested Volume Group Does Not Exist
zu: Iqembu Lesissindo Eliceliwe Alikho

en: Requested password contains non-ascii characters which are not allowed for use in password.
zu: Igama lokudlula eliceliwe liqukethe izimpawu ezingeyona i-ascii futhi ezingavunyelwe ukusetshenziswa egameni lokudlula.

en: Requested value is not an integer
zu: Inani eliceliwe akulona inomboloe ephelele

en: Requested value is too large
zu: Inani eliceliwe likhulu kakhulu

en: Required Install Media
zu: Izithombe Zokufaka Ezidingekayo

en: Requirement
zu: Okudingekayo

en: Rescue
zu: Hlenga

en: Rescue Method
zu: Indlela Yokuhlenga

en: Rescue Mode
zu: Indlela Yokuhlenga

en: Rese_t
zu: Misa _kabusha

en: Reset
zu: Misa kabusha

en: Resolution
zu: Isixazululo

en: Resolution:
zu: Isibalo samachashaza:

en: Restore _original values
zu: Gcina kabusha _amanani asekuqaleni

en: Retrieving
zu: Iyavundulula

en: Retry
zu: Phinda uzame

en: Root Password
zu: Igama lokudlula Lempande

en: Root _Password:
zu: Igama lokudlula _lempande:

en: Roraima
zu: I-Rorayima

en: Rothera Station, Adelaide Island
zu: Isiteshi sase-Rothera, isiqhingi sase-Adelaide

en: Running anaconda via telnet...
zu: Isebenzisa i-anaconda esuka kwitelnet...

en: Running anaconda, the %s system installer - please wait...
zu: Isebenzisa i-anaconda, umfaki wesistimu ye-%s - siza ulinde...

en: Running dasdfmt means the loss of 
    ALL DATA on drive %s.
    
    Do you really want this?
zu: Ukusebenzisa i-dasdfm kuchaza ukulahleka 
    KWALOLONKE ULWAZI %s.
    
    Ukufuna ngempela lokhu?

en: Russian
zu: IsiRashiya

en: Ruthenia
zu: Irutheniya

en: SILO Configuration
zu: Inhlanganiselo ye-SILO

en: SMB Work_group:
zu: Iqembu_lokusebenza le-SMB:

en: SMB _Server:
zu: Umlekeleli we_SMB:

en: Sabah & Sarawak
zu: I-Sabah & Sarawak

en: Save
zu: Gcina

en: Save Crash Dump
zu: Gcina Ukulahlwa Kwadoti

en: Saving Screenshot
zu: Igcina Isithombe sesikrini

en: Scoresbysund / Ittoqqortoormiit
zu: I-Scoresbysund / Ittoqqortoormiit

en: Screenshots Copied
zu: Izithombe zesikrini Zikhishiwe

en: Searching
zu: Iyasesha

en: Searching for %s installations...
zu: Isesha %s okufakiwe...

en: Secondary DNS
zu: I-DSN Engeyesibili

en: Secondary DNS:
zu: I-DNS Yesibili:

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
zu: Khetha'Yebo' ukuqhubeka ebese wakhela lezi zahlulo, noma 'Chabo' ukubuela emuva ukuze ushintshe lezi zilungiselelo.

en: Select All
zu: Khetha Konke

en: Select Default _Only
zu: Khetha Okwendalo _kuphela

en: Select Device Driver to Load
zu: Khetha Umshayeli Wethuluzi Wokulayisha

en: Select Partition
zu: Khetha Isahlulo

en: Select _additional languages to install on the system:
zu: Khetha izilimi _ezongezsiwe ukuzifaka kwistimu:

en: Select _all in group
zu: Khetha _konke okuseqenjini

en: Select a drive to partition with fdisk:
zu: Khetha i-drive ukwahlula nge-fdiski:

en: Select drive to run fdasd on
zu: Khetha i-drive ukusebenzisa i-fdasd kwi

en: Select driver
zu: Khetha umshayeli

en: Select individual packages
zu: Khetha amaphakethe angawodwana

en: Select the _default language for the system:
zu: Khetha ulimi _lwendalo lwesistimu:

en: Select the _partition to put the swap file on:
zu: Khetha _ukwahlula ukusebenzisa ukushintsha kwefayela:

en: Select the appropriate mouse for the system.
zu: Khetha i-mouse elungile yalesi sistimu.

en: Select the color depth and video mode you want to use for your system.
zu: Khetha ukujula kombala kanye nendlela othanda ukuyisebenzisa kwisistimu yakho.

en: Select the drive(s) to use for this installation:
zu: Khetha ama-drive azosetshenziswa kulokhu kufakwa:

en: Select the monitor for your system.  Use the '%s' button to reset to the probed values.
zu: Khetha isigubhu sokulawula sesistimu yakho.  Sebenzisa inkinombo ye-'%s' ukumisa kabusha amanani asukelwe.

en: Select the video card and video RAM for your system.
zu: Khetha ikhadi levidiyo kanye ne-RAM yesistimu yakho.

en: Select this installation type if you would like to set up file sharing, print sharing, and Web services. Additional services can also be enabled, and you can choose whether or not to install a graphical environment.
zu: Khetha lolu hlobo lokufaka uma ungathanda ukusebenzisa ifayela ngokuhlanganyela, ukusebenzisa ukushicilela ngokuhlanganyela kanye nemisebenzi ye-web. Imisebenzi eyongeziwe inganikwa amandla. futhi ungakhetha ukuthi uzoyifaka yini noma cha imvelaphi yemidwebo.

en: Select this installation type to gain complete control over the installation process, including software package selection and partitioning.
zu: Khetha lolu hlobo lokufaka ukuzuza ukulawula okuphelele ngaphezu kwenqubo yokufaka, okubala nokhetho lwephakethe lengaphakathi lekhomputha kanye nokuhlula.

en: Sending request for IP information for %s...
zu: Ithumela isicelo solwazi lwe-IP lwe-%s...

en: Set Root Password
zu: Misa Igama lokudlula Lempande

en: Set default PROM boot device
zu: Misa ithuluzi lokulayisha i-PROM yendalo

en: Set default PROM boot device to linux
zu: Misa kwi-linux ithuluzi lokulayisha le-PROM

en: Set the hostname:
zu: Misa isiteshi sekhomputha

en: Setup Networking
zu: Misa Uxhumano

en: Show _Help
zu: Khombisa _Usizo

en: Silo Configuration
zu: Inhlanganiselo ye-Silo

en: Size
zu: Usayizi

en: Size
    (MB)
zu: Usayizi
    (MB)

en: Size    :
zu: Usayizi    :

en: Size (MB)
zu: Usayizi (MB)

en: Size (MB):
zu: Usayizi (MB):

en: Skip
zu: Yeqa

en: Skip Boot Loader
zu: Yeqa Umlayishi

en: Skip X Configuration
zu: Yeqa Inhlanganiselo ka-X

en: Skip boot loader updating
zu: Yeqa ukuvuselelwa komlayishi

en: Slovenian
zu: Okwase-Slovenia

en: Society Islands
zu: Iziqhingi zomphakathi

en: Software RAID allows you to combine several disks into a larger RAID device.  A RAID device can be configured to provide additional speed and reliability compared to using an individual drive.  For more information on using RAID devices please consult the %s documentation.
    
    You currently have %s software RAID partition(s) free to use.
zu: I-RAID yengaphakathi lekhomputha likuvumela ukuba uhlanganise amadiski ambalwa ethuluzini le-RAID.  Ithuluzi le-RAID lingahlanganiswaa ukunikeza isivinini esongeziwe kanye nokwethembeka esikhundleni sediski ngayodwa.  Ukuthola ulwazi oluningi mayelana nokusebenzisa amathuluzi e-RAID siza uxhumane noshicilelo oluqoshiwe le-%s.
    
    Njengamanje unezahlulo ze-RAID yengaphakathi lekhomputha ezingu-%s ezikhululekile ukusetshenziswa.

en: Software RAID is NOT supported on this platform.
zu: Ingaphakathi lekhomputha le-RAID alixhasiwe kule ndawo.

en: Some of the packages you have selected to install require packages you have not selected. If you just select OK all of those required packages will be installed.
zu: Amanye amaphakethe owakhethe ukuwafaka adinga amaphakethe ongazange uwakhethe. Uma uvele ukhethe Kulungile wonke lawo maphakethe adingekayo azofakwa.

en: Source Drive Error
zu: Iphutha le-drive Yemvelaphi

en: Source Drive:
zu: Imvelaphi ye-drive:

en: South Australia
zu: Entshonalanga Australia

en: Space Needed
zu: Isikhala Esidingekayo

en: Spanish
zu: IsiPenishi

en: Specify optional module arguments
zu: Cacisa imifakela yengxenye engaphoqekile

en: Start
zu: Qala

en: Start Cylinder:
zu: Qala Isilinda:

en: Starting Interface
zu: Iqalisa UxhumanoI#: ../rescue.py:94

en: Starting VNC...
zu: Iqala i-VNC...

en: Starting install process, this may take several minutes...
zu: Iqala inqubo yokufaka, lokhu kungathatha imizuzu emibalwa...

en: Status
zu: Isimo

en: Status:
zu: Isimo:

en: Suggested size (MB):
zu: Usayizi ocatshangwayo (MB):

en: Summary
zu: Okufingqiwe

en: Svalbard
zu: I-Svalbard

en: Swap file _size (MB):
zu: Shintsha usayizi _wefayela (MB):

en: Swap file size (MB):
zu: Shintsha usayizi wefayela (MB):

en: Swedish
zu: IsiSwidishi

en: Syowa Station, E Ongul I
zu: Isiteshi sase-Syowa,E Ongul I

en: System clock uses _UTC
zu: Iwashi lesistimu lisebenzisa i_UTC

en: System to Rescue
zu: Isistimu Yokuhlenga

en: System to Upgrade
zu: Isistimu Isivuselelwa

en: Target Drive Error
zu: Iphutha Ledrive Yokuqondile

en: Target Drive(s):
zu: Amadrive Okuqondiwe:

en: Tasmania
zu: I-Tasmania

en: Tertiary DNS
zu: I-DSN Engeyesithathu

en: Tertiary DNS:
zu: I-DNS Yesithathu

en: Test
zu: Isivivinyo

en: Text
zu: Umbhalo

en: Thank you for downloading this pre-release of %s.
    
    This is not a final release and is not intended for use on production systems.  The purpose of this release is to collect feedback from testers, and it is not suitable for day to day usage.
    
    To report feedback, please visit:
    
       http://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    
    and file a report against '%s'.
zu: Siyakubonga ngokulayishela phansi lokhu kukhishwa kwe-Beta %s.
    
    Lokhu akukhona ukukhishwa okokugcina futhi akuqondiwe ukusetshenziswa emkhiqizweni.  Inhlodo yalokhu kukhishwa ngukuqongelela ukubuyekezwa komphumela yezivivinyo, futhi ayikulungele ukusetshenziswa kwansuku zonke.
    
    Ukubika ukubuyekezwa komphumela, siza uvakashele:
    
       http://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    
    ebese ufaka umbiko efayeleni '%s'.

en: That directory could not be mounted from the server.
zu: Lo luhlu lwamafayela angeke ikhushulwe kumlekeleli.

en: That directory does not seem to contain a %s installation tree.
zu: Lo lohlu lwamafayela aluqukethe isihlahla sokufaka se-%s.

en: That's not the correct %s CDROM.
zu: Akuyona i-%s CDROM elungile.

en: The %s CD was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s CD and press %s to retry.
zu: I-CD %s ayitholakalanga kuwowonke ama-drive e-CDROM. Siza ungenise i-%s CD ebese ucindezela %s ukuzama kabusha.

en: The %s boot loader will be installed on /dev/%s.
zu: umlayishi wokulayisha we-%s uzofakwa kwi- /dev/%s.

en: The %s installation tree in that directory does not seem to match your boot media.
zu: Isihlahla sokufakwa se-%s kulolo hlu lwamafayela alufani nokwezindaba ukulayisha.

en: The %s sync rate is invalid:
    
          %s
    
    A valid sync rate can be of the form:
    
          31.5                   a single number
        50.1-90.2                a range of numbers
    31.5,35.0,39.3-40.0          a list of numbers/ranges
zu: Izinga le-sync %s alisebenzi:
    
          %s
    
    Izinga le-sync elisebenzayo lingaba elesakhelo:
    
          31.5                   inombolo eyodwa
        50.1-90.2                isikali sezinombolo
    31.5,35.0,39.3-40.0          uhlu lwezinombolo/zikali zezinombolo

en: The 2.4 kernel needs significantly more swap than older kernels, as much as twice as much swap space as RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
zu: Isigodi esingu-2.4.sidinga ukushintshwa okuningi kunezigodi ezindala, okungenani kuphindwe kabili kanye nesikhala sokushintsha esiningi kune-RAM yesistimu.  Njengamanje unokushintsha okungu-%dMB okuhlanganisiwe, kodwa kumele udale isikhala sokushintsha kwisistimu eyodwa yefayela.

en: The 2.4 kernel needs significantly more swap than older kernels, as much as twice as much swap space as RAM on the system. You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
zu: Isigodi esingu-2.4.sidinga ukushintshwa okuningi kunezigodi ezindala, okungenani kuphindwe kabili kanye nesikhala sokushintsha esiningi kune-RAM yesistimu.  Njengamanje unokushintsha okungu-%dMB okuhlanganisiwe, kodwa kumele udale isikhala sokushintsha kwisistimu eyodwa yefayela.

en: The CDROM could not be mounted.
zu: I-CDROM ayikhushulwanga.

en: The IP information you have entered is invalid.
zu: Ulwazi lwe-IP olungenisile alusebenzi.

en: The VNC server is now running.
zu: Umlekeleli we-VNC uyasebenza manje.

en: The arch of the release of %s you are upgrading to appears to be %s which does not match your previously installed arch of %s.  This is likely to not succeed.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
zu: Insika yokukhulula ye-%s oyivuselelayo ibonakala engathi iyi-%s angafani nensika eyedlule efakiwe ye-%s.  Lokhu angeke kuphumelele.  Uqinisekile ufisa ukuqhubeka nenqubo yokuvuselela?

en: The boot diskette allows you to boot your %s system from a floppy diskette.  A boot diskette allows you to boot your system in the event your bootloader configuration stops working, if you chose not to install a boot loader, or if your third-party boot loader does not support Linux.
    
    It is highly recommended you create a boot diskette.
zu: Idiski elincane lokulayisha likuvumela ukuba ulayishe isistimu yakho ye-%s kusuka kwidiski yakho encane. Idiski yokulayisha ukuvumela isistimu yakho uma inhlanganiselo yomlayishi wokulayisha iyeka ukusebenza, uma ukhetha ukungafaki umlayishi wokulayisha, noma uma umlayishi wokulayisha oyilunga lesithathu engayixhasi i-Linux.
    
    Uyacetshiswa ukuthi udale idiski encane yokulayisha.

en: The boot diskette allows you to boot your %s system from a floppy diskette.  A boot diskette allows you to boot your system in the event your bootloader configuration stops working.
    
    It is highly recommended you create a boot diskette.
    
    Would you like to create a boot diskette?
zu: Idiski encane yokulayisha ikuvumela ukuba ulayishe isistimu ye%s kwingaphakathi yediski encane. Idiski encane yokulayisha ikuvumela ukuba ulayishe isistimu yakho umangabe inhlanganiselo yakho iyeka ukusebenza.
    
    Uyacetshiswa ukuthi udale idiski encane yokulayisha.
    
    Ungathanda ukudala idiski encane yokulayisha?

en: The boot manager %s uses can boot other operating systems as well. You need to tell me what partitions you would like to be able to boot and what label you want to use for each of them.
zu: Ukusetshenziswa kwemeneja ye-%s yokulayisha u-Red Hat kungakwazi ukulayisha amasistimu okusebenza. Udinga ukusho ukuthi yiziphi izahlulo ongathanda ukuzilayisha nokuthi iliphi ilebula ofuna ukulisebenzisa ngalinye.

en: The boot manager Red Hat uses can boot other operating systems as well. You need to tell me what partitions you would like to be able to boot and what label you want to use for each of them.
zu: Ukusetshenziswa kwemeneja yokulayisha u-Red Hat kungakwazi ukulayisha amasistimu okusebenza. Udinga ukusho ukuthi yiziphi izahlulo ongathanda ukuzilayisha nokuthi iliphi ilebula ofuna ukulisebenzisa ngalinye.

en: The current requested size (%10.2f MB) is larger than maximum logical volume size (%10.2f MB). To increase this limit you can increase the Physical Extent size for this Volume Group.
zu: Usayizi ocelwe manje %10.2f MB) mukhulu kakhulu kunosayizi wesisindo esisebenzayo (%10.2f MB). Ukongeza lombandela ungakhuphula usayizi Wezinga Elibonakalayo Kuleli qembu Lesisindo.

en: The default installation environment includes our recommended package selection, including:
zu: Imvelaphi yokufakwa kwendalo ibala ukhethe lephakethe elincanyelwayo, kubalwa ne:

en: The device %s is LDL formatted instead of CDL formatted.  LDL formatted DASDs are not supported for usage during an install of %s.  If you wish to use this disk for installation, it must be re-initialized causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    Would you like to reformat this DASD using CDL format?
zu: Ithuluzi %s liyi-LDL eyakhelwe esikhundleni se-CDL eyakhelwe.  I-LDL yama-DASD akhelwe ayixhasiwe ngesikhathi sokusebenzisa ekufakweni kwe-%s.  Uma ufisa ukusebenzisa le diski ekufakweni, kumele iqaliswe kabusha lokho kubangela ukulahleka KWALOLONKE ULWAZI olukwile-drive.
    
    Ungathanda ukwakha kabusha le-DASD usebenzisa isakhiwo se-CDL?

en: The drive /dev/%s will now be cloned to the following drives:
zu: Idrive /dev/%s izodalwa ngokufanayo kulama drive alandelayo:

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
zu: Ngesizathu esithile umhleli wokudala ngokufanayo akadalekanga.

en: The end cylinder must be greater than the start cylinder.
zu: Isiphetho sesilinda kumele sibe ngaphezulu kokuqala kwesilinda.

en: The entered IP '%s' is not a valid IP.
zu: I-IP engenisiwe '%s' akuyona i-IP esebenzayo.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
zu: Amasistimu efayela lokufakwa kwe-Linux okukhethe ukukuvuselela asevuselelwe. Angeke udlulele ngale kwalendawo.

en: The following ISO images are missing which are required for the install:
    
    %s
    The system will now reboot.
zu: Lezi zithombe ze-ISO ezilandelayo zidukile futhi ziyadingeka ekufakweni:
    
    %s
    Njengamanje isistimu izolayisha kabusha.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
zu: Lolu hlu lwamafayela okumele libe yizixhumanisi ezinezimpawu, olungabanga izinkinga nokuvuselela.  Siza ubuyele esimweni sasekuqaleni njengezixhumanisi ezinezimpawu ebese uqala kabusha.

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme.
zu: Lamaphutha alandelayo abucayi akhona esikimini sokwahlula sakho esiceliwe.

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme. These errors must be corrected prior to continuing with your install of %s.
    
    %s
zu: Lama phutha abucayi alandelayo akhona kwisikimu sakho sokwahlukanisa esiceliwe. Lama phutha kumele alungiswe ngaphamvi kokuqhubeka nokufaka kwakho kwe-%s.
    
    %s

en: The following devices have been found on your system.
zu: Lama thuluzi alandelayo atholwe kwisistimu yakho.

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %s
    
    Press 'OK' to reboot your system.
zu: Lama phutha alandelayo enzekile ekwahluleni kwakho:
    
    %s
    
    Cindezela 'KULUNGILE' ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %s
    
    This can happen if there is not enough space on your hard drive(s) for the installation.%s
zu: Lamaphutha alandelayo enzeke ekwahlulekeni:
    
    %s
    
    Lokhu kungenzeka uma singekho isikhala esanele kwi-drive eqinile yokufakwa.%s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
zu: Lama sistimu alandelayo efayela esistimu yakho ye-Linux awanyuswanga ngokuhlanzekile.  Siza ulayishe ukufakwa kwe-Linux, vumela amasistimu efayela ukuba avalwe kahle ukuvuselela.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
zu: Lama sistimu efayela alandelayo esistimu yakho ye-Linux awakhushulwanga ngokuhlanzekile.  Noma kunjalo ungathanda ukukhuphula?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
zu: Lama fayela alandelayo ayizixhumanisi ezinezimpawu ezifanayo, ezingaxhaswa ngesikhathi sokuvuselela. Siza uzishintshele kwizixhumanisi ezinezimpawu ezinobuhlobo ebese uzama kabusha ukuvuselela.

en: The following invalid argument was specified for the kickstart driver disk command: %s:%s
zu: Umfakelo olandelayo ongasebenzi ucaciswe kumyaleli wokuqalisa idiski: %s:%s

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
zu: Izahlulo ezilandelayo azicishekanga ngoba ziyasetshenziswa:
    
    %s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
zu: Lezi zahlulo ezikhona kwasekuqaleni sezikhethelwe ukuba zakhelwe lokhu kushabalalisa lonke ulwazi.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
zu: Lezi zexwayiso ezilandelayo zikhona kwisikimu sokwahlula esiceliwe.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
zu: Lezi zixwayiso ezilandelayo zikhona kwisikimu sesahlulo esiceliwe.
    
    %s
    
    Ungathanda ukuqhubeka nesikimu sakho sokwahlula esiceliwe?

en: The hostname "%s" is not valid for the following reason:
    
    %s
zu: Igama lesiteshi sekhomputha "%s" asisebenzi ngalesi sizathu esilandelayo:
    
    %s

en: The installation program is unable to upgrade systems with a pre-rpm 4.x database. Please install the errata rpm packages for your release as described in the release notes and then run the upgrade procedure.
zu: Uhlelo lwemisebenzi lokufaka alukwazi ukuvuselela amasistimu ngesokuqala isiqu solwazi lwe-rpm 4.x Siza ufake amaphakethe e-errata rpm yokuphumelelisa oluchazwe ngaphakathi kwamapheshana okuphumelelisas ebese usebenzisa indlea yokuvuselela.

en: The installer has detected the %s boot loader currently installed on %s.
zu: Umfaki ucoshe umlayishi %s njengamanje ofakwe kwi-%s.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
zu: Umfaki akakwazi ukucosha uhlelo lwemisebenzi lomlayishi elisetshenziswayo njengamanje kwisistimu yakho.

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
zu: Igama lesisindo  "%s" seliyasetshenziswa. Siza uqoke elinye.

en: The logical volumes you have configured require %g MB, but the volume group only has %g MB.  Please either make the volume group larger or make the logical volume(s) smaller.
zu: Izisindo ozihlanganisile zidinga i-%g MB, kodwa iqembu lesisindo line -%g MB kuphela.  Siza ukhulise iqembu lesisindo noma unciphise izisindo.

en: The maximum number of spares with a RAID0 array is 0.
zu: inombolo enkulu yezinsalelo ezine nhlansi ye-RAID0 zingu-0.

en: The media check %sis complete, and the result is: %s
zu: Ukubheka konozindaba %s kuqediwe, futhi umphumela ungu-%s

en: The mount point "%s" is already in use, please choose a different mount point.
zu: Iphuzu lokukhuphuka "%s" selivele liyasetshenziswa, siza ukhethe iphuzu lokukhuphuka elahlukile.

en: The mount point "%s" is in use, please pick another.
zu: Iphuzu lokukhuphuka "%s" liyasetshenziswa, siza uqoke enye.

en: The mount point %s cannot be used.  It must be a symbolic link for proper system operation.  Please select a different mount point.
zu: Iphuzu lokunyuja %s angeke lisetshenziswe.  Kmele libe yisixhumanisi esiphelele sokusetshenziswa. Siza ukhethe iphuzu lokwenyuka elehlukile.

en: The mount point is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
zu: Iphuzu loukhuphuka alisebenzi.  Amaphuzu okukhuphuka kumele aqale ngo '/' futhi angeke aphethe nge'/', futhi kumele aqale ngezimpawu ezishicilelekayo kanye nezikhala.

en: The package %s-%s-%s cannot be opened. This is due to a missing file or perhaps a corrupt package.  If you are installing from CD media this usually means the CD media is corrupt, or the CD drive is unable to read the media.
    
    Press <return> to try again.
zu: Iphakethe %s-%s-%s angeke livuleke. Lokhu kungenxa yefayela elidukile noma mhlawumbe iphakethe elingasebenzi.  Uma ufaka unozindaba we-CD lokhu kujwayele ukuchaza ukuthi onozindaba be-CD abasebenzi, noma idrive ye-cd akakwazi ukufunda onozindaba.
    
    Cindezela <return> ukuzama futhi.

en: The packages you have installed, and any other packages which are needed to satisfy their dependencies, have been selected for installation. Would you like to customize the set of packages that will be upgraded?
zu: Lama phakethe owafakile, kanye namanye amaphakethe adingekayo ukwanelisa okuncikile, akhethelwe ukufakwa. Ungathanda ukwenza samfuneko ukumiswa kwamaphakethe azovuselelwa?

en: The partition table on device %s was unreadable. To create new partitions it must be initialized, causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    This operation will override any previous installation choices about which drives to ignore.
    
    Would you like to initialize this drive, erasing ALL DATA?
zu: Itafula lokwahlula elisethuluzini le-%s alifundekanga. Ukudala izahlulo ezintsha kumele iqaliswe, lokhu kuzobanga ukulahleka KWALOLONKE ULWAZI olukule diski.
    
    Ungathanda ukuqalisa lediski, ucisha ULWAZI LONKE?

en: The partition table on device /dev/%s is of an unexpected type %s for your architecture.  To use this disk for installation of %s, it must be re-initialized causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    Would you like to initialize this drive?
zu: itafula lesahlulo elisethuluzini le-/dev/%s liwuhlobo olungalindelwe lwe-%s lwesakhiwo.  Ukusebenzisa lokhu kufakwa kwediski ye-%s, kumele uqalise kabusha kuzobanga ukulahleka KWALOLONKE ULWAZI lwediski.
    
    Ungathanda ukuqalisa idiski?

en: The partition you selected will be deleted.
zu: Ukwahlula okukhethile kuzocishwa.

en: The partitioning options you have chosen have already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
zu: Izinkethho zokwahlula ozikhethile seziyasetshenziswa. Angeke ukwazi ukubuyela kwisikrini sokulungisa idiski. Ungathanda ukuqhubeka noale nqubo yokufaka?

en: The password must be at least 6 characters long.
zu: Igama lokudlula kumele libe bezimpawu ezinde ezingu-6.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
zu: Amagama okudlula angenisiwe ahlukile.  Siza uzame futhi.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
zu: Amagama okudlula owangenisile ahlukile. Siza uzame futhi.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
zu: Usayizi wokubonakalayo angeke kushintshwe ngoba isikhala esidingwa yizisindo esichazwe manje zizokwandiswa zibe ziningi kunesikhala esikhona.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
zu: Izinga losayizi olubonakalayo angeke lushintshwe ngoba umphumela wosayisi wezinga elibonakalayo (%10.2f MB) muncane kakhulu kunalezi ezinye izisindo ezichaziwe njengamanje.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%10.2f MB) is larger than the smallest physical volume (%10.2f MB) in the volume group.
zu: Izinga losayizi olubonakalayo angeke lushintshwe ngoba inani elikhethiwe (%10.2f MB) likhulu kakhulu kunezinga elibonakalayo elincinyane (%10.2f MB) oluseqenjini lwesisindo.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%10.2f MB) is too large compared to the size of the smallest physical volume (%10.2f MB) in the volume group.
zu: Izinga losayizi olubonakalayo angeke lushintshwe ngoba inani elikhethiwe (%10.2f MB) likhulu kakhulu kunezinga elibonakalayo elincinyane (%10.2f MB) oluseqenjini lwesisindo.

en: The release notes are missing.
zu: Amapheshana okukhipha alahlekile.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
zu: Usayizi oceliwe njengoba kungenisiwe akuyona inombolo esebenzayo engaphezulu kuka-0.

en: The root password must be at least 6 characters long.
zu: Igama lokudlula lempande kumele libe nezimpawu ezingu-6 ubude.

en: The root password must be at least six characters long.
zu: Igama lempande kumele okungenani nezimpawu ezinde eziyisithupha.

en: The root user is already configured. You don't need to add this user here.
zu: Umsebenzisi wempande usehlanganisiwe. Awudingi ukongeza lo msebenzisi lapha.

en: The screenshots have been saved into the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
zu: Izithombe zesikrini zigciniwe ohlwini lamafayela:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Ungazithola lezi uma ulayish kabusha futhi ungena ngaphakathi njengempande.

en: The size of the %s partition (%10.2f MB) exceeds the maximum size of %10.2f MB.
zu: Usayizi walokhu kwahlula %s (%10.2f MB) wedlula usayizi we-%10.2f MB.

en: The size of the kernel modules needed for your machine make it impossible to create a boot disk that will fit on a floppy diskette.
zu: Usayizi wezingxenye zomgudu ezidingekayo emshinini wakho kwenza ukudala idiski yokulayisha kube nzima ukuba igcwale kwidiski encane yengaphakathi lediski.

en: The size of the requested partition (size = %s MB) exceeds the maximum size of %s MB.
zu: Usayizi wokwahlula okuceliwe (usayizi = %s MB) kwedlula usayizi wezinga le-%s MB.

en: The size of the requested partition is negative! (size = %s MB)
zu: Usayizi wesahlulo esiceliwe awunamphumela! (usayizi = %s MB)

en: The software you have selected to install will require the following CDs:
    
    %s
    Please have these ready before proceeding with the installation.  If you need to abort the installation and reboot please select "Reboot".
zu: Ingaphakathi lekhomputha okhethe ukulifaka lizodinga lama-CD alandelayo:
    
    %s
    Siza ube usuwalungisile ngaphambi kokuqhubeka nokufakwa .  Uma udinga ukuhushula ukufakwa ukuze uqale kabusha khetha "Layisha kabusha".

en: The source drive /dev/%s cannot be selected as a target drive as well.
zu: Idrive yemvelaphi /dev/%s angeke ikhethe njengedrive eqondiwe.

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
zu: Idrive yemvelaphi ayinazo izahlulo ezizodalwa ngokufanayo.  Kuqala kumele uchaze izahlulo zohlobo "lwengaphakathi lekhomputha le-RAID' ekuledrive ngaphambi ngokuba idalwe ngokufanayo.

en: The source drive selected has partitions on it which are not of type 'software RAID'.
    
    These partitions will have to be removed before this drive can be cloned.
zu: Idrive yemvelaphi ekhethiwe inezahlulo kuyona okungelona uhlobo "lwengaphakathi lekhomputha le-RAID'.
    
    Lezi zahlulo zizogudluzwa ngaphambi kokuba le-drive idalwe ngokufanayo.

en: The source drive selected has partitions which are not constrained to the drive /dev/%s.
    
    These partitions will have to be removed or restricted to this drive before this drive can be cloned.
zu: Idrive yemvelaphi inezahlulo ezingavinjelwe kwidrive/dev/%s.
    
    Lezi zahlulo kuzomele zigudluzwe noma zivinjelwe kuledrive ngaphambi kokuba idrive idalwe ngokufanayo.

en: The source drive selected has software RAID partition(s) which are members of an active software RAID device.
    
    These partitions will have to be removed before this drive can be cloned.
zu: Idrive yemvelaphi ikhethe izahlulo zengaphakathi lekhomputa ezingamalunga asebenzayo ethuluzi lengaphakathi lekhomputha le-RAID.
    
    Lezi zahlulo zizogudluzwa ngaphambi kokuba ledirve idalwe ngokufanayo.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
zu: Ifayela lokushintsha kumele linosayizi ophakathi kuka-1 kuya ku 2000.

en: The system will be rebooted now.
zu: Isistimu yakho izolayishwa kabusha.

en: The target drive /dev/%s has a partition which cannot be removed for the following reason:
    
    "%s"
    
    This partition must be removed before this drive can be a target.
zu: Idrive yokuqondiwe /dev/%s inesahlulo esingeke sigudluzwe ngalezi zizathu ezilandelayo:
    
    "%s"
    
    Lesi sahlulo kumele sigudluzwe ngaphambi kokuba ledrive ingaqondiswa.

en: The value you entered is not a valid number.
zu: Inani olingenisile liyinombolo engasebenzi.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
zu: Igama leqembu lesisisngo "%s" seliyasetshenziswa. Siza ukhethe elinye.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup may require.
zu: Umlayishi we-z/IPL uzofakwa kwisistimu yakho emuva kokuba ukufakwa sekuqediwe. Ungakwazi ukungenisa umgodi owongeziwe kanye nemifakela edingwa ngumshini noma umiso lwakho.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
zu: Umlayishi we-z/IP angeke afakwe manje kwisistimu yakho.
    
    Ukwahlula kwempande kuzoba ilokho okukhethile ngokwedlule omisweni lokwahlula.
    
    Isigodi esisetshenziswe ukuqala umshini luzoba ilolo oluzofakwa ngendalo.
    
    Uma ufisa ushintsho ngesikhathi esizayo emuva kokufakwa khululeka ukushintsha  /etc/zipl.conf ifayela lenhlanganiselo.
    
    Manje ungangenusa imifakela yomgodi eyongeziwe edingwa umiso lo mshini wakho.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
zu: Umlayishi wokulayihsa we-z/IPL uzofakwa kwisistimu yakho.

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you will need to reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
zu: Asikho isikhala esisele eqenjini lesisindo ukudala izisindo ezintsha. Ukongeza isisindo uzodinga ukunciphisa usayizi noma izisindo esisele njengamanje

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
zu: Asikho isikhala esanele ethuluzini olikhethile ekwahluleni okushintshiwe.

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
zu: Kubekhona iphutha ekucaciseni ama-drive aqondiwe.  Ukwakhiwa kwehlulekile.

en: There was an error installing %s.  This can indicate media failure, lack of disk space, and/or hardware problems.  This is a fatal error and your install will be aborted.  Please verify your media and try your install again.
    
    Press the OK button to reboot your system.
zu: Kubenephutha ekufakeni i-%s.  Lokhu kuchaza ukwehluleka konozindaba, ukungabikhona kwesikhala sediski, kanye/noma izinkinga zengaphandle lekhomputha.  Lokhu kuyiphutha elibucayi futhi ukufaka kwakho kuzohushulwa.  Zisa ucacise  uku

en: These errors must be corrected prior to continuing with your install of %s.
zu: Lama phutha kumele alungiswe ngaphambu kokuqhubeka nokufaka kwakho %s.

en: This RAID device can have a maximum of %s spares. To have more spares you will need to add members to the RAID device.
zu: Lleli thuluzi le-RAID lingaba nokusele okungu-%s. Ukuba nokusele kuzodinga ukuthi wongeze amalunga ethuluzini le-RAID.

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
zu: Lokhu kulayisha okuqondiwe angeke kucishwe ngoba okwesistimu ye-Red Hat %sLinux ozoyifaka manje.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take affect immediately.
zu: Lolu shintsho olusenanini lwezinga elibonakalayo ludinga osayizi bezicelo zezinga ukuba lujikeleziswe kusayizi ube yinombolo ephelele ephindwe kabili ebonakalayo.
    
    Lolu shintsho luzokwenzeka manje.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
zu: Lolu shintsho kwinani lwezinga elibonakalayo lizomosha isikhala esiningi sezisindo esibonakalayo esisodwa noma eziningi esiseqenjini lesisindo.

en: This device is already being used for another boot entry.
zu: leli thuluzi selivele liyasetshenzuiswa ekungeniseni kokunye ukulayisha.

en: This group includes all the packages available.  Note that there are substantially more packages than just the ones in all the other package groups on this page.
zu: Leli qembu libala ohlwini amaphakethe akhona.  Yazi ukuthi kukhona amaphakethe amaningi kunalawo akwamanye amaqembu ephakethe kule likhasi.

en: This is the recommended option.
zu: Lokhu ukukhetha okugqugquzelwayo.

en: This label is already in use for another boot entry.
zu: Leli lebula selivele liyasetshenziswa kwesinye isingeniso sokulayisha.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
zu: Leli phuzu lokukhuphuka alisebenzi.  Uhlu lwamafayela lwe-%s kumele libe yisistimu.

en: This mount point must be on a linux file system.
zu: Leli phuzu lokwenyuka kumele libe yisistimu yefayela le-Linux.

en: This option installs a graphical desktop environment with tools for software development and system administration.
zu: Lolu khetho kufaka imvelaphi yedesktop yemidwebo ngamathuluzi okuthuthukiswa kanye nokuphathwa kwesistimu.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
zu: Ukwahlula kubambe ulwazi lokufakwa kwe-drive eqinile.

en: This partition is part of a LVM volume group.
zu: Lokhu kwahlulwa kuyingxenye yeqembu lesisindo se-LVM.

en: This partition is part of a RAID device.
zu: Lokhu kwahlulwa kuyingxenye yethuluzi le-RAID.

en: This partition is part of the LVM volume group '%s'.
zu: Loku kwahlulwa kuyingxenye yeqembu lesisindo se-LVM '%s'.

en: This partition is part of the RAID device /dev/md%s.
zu: Lokhu kwahlula kuyingxenye yethuluzi le-RAID /dev/md%s.

en: This release of %s supports the ext3 journalling file system.  It has several benefits over the ext2 file system traditionally shipped in %s.  It is possible to migrate the ext2 formatted partitions to ext3 without data loss.
    
    Which of these partitions would you like to migrate?
zu: Lokhu kukhishwa kwe-%s kulekelela isistimu yefayela yezehlakalo eziqoshiwe ze-ext3.  Inamalungelo ambalwa ngaphezu kwesistimu yefayela le-ext2 lasekuqaleni elithunyelwe e-%s.   Ukufudukisa izahlulo ezakhelwe ze-ext2 ziye ku-ext3 ngaphandle kokulahleka kolwazi.
    
    Yiziphi izahlulo kulezi ongathanda ukuzifudukisa?

en: This system user is already configured. You don't need to add this user here.
zu: Lo msebenzisi wesistimu usehlanganiselwe. Awudingi ukongeza omunye umsebenzisi lapha.

en: This user id already exists.  Choose another.
zu: I-id yomsebenzisi isikhona.  Khetha enye.

en: This will let you create a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
zu: Lokhu kuzokuvumela ukuba udale inhlanganiselo yomlayishi wokulayisha.  Uma ufuna ukushintsha abalayishi bohlelo lokulayisha, kumele ukhethe lokhu.

en: This will make no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
zu: Lokhu angeke kwenze mahluko enhlanganiselweni yomlayishi.  Uma usebenzisa umlayishi wesithathu, kumele ukhethe lokhu.

en: This will update your current boot loader.
zu: Lokhu kuzovuselela umlayishi wakho waseduze.

en: Thule / Pituffik
zu: I-Thule / Pituffik

en: Tibet & most of Xinjiang Uyghur
zu: Tibet & nayoyonke i-Xinjiang Uyghur

en: Time
zu: Isikhathi

en: Time Zone Selection
zu: Ukhetho Lwesikhathi Ezahlukene

en: To begin testing the CD media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
zu: Ukuqala ukuvivinya okwezithombe kwe-CD ngaphambi kokufaka cindezela %s
    
    Khetha %s ukweqa ukuvivinywa kwezithombe ebese uqala ukufakwa.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device which can be formatted and mounted.
zu: Ukusebenzisa i-RAID kumele kuqala idale okungenani izahlulo ezimbili zohlobo 'le-RAID yengaphakathi lekhomputha'. Ngakhoke ungadala ithuluzi le-RAID elingakhelwa futhi likhushulwe.

en: Tocantins
zu: I-Tocantins

en: Too many spares
zu: Okuseleyo okuningi

en: Too small
zu: Kuncane kakhulu

en: Total
zu: Okuphelele

en: Total    :
zu: Okuphelele   :

en: Total Progress:
zu: Inqubo Ephelele:

en: Total Space:
zu: Isikhala Esiphelele:

en: Total install size: %s
zu: Usayizi wokufaka ophelele: %s

en: Total size
zu: Usayizi ophelele

en: Total size:
zu: Usayizi ophelele:

en: Transferring install image to hard drive...
zu: Ihambisa isithombe sokufaka kwi-drive eqinile...

en: True Color (24 Bit)
zu: Umbala Wangampela (24 Bit)

en: Truk (Chuuk)
zu: I-Truk (Chuuk)

en: Trusted Devices:
zu: Amathuluzi Athenjwayo:

en: Turkish
zu: IsiThekishi

en: Type
zu: Uhlobo

en: Unable To Delete
zu: Ayikwazi Ukucisha

en: Unable To Edit
zu: Ayikwazi Ukulungisa

en: Unable to Change Drive Order for LILO
zu: Ayikwazi Ukushintsha Uhlelo Lwe-drive ye-LILO

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
zu: Ayikwazi ukuthola amathuluzi ohlobo oludingekayo alolu hlobo lokufaka.  Ungathanda ukuzikhethela idiski noma ukusebenzisa idiski?

en: Unable to find install image %s
zu: Ayikwazi ukuthola isithombe esifakiwe %s

en: Unable to instantiate a X hardware state object.
zu: Ayikwazi ukwazinga ilunga lesimo sengaphakathi lekhomputha la-X.

en: Unable to load file!
zu: Ayikwazi ukulayisha ifayela!

en: Unable to load title bar
zu: Ayikwazi ukulayisha uphawu lwesihloko

en: Unable to locate logical volume %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
zu: Ayikwazi ukuthola isisindo esikaliwe %s esizosetshenziselwa i-%s.
    
    Cofa 'KULUNGILE' ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: Unable to locate partition %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
zu: Ayikwazi ukuthola isahlulo esingu-%s sokusebenza se-%s.
    
    Cofa 'KULUNGILE' sokukhuphula kabusha kwisistimu yakho.

en: Unable to locate raid device %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
zu: Ayikwazi ukuthola ithuluzi le-%s ukulisebenzisela i-%s.
    
    Cofa 'KULUNGILE' ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: Unable to locate volume group %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
zu: Ayikwazi ukuthola iqembu lesisindo sendawo sa-%s ukulisebenzisela %s.
    
    Cofa 'KULUNGILE' ukulayisha kabusha isistimu yakho.

en: Unable to make boot floppy
zu: Ayikwazi ukwenza idiski ethambile yokulayisha

en: Unable to merge header list.  This may be due to a missing file or bad media.  Press <return> to try again.
zu: Ayikwazi ukuhlanganisa uhlu lombhalo ongaphezulu. Lokhu kungenxa yefayela elilahlekile noma unozindaba omubi.  Cofa <return> ukuzama futhi.

en: Unable to read comps file.  This may be due to a missing file or bad media.  Press <return> to try again.
zu: Ayikwazo ukufunda ifayela le-comps.  Lokhu kungenxa yefayela elilahlekile noma onozindaba omubi.  Cindezela <return> ukuzama futhi.

en: Unable to read header list.  This may be due to a missing file or bad media.  Press <return> to try again.
zu: Ayikwazi ukufunda uhlu lombhalo waphezulu.. Lokhu kungenxa yefayela elidukile noma onozindaba ababi.  Cofa <return> ukuzama kabusha.

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
zu: Ayikwazi ukufunda ukubalwa kwediski esuka kumchazi wesisindo wokuqala.  Lokhu mhlawumbe kuchaza aukuthi isivalo sidalwe ngaphandle kokongeza isibalo.

en: Unable to retrieve %s://%s/%s/%s.
zu: Ayikwazi ukuvundulula %s://%s/%s/%s.

en: Unable to retrieve the install image.
zu: Ayikwazi ukuvundulula isithombe sokufaka.

en: Unable to set vnc password - using no password!
zu: Ayikwazi ukumisa igama lokudlula le-vnc - isebenzisa igama lokudlula!

en: Unknown
zu: Okungaziwa

en: Unknown Error
zu: Iphutha Elingaziwa

en: Unknown Host
zu: Isiteshi sekhomputha esingaziwa

en: Unknown Linux system
zu: Isistimu ye-Linux engaziwa

en: Unknown Url method %s
zu: Indlela engaziwa ye-Url %s

en: Unknown card
zu: Ikhadi elingaziwa

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
zu: Imvelaphi engaziwa yokuqalisa idiski: %s

en: Unknown video card
zu: Ikhadi levidiyo elingaziwa

en: Unprobed Monitor
zu: Isigubhu sokulawula Asisukelwe

en: Unrecoverable Error
zu: Iphutha Elingatholakali

en: Unresolved Dependencies
zu: Okuncikayo Okungaxazululeki

en: Unspecified video card
zu: Ikhadi levidiyo elingacacisiwe

en: Update Disk Source
zu: Vuselela Imvelaphi Yediski

en: Update boot loader configuration
zu: Vuselela inhlanganiselo yomlayishi

en: Updates
zu: Izivuselelo

en: Updates Disk
zu: Ivuselela Idiski

en: Upgrade
zu: Vuselela

en: Upgrade Boot Loader Configuration
zu: Vuselela Inhlanganiselo Yohlelo lwemisebenzi Lomlayishi

en: Upgrade Examine
zu: Xilonga Ukuvuselela

en: Upgrade Existing System
zu: Vuselela Isistimu Ekhona

en: Upgrade Swap Partition
zu: Vuselela Ukwahlula Kokushinthsha

en: Upgrade to begin
zu: Ukuvuselela kuyaqala

en: Upgrades for this version of %s are only supported from Red Hat Linux 6.2 or higher.  This appears to be an older system.  Do you wish to continue the upgrade process?
zu: Ukuvuselelwa kwalenguqulo ye-%s zixhashwa yi-Red Hat Linux 6.2 noma ngaphezulu.  Lokhu kubonakala engathi kuyisistimu endala.  Ufisa ukuqhubeka nenqubo yokuvuselela?

en: Upgrading %s packages
zu: Ivuselela %s amaphakethe

en: Upgrading %s-%s-%s.%s.
zu: Iyavuselela %s-%s-%s.%s.

en: Use GRUB Boot Loader
zu: Sebenzisa Umlayishi we-GRUB

en: Use LILO Boot Loader
zu: Sebenzisa Umlayishi we-LILO

en: Use Shadow Passwords
zu: Sebenzisa Amagama okudlula Ayisithunzi

en: Use TLS connections
zu: Sebenzisa izixhumaniso ze-TLS

en: Use _GRUB as the boot loader
zu: Sebenzisa i_GRUB njengomlayishi wokulayisha

en: Use _LILO as the boot loader
zu: Sebenzisa i_LILO njengomlayishi wokulayisha

en: Use _TLS lookups
zu: Sebenzisa okokubheka kwe_TLS

en: Use _broadcast to find NIS server
zu: Sebenzisa _ukusakaza ukuthola umlekeleli we-NIS

en: Use a GRUB Password
zu: Sebenzisa Igama lokudlula le-GRUB

en: Use a driver disk
zu: Sebenzisa idiski yomshayeli

en: Use dynamic IP configuration (BOOTP/DHCP)
zu: Sebenzisa inhlanganiselo emsulwa ye-IP (BOOTP/DHCP)

en: Use non-anonymous ftp
zu: Sebenzisa i-ftp eyaziwayo

en: Used Space:
zu: Isikhala Esisetshenzisiwe

en: User Account Setup
zu: Umiso Lwe-akhawunti Yomsebenzisi

en: User Exists
zu: Umsebenzisi Ukhona

en: User Name
zu: Igama Lomsebenzisi

en: User name
zu: Igama lomsebenzisi

en: User names must contain only characters A-Z, a-z, and 0-9.
zu: Amagama okusebenza kumele aqukathe izimpawu ezingu-A-Z, kanye no 0-9 kuphela.

en: Using mouse type: %s
zu: Sebenzisa uhlobo lwe-mouse: %s

en: VSync Rate:
zu: Izinga le-VSync:

en: VSync Rate:
zu: Izinga le-VSync

en: Victoria
zu: I-Victoria

en: Video Card
zu: Ikhadi Levidiyo

en: Video Card Configuration
zu: Inhlanganiselo Yekhadi Levidiyo

en: Video Card:
zu: Ikhadi Levidiyo:

en: Video RAM
zu: I-RAM Yevidiyo

en: Video RAM:
zu: I-RAM Yevidiyo:

en: Volume Group Name:
zu: Igama Leqembu Lesisindo

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
zu: Amagama Eqembu Lesisindo kumele abe nezimpawu ezingu-128

en: Vostok Station, S Magnetic Pole
zu: Isiteshi se-Vostok, Isiponda se-S Magnetic

en: W Amazonas
zu: I-W Amazonas

en: W Para, Rondonia
zu: I-W Para, Rondonia

en: Waiting for telnet connection...
zu: Ilinde uxhumano lwe-telnet...

en: Wake Island
zu: Isiqongo sase-Wake

en: Warning
zu: Isexwayiso

en: Warning - No Firewall
zu: Isexwayiso - Alukho udonga lomlilo

en: Warning! This is pre-release software!
zu: Isexwayiso! Lokhu kungukhishwa ngamaphambili kwengaphakathi lekhomputha!

en: Warning: %s
zu: Isexwayiso: %s

en: Warning: %s is not a valid port.
zu: Isexwayiso: %s akusona isikhumulo esisebenzayo.

en: Warning: %s.
zu: Isexwayiso: %s.

en: Warning: Bad Token
zu: Isexwayiso: Into Embi

en: Warnings During Automatic Partitioning
zu: Izexwayiso Ngesikhathi Sokwahlula Esizenzekelayo

en: We do not support changing the drive order for use with LILO.
zu: Asikuxhasi ukushintshwa kohlelo lwe-drive oluzosetshenziswa nge-LILO.

en: Web site name:
zu: Igama lesiza se-web:

en: Welcome to %s
zu: Wamukelekile e-%s

en: Welcome to %s!
zu: Wamukelekile e-%s!

en: West Kazakhstan
zu: Entshonalanga Kazakhstan

en: Western Australia
zu: Entshonalanga Australia

en: What device is your mouse located on?
zu: Imouse yakho itholakala kwiliphi ithuluzi?

en: What do you want to do now?
zu: Ufunani manje?

en: What language would you like to use during the installation process?
zu: Iluphi ulimi ongathanda ukulisebenzisa ngesikhathi senqubo yokufaka?

en: What other user accounts would you like to have on the system? You should have at least one non-root account for normal work, but multi-user systems can have any number of accounts set up.
zu: Imaphi amanye ama-akhawunti omsebenzisi ongathanda ukuwasenzisa kwisistimu yakho? Okungenani kumele ube ne-akhawunti okungeyona eyempande yomsebenzi owejwayelekile., kodwa amasistimu abasebenzisi abaningi angaba nanoma iliphi inanilama-akhawunti elimisiwe.

en: What partition and directory on that partition hold the CD (iso9660) images for %s? If you don't see the disk drive you're using listed here, press F2 to configure additional devices.
zu: Isiphi isahlulo kanye nohlu lwamafayela esahlulweni esibambe izithombe ze-CD (iso9660) ye%s? Uma ungayioni idiski oyisebenzisayo oluhlwuni olulapha, cindexela F2 ukuhlanganisela amathuluzi ongeziwe.

en: What partition holds the root partition of your installation?
zu: Ikuphi ukuhlula okugcine isahlulo sempande sokufakwa kwakho?

en: What services should be allowed to pass through the firewall?
zu: Iyiphi imisebenzi okumele ivunyelwe ukudlula odongeni lomlilo?

en: What time zone are you located in?
zu: Ingabe isiphi isikhathi osisebenzisayo?

en: What type of keyboard do you have?
zu: Unohlobo olunjani lwebhodi yezikhiye?

en: What type of media contains the packages to be installed?
zu: Iluphi uhlobo lonozindaba oluqukethe amaphakethe azofakwa?

en: What type of media contains the rescue image?
zu: Iluphi uhlobo lonozindaba oluqukethe isithombe sokuhlenga?

en: What type of system would you like to install?
zu: Ingaba iyiphi isistimu ongathanda ukuyifaka?

en: What would you like to do?
zu: Ungathanda ukwenzani?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
zu: Uma usuqedile siza uphume egobolondweni futhi isistimu yakho izoqala kabusha.

en: Where do you want to install the boot loader?
zu: Ufuna ukumufaka kephi umlayishi?

en: Where do you want to install the bootloader?
zu: Ufuna ukumufakaphi umlayishi?

en: Which boot loader would you like to use?
zu: Imuphi umlayishi ongathanda ukumusebenzisa?

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
zu: Imaphi amadiski ofuna ukuwasebenzisa ekufakeni?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
zu: Ingaba iluphi uhlobo lwebhodi lezikhiye olunamathiselwe kule khomputha?

en: Which model mouse is attached to this computer?
zu: Iluphi uhlobo lwemouse olunamathiselwe kule khomputha?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
zu: Uzozama ukuxhuma futhi emizuzwini engu-15...

en: Would you like to continue with the upgrade?
zu: Ungathanda ukuqhubeka nokuvuselela?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
zu: Ungathanda ukuqhubeka nesikimu sakho sokwahlula osicelile?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
zu: Ungathanda ukwenza ukuvivinywa kwesibalo sesithombe se-ISO:
    
       %s?

en: Wrong CDROM
zu: I-CDROM Engalungile

en: X Customization
zu: Ukwenza samfuneko kwa-X

en: Yap
zu: I-Yap

en: Yes
zu: Yebo

en: You are about to delete a RAID device.
zu: Njengamanje uzocisha ithuluzi le-RAID.

en: You are about to delete all partitions on the device '/dev/%s'.
zu: Njengamanje uzocisha zonke izahlulo ezisethuluzinie '/dev/%s'.

en: You are about to delete the /dev/%s partition.
zu: Njengamanje uzocisha ukwahlula kwe-/dev/%s.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
zu: Njengamanje uzocisha isisindo esisebenzayo "%s".

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
zu: Njengamanje uzocisha iqembu lesisindo "%s".
    
    Izisisindo zonke ezisebenzayo kuleli qembu lesisindo zizolahleka!

en: You are trying to install on a machine which isn't supported by this release of %s.
zu: Uzama ukufaka emshinini ongaxhasiwe yilokhu kusakaza kwe-%s.

en: You can configure the boot loader to boot other operating systems. It will allow you to select an operating system to boot from the list. To add additional operating systems, which are not automatically detected, click 'Add.' To change the operating system booted by default, select 'Default' by the desired operating system.
zu: Ungahlanganisa uhlelo lokulayisha lomlayishi ukulayisha amanye amasistimu okusebenza. Izokuvumela ukuba ukhethe isistimu yokusebenza yokulayisha esuka ohlwini. Ukongeza amasistimu okusebenza alayishwe ngendalo, khetha "Okwendalo" ngaleyo sistimu yokusebenza oyithandayo.

en: You can customize your firewall in two ways. First, you can select to allow all traffic from certain network interfaces. Second, you can allow certain protocols explicitly through the firewall. In a comma separated list, specify additional ports in the form 'service:protocol' such as 'imap:tcp'.
zu: Ungenza samfuneko udonga lomlilo ngezindlela ezimbili. Okokuqala, ungakhetha ukuvuma imisebenzi elindile kokunye ukuxhumana koxhumano. Okwesibili, ungavuma imithetho elandelwayo ethile ukuba idlule odongeni lomlilo. Ohlwini oluhlukaniswe ngekhoma, cacisa izikhumulo ezongeziwe esakhiweni 'somthetho olandelwayo njenge-'imap:tcp'.

en: You cannot create more than %s logical volumes per volume group.
zu: Awukwazi ukudala izisindo ezingaphezulu kuka- %s iqembu lesisindo ngasinye.

en: You cannot customize a disabled firewall.
zu: Angeke wenze samfuneko udonga lomlilo olukhubazekile.

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
zu: Angeke ukwazi ukucisha isahlulo se-LDL se-DASD eyakhelwe.

en: You cannot delete free space.
zu: Awukwazi ukucisha isikhala esisele.

en: You cannot delete this partition, as it is an extended partition which contains %s
zu: Awukwazi ukucisha lokhu kwahlula, njengoba ukwahlula okongeziwe kuqukethe %s

en: You cannot delete this partition:
zu: Angeke ukwazi ukucisha lokhu kwahlulwa:

en: You cannot edit this partition, as it is an extended partition which contains %s
zu: Awukwazi ukulungisa lokhu kwahlula, njengoba ukwahlula kongeziwe'ngoba kuqukethe %s

en: You cannot edit this partition:
zu: Angeke ulungise lesi sahlulo:

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
zu: Ungakwazi ukugudluza isisindo esibonakalayo ngoba uma kungenjalo iqembu lesisindo lizobe ncane ukuthi l;

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
zu: Awunayo i-RAM eyanele ukufaka %s kulo mshini.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
zu: Awunayo i-RAM eyanele ukusebenzisa umfaki wemidwebo.  Iqala indlela yombhalo.

en: You don't appear to have enough disk space to install the packages you've selected. You need more space on the following file systems:
zu: Kubonakala engathi awunaso isikhala esanele sokufaka amaphakathe owakhethile. Udinga isikhala esiningi kulama sistimu alandelayo:

en: You don't appear to have enough file nodes to install the packages you've selected. You need more file nodes on the following file systems:
zu: Kubonakala engathi awunawo amagatsha anele efayela sokufaka amaphakathe owakhethile. Udinga isikhala esiningi kulama sistimu alandelayo:

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
zu: Awunazo izahlulo ze-Linux. Cindezela ukubuya ukuthola igibolondwe

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
zu: Kubonakala engathi awunayo amadiski kwisistimu yakho! Ungathanda ukuhlanganisela amathuluzi ongeziwe?

en: You entered an invalid IP address.
zu: Ungenise ikhele le-IP elingasebenzi.

en: You have allocated less swap space (%dM) than available RAM (%dM) on your system.  This could negatively impact performance.
zu: Ungenise isikhala sokushintsha esincane kune (%dM) kunesitholakalayo se-RAM(%dM) kwisistimu yakho. Lokhu kungaphazamisa ukusebenza.

en: You have chosen to remove all Linux partitions (and ALL DATA on them) on the following drives:%s
    Are you sure you want to do this?
zu: Ukhethe ukugudluza zonke izahlulo ze-Linux (kanye NALOLONKE ULWAZI olukuwona) kulaba shayeli abalandelayo:%s
    Uqinisekile ufuna ukwenza lokhu?

en: You have chosen to remove all partitions (ALL DATA) on the following drives:%s
    Are you sure you want to do this?
zu: Ukhethe ukugudluza zonke izahlulo (LONKE ULWAZI) kulamadrive alandelayo:%s
    Uqinisekile ufuna ukwenza lokhu?

en: You have elected to not install any boot loader. It is strongly recommended that you install a boot loader unless you have an advanced need.  A boot loader is almost always required in order to reboot your system into Linux directly from the hard drive.
    
    Are you sure you want to skip boot loader installation?
zu: Ukhethe ukungafaki uhlelo lwemisebenzi yokulayisha Uyacetshiswa ukuthi ufake uhlelo lwemisebenzi yokulayisha ngaphandle uma unesidingo esibalulekile.  Umlayishi uhlala edingakala njalo ukulayisha kabusha isistimu yakho kwi-Linux ngokuqondile kwidiski.
    
    Uqinisekile ufuna ukweqa inhlanganiselo yomlayishi?

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
zu: Unamathuluzi amaningi angasebenza njengezimvelaphi zediski.  Iziphi ongathanda ukuzisebenzisa?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
zu: Umathuluzi amaningi angasebenza njengezimvelaphi zediski yokuvuselela.  Iyiphi ongathanda ukulisebenzisa?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
zu: Unamathuluzi amaningi oxhumano kule sistimu. Imaphi ongathanda ukuwafaka?

en: You have no active network devices.  Your system will not be able to communicate over a network by default without at least one device active.
    
    NOTE: If you have a PCMCIA-based network adapter you should leave it inactive at this point. When you reboot your system the adapter will be activated automatically.
zu: Awunawo amathuluzi oxhumano asebenzayo.  Isistimu yakhi angeke ixoxise kuxhunywe ngendalo ngaphandle kokungenani ithuluzi elilodwa.n
    YAZI: uma une-PCMCIA mayelana nokumelana kumele ushiye kungasebenzi . Uma ulayisha kabusha isistimu yakho umlinganisi uzosetshenziswa ngokuzenzekela.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
zu: Awuzange uchaze ukwahlula kwempande (/), okudingekayo ukze ukufakwa kwe-%s kuqhubeke.

en: You have not selected a monitor type.  It is recommended you choose the closest matching model in order to have the highest possible display quality.
zu: Awuzange ukhethe uhlobo lokulawula.  Uyacetshiswa ukukhetha uhlobo olufana ncamashi ukuze kube nekhwalithi lezinga elibonakalayo.

en: You have not specified a hostname.
zu: Awulicacisile igama lesiteshi sekhomputha.

en: You have not specified a hostname.  Depending on your network environment this may cause problems later.
zu: Awuzange ucacise igama lesiteshi sekhomputha.. Kuzobonakala ngendalo yoxhumano lwakho ukuthi lokhu kungabanga izinkinga esikhathini esizayo.

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
zu: Awuzange ucacise isahlulo sokushintsha. Yize kungadingakali kuzozonke izinto, kungathuthukusa ukusebenza kokufakiwe.

en: You have not specified the field "%s".  Depending on your network environment this may cause problems later.
zu: Awuzange ucacise inkundla "%s".  Kuzobonakala kwindalo yoxhumano lokhu kungabanga izinkinga esikhathini esizayo.

en: You have selected not to install a boot loader on your system.  You will have to create a boot disk to boot your system with this option.
    
    Would you like to continue and not install a boot loader?
zu: Ukhethe ukungafaki uhlelo lwemisebenzi lokulayisha kwisistimu yakho.  Kuzodingeka ukuthi udale idiski yokulayisha kwisistimu yakho enalelo khetho.
    
    Ungathanda ukuqhubeka ebese ufaka uhlelo lwemisebenzi yokulayisha?

en: You have specified more than 32 swap devices.  The kernel for %s only supports 32 swap devices.
zu: Ucacise okungenani amathuluzi okushintsha angu-32. Isigodi se-%s sixhasa kuphela amathuluzi angu-32.

en: You have specified that the group '%s' should be installed.  This group does not exist. Would you like to continue or abort your installation?
zu: Kumele ucacise ukuthi iliphi iqembu '%s' okumele lifakwe.  Leli qembu alikho. Ungathanda ukuqhubeka noma hushula ukufakwa?

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist. Would you like to continue or abort your installation?
zu: Ucacisile iphakethe le-'%s' okumele lifakwe.  Leli phakethe alikho. Uthanda ukuqhubeka noma ukuhushula ukufakwa kwakho?

en: You must create a /boot/efi partition of type FAT and a size of 50 megabytes.
zu: Kumele udalw isahlulo sohlobo lwe/layisha/efi lwe-FAT kanye nosayizi ongamabyte amakhulu angu-50.

en: You must create a PPC PReP Boot partition.
zu: Kumele udale ukwahlula Kokulayisha kwe-PPC PReP.

en: You must enter a directory.
zu: Kumele ungenise uhlu lwamafayela.

en: You must enter a server name.
zu: Kumele ungenise igama lomlekeleli.

en: You must enter both a valid IP address and a netmask.
zu: Kumele ungenise kokubili ikheli le-IP kanye nemaski yoxhumano.

en: You must enter valid IP information to continue
zu: Kumele ungenise ulwazi olusebenzayo lwe-IP ukuze uqhubeke

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
zu: Kumele ungenise igama lokudlula lempande ebese uliqinisekisa ngokulibhala esikhathini ukuze liqhubeke.

en: You must first select a partition to delete.
zu: Kuqala kumele ukhethe isahlulo esizocishwa.

en: You must provide a user name
zu: Kumele unikeze igama lomsebenzisi

en: You must select a partition to edit
zu: Kumele ukhethe isahlulo esizolungiswa

en: You must select at least one language to install.
zu: Kumele ukhethe okungenani ulimi olulodwa ozolufaka.

en: You must specify a label for the entry
zu: Kumele ucacise ilebula lesingeniso

en: You need to pick a video card before X configuration can continue.  If you want to skip X configuration entirely choose the 'Skip X Configuration' button.
zu: Udinga ukucosha ikhadi levidiyo ngaphambi kokuba inhlanganiselo ka-X iqhubeke.  Uma ufuna ukweqa ngokuphelele inhlanganiselo ka-X khetha inkinombo 'Yeqa Inhlanganiselo ka-X'.

en: You need to select at least one hard drive to have %s installed onto.
zu: Udinga ukukhetha okungenani i-drive eqinile ukuze ube ne-%s afakwe kuyona.

en: You should use a normal user account for most activities on your system. By not using the root account casually, you'll reduce the chance of disrupting your system's configuration.
zu: Kumele usebenzise i-akhawunti yomsebenzisi eyejwayelekile emisebenzini eminingi yesistimu yakho. Ngokungayisebenzisi nkalo i-khawunti yempande, uzonciphisa ithuba lokuphazamisa inhlanganiselo yesistimu yakho.

en: Your %s partition is less than %s megabytes which is lower than recommended for a normal %s install.
zu: Isahlulo sakho se-%s sincane kunamabyte amakhulu angu-%s angaphansi kwalawa acetshiswayoe-%s azofakwa.

en: Your boot floppy appears to be invalid.  This is likely due to a bad floppy.  Please make sure that you have a good floppy in the first floppy drive.
zu: Ingaphakathi lediski yokulayisha alisebenzi.  Lokhu kungenxa yengaphakathi lediski engasebenzi.  Siza uqiniseke ukuthi unengaphakathi lediski elihle kwidiski yakho.

en: Your boot loader password is less than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
zu: Ngenisa igama lokudlula lohlelo lwemisebenzi lomlayishi elingalide kunezimpawu ezingu-6.  Sikucebisa ngegama lokudlula lohlelo lwemisebenzi elide.
    
    Ungathanda ukuqhubeka naleli gama lokudlula?

en: Your desktop environment is:
zu: Imvelaphi yedesktop yakho iyi:

en: Your dynamic IP request returned IP configuration information, but it did not include a DNS nameserver. If you know what your nameserver is, please enter it now. If you don't have this information, you can leave this field blank and the install will continue.
zu: Isicelo sakho se-IP sibuyise ulwazi lwenhlanganiselo ye-IP, kodwa aluzange lubale igama lomlekeleli we-DNS. Uma wazi ukuthi liyini igama lomlekeleli wakho, siza ulingenise manje. Uma ungenalo lolu lwazi, ungashiya le nkundla ingenalutho futhi ukufaka kuzoqhubeka.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
zu: Isahlulo sakho sempande singaphansi kwama-byte angu-250 ongokwejwayelekile incane kakhulu ukuthi ingafakwa %s.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
zu: Isistimu yakho inamasistimu efayela angcolile lawo okhetha ukungawakhuphuli.  Cindezela ukubuya ukuthola igobolondo elisuka ongakwazi uku-fsck ebese ukukhuphula izahlulo zakho.  Isistimu izolayisha kabusha uma uphuma egobolondweni.

en: Your system has been mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %s
    
    The system will reboot automatically when you exit from the shell.
zu: Isistimu yakho izokhushulwa ngaphansi kwe- %s.
    
    Cindezela <buya> ukuthola igobolondo. Uma ungathanda ukwenza isistimu yakho ibe yimpande yendalo, sebenzisa umyalelo:
    
    	chroot %s
    
    Isistimu izolayisha kabyusha ngokuzenzekela uma uphuma egobolondweni.

en: Your system is mounted under the %s directory.
zu: Isistimu yakho ikhushulelwe ngaphansi kohlu lwamafayela e-%s.

en: Your system will be setup to use the frame buffer driver for the X Window System.  If you do not want to setup the X Window System, choose 'Skip X Configuration' below.
zu: Isistimu yakho izomiselwa ukusebenzisa isakhelo somshayeli Wesistimu ye-X Window. Uma ungafuni ukumiswa Wesistimu ye-X Window, khetha ngezansi i-'Yeqa Inhlanganiselo ya-X'.

en: Your system will now be rebooted.
zu: Isistimu yakho izolayishwa kabusha.

en: Your system will now be rebooted...
zu: Isistimu yakho izolayisha kabusha manje...

en: Your system's state has been successfully written to the floppy. Your system will now be reset.
zu: Isimo sesistimu yakho sibhalwe kwidiski ethambile ngokunempumelelo. Isistimu yakho uzomiswa kabusha njengamanje.

en: Your video ram size can not be autodetected.  Choose your video ram size from the choices below:
zu: Usayizi we-ram yakho yevidiyo awucosheki ngokuzenzekela.  Khetha usayizi we-ram yevidiyo esuka kulezinketho ezingezansi.

en: _Abort
zu: _Hushula

en: _Activate on boot
zu: _nyakazisa ekulayisheni

en: _Add
zu: _Yongeza

en: _Admin Server:
zu: _Umlekeleli Wokuphatha

en: _Allow incoming:
zu: _Vuma okungena ngaphakathi:

en: _Automatically partition
zu: _Yahlula ngokuzenzela

en: _Back
zu: _Emuva

en: _Cancel
zu: -Nqamula

en: _Change Drive Order
zu: _Shintsha Uhlelo Lwe-drive

en: _Change boot loader
zu: _Shintsha umlayishi wokulayisha

en: _Choose monitor type
zu: _Khetha uhlobo lokulawula

en: _Color Depth:
zu: _Ukujula Kombala

en: _Configure Firewall
zu: _Hlanganisela Udonga lomlilo

en: _Confirm:
zu: _Qinisekisa:

en: _Continue
zu: _Qhubeka

en: _Create new boot loader configuration
zu: _Dala inhlanganiselo yomlayishi omusha

en: _Custom
zu: ~Imfuneko

en: _Custom firewall
zu: _Yenza samfuneko udonga lomlilo

en: _Customize software packages to be installed
zu: _Yenza samfuneko amaphakethe engaphakethe lekhomputha ukuthi afakeke

en: _Debug
zu: _Khipha igciwane

en: _Delete
zu: _Cisha

en: _Device
zu: _Ithuluzi

en: _Do not install a boot loader
zu: _Ungafaki umlayishi wokulayisha

en: _Do not install packages that have dependencies
zu: _Ungafaki amaphakethe anokuncikayo

en: _Edit
zu: _Lungisa

en: _Emulate 3 buttons
zu: _Khiqiza izinkinombo ezingu-3

en: _Enable firewall
zu: _Nika amandla udonga lomlilo

en: _End Cylinder:
zu: _Phetha Isilinda:

en: _Exit
zu: -Phuma

en: _File System Type:
zu: _Uhlobo Lwesistimu Yefayela

en: _Fixed size
zu: _Usayizi ongashintshi

en: _Flat View
zu: _Umbukiso Oyisicaba

en: _Force LBA32 (not normally required)
zu: _Phoqa i-LBA32 (edingeka ngokwejwayelekile)

en: _Format
zu: _Isakhiwo

en: _Format partition as:
zu: _yakha ukwahlula njenge:

en: _Format partition?
zu: _kwakhiwe ukwahlula?

en: _Gateway
zu: _Isango lendlela

en: _General kernel parameters
zu: _Imibandela Eyaziwayo Yengxenye ephelele

en: _Graphical
zu: _Okwemidwebo

en: _IP Address
zu: _Ikheli le-IP

en: _Install %s
zu: _Fakal %s

en: _Install anyway
zu: _Faka noma kunjalo

en: _Install default software packages
zu: _Faka amaphakethe endalo yengaphakathi lekhomputha

en: _Install packages to satisfy dependencies
zu: _Amaphakethe okufaka okwanelisa okuncikayo

en: _Label
zu: _Ilebula

en: _Location
zu: _Indawo

en: _Logical Volume Name:
zu: _Igama Lesisindo Esisebenzayo:

en: _Make boot disk
zu: -Yakha isidiski yokulayisha

en: _Model
zu: _Uhlobo

en: _Modify Partition
zu: _Lungisa Ukwahlula

en: _Mount Point:
zu: _Izinga Lokukhuphuka

en: _Next
zu: _Okulandelayo

en: _Package
zu: _Iphakethe

en: _Password:
zu: _Igama lokudlula:

en: _Personal Desktop
zu: _Idesktop Okungeyakho

en: _Physical Extent:
zu: _Izinga Lokubonakalayo:

en: _Point to Point (IP)
zu: _Iphuzu kuya Ephuzwini (IP)

en: _Primary DNS
zu: _I-DSN Engeyokuqala

en: _Proceed
zu: _Qhubeka

en: _RAID Members:
zu: Amalunga e-RAID:

en: _Reboot
zu: _Layisha kabusha

en: _Release Notes
zu: _Amapheshana Okukhipha

en: _Retry
zu: _Zama kabusha

en: _Screen Resolution:
zu: _Isixazululo Sesikrini:

en: _Secondary DNS
zu: I-DSN Engeyesibili

en: _Select All
zu: _Khetha Konke

en: _Select individual packages
zu: _Khetha amaphakethe azimele

en: _Server
zu: _Umlekeleli

en: _Size (MB)
zu: _Usayizi (MB)

en: _Size (MB):
zu: _Usayizi (MB):

en: _Skip X configuration
zu: _Yeqa inhlanganiselo ye-X

en: _Skip boot loader updating
zu: _Umlayishi wohlelo lokulayisha uyavuselela

en: _Start Cylinder:
zu: _Qala Isilinda:

en: _Tertiary DNS
zu: I-DSN Engeyesithathu

en: _Text
zu: _Umbhalo

en: _Tree View
zu: _Umboniso Wesihlahla

en: _Trusted devices:
zu: _Amathuluzi athenjiwe:

en: _Unselect all in group
zu: _Ungakhethi konke okuseqenjini

en: _Update boot loader configuration
zu: _Vuselela inhlanganiselo yohlelo lwemisebenzi yomlayishi

en: _Upgrade an existing installation
zu: _Vuselela ukufakwa okukhona

en: _Use a boot loader password
zu: _Sebenzisa igama lokudlula lo mlayishi

en: _Vertical Sync:
zu: _i-Sync Emile:

en: _Video card RAM:
zu: _I-RAM yekhadi levidiyo:

en: _Volume Group Name:
zu: _Igama Leqembu lesisindo:

en: _Workstation
zu: -Isiteshi sokusebenza

en: _Yes, I would like to create a boot diskette
zu: _Yebo, ngingathanda ukudala idiski encane yokulayisha

en: _automatically via DHCP
zu: _ngokuzenzekalayo ngokwedlulela DHCP

en: _manually
zu: _ngokwenza

en: a partition which is a member of a LVM Volume Group.
zu: ukwahlula kuyilunga Leqembu Lesisindo se-LVM.

en: a partition which is a member of a RAID array.
zu: Ukwahlula okuyilunga lenhlansi ye-RAID.

en: automatically via DHCP
zu: ngokudlula okuzenzekelayo kwi-DHCP

en: central China - Gansu, Guizhou, Sichuan, Yunnan, etc.
zu: IShayina ephakathi nendawo - Gansu, Guizhou, Sichuan, Yunnan, etc.

en: central Crimea
zu: I-Crimea ephakathi nendawo

en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tengarra, west Timor
zu: I-Boneo yasempumalanga & nasentshonalanga, Celebes, Bali, Nusa Tengarra, i-Timor yasentshonalanga

en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
zu: empumalanga Eshayina - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.

en: east Dem. Rep. of Congo
zu: emphumalanga nenkulumbuso yaseKhongo

en: east Uzbekistan
zu: I-Uzbekistan yasempumalanga

en: east coast, north of Scoresbysund
zu: usebe lwasempumalanga, entshonalanga ne-Scoresbysund

en: horizontal
zu: ngokuvundlile

en: loader has already been run.  Starting shell.
zu: umlayishi usevele uyasebenza.  Iqala igobolondo.

en: mainland
zu: umhlaba

en: manually
zu: ngokukwenza

en: most locations
zu: izindawo eziningi

en: most locations (CB,CC,CH,CN,ER,FM,LP,LR,MN,NQ,RN,SA,SE,SF,SJ,SL,TM)
zu: izindawo eziningi (CB,CC,CH,CN,ER,FM,LP,LR,MN,NQ,RN,SA,SE,SF,SJ,SL,TM)

en: no suggestion
zu: awukho umbono

en: northeast Mali
zu: I-Mali Esempumalanga nenyakatho

en: of the image:
    
    %s
zu: okwesithombe:
    
    %s

en: or use:
zu: noma sebenzisa:

en: peninsular Malaysia
zu: I-peninsular Malays

en: software RAID
zu: I-RAID yengaphakathi lekhomputha

en: southwest Mali
zu: eningizimu ntshonalanga neMali

en: southwest Xinjiang Uyghur
zu: eningizimu ntshonalanga ne-Xinjiang Uyghur

en: the partition in use by the installer.
zu: ukwahlula kusetshenziswa ngumfaki.

en: vertical
zu: ngokumile

en: west & central Borneo
zu: Iborneo yasentshonalanga & naphakathi

en: west Dem. Rep. of Congo
zu: Inkulumboso esentshonalanga Congo

en: west Uzbekistan
zu: Entshonalanga Uzbekistan

en: z/IPL Boot Loader Configuration
zu: Inhlanganiseli Yomlayishi we-z/IPL

en: z/IPL Configuration
zu: Inhlanganiselo ye-z/IPL
